W璠karstwo - Forum Dyskusyjne
Forum w璠karskie portalu w璠karskiego haczyk.pl - w璠karstwo, 這wiska, sprz皻 oraz metody i sposoby po這wu.

Zan皻y - Zaneta na Karpia

Wojtek - 12-05-06, 01:35
Temat postu: Zaneta na Karpia
Jestem poczatkujacym wedkarzem niestety nie znam nikogo kto mog豚y przekazac mi wiedze necenia jezdze na zawody z ko貫m wedkarskim i niestety moje efekty sa bardzo marne (najlepszy wynik to 17 miejsce na 23 zawodnikow z czego 4 zrezygnowa這)a zaden z wedkarzy niechce zdradzic czym neci .Barzdo prosze o przepisy na zanety na karpie liny leszce p這cie mieszkam w krakowie i 這wie na wisle oraz na zwirowni na brzegach bardzo bym prosi o jakies porady i wskazowki niestety niewiem co to sa kopromelasy betainy i tym podobne nawet niewiem gdzie to kupic wiec prosi豚ym o opis gdzie co mozna kupic i o wyt逝maczenie jak 10 letniemu dziecku poniewarz nieznam pewnych zwrotow wetkarskich ktore dla wedkarzy sa oczywiste bardzo prosze o pomoc chcia豚ym chociarz raz byc w pierwszej 10 na zawodach z gory dziekuje.
michal89 - 19-05-06, 21:08

A gdzie masz te zawody? Je郵i na 篤irowni to jakiej g喚bokiej? Je瞠li jest g喚boka tak na oko 4-5 metr闚 to mo瞠sz 這wi bez problemu batem 7 metrowym. Sp豉wik ok 1 grama haczyk dopasowany do przyn皻y(ma豉 przyn皻a ma造 hak, du瘸 przyn皻a du篡 hak). Co do zan皻y to polecam ci zan皻y Trapera i Lorpio. Wed逝g mnire najlepsze. Do ka盥ej paczki suchej zan皻y dodac coco belge(wyt這ki z orzecha belgijskiego paczka kosztuje ok 6 z), bu趾 tart, biszkoptu pra穎nego i jaki zapach na p這, leszcza Trapera. Zan皻 namoczy a nast瘼ne zostawi na godzin. Po godzinie przetrze zan皻 przez sito. Potem doda robaki i 這wi.
BobekSTW - 29-05-06, 14:44
Temat postu: DIP na karpia, lina i leszcza
Witam. Jaki zapach DIPu polecacie na wyzej wymienione rybki. Mam zamiar kupi waniliowy ... a Wy jaki polecacie ? Chcia豚ym si te dowiedzie jaka jest mniej wi璚ej cena DIPu (tego z dolnej i 鈔edniej p馧ki). Dzi瘯uje za odpowiedzi i pozdrawiam
andi64 - 29-05-06, 14:55

napisz co chcesz dipowa?
BobekSTW - 29-05-06, 19:38

Chcia豚ym DIPowa kukurydz i p璚zak. A czy mo積a np: robaczka w tym zamoczy ? a DIP si u篡wa np : macza si ziarko kukurydzy tak ? Pozdro
shadow - 29-05-06, 20:05

Spokojnie mozesz dipowac robaki :twisted: przed kazdym rzutem wkladasz poprostu haczyk z przyneta na kilka sekund do dipu i heja do wody..... koszt takich dipow ksztaltuje sie przewaznie w przedziale od 7 do 25 zl. Wanilia jest raczej uniwersalna ale przewaznie podchodzi do niej ploc , leszcz tez nie pogardzi :wink: na karpika , karasia czy lina polecam mi鏚 , karmel itp. wszystko co slodkie .... pozdrawiam
andi64 - 29-05-06, 20:19

Och Bobek nie wiem ile masz lat, czy pracujesz czy si uczysz, co do kuku to wystarczy na kilo kupi lask olejku waniliowego do ciast po pierwsze taniej niz w skleoie w璠k. a wyniki te same, co do robaczk闚 to s r騜ne dipy , ale po co one maj ju sw鎩 zapach, poza tym my郵 瞠 jeste m這dym w璠karzem, a wiadomo jak z kas te firmowe dipy s bardzo drogie ja osobi軼ie ich nie u篡wam staram si komponawa swoje mikstury takie jak wcze郾iej wspomniane aromaty do ciast, czosnek, suszon krew, r騜ne zio豉, m帷zke rybn itp. s r騜ne proszki i olejki w kt鏎ych si macza kulki , a p騜niej jeszcze w proszku, ale po co je瞠li ju kto kr璚i kulki to stara si im nada odpowiedni zapach, zreszt my郵 瞠 te duperele to s dla tych co nie maj z kas robi, a my郵 瞠 s tacy no i kasa si kr璚i. :idea:
Zabol - 08-06-06, 18:07

Czy wie kto jak sprawdza si dip o zapachu ma鹵y, kraba lub d盥穎wnicy kalifornijskiej :?: :?: :?: :?: :?: :?:
andi64 - 08-06-06, 19:58

my郵e 瞠 chodzi ci o zapach, w sklepach raczej niech皻nie otworz ci opakowanie a瞠by zaspokoi twoje walory zapachowe, ostatnio te poprosi貫m o kulki prot. z TANDEM BAILTS, otwar貫m je poniewa wiem 瞠 nie ma w nich 瘸dnej banderoli, ani zabezpiecze typu "wek" no i zapach mi si nie spodoba, a mia豉 by to wanilia-鄉ietana po bli窺zym zapoznaniu si stierdzi貫m 瞠 jest to zapach koniaku no i poprosi貫m o wymian tylko na p造waj帷e, pani sprzedawczyni by這 bardzo nie w smak, ale po kr鏒kiej perfazji zgodzi豉 si na wymian.
maniek - 08-06-06, 21:25

andi64 napisa/a:
co do kuku to wystarczy na kilo kupi lask olejku waniliowego do ciast po pierwsze taniej niz w skleoie w璠k. a wyniki te same

Oj Andi troche "fanzolisz" t m這dzierz,zapewniam ci 瞠 jak policzysz to ten olejek wyjdzie ci 10krotnie dro瞠j.Pr鏏owa貫m chyba wszystkich wrsij ,je郵i chodzi o zapachy
i najlepiej op豉ca si koncentrat z hurtowni spo篡wczych, ale trza mie doj軼ia.
Zabol napisa/a:
Czy wie kto jak sprawdza si dip o zapachu ma鹵y, kraba lub d盥穎wnicy kalifornijskiej

Ale co chcesz sprawdzi ,zapach ,smak ,czy termin wa積o軼i?, bo nie kumam.
andi64 napisa/a:
no i zapach mi si nie spodoba, a mia豉 by to wanilia-鄉ietana po bli窺zym zapoznaniu si stierdzi貫m 瞠 jest to zapach koniaku

Andi i to powa積y b陰d zrobi貫 ,a jak by sz造 na ten koniak? he he he.

andi64 - 09-06-06, 06:08

maniek napisa/a:
a jak by sz造 na ten koniak? he he he.

maniek na drugi raz wezm to pod uwag mo瞠 mi wejd jakie alkoryby :smile:

Zabol - 10-06-06, 10:29

Kod:
Ale co chcesz sprawdzi ,zapach ,smak ,czy termin wa積o軼i?, bo nie kumam.

Nie chodzi這 mi o to czy taki zapach przyci庵nie mi na 這wisko ryby czy odstraszy??? a jak Przyci庵nie to jakie???

maniek - 10-06-06, 16:19

Zabol napisa/a:
a jak Przyci庵nie to jakie???

Zabol to jest jedno wyj軼ie ,zakupi atraktor i wypr鏏owa naprawde nie ma reg馧 , na jednych wodach si sprawdza na innych nie.Jakie ryby pytasz, zaczynaj帷 od p這熵 i leszcza konicz帷 na karpiu i amurze mo積a by rzec ale musisz sam to sprawdzi.

Zabol - 10-06-06, 18:13

OK dzi瞡.
taha - 27-06-06, 21:14

jak zrobi prosto,tanio i szybko skuteczna zanete na karpia ?? :cry:
maniek - 27-06-06, 21:18

taha napisa/a:
zanete na karpia

Okre郵 jaki to karp np 1-5kg lub 5-10kg itd.No i gdzie?

andi64 - 27-06-06, 21:51

nie ma takiej opcji :!:
taha - 01-07-06, 19:41

STAW 40 HA, NAJ.GΒBOKO汎 NIEZNANA PRZEZEMNIE,WODA SREDNIA,DUZO MULU...KARPIE PLYWAJA TAM PONAD 20 KG...
sandacz - 25-07-08, 17:35
Temat postu: Karp, lin, kara - zan皻a do koszyczka
Witam! Czy mia kto do czynienia z zan皻ami Sensasa z serii Club 3000 ?
Je瞠li tak to czy mo積a go po豉czy z zan皻a Gutka GMS? Co ewntulanie dorzuci do tego? Jaki zapach? υwisko to 3ha zbiornik z wod stoj帷... ryby to karp,kara,lin ewntualnie mo瞠 podej嗆 amur? A mo瞠 jakie inne zan皻y w cenie oko這 10zl za kilogram. Dodam, 瞠 zaneta ma by do koszyczka, 這wie blisko na oko這 20-30m od brzegu.

Pozdr.

adii83 - 14-02-09, 14:26
Temat postu: Co na karpia? prosz o porady
Witam mam zamiar 這wi karpie i tak sobie wymysli貫m ze na poczatek na kukurydz kulki to duzo zabawy i doswiadczenia (kt鏎ego jeszcze nie mam). Zastanawiam jak zanecac kukurydz czy RAKIET czy dodawa do zanety. Napiszcie jak wy to robiie je瞠li ktos 豉pie na kukurydze czyta貫m ze tez moczy sie kukurydze w r騜nych aromatach DIPACH itd, chcia豚ym, to troche uporz康kowa czyli kukurydza jaka czy ta du瘸 zy zwyk豉 z targowiska jak d逝go j moczyc i czy p霩niej jeszcze gotowa?
Mysle 瞠 zestaw w這sowy bedzie najlepszy, zastanawiam sie nad koszyczkiem wiec chcia豚ym jakis przepis na SWOJ zanete bo jakos nie ufam kupnym zan皻 jezeli sie myle poprawcie mnie. Mam zamiar 豉pa na stawach w wojew鏚ztwie 郵askim wi璚 czekam na odp i z g鏎y dzieki za zainteresowanie.

Lary - 14-02-09, 14:59

adii83 napisa/a:
Witam mam zamiar 這wi karpie i tak sobie wymysli貫m ze na poczatek na kukurydz kulki to duzo zabawy i doswiadczenia (kt鏎ego jeszcze nie mam)
My郵, 瞠 warto spr鏏owa r闚nie z kulkami tym bardziej, 瞠
adii83 napisa/a:
Mysle 瞠 zestaw w這sowy bedzie najlepszy
Je瞠li metoda w這sowa to proponuj kukurydz twardsz czyt. nie z puszki poniewa je瞠li w 這wisku jest drobniejsza ryba b璠zie ci j wyskubywa. Nie napisa貫 jak daleko od brzegu zamierzasz 這wi. Je瞠li odleg這嗆 nie jest zbyt du瘸 mo瞠sz zn璚a 造磬 (mo瞠sz sam sobie wykona )Je瞠li odleg這軼i s znaczne to rakieta lub wyw霩ka je瞠li masz taka mo磧iwo嗆. Przy metodzie w這sowej zrezygnowa bym z koszyczka na ko篡嗆 ci篹arka chyba, 瞠 kuku za這篡sz na hak to wtedy koszyk. Z mojego skromnego do鈍iadczenia karpiowego powiem ci 瞠 kulki s o wiele skuteczniejsze. Zar闚no kukurydz jak i kulki mo瞠sz dipowa w p造nach lub proszkach. Moje najwi瘯sze sukcesy zawdzi璚zam kulkom dipowanym np. kulka o smaku kraba dipowana w wanii.
adii83 - 14-02-09, 15:37

Lary, dzieki bardzo ze zainteresowa貫s sie moim postem, mam zamiar 這wic tak daleko jak rzuc z brzegu wyw霩ka nie whodzi w gr mam w璠ki karpiowe 3lbs.
Lary napisa/a:
Z mojego skromnego do鈍iadczenia karpiowego powiem ci 瞠 kulki s o wiele skuteczniejsze

Dlaczego tak s康zisz 瞠 s lepsze czy ju na kukurydz nie bior i nikt nie 這wi??
Moze kiedy bede 這wi na kulki ale z tym jest duzo roboty mam na mysli robienie samemu kulki a w sumie du瞠 doswiadczenie jest potrzebne zeby tego nie zepsu. A co s康zisz o kulkach kupnych warto? ty sam sobie robisz kulki cz 這wisz na kupne. Czyli polecasz 豉pac na kukurydze na w這s ale bez koszyka tylko sama oliwka a zan璚ac rakiet albo 造磬.

Neon - 14-02-09, 16:18

Oczywi軼ie, 瞠 mo積a 這wi na kukurydz, a do zan皻y do kukurydzy doda groch i konopie forumowy "guru" Maniek z powodzeniem 這wi karpie i amury n璚帷 i 這wi帷 min. na kukurydz, a teraz z tego co czytam testuje kulki i kula od jakiego czasu :wink:

Ja tak samo jak i Ty w tym roku nastawiam si na karpia i tak samo mam zamiar n璚i ziarnami kukurydza/groch/konopie i 這wi na kukurydz na w這sie, na pewno kulki s skuteczniejsze w wielu przypadkach, ale ziarna to te jest dobra przyn皻a i zan皻a. Ja zamierzam w bliskich odleg這軼iach n璚i kulkami zan皻y karpiowej w kt鏎ej b璠zie du穎 ziaren kuku, a jak b璠 這wi na wi瘯szych odleg這軼iach prawdopodobnie w ruch p鎩dzie rakieta o ile uda mi si skompletowa sprz皻 czyli w璠zisko surfcastingowe do n璚enia rakiet (planuje Jaxon Favourite Surf podobno idealne w璠zisko do n璚enia rakiet mimo, 瞠 Jaxon :wink: ). Ja te chc zacz望 od ziaren, 瞠by po prostu nabiera do鈍iadczenia w璠karskiego i mie p騧niej por闚nanie itp...

Pozdrawiam :wink:

adii83 - 14-02-09, 16:40

Neon, a masz moze jakis przepis na zanete jakie ilo軼i ziaren itd. Ja wybieram kukurydze poniewaz nie tylko karpia mozna na to z豉pac r闚nie amura. Jak przygotowac kukurydze wystarczy zamoczy na jedna noc 瞠by zmiek豉 a pozniej moczyc w dipah itp.
zdrapek - 14-02-09, 17:01

Kukurydza jest ci篹ko strawna dla karpia a konopie 豉two strawne. Grochu nie polecam bo wzdyma (przynajmniej takie jest moje zdanie), ale s miejsca gdzie ryba jest nauczona grochu. Mo積a stosowa jeszcze ziarna typu pszenica, p璚zak, nawet drobny makaron (uwaga makaron w ciep貫j wodzie szybko fermentuje).

Co do kulek to przy n璚eniu ziarnami dobrze jest umie軼i ok 20 sztuk w 這wisku, oczywi軼ie jak zamierza si 豉pa na kulaski. Mo積a kupi bo s produkty dobrej jako軼i, ale wiadomo w豉snej roboty s wyj徠kowe :wink: .

Kuku moczymy przynajmniej kilka godzin potem gotujemy ok. godzinki. Przy gotowaniu wyci庵nij co jaki czas ziarenko i sprawd czy jest ju OK - najlepszy spos鏏. Niekt鏎zy nie gotuj tylko mocz ja wol ugotowa.

Do kuku „zan皻owego” lepiej wla booster a ziarna przeznaczone na w這s dipujemy.

Ja stosuj mieszank kuku ok. 60%, konopi 15% i pellet 15% i jeszcze kilka kulask闚 l康uje w 這wisku. 疾by szybciej 軼i庵n望 rybk jeszcze sypka zan皻a - jak wejdzie w ni drobnica i b璠zie 瞠rowa to tylko + w 軼i庵ni璚iu karpika szczeg鏊nie w kr鏒kich zasiadkach.

Kubiak - 14-02-09, 17:18

Ja w tym roku b璠 這wi w 篤irowni karpie. Czy taka zan皻a si sprawdzi :?: :
-Zan皻a kupna
-Groch
-Konopie

Neon - 14-02-09, 17:23

Wiesz ja dopiero zaczynam przygod z takim "pseudo karpiowaniem" i to co m闚i to tylko rady do鈍iadczonych w璠karzy. Co do ilo軼i zan皻y to tu jest duuu篡 rozrzut wszystko zale篡 od rozmiaru 這wiska, populacji karpia, amura w 這wisku, presji w璠karskiej i temu podobnych czynnik闚 i na to pytanie niestety nie da si uzyska jednoznacznej odpowiedzi jedynie pr鏏y nad wod zweryfikuj nasze poczynania ja powiem tylko, 瞠 1kg kukurydzy na jedno n璚enie to jest podobno takie "nic", ale m闚i wszystko zale篡 od 這wiska ja jestem zwolennikiem n璚enia ma造mi ilo軼iami i tak te b璠 pr鏏owa z karpiami jak b璠 s豉be efekty b璠 zwi瘯sza "dawk" :wink: Na ma造ch zbiornikach mo積a n璚i co drugi dzie podobno i mo積a mie dobre efekty.

Zdrapek 豉dnie opisa wy瞠j o ziarnach, a poza tym przejrzyj forum (skarbnica wiedzy) szczeg鏊nie polecam w徠ek "pierwszy zestaw na karpia" tam jest sporo ciekawej wiedzy :wink:

Kubiak - 14-02-09, 17:34

Mam jeszcze jedno pytanie. S造sza貫m 瞠 zamiast dip闚 i booster闚 mo積a u篡wa do zan皻y,aromat闚 do pieczenia ciast. Czy to prawda :?:
dudi - 14-02-09, 17:40

Kukurydze moczysz noc i gotujesz 30min - 60min. A speka (jezeli bedziesz ni n璚i, a nie jak ni 這wi). Podobnie mozesz uzywac konopii (zalecane bardzo), pszenicy i grochu.
I przygotowujesz jak kukurydza.

Pamietaj ze jak chcesz 這wi na tak kukurydze, to musisz korzysta z metody w這sowej !

Zan璚anie 這wiska zale篡 jak d逝go chcesz n璚i przed 這wieniem. bez tego to konkretnej rady trudno udzielic. To samo dot Kubiak, skladniki moga byc.

A co do kuku jako przynety. Cz瘰to 這wimy na kulki, ale:

Z tych je雲i dobrze pami皻am tylko 1 na kulki a 3 na kuku.
Cho uwa瘸ma 瞠 to by這 bardziej kwesti miejsca. W dzien bra造 w innym miejscu a w nocy w innym. Tak czy siak, jak karp bedzie zerowa w 這wisku na pewno nie pogardzi kukurydz.

zdrapek - 14-02-09, 20:44

Kubiak napisa/a:
Mam jeszcze jedno pytanie. S造sza貫m 瞠 zamiast dip闚 i booster闚 mo積a u篡wa do zan皻y,aromat闚 do pieczenia ciast. Czy to prawda :?:

Naturalnie aromat do ciasta "aromatyzuje" :idea: , ale nie dzia豉 tak jak dip lub booster.
Dodatkowo czy aromat do ciasta wyjdzie taniej??
Aromatu w opakowaniu jest 9 ml kosztuje ok. 2z.
Atraktor np. Robinsona 275ml - 10z
Booster Star Baits 400ml - 24-32z
Dip TB 90ml ok. 12z - starcza pszynajmniej 2 sezony.
Powder dip TB ok. 14z. starcza pszynajmniej na sezon.

Podsumowuj帷
275ml/9ml= 30,55 * 2z = 61.1 z - cena aromatu 275ml
400ml/9ml = 44,44*2z = 88.88 z
90ml/9ml = 10*2z= 20z

Naturalnie dip i booster maj inne dzia豉nie... aromat do ciasta przegrywa.

adii83 - 14-02-09, 21:52

dudi, czyli kukurydze na w這s gotuje ale nie doprowadzic do spekania zeby pozniej na w這s sie nadawa豉 dobrze zrozumia貫m. Jezeli chodzi o zanete to w sumie metoda pr鏏 i b喚d闚, w metodzie w這sowej polecacie cie瘸rek nie pr鏏owa z koszyczkiem? Bo ja ysle tak ze koszyczkiem dodatkowo zan璚e miejsce w kt鏎ym bede 這wi poprawcie mnie jak zle my郵e :oops:
adii83 - 15-02-09, 00:18

a jeszcze jedno co to jest za zestaw z piank czyli ziarna kuku i pianka wtedy zestaw lekko sie unosi nad dnem co to za pianka?
Lary - 15-02-09, 08:15

adii83 napisa/a:
Moze kiedy bede 這wi na kulki ale z tym jest duzo roboty mam na mysli robienie samemu kulki
Robienie kulek kalkuluje si przy du篡ch ilo軼iach je瞠li potrzebujesz 1-2kg to nie zawracaj sobie g這wy robieniem.
Neon napisa/a:
Ja tak samo jak i Ty w tym roku nastawiam si na karpia i tak samo mam zamiar n璚i ziarnami kukurydza/groch/konopie
Zamiast grochu stosuj w tej kombinacji 逝bin.
adii83 napisa/a:
Dlaczego tak s康zisz 瞠 s lepsze czy ju na kukurydz nie bior i nikt nie 這wi??
Oczywi軼ie, ze te zak豉dam kukurydz na w這s ale pami皻aj, 瞠 w przypadku karpi nale篡 sporo ekspermentowa. Kupuj r騜ne kulki kilka z nich zalewam dipem na kilka dni i w ten spos鏏 mam kilkana軼ie mo磧iwo軼i smakowych. My郵, ze do kulek trzeba si przekona mam znajomego kt鏎y nigdy nie 這wi na kulki do momentu kiedy przy nim z豉pa貫m dwa karpie a on na kuku czy robaki nic. :grin:
adii83 napisa/a:
czyli kukurydze na w這s gotuje ale nie doprowadzic do spekania zeby pozniej na w這s sie nadawa豉 dobrze zrozumia貫m
Mo積a j gotowa ja po godzinnym zagotowaniu odlewam wod dodaj boster i pod przykryciem zostawiam a ostygnie. Na marginesie polecam zakupi szybkowar :grin: znacznie przyspiesza gotowanie.Cena zwyk貫go ok 50z.
dudi - 15-02-09, 10:02

Jest jedna jedyna regu豉 - brak regu :)

A kuku mozesz tez zala wrz徠kiem i zostawi na noc - tak te powinna by ok.
adii83 napisa/a:
a jeszcze jedno co to jest za zestaw z piank czyli ziarna kuku i pianka wtedy zestaw lekko sie unosi nad dnem co to za pianka?

Tak mozesz dac na w這s kilka ziaren i jako ostatnie pianka. Ale wtedy pamietaj zeby na przyponie da 鈔ucinke 瞠by ca造 przypon sie nie unosi tylko 0-5cm. Albo jes赧 masz zielsko na dnie to podnosisz na wys. zielska.
Pianka to - pianka np poliuteranowa, albo najprosciej styropian. Fajnie jak to jest jakas pianka kt鏎a dobrze absorbuje dip.

adii83 - 15-02-09, 11:01

a co do zanety to lepiej kupna i dodac do niej ziarna np groch kukurydze konopie czy zanete zrobic swoja jak tak to jaka zanete zrobic taka najprostrza zeby sie klei豉 itp jakie proporcje czy lepiej kupic jak ak to jakiej fiemy polecacie. Moze juz wam wierce dziur w brzuchu ale chcia豚ym poznac co i jak sie robi.
Damian21 - 15-02-09, 12:58

adii83, nie moge sie rownac z wlosowymi lowcami "specjalistami" bo lowie niewielkie karpie takie z zarybien na komercyjnych stawach, nie okazy.
podstawowo jakakolwiek niedroga sklepowa zaneta "karp" polecam stil'a wanilie lub miod do tego "tresciwy" dodatek wedlug uznania kukurydza, groch etc. jesli zamierzasz lowic tez inne rybki dobrze dodac tez gotoanej pszenicy i konopii. Jak na wiosne to raczej dodatkiem beda wszelkiego rodzaju robaczki np. biale, rosowki, to samo na hak.

warszawa_24 - 14-03-09, 17:17

U這篡貫m sobie 2 zan皻y, 1 na po堯w codzienny oraz druga na taki bardziej "zawodniczy". Oto one:

Dragon Magnum Karp i Spezi Karp; Traper – Tutti-Frutti; Przyn皻a (Kulka lub kuku)
Marcel Van Den Eynde: Hi-Pro Carp Red i Strawberry; Przyn皻a (Kulka lub kuku)

Czy co zast徙i, doda?

warszawa_24 - 17-03-09, 15:59

Chyba zrezygnuj z atraktoru spezi karp. A zapach zmieni na truskawk.
Co o takiej zan璚ie my郵icie?
Wola豚ym co wi瘯szego po這wi, ma貫 這wi inn metod a nie 篡趾 0,35 :smile:

Czy pellet nie by豚y lepszy? Np. 8mm.
Zapomnia貫m opisa 這wisko:

Odra, 這wi z g堯wki, dno muliste.

warszawa_24 - 18-03-09, 18:25

Prosz, iech kto odpisze. :cry:
Jaros豉w - 18-03-09, 20:09

warszawa_24 napisa/a:
Prosz, iech kto odpisze.

Co chcesz aby Ci odpisa. Sprawd i powiesz jak to dzia豉. Ja mam swoje, Ty masz swoje to por闚namy. A wirtualnie to tylko teoria.

warszawa_24 - 18-03-09, 20:19

Sam si domy郵am, 瞠 ta zan皻a mo瞠 by za s豉ba na jakie wi瘯sze ryby, przeczyta貫m wiele post闚, nawet ponownie przejrza貫m "Karp" Mroczka i uwa瘸m, 瞠 chyba pellet by豚y lepszy od tej zan皻y.

Boj si, 瞠 wejdzie w to jaka inna ryba. R闚nie zaierzam sprawdzi czy Traper Big Carp b璠zie lepszy, tylko smak闚 jest du穎 (Fish Mix, Mi鏚, Naturalny, Scopex, Truskawka i Wanilia) A mo瞠 Traper Specjal karp?

Jednym zadniem. Nie jestem pewnein czy ta zan皻a jest odpowiednia, napewno czego brakuje: konopi, kukurydzy dawa to jak 這wi tylko na kulk domowej roboty?
A mo瞠 poprostu doda zanete bazow i pellet ewentualnie jaki atraktor?

Podobno maniek 這wi karpie, dudi te, zapraszam do wypowiedzi :smile:

Jaros豉w - 18-03-09, 20:26

warszawa_24 napisa/a:
Podobno maniek 這wi karpie, dudi te, zapraszam do wypowiedzi :smile:

Maniek siedzi teraz w swojej Gawrze i roluje kulki na ca造 rok, na rekord Polski i lepiej mu nie przeszkadza :grin:

sekret1 - 18-03-09, 21:13

A czy n璚enie peletem i kulkami nie jest zwi您ane z d逝窺z zasiadk mnie si przynajmniej tak wydaje. Je瞠li nie n璚ili鄉y wcze郾iej miejsca i ruszamy z marszu na kilkugodzinn zasiadk to chyba lepsza jest zan皻a i ziarno.
maniek - 18-03-09, 21:22

sekret1 napisa/a:
Je瞠li nie n璚ili鄉y wcze郾iej miejsca i ruszamy z marszu na kilkugodzinn zasiadk to chyba lepsza jest zan皻a i ziarno.
Nie koniecznie ,je郵i ryby s ju przyzwyczajone i do kulek i do peletu ,to mo積a rusza z marszu ,a na pewno na wiosn wystarczy gar軼i czy dwie na zestaw .
Jaros豉w napisa/a:
Maniek siedzi teraz w swojej Gawrze i roluje kulki na ca造 rok
:wink: :mrgreen: Dopiero 軼i庵a zapasy ,a tak po cichu Jaros豉w, zam闚i貫m 6l.koncentratu zapachu na dipy :wink: oczywi軼ie po 1l na dany zapach .Nie pytajcie jakie ,bo to tajemnica :cool: .
sekret1 - 18-03-09, 21:57

maniek napisa/a:
Nie koniecznie ,je郵i ryby s ju przyzwyczajone i do kulek i do peletu ,to mo積a rusza z marszu ,a na pewno na wiosn wystarczy gar軼i czy dwie na zestaw .
W豉郾ie 鈍i皻a racja jak si 這wi z marszu to trzeba wiedzie czym najcz窷ciej tam n璚, jak kukurydz to 這wi na kukurydz, a jak nie n璚 kulkami to one mog by nie skuteczne. Zreszt karpie to takie prosiaczki, 瞠 mo積a je przyzwyczai do wszystkiego.
Dawno temu jak by貫m 貫bkiem i nie by這 jeszcze kulek z powodzeniem n璚i貫m je ziemniakami gotowanymi w mundurkach do tego p豉tki owsiane i bu趾a tarta plus gotowane konopie atraktorem bardzo skutecznym kt鏎ego dodawa貫m by by mi鏚 i karpiki bra造 wy鄉ienicie. Podejrzewam, 瞠 i dzisiaj jak kto par dni pon璚i by sobie 這wisko w/w mikstur to bra造 by r闚ni dobrze jak na pelet i kulki.

warszawa_24 - 18-03-09, 22:37

Dzi瘯i za zainteresowanie si powa積ym dla mnie problemem.

A mo積a n璚i karpie pelletem i zan皻: Dragon Magnum, Traper Specjal lub Big Carp? (wybior najlepsz na podstawie bra i ryb, a wy jak uwa膨cie kt鏎a by豉 by lepsza?)

Tylko niewiem czy np. zrobi co takiego:
Pellet tutti-frutti 8mm i grubsze te, zan皻a truskawka , czy mo瞠 pellet truskawka i zan皻a truskawka by zwi瘯szy intesywno嗆? I czy wejdzie mi w to karp/amur czy co jeszcze? Obawiam si przy這wu. Oczywi軼ie kulki dodami ryby przywyczaj do nich n璚eniem wy瞠j wymienin zan皻.

Smaki przypadkowe, popr鏏uj na r騜ne.

warszawa_24 - 19-03-09, 14:44

By貫m w w璠karskim i polecono mi Sensasa 3000 Club Carpes Jaune

Podobno jest tak dobra, 瞠 wystarczy doda przyn皻 i jak s karpie to napewno przyp造n.

Kto mia konakt z t zan皻a?
Oczywis熵e m鎩 porzedni post nadal aktualny i nie rozwi您any.

Damian21 - 19-03-09, 17:32

warszawa_24, generalnie necic mozna czym b康.
i niema na co konkretnie odpowiedziec, masz jakies pomysly to proboj, cos na pewno zlapiesz, nikt ci nie powie to albo to jest niedobre.
"jak sa karpie to na pewno przyplyna" tyczy sie kazdej zanety + przynety :lol:

warszawa_24 - 19-03-09, 17:56

Ok.
Kubiak - 19-03-09, 18:32

Ja najcz窷ciej kupuje zan皻y trapera, do tego to czego u篡je na przyn皻(najcz窷ciej groch) i konopie. :wink:
warszawa_24 - 19-03-09, 21:59

A niewchodzi Ci w to jaka inna ryba?
Kubiak - 20-03-09, 08:47

Czasem wchodz karasie i liny, ale tylko te wi瘯sze.
warszawa_24 - 08-04-09, 23:20

Czy kto wie jaki zapach ma Traper Specjal Karp?
omen93 - 10-04-09, 20:57

Mam dla Ciebie....super rade.Nie pytaj si o wszystkie dost瘼ne produkty na rynku...tylko poczytaj i wybierz co,co Tobie najbardziej odpowiada.Jak karpie s i b璠 瞠rowa造,-nie b鎩 si przyp造n,zan皻a/przyn皻a wa積a sprawa z tym,瞠 kunszt w璠karski to podstawa. :wink: I trzeba by cz瘰to na rybach. :twisted: -瞠by trafi na dzie...,逝t szcz窷cia(ci郾ienie to podstawa,jak wiesz co i jak...to nazywasz rzeczy po imieniu tzn.w豉軼iwy wyb鏎 czasu zasiadki).
Kubiak - 19-04-09, 19:58

Ja dzi na karpiowej zasiadce zastosowa貫m zan皻 Stil HPB. Nic nie z這wi貫m, ale brania by造. Bardzo mi si spodoba豉. Pachnie miodem i ma du穎 "grubych" dodatk闚.
warszawa_24 - 19-04-09, 20:34

Te jestem ni zaintersowany. Mia貫 HPB Karp Mi鏚 czy HPB Du篡 Karp, Lin, Leszcz?
Kubiak - 20-04-09, 09:00

Mia貫m HPB Du篡 Karp, Leszcz, Lin. :wink:
warszawa_24 - 20-04-09, 15:30

Dzi瘯i, dobrze wiedzie, 瞠 jest ona miodowa.
U mnie tylko 2,5 Kg worki, musz j wypr鏏owa.

Kubiak - 20-04-09, 18:03

warszawa_24, wprowadzi貫m cie w b陰d. Ta zan皻a jest miodowo-waniliowa. :roll:
A ile u ciebie kosztuje 2kg tej zan皻y :?:

warszawa_24 - 20-04-09, 19:11

9,58 czy jako tak. Ale to brico-marche w w璠kaskim mog sprowadzi, u mnie karpiarzy niema za to mi瘰iarzy i k逝so這w nie licz帷ych si z wymiarem czy okresem to du穎oo.

A to nawet dobrze, atraktor traper karp-lin-kara jest miodowo-waniliowy.

bary_47 - 21-04-09, 08:23

Podepn si pod ciekawy temat i zapytam : Mam zamiar od pi徠ku podkarmia swoje 這wisko. Dominuje drobnica, leszczyki, drobna populacja karpia do 3 kg . Sporo tez lina. Moja strategia na wiosn to 0,5 kg pszenicy + 0,5 kg konopi podane punktowo (no郾ik to ciasto z granulatu karpiowego) a dywanowo podana 0,5 kg kukurydzy. Czy dobrym pomys貫m by這by dodanie jako atraktora oleju rybnego 30 mililitr闚 na 1kg zan皻y. 這wi niedaleko od brzegu metoda sp豉wikow. Jako przyn皻 b璠 stosowa kukurydz (dipowan w oleju ?). W dniu 這wienia n璚enie punktowe (na sp豉wiki) tylko past z konopiami. Pozdrawiam i licz na Wasze sugestie
tomek1 - 21-04-09, 14:41

bary_47 napisa/a:
Moja strategia na wiosn to 0,5 kg pszenicy + 0,5 kg konopi podane punktowo (no郾ik to ciasto z granulatu karpiowego) a dywanowo podana 0,5 kg kukurydzy.

Jednorazowo czy regularnie?

bary_47 napisa/a:
Czy dobrym pomys貫m by這by dodanie jako atraktora oleju rybnego 30 mililitr闚 na 1kg zan皻y.

Nie wierz w rybne atraktory o tej porze. :roll: Je瞠li chcesz koniecznie czego doda to lepiej co od truskawki, miodu, wanilii. Je瞠li karpie s i maj tras ko這 Twojego miejsca to zatrzymaj si i bez aromatu 瞠by wyzbiera. Jak nie maj to i ptasie mleczko nie pomo瞠 :mrgreen:

bary_47 - 21-04-09, 19:27

chc n璚i tak 3 dni i p騧niej dwa dni chodzi z w璠kami. A my郵icie, 瞠 takie n璚enie zasmakuje r闚nie linom i leszczom?
Jaros豉w - 21-04-09, 20:57

tomek1 napisa/a:
Nie wierz w rybne atraktory o tej porze.

Tomek "1" :cry: tylko o tej porze. Dzisiaj wyrwa貫m 27 lin闚 na rybi Dip. Zreszt sprawdzona zan皻 na liny poda貫m. Az 瘸l by這 wypuszcza :lol: Wola bym o軼i wypu軼i :grin: :grin: :grin: Truskawka tylko latem, ale ja jestem nowicjusz :wink: Jutro do wora :mrgreen:

warszawa_24 - 21-04-09, 20:59

A jak z scpoexem? Letni aromat?
Jaros豉w - 21-04-09, 21:01

bary_47 napisa/a:
A my郵icie, 瞠 takie n璚enie zasmakuje r闚nie linom i leszczom?

Ja bym na leszcza da troch melasy i nie tylko leszczom , ale ja :cool:

tomek1 - 21-04-09, 23:00

Jaros豉w napisa/a:
Tomek "1" :cry: tylko o tej porze.

Mia貫m na my郵i, 瞠 za p騧no ju w tej chwili.
Jaros豉w napisa/a:
Truskawka tylko latem

Jaros豉w napisa/a:
Dzisiaj wyrwa貫m 27 lin闚 na rybi Dip.

No tak, ale tu mowa o karpiach.

Jaros豉w napisa/a:
Truskawka tylko latem

A u nas ju dawno bior na truskawki. Co kraj to obyczaj. Z ciekawo軼i- te liny w jakiej wodzie? Du瞠j czy ma貫j, p造tkiej czy g喚bokiej (stosunkowo jak na lina)?

Jaros豉w napisa/a:
Zreszt sprawdzona zan皻 na liny poda貫m

Przypomnij gdzie, bo jako przeoczy貫m a ch皻nie skorzystam :razz:

Jaros豉w - 22-04-09, 07:10

tomek1 napisa/a:
Z ciekawo軼i- te liny w jakiej wodzie? Du瞠j czy ma貫j, p造tkiej czy g喚bokiej (stosunkowo jak na lina)?

字edniej, og鏊nodost瘼nej przy trzcinowiskach. G喚boko嗆 1,7 m.
tomek1 napisa/a:
Jaros豉w napisa/a:
Zreszt sprawdzona zan皻 na liny poda貫m

Przypomnij gdzie, bo jako przeoczy貫m a ch皻nie skorzystam

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1105

tomek1 - 22-04-09, 12:13

Jaros豉w napisa/a:
G喚boko嗆 1,7 m

No prosz, czyli powoli mog zaczyna my郵e o n璚eniu w moim miejscu :mrgreen:

Jaros豉w, dzi瘯i za linka do zan皻y na linka :wink:

Kubiak - 23-04-09, 09:42

warszawa_24, widz, 瞠 ju przetestowa貫 t zan皻 (HPB Du篡 Karp, Leszcz, Lin). Jak wra瞠nia :?:
warszawa_24 - 23-04-09, 11:29

Pisa貫m w jak by這 na rybach, 瞠 w t zan皻 p這 mi wesz豉.
Ale zan皻a fajna, miodowo-waniliowa, grubo frakcyjna, nawet wafle ma.

Beliar - 11-05-09, 17:05
Temat postu: Zan皻y na karpia
Witam.
Jestem pocz徠kuj帷y wi璚 prosz o wyrozumia這嗆 :]

Chcia豚ym si dowiedzie jak og鏊nie spisuje si zan皻a i pellet o smaku/zapachu truskawki.
Mam te Melase truskawkow i kukurydze , te truskawkow.

Jest jaka szansa 瞠 karp na to we幟ie ?

P.s.
Mam te kulki proteinowe , mam zamiar je moczy w tej melasie Wink

A tu zdj璚ie jak to wygl康a :]

http://img16.imageshack.u...dsc00001mev.jpg

Co jeszcze dokupi ? Czy nie warto pr鏏owa z truskawkowymi ?

Z g鏎y dzi瘯uje za odpowiedzi.

maniek - 11-05-09, 20:26

Beliar napisa/a:
Zw豉szcza latem, cho nie ma na to regu ,w grudniu te dobrze bra造 i nie tylko karpie ,w sumie to zale篡 w du瞠j mierze od wody.
Damian21 - 12-05-09, 17:32

kupilem jakas "owocowa" z zapachu firmy "starfish" ponoc karpiowa - ciekawe jak sie sprawdzi.
darek21_1985 - 28-05-09, 16:38
Temat postu: Re: Zan皻y na karpia
Beliar napisa/a:
Witam.
Jestem pocz徠kuj帷y wi璚 prosz o wyrozumia這嗆 :]

Chcia豚ym si dowiedzie jak og鏊nie spisuje si zan皻a i pellet o smaku/zapachu truskawki.
Mam te Melase truskawkow i kukurydze , te truskawkow.

P.s.
Mam te kulki proteinowe , mam zamiar je moczy w tej melasie Wink

A tu zdj璚ie jak to wygl康a :]

http://img16.imageshack.u...dsc00001mev.jpg

Co jeszcze dokupi ? Czy nie warto pr鏏owa z truskawkowymi ?

Z g鏎y dzi瘯uje za odpowiedzi.

Witaj na pocz徠ku te tak zrobi貫m jak ty pojecha貫m do sklepu kupi貫m trzy rodzaje kulek zestawy zapachy kukurydze miodow waniliow to by這 rok temu i wiesz co mam to do dzi. Siedzia貫m 2 dni nad jeziorem, inni 這wili karpie a ja siedzia貫m :roll: w ko鎍u podesz貫m do starszego w璠karza pytam ,,czemu pan wyci庵a 5-go karpia a ja nie mam nawet brania'' a on pyta na co 這wie? to m闚i 瞠 kupi貫m rzeczy za prawie 100z. On si zacz掖 鄉ia i m闚i 瞠 te Karpie nie s nauczone na czym takim a te wanilie to ich odstraszaja a nie wabi. Doradzi mi naturalne 鈔odki kukurydza zwyk豉 groch czasami kanapka z bia造m robakiem zan皻e stosuj tak najta雟z z du膨 ilo軼i kukurydzy czym n璚isz tym 堯w. Dorzu biszkopta ziemi kukurydzy ziemniaczan mak kukurydzianej m彗 itp. Na czym karpie s nauczone na to b璠 bra造. Na dzie dzisiejszy jest super ulepszam swoje zan皻y wyniki od razu si poprawi造 wi璚 polecam czasem zapyta starego w璠karza co,gdzie i jak by dowiedzie si ca貫j prawdy o rybach i 這wisku :lol:

oI0 - 28-05-09, 16:47

R闚nie si przejecha貫m na truskawkowych zan皻ach/ przyn皻ach . No ale jak kolega darek21_1985, wspomnia najlepiej dowiedzie si na co inni w璠karze maj sukcesy i do tego si stosowa , chyba 瞠 planujesz przyzwyczai ryb do twoich zan皻 co wymaga troch wysi趾u
darek21_1985 - 28-05-09, 16:52

oI0 napisa/a:
R闚nie si przejecha貫m na truskawkowych zan皻ach/ przyn皻ach . No ale jak kolega darek21_1985, wspomnia najlepiej dowiedzie si na co inni w璠karze maj sukcesy i do tego si stosowa , chyba 瞠 planujesz przyzwyczai ryb do twoich zan皻 co wymaga troch wysi趾u

Witaj

Szkoda czasu nie jecha貫m do miasta kumpel dzwoni cho na ryby ...poszed貫m z puszk kukurydzy ze sklepu efekt by s豉bszy ale karpik trafi sie.... :mrgreen:

Sistemo - 15-06-09, 23:18

Witajcie!
υwie na kulki proteinowe firmy TB truskawka i fish mix. Mam w moim zasobniku r闚nie pallety tej firmy o tym samym zapachu. Chcia豚ym jednak zrobi troch swojej zan皻y, bo szczerze, na n璚eniu palletem to mnie nie sta=D torebki szybko robi si puste=( a 1kg to koszt ok 15z. Dlatego prosz o rad, z jakich sk豉dnik闚 zrobi zan皻, aby pobudzi karpie do 瞠rowania. Wspomn, 瞠 mam w domu 5kg suchej kukurydzy (ostatnio mieli貫m j na maszynce) chcia豚ym wykorzysta j do zan皻y. Zapomnia豚ym, 這wie w miejscu gdzie bez problemu mo積a podej嗆 i z brzegu zan璚i punkt gdzie le篡 zestaw.
Bardzo dzi瘯uj za pomoc:)))
Pozdrawiam :mrgreen:

Smile - 12-07-10, 13:18

υwie na niewielkim zalewie, nie ma mozliwo軼i wcze郾iejsego n璚enia, 這wie z marszu. Jaka zan皻 proponujecie na karpia, karasia, lina. υwi si tam najczesciej ryby do 30cm. B璠 這wi na sp豉wik.
dudi82 - 12-07-10, 13:34

mo瞠sz spr鏏owa zan皻y Stil HPB Du篡 Karp.
dziara - 01-09-11, 16:32

Smile sprawdz zan皻e sensasa tanches. Nie jest tania ale nie ma lepszej na lina i karasia. Ja dodatkowo dok豉dam drobne czerwone robaczki i gar嗆 kukurydzy. REWELACJA