W璠karstwo - Forum Dyskusyjne
Forum w璠karskie portalu w璠karskiego haczyk.pl - w璠karstwo, 這wiska, sprz皻 oraz metody i sposoby po這wu.

Tematy og鏊ne - Jak by這 na rybach-lipiec 2010

mczetu - 01-07-10, 10:48
Temat postu: Jak by這 na rybach-lipiec 2010
kr鏒ki wypad za kleniem na poblisk rzeczk ,niestety jedyny kontakt z ryb to wzrokowy:D
Krzycho W璠karz - 01-07-10, 14:28

Od 7 do 14 na pobliskim stawie, jeden leszcz 42cm z gruntu na czerwonego, kilkana軼ie ma造ch kr徙i 15-20cm, niewymiarowe jazie i ma貫 okonki. Jeden leszcz ok 40cm urwany na odleg這軼i闚k, w dodatku zniszczy m鎩 ulubiony waggler od Gutkiewicza (13z kosztowa) :( Wypad og鏊nie udany.
kowal997 - 01-07-10, 15:01

Dzisiaj wypad nad staw . Kilka leszczy , karpik oko這 2,5 kg ( na oko :P ) , p這tka , 2 okonki , 7 link闚 , 2 LINY i jeden kara :)

Mario03 - 01-07-10, 16:58

w zwiazku z tym ze wczoraj nie zdazylem napisac,wczorajszy wypad z kumplem na Cegielinke,u mnie zero kontaktu z ryba za to u kolegi sandacz 70cm i waga 3,1kg :)
gratki dla tych co polowili

Lary - 01-07-10, 20:10

Kilkana軼ie okonk闚 na paprochy tak zaczyna si u mnie lipiec.
Lotharn - 01-07-10, 20:38

kilka sandaczyk闚 najwi瘯szy 58 cm
Finczyk - 01-07-10, 21:13

3 szczupaki (49 cm, 62 cm i 63 cm) zlowione pomiedzy 5.30 a 10.00 oraz dwa spiete okonie. 2 stracone przynety na zaczepach, akurat te, na ktore zlowilem szczupaki. :evil:
Summer - 01-07-10, 21:36

Wczoraj z popo逝dnia na Narwi ... na wysoko軼i miejscowo軼i Orzechowo ... Ludzi jak na zawodach ... 6 kr徙i ... 2 okonki ... i jeden jazik nawet sympatyczny spi掖 mi si tu pod nogami !!! Zaraz ruszam na pobliski stawik ... mo瞠 jaki linek si uwiesi ... Jak wr鏂 to zdam relacje ... POZDRAWIAM !!!
Wojciech - 01-07-10, 21:58

Dzisiejszy bolek :D nam璚zy貫m si 瞠by go wyrze嬌i ale uda這 si :D

Tondrom - 01-07-10, 22:30

Rzeka Poprad, tu po powodzi... w璠kowa貫m pare godzin gruntownie, niesamowicie agresywne ataki ryb... szkoda tylko 瞠 atakuj brzany poni瞠j 15 cm i kamieniarki... Ale tak agresywnych bra to w tej rzece w 篡ciu nie spotka貫m... pow鏚 wyp逝ka豉 im chyba ca貫 瘸rcie i ryby piekielnie g這dne si wydaj. Wczoraj z mostu przyglada貫m si ma造m rybkom jak mu przeczesywa造 za czym do jedzenia... makabra... cieszy moze fakt 瞠 s這wakom poucieka這 kilka ton szczupak闚 karpia i sandaczy (!!) , tylko u mnie na mojej dzia販e znalaz貫m w dziurze pe軟ej wody z 50 kg 篡wego karpia... C騜 wa積e 瞠 wko鎍u co w tej rzece jest... czekam na obiecanych kilka ton pstr庵a t璚zowego co ciekawe miejscowi znale幢i juz na pstr庵i hodowlane spos鏏... przygotowuj ciasto ze zmiksowan karm dla pstr庵闚... efekty zaskakuj帷o dobre... szkoda... bo ja lubi spinning.
oI0 - 02-07-10, 09:02

Nocka Wis豉 , nastawienie typowo na suma , najmniejszy hak 5/0 ..... sumy by造, owszem ale najwi瘯szy mia nieca貫 40cm :) no ale przynajmniej nie o kiju si wr鏂i這 , mo瞠 b璠zie coraz lepiej.
tomek1 - 02-07-10, 09:43

U mnie te tylko jeden dzidziu. :roll: Pogoda do niczego dop鏦i nie zrobi si burzowo i parno w nocy to nic z tego nie b璠zie.
pio - 02-07-10, 11:31

ja te dzisiaj na nocce z nastawieniem na suma ale bez bra,,
mokrzo - 02-07-10, 12:17

trzy spinki bolka, pierwszy niestety p造wa z thrillem (mam nadziej, 瞠 si uwolni), drugi ok 50 cm, no a trzeci po kilkuminutowej walce i wybraniu prawie ca貫j 篡趾i ze szpuli na szcz窷cie si wypi掖
chomik - 02-07-10, 16:07

Te by貫m na suma i nic...
lawdzoj82 - 02-07-10, 20:43

Dzisiaj ju 11 szczup造 na Wi郵e od poniedzia趾u i nowy rekord tego sezonu :twisted: 68 cm
Krzycho W璠karz - 03-07-10, 14:42

Dzisiaj ponownie 6.30-14.30 na pobliskim stawie, odleg這軼i闚ka i DS i przez chwilk na 篡wca, masa kr徙i i p這tek (20-25cm), oko (30cm) na okonia i pierwszy w 篡ciu lin, a nawet dwa, 26 i 27cm. Niestety nic wi瘯szego si nie pojawi這, ale i tak jestem zadowolony, ryby bior, nie jest nudno no i pierwsze liny :mrgreen:
Tomek1988 - 03-07-10, 17:28

By貫m na spina z koleg piotr_u., od 4:00 do 9:00 efekty s豉be, z這wi貫m jednego bolenia na 40+ i mia貫m jedno branie boleniowe niestety nie zaci皻e do tego mieli鄉y jeszcze tylko kilka pukni耩 niedu篡ch kleni i na tym si sko鎍zy這 :-| Oczywi軼ie wypoczynek nad wod bezcenny :wink: Dzi瘯i Piotrek za wsp鏊ne w璠kowanie :smile:
anonim1133 - 03-07-10, 21:11

Ja jestem nad jeziorem s豉wskim. 430 pobudka i nad wode powoli ;-) cos sie dzia這, ale bez rewelacji. Masa drobnicy i kilkana軼ie leszczykow 20-30cm. Pr鏏owa貫m tez na koguta i na boczny trok, ale niestety bez rewelacji:P
greenlife - 04-07-10, 09:49

Wczoraj od 5.00 do 11.00 pla瘸. Niestety trafi貫m za dobr pogod - morze p豉skie, zero wiatru.
Dwa puste brania i jeden kr鏒ki leszcz.

Dawido - 04-07-10, 14:48

Kr璚ili鄉y si z koleg po parku kaliskim. Na Pro郾ie ani brania. Na stawkach i kanale parkowym pad這 kilkana軼ie okonk闚 (鈍ietnie reagowa造 na pomara鎍zowego twistera Kolegi, kt鏎y da Mu te mikrusa szczupaczego i jedn sztuk 25cm), ja trafi貫m sze嗆 <18cm. Potem klenie pokaza造 Nam j瞛yk. Nast瘼nie przemaszerowali鄉y wzd逝 kana逝 Bernardy雟kiego, wyl康owa貫m pi耩 szczupaczk闚 (40, 38, 36, 34 i ~27) na agli 2, horneta i gumk 45mm z podw鎩nym ogonkiem, Kolega bodaj jednego i kilka okonk闚, mieli鄉y po ucince.
Nastawiali鄉y si na lekkie w璠kowanie, w璠ziska lightowe, przyn皻y niewielkie (maks aglia 2), kolejnym razem wycelujemy wy陰cznie w szczupaka, obrot闚ki rozmiaru 3-4, w璠ziska >25g etc. B璠zie ciekawie.

DAWID - 04-07-10, 14:53

W豉郾ie wr鏂i貫m ze sp造wu po wise販e. Rzeka wygl康a ju elegancko i rybki t逝k niemi這siernie :twisted: Na szcz窷cie co z貫 mamy za sob nadchodzi pe軟ia sezonu.

Mia貫m 6 kontakt闚 z bolkiem z czego wyci庵n掖em 4 ryby, 3 oko這 50 si徠aki i jedna wi瘯sza ca趾iem, ca趾iem, przyn皻y to 這m篡雟ki, gloog i brzul.

ζdnie 瞠rowa造 klenie ale niestety 瘸den nie przekroczy 40 cm. Trafia造 si jeszcze jazie i szczupaki.

Robal - 04-07-10, 15:14

5.15 pobudka, po 7 meldujemy si nad Wart na nowej miejsc闚ce , w sumie do 12 z這wili鄉y 2 karasie z這ciste :!: , 2 japo鎍e, kilka leszczyk闚 20-30cm, kr徙ie, okonia, 2 豉dne wzdr璕i. ㄠcznie wysz這 pod 2kg, od 12 do 14 ani brania.
Andrzej 18 - 04-07-10, 16:24

Witam wi璚 dzisiaj ja by貫m na rekonesansie po wielkiej wodzie ,na razie trudne warunki do 這wienia wsz璠zie b這cko trudno doj嗆 do wody, ale co tam si uwiesi這 2 kleniki

a to pstr庵i z ostatniego wypadu

virus - 04-07-10, 16:33

Witam odwiedzi貫m dzisiejszego pi瘯nego dnia Kana ciep這wniczy w Krakowie .
Rybki bra造 ca趾iem przyzwoicie 陰czny wynik to 5,10 kg 2 Karpiki ten wi瘯szy mia 35cm 11 Karask闚 do 35 cm i kilka leszczy ok 30 cm . Postaram si p騧niej doda jakie fotki.

pewniak - 04-07-10, 18:31

po kilku miesi帷ach przerwy wreszcie mog貫m wybra si na ryby i nawet uda這 si troch po這wi:

Uploaded with ImageShack.us

do tego 豉dny spi皻y kle/ja i sporo okoni do 25 cm.

DooLiN - 04-07-10, 20:42

Dzisiaj zawody na zalewie w B喚dowie bez podzia逝 na kategorie.By貫m 3 z wynikiem 3,20kg a do 2 miejsca brakowa這 mi dos這wnie jednej 15cm ploteczki ale coz tak bywa...a wygrany mial 3,8kg.Ryby jakie z這wilem to plotki 1,5kg i trafi sie 豉dny banus lin 1,7kg.υwi貫m 5 metrowym batem bo to byla max.dlugosc wedzisk na tych zawodach meczylem go jakies 15 minut ale by這 warto i do mojego pokrowca trafi豉 nowa wedeczka odleglosciowka Jaxon Eternum.
[IMG=http://img24.imagesh...045c.jpg][/IMG]

[IMG=http://img18.imagesh...046l.jpg][/IMG]

Avallone - 04-07-10, 21:28

Wypad na suma nieplanowany a w豉軼iwie by wymuszony. Nie ma w豉軼iwie o czym pisa bo tylko jedno branie suma by這 dzi o 13:00 zaci皻e a po 90 sekundach holu po prostu si wypi掖. Oczywi軼ie zarejestrowa貫m kamer moj pora磬 i wstawi w odpowiednim temacie 瞠by nie opiewa tylko sukces闚.
Jeszce w dzie z豉pa貫m klenia 42cm ale nawet go nie sfotografowali鄉y ze wzgl璠u na niewielkie rozmiary
W nocy skuba造 co leszcze i kilka powy瞠j 50cm z豉pa貫m. W dzie na p璚zek bia造ch robak闚 napatoczy si te w璕orzyk kt鏎y o dziwo spasiony by niemi這siernie.

62cm

60cm

69cm

Oczywi軼ie wypraw uznaj za udan poniewa nie zawsze trzeba bestie 豉pa no i dzieciaki wyszala造 si na 這nie natury.

Pozdrawiam wszystkich.

grzechuce - 05-07-10, 08:56

sandacz 59 cm
kijek: Dragon Millenium HD Super Fast
plecionka PowerPro 0.15
Mepps Aglia Long Rainbow nr 4 z dociazeniem 10g

jaross - 05-07-10, 10:46

Gratuluje tym co polowili, u mnie jak zawsze bez nowosci... od piatku do niedzieli zalew michalice a wyniki trupek=zero zywiec=zero proteina=zero spinning=zero feeder i picker leszcze w 2 rozmiarach okolo 20cm i okolo 40cm i to wszystko.
ddd - 05-07-10, 11:38

Zapor闚ka, woda oko這 2.5 metra
Kopyto relax 4 na g堯wce 17g i 2 oko這wymiarowe szczupaki spi皻e
s豉bo :???:

galuch - 05-07-10, 12:16

4 dni na S帷zu i tylko jeden malutki karpiczek :neutral:
maju - 05-07-10, 12:29

Wczoraj taki oto sandaczyk 55cm si trafi :wink: Wzi掖 w nocy na karasia :wink:
Do tego branie jednego sandacza spierniczone, zbyt d逝go czeka貫m z zaci璚iem :roll:
W ci庵u dnia jeden leszczyk wymiarowy wi璚 rewelacji nie by這 :razz:

kocur - 05-07-10, 13:14

Gratuluj wszystkim co po這wili. Przedwczoraj wyprawa z artone na nock nie przynios豉 瘸dnych efekt闚 poza dobr zabaw i eksperymentami kulinarnymi :mrgreen:
Rano zmiana miejsc闚ki na Regalic a tam wielka woda zacz窸a obdarowywa leszczami, jaziami, p這ciami i walecznymi kr徙iami. Zabawa przednia, po這wy znakomite i tylko s這鎍e psu這 ca陰 zabaw. Jestem bardzo zadowolony z wyprawy. 24 godziny na rybach w dobrej kompanii to jest to czego potrzeba. Przetestowany nowy feeder i ko這wrotek, nowe do鈍iadczenia z lipcowymi leszczami i jaziami. Nowe miejsce przetestowane dopiero teraz a wypatrzone jeszcze w zesz造m roku. Oby tak dalej :mrgreen:

Kami - 05-07-10, 22:01

Maju, na jakim zbiorniku/rzece 這wi貫 je郵i mo積a wiedzie? :wink:
Migda - 05-07-10, 22:37

dzi na spinning - dwa okonie, po ok. 20-22cm i jeden ma造 szczupak, wiec po這wy udane:) pi瘯na woda, pi瘯na pogoda:)
Lesio - 06-07-10, 06:33

Wczorajsze jeziorowe 85cm.

DAWID - 06-07-10, 07:07

Lesio, 豉dny smok graty.
Tomek1988 - 06-07-10, 08:28

Od 4:00 do 7:00 na spina lipa 0 boleni nawet jednego ataku nie widzia貫m ;/ Jeden klenik si uwiesi 30-stak i to wszystko, znajomy w璠karz obok na feedera mn鏀two bra leszczyk闚 jak d這 :roll:
lampard214 - 06-07-10, 08:38

Wczoraj od 14:00 do 20:30 na rybkach. Bra ca豉 masa. 30 lin闚 do 25 cm, oko這 10 karpik闚 i z 15 karasi do 25 cm. Najwi瘯sze ryby wyprawy to: karp 43 cm i karp 42 cm. 安ietna zabawa i na tym ten sport polega. Pozdrawiam
grzechuce - 06-07-10, 09:48

moj pierwszy sum :mrgreen:
3.07 ok 22ej
80cm wagi niestety nie mia貫m... :neutral:
hol by troch sportowy bo mia貫m Dragona Super Fast (do 25g) i plecionk Power Pro 0.15 no i brzeg ponad metr nad lustrem wody wi璚 troch kombinacji by這

w pierwszej chwili pomy郵a貫m, 瞠 targam konkretnego sanda豉

ryba po sesji foto wr鏂i豉 do wody :wink:

Wojciech - 06-07-10, 09:54

grzechuce, gratulacje !!
grzechuce - 06-07-10, 10:04

dzieki bardzo!

p.s.
od soboty zacze貫m si ba Meppsa Aglii nr 7 :lol:

Wojciech - 06-07-10, 10:27

grzechuce napisa/a:
p.s.
od soboty zacze貫m si ba Meppsa Aglii nr 7 :lol:

taka straszna jest ?:]

grzechuce - 06-07-10, 10:49

http://www.mepps.pl/index...id=73&Itemid=75

mieli wode nie mniej niz silnik elektryczny przy lodce
ogolnie zaluje ze mepps dla polski nie ma tak szerokiej palety przynet jak dla usa

Damian21 - 06-07-10, 14:24

p這tka 25cm i kilka karpik闚 ok 40cm, jak si wynios造 z zan皻y to przysz造 wreszcie liny pierwszy niewielki 29cm a kolejny prosiaczek ju 43cm ;)
btw. mia貫m prawdopodobnie t sam ryb jakie 6 tyg temu: miejsc闚ka ta sama, wielko嗆, jest to samica a i na jednej pokrywie skrzelowej ma charakterystyczne rysy/blizny :cool:

Grisha - 06-07-10, 14:27

Damian21, 郵iczne Ma熥i - gratuluj :razz: te mi si takie marz
galuch - 06-07-10, 14:50

Pierwsza doba n璚enia i przy okazji zaliczona nocka na 0.
SQra - 06-07-10, 21:33

Dzisiaj ma造 Amur 55cm i jeden pusty odjazd

szczypior - 06-07-10, 21:33

Wczoraj sprawdzi貫m co s造cha nad Bugiem i dzi na rybki. Woda spada , ale jeszcze do wygodnego w璠kowania daleko. Rano od 5.30 do 13 da這 s豉be wyniki chod zapowiada這 si ciekawie. Oto p這 z pierwszego brania

P騧niej by這 coraz s豉biej nie licz帷 urwanych zestaw闚 na zaczepach.
Wieczorem pr鏏a z sumem , ale niestety si nie pokaza. Kupa zaczep闚 praktycznie za ka盥ym rzutem. Czas mi這 sp璠zony w鈔鏚 komar闚 :mrgreen:

chomik - 07-07-10, 17:42

Wczoraj nocka na warcie-2mikro sumy na w徠r鏏k i kilka pustych odjazd闚 no i ci庵貫 podci庵ania.Og鏊nie bra這 ale do 23-ej p霩niej cisza.Na pellet nic.Nast瘼nym razem koniecznie bior 篡wca...
paweldk - 07-07-10, 21:22

Dzi uda這 mi si z這wi pierwszego w 篡ciu szczupaka :)

Mia 58 cm, metoda po這wu - spinning :)

szczypior - 07-07-10, 21:27

A ja dzi zn闚 nad Bugiem by貫m. Jednak tak si zniech璚i貫m, 瞠 do czasu kiedy woda nie opadnie daje sobie spok鎩 bo na zestawy nie wyrobi :cry:
Dawido - 07-07-10, 22:30

W ko鎍u doszed貫m do porozumienia z moj szczupak闚k, ochrzci貫m nowy ko這wrotek wygrany na ostatnich zawodach, do tego plecionka... Zbawienna w naje穎nym zaczepami 這wisku. W璠kowali鄉y z Kolegami na Pro郾ie. Pocz徠ek - mizerny, zerwana gumka i pozostawiona na drzewie aglia 3 - dynda sobie. P騧niej tylko lepiej. Koniec ko鎍闚 z這wili鄉y 5 okoni (3 moje - zaskoczony jestem, poniewa uderza造 w cometa srebrnego z niebieskim akcentem, sztuka te spad豉) i 7 szczupak闚 (3 moje - z czego jeden liczy sobie 64 cm, - czym poprawi貫m sw鎩 rekord najwi瘯szej wypuszczonej [wi璚 z這wionej :wink: ] ryby).

filmik:
Szczupak 64

Migda - 07-07-10, 22:41

Dzi wiele przyg鏚 nad wod.. zgubi貫m telefon i wpad貫m do bagna. Ale z mi造ch rzeczy to odrazu pierwszy rzut i szczupak - na "0" z czerwonym akcentem - malutki, ok 25cm odrazu zosta puszczony(cho niestety troch poraniony:() a jakie 40m dalej przy mo軼ie w centrum sochaczewa - szczup造 53cm! By貫m bardzo zdziwiony bo tak samo, wzi掖 na "0". Cie磬o by這 bo w璠ka przystosowana jest do okoni/jazi, 篡趾a do 2.2kg bez przyponu. Ale jakos da這 rade:) ryba oczywi軼ie wr鏂i豉 do wody
shaman1111 - 08-07-10, 09:56

Dzi bez jakichkolwiek nadziei 瞠 co z豉pie wybra貫m si na kaule, na 這wisku by貫m tu przed 7 rano. υwi貫m na 2 pickery, w 3 godziny z豉pa貫m 5 karasi a ponad 10 bra spapra貫m, na dodatek mia貫m przyzwoitego lina na kiju (ponad 30cm) lecz trudny brzeg zmusi mnie do podniesienia go na kiju i si spio :) ale og鏊nie jestem zadowolony bo mia貫m zdanie o kauli 瞠 jest to zbiornik p.po ;)

paweldk - 08-07-10, 14:03

Niestety ju nie mog edytowa swojego postu, wi璚 zamieszczam oddzielnie zdj璚ie szczupaczka

rojass - 08-07-10, 20:09

Dzisiaj Wis豉 w miejscowo軼i Leszkowy. Wynik: 8 szczupaczk闚 ( wszystkie w okolicach 20-30cm) 4 spi璚ia i kilka nieudanych wyj嗆 do wobka. Du瞠 sztuki nie chcia造 wsp馧pracowa niestety, ale zabawa by豉 przednia :mrgreen:
anonim1133 - 09-07-10, 07:43

W豉郾ie wr鏂i貫m z nocki nad j. Koskowickim.
Razem z koleg ( z czego zdecydowana wi瘯szo嗆 jego) ~20leszczyk闚 od 20 do 35cm oraz ~20 p這teczek od ~15 do ~25cm i kilka krasnopi鏎 - tylko jedna wymiarowa ;P Ja 逝dzi貫m si braniem jakiego drapie積ika, dlatego z bia貫j ryby s豉bo po這wi貫m.
A no i bym zapomnia. Z這wi貫m oko這 pi璚iu rak闚(jednego na trupka;D), kolega jednego i jego brat tez jednego - ogromnego ! W sumie zatrz瘰ienie rak闚. 砰wiec kolegi by ca造 obgryziony i sko鎍zy w sumie jako same o軼i...

shaman1111 - 09-07-10, 10:13

Dzi wybra貫m si z dwoma pickerami na kaul ;)

Oko這 5 rano w璠ki by造 ju w wodzie ;)
Pierwsze branko leszczyk 22cm, potem kolejne leszczyk 25cm.

Nagle gwa速owne branie, str帷a mi w璠k z podp鏎ek, 豉pie rozpaczliwie w璠k i rozpoczyna si d逝ga ucieczka karpia ;)
Mia貫m delikatny zestaw, 砰趾a g這wna 0,16, przypon 0,16 hak druciak 12 i p馧 robaka na haku wi璚 nie mog貫m dyktowa warunk闚;)Tak sobie je寮zi i je寮zi a po kilkunastu minutach znalaz si na brzegu;) 46cm

I wr鏂i do wody jak wszystkie inne rybki ;)

Potem z豉pa貫m jeszcze leszczyka 27cm i 4 nie du瞠 karasie

Og鏊nie to jestem zadowolony, kaula coraz bardziej mnie zaskakuje ;)

Dawido - 09-07-10, 13:33

M鎩 bilans dzisiejszego spaceru:
Szczupak, oko, oko, szczupak, szczupak, szczupak, szczupak, szczupak, oko, szczupak, szczupak, szczupak - 3 okonie i 9 szczupak闚 (najwi瘯szy 42 cm :( ), pechowo zerwany meppsik i odprowadzenie okonka ~30cm.

Kolega mia ciekawsze wyniki, straci te wymiarowego szczup貫go.

rafi559 - 09-07-10, 15:03

Dzisiejszy wypad na jezioro:
2 p這cie ~25 i 15
2 kr徙ie ~ 20 i 25
Leszcz ~ 40
wzdr璕a ~ 20.
Niestety jak chcia貫m zrobi zdj璚ie to w moim telefonie wyskoczy這 brak porozumienia z galeri :cry: B璠 musia go odda chyba na napraw do serwisu.
Na zako鎍zenie jak pakowa貫m sprz皻 dostrzeg貫m po drugiej stronie jak捷 堯d a cz這wiek na niej zwija sie. Wi璚 豉pie za telefon i dzwonie do w豉軼iciela jeziorka. W豉軼iciel to m鎩 dobry kolega wi璚 wiedzia gdzie si znajduje i po 5 minutach ju by u mnie na pomo軼ie. Kolega mia lornetk popatrzy貫m i widz 瞠 jednak to k逝sol i zwija sieci. Wi璚 wrzucili鄉y 堯dk do wody odpalamy silnik i p造niemy. Na miejscu okaza這 si 瞠 to m鎩 niedaleki s御iad. Ryby kt鏎e jeszcze uda這 si uratowa odzyska造 wolno嗆. Reszta by豉 sztywna :cry: :cry:

pawel332 - 09-07-10, 20:14

rafi559 napisa/a:

Na zako鎍zenie jak pakowa貫m sprz皻 dostrzeg貫m po drugiej stronie jak捷 堯d a cz這wiek na niej zwija sie. Wi璚 豉pie za telefon i dzwonie do w豉軼iciela jeziorka. W豉軼iciel to m鎩 dobry kolega wi璚 wiedzia gdzie si znajduje i po 5 minutach ju by u mnie na pomo軼ie. Kolega mia lornetk popatrzy貫m i widz 瞠 jednak to k逝sol i zwija sieci. Wi璚 wrzucili鄉y 堯dk do wody odpalamy silnik i p造niemy. Na miejscu okaza這 si 瞠 to m鎩 niedaleki s御iad. Ryby kt鏎e jeszcze uda這 si uratowa odzyska造 wolno嗆. Reszta by豉 sztywna :cry: :cry:

to rozumiem 瞠 gostek" zasili" staw bo na policje tto nie ma co liczy pewno powiedzieli ze jak to prywatny staw to w豉sciciel musi sprawe zak豉da.

szczypior - 09-07-10, 21:42

Dzi wieczorne dwie godzinki spiningu na Bugu bez efekt闚. Woda 豉dnie opada , ale poza mn鏀twem drobnicy nic nie wida. Drapie積iki w og鏊e nic nie ganiaj. Cisza na wodzie , jedynie czaple lata造 , a na brzegu pe軟o ich 郵ad闚. Do tego widzia貫m bobra , kt鏎y p造n sobie z nurtem 鈔odkiem rzeki. Chyba nawet si mn zaciekawi bo jak mnie min掖 to zawr鏂i i zacz掖 p造n帷 pod pr康. Og鏊nie pe軟y relaks nad wod :mrgreen:
kud豉ty - 10-07-10, 00:02

Witam tych co po這wili i tych co tylko za篡li relaksu nad wod.
Dzi z kol.Damianem
(pozdro Kostek)
wybrali鄉y si na Mi璠zyodrze w okolicach A6.

W drodze na 這wisko nieustannie n瘯a造 nas komary,nie wzi瘭i鄉y 瘸dnego "odkoma瘸cza" :sad:
Na miejscu ma造ch krwiopijc闚 zast徙i造 wi瘯sze gzy :evil: , a 瞠 skwarzy這 niemi這siernie ,to byli鄉y w samych k徙iel闚kach. Co 10-15 min. w豉zili鄉y do rzeki aby nie doj嗆 do stanu wrzenia.
Spiningowanie Kostka nie przynios這 瘸dnych efekt闚(do陰czy p騜niej do mnie na gruncik).
W efekcie zameldowa這 si nieco ponad 20 leszczyk闚.
W tym 3 takiej wielko軼i

i jeden wi瘯szy

reszta w wymiarach 20-25.
Opr鏂z stworze brz璚z帷o-k御aj帷ych nic nie zak堯ci這 wypoczynku i wypadzik uwa瘸m za udany, tyle 瞠 spieczony jestem na raka i wszystko mnie pali :mrgreen:

rafi559 - 10-07-10, 08:25

pawel332 napisa/a:
rafi559 napisa/a:

to rozumiem 瞠 gostek" zasili" staw bo na policje tto nie ma co liczy pewno powiedzieli ze jak to prywatny staw to w豉sciciel musi sprawe zak豉da.

Dok豉dnie tak powiedzia豉 policja. 疾 je郵i jest to prywatny zbiornik to oni tu nie pomog.

Gizmoon - 10-07-10, 10:21

Wczoraj od 20-tej do 24-tej nad Odr.Trupek i ros闚ka.Niestety bez bra.Nawet bole si nie pokazywa chocia zawsze wali tam co kilkadziesi徠 sekund.
rafi559 - 10-07-10, 11:58

Dzisiaj zn闚 jeziorko i efekt:
11 kr徙i wszystkie ~20cm
1 wzdr璕a ~20 cm
I by jeszcze jeden karpik kt鏎y zerwa si pod samym pomostem mia ~ 25cm.
Nad wod bardzo gor帷o zabra貫m termometr i ten wskazywa 43 stopnie :cool:

kompasiak12 - 10-07-10, 13:33

dzisiejsza nocka jak najbardziej udana. Troche drobnicy i jeden leszczak mniejszy
2 LESZCZE
jeden 61cm ok 3 - 3.5kg
a drugi ok. 1kg nie mierzy貫m.

rafi559 - 10-07-10, 14:36

Dzisiaj jeszcze pojecha貫m ze spinningiem efekt: jeden oko ~15 cm. Mia貫m jeszcze jedno branie bardzo silne by to sum z豉pa si na Gnoma o numerze 0. Niestety jak go zobaczy貫m to ju wiedzia貫m 瞠 nie wyjm go bo 這wie na pomo軼ie a nie mia貫m podbieraka :cry: . Zobaczy貫m jego g這w. I po chwili odbi w stron 鈔odka jeziora i przy tym 篡趾a zrobi豉 pstryk. Nie ma co si dziwi bo to by zestaw na okonia i 鈔ednie szczupaki kijek nie wiem jakiej firmy wiem tyle 瞠 jest dosy stary ale bardzo dobry. Ko這wrotek JAXON RDS 300 i 篡趾a do 11kg.
ㄆkasz_st - 10-07-10, 15:40

篡趾a do 11kg? to jest zestaw na okonie? 豉dne okonie w twoich stronach musz bra.
Holik - 10-07-10, 15:57

Nocne 這wy umili kara 38cm.
szczypior - 10-07-10, 16:04

Ja dzi od 5 do 14 na Bugu. Standardowo zacz窸o si od p這tki i na tym si sko鎍zy這. Druga w璠ka na 篡wca bez brania. 砰wiec dzi ganiany od rana wi璚 zamieni貫m w璠ki na spining. Efektem by造 dwa okonie tylko , ale co si dziwi jak woko這 tyle drobnicy.
rafi559 - 10-07-10, 16:05

ㄆkasz_st napisa/a:
篡趾a do 11kg? to jest zestaw na okonie? 豉dne okonie w twoich stronach musz bra.

Napisa貫m 瞠 to jest zestaw na okonie i 鈔ednie szczupaki.

ㄆkasz_st - 10-07-10, 16:12

chyba sobie jaja robisz :mrgreen: dam Ci tak ma陰 rad jak chcesz po這wic okonie to 堯w je na sprz皻 odpowiedni, a tak lin jak 篡趾a do 11 kg to je wszystkie odstraszysz, m闚isz o 鈔ednich szczupakach? na 篡趾 0,18 sobie z nimi poradzisz. na 0,20 to ja 這wi bolenie po 2,5kg w nurcie wielkiej rzeki. 砰趾a do 11kg, to gdzies 0,35 chyba b璠zie. przesada.

okonie 堯w na 0,16

鈔ednie szczupaki na 0,18-0,20

du瞠 szczupaki, sanda造 i sumy na plecionke.

pozdrawiam

rafi559 - 10-07-10, 16:24

ㄆkasz_st napisa/a:
chyba sobie jaja robisz :mrgreen: dam Ci tak ma陰 rad jak chcesz po這wic okonie to 堯w je na sprz皻 odpowiedni, a tak lin jak 篡趾a do 11 kg to je wszystkie odstraszysz, m闚isz o 鈔ednich szczupakach? na 篡趾 0,18 sobie z nimi poradzisz. na 0,20 to ja 這wi bolenie po 2,5kg w nurcie wielkiej rzeki. 砰趾a do 11kg, to gdzies 0,35 chyba b璠zie. przesada.

okonie 堯w na 0,16

鈔ednie szczupaki na 0,18-0,20

du瞠 szczupaki, sanda造 i sumy na plecionke.

pozdrawiam

Bez przesady z t grubo軼i moja ma 0,27.

ㄆkasz_st - 10-07-10, 16:31

jednakowo uwa瘸m i to przesada, nie mam r闚nie na celu ci obra瘸, po prostu chc da Ci dobr rad, wszak mam na koncie okonia pow. 40cm wyci庵nietego na 篡趾 0,18 z zaro郾i皻ego zielskiem starorzecza. Gdyby mia jakie pytania to zapraszam na priv, albo do odpowiedniego dzia逝.

pozdrawiam i wracajmy do tematu jak by這 na rybach.

u mnie posucha, ale w poniedzia貫k jak mo瞠 upa zel篡 to co si wydarzy.

Jacek74 - 11-07-10, 12:01

Nocka i poranek (do godz. 10.00) z feederem na Odrze we Wroc豉wiu ko這 jazu Psie Pole (przed Mostami Warszawskimi). Sporadyczne brania. Rezultat: 2 leszcze - 43 i 48 cm + jeden spi皻y pod samym brzegiem.
kompasiak12 - 11-07-10, 14:05

kolejna udana nocka
LESZCZE
1. 55cm 2kg
2. 54cm 1.8kg
3. 42cm 1.2kg

no i par kr徙i

Avallone - 11-07-10, 15:24

Witam.
W pi徠ek po po逝dniu jak zwykle wybrali鄉y si z ca陰 rodzin nad rzek. Zapowiadali burze ale znaj帷 dok豉dno嗆 prognoz postanowili鄉y 瞠 jednak pojedziemy.
Ju od pocz徠ku by這 kiepsko gdy z豉panie 篡wca graniczy這 z cudem. Wybra貫m si wi璚 wieczorem za kleniem zostawiaj帷 Kasi z zarzuconymi zestawami. O ile ja nie mia貫m nawet skubni璚ia to Kasia z豉pa豉 leszcza 62cm i to grubawego jak nigdy. Jeden 篡wiec ju zatem by ale postanowi貫m pospiningowa z 堯dki.
Tu przed zachodem s這鎍a na moje ulubione tandetne woblerki z Decathlonu z豉pa貫m pierwsze w 篡ciu 3 sandacze: 44, 39 i 38cm(u nas sandacz nie ma wymiaru ochronnego).

Ma貫 bo ma貫 ale to i tak kolejny krok w mojej edukacji w璠karskiej ;) '. W mi璠zyczasie Kasi zerwa si przy brzegu ogromny w璕orz (m鎩 69cm przy nim wygl康a jak osesek) i p這 w granicach 40cm.
Po powrocie wiedz帷 瞠 dalej mamy tylko jednego 篡wca wybra貫m si za zapor na nocne polowania na klenia i zn闚 nic nie pukn窸o na wobka opr鏂z brzany 56 kt鏎a na feederku walczy豉 zaciekle daj帷 sporo satysfakcji z holu. Jest to moja pierwsza brzana z豉pana na spinning.

Z racji braku 篡wca musieli鄉y w nocy czuwa przy feederach. Op豉ca這 si bo nad ranem z豉pali鄉y kilka leszczy i 豉dnego kr徙ia 38cm.

Po zarzuceniu wszystkich zestaw闚 na suma po這篡li鄉y si ju praktycznie w dzie spa a sprawdzaj帷 po po逝dniu feederki robaki nawet nie ruszone.
Od pi徠ku do niedzieli w po逝dnie ani jednego skubni璚ia suma. Chyba jest za gor帷o.
W sobot mieli鄉y niemi陰 przygod gdy p璠z帷a wielka motor闚ka zaczepi豉 za jeden z zestaw闚 za這穎nych na suma. W ci庵u 5 sekund z ko這wrotka Shimano Big Baitrunner LC na dokr璚onym hamulcu wyci庵n窸a ca陰 plecionk czyli 150m. Ko鎍闚ka by豉 przywi您ana do szpuli i strza plecionki a wyrzuci w璠k na asfalt. Gdy dobieg貫m to o dziwo Ani ko這wrotek ani w璠ka Sanger Uni Cat New Age Distance Boje nie dozna造 瘸dnego uszczerbku. Naprawd solidne te sprz皻y, nie wyobra瘸m sobie co w takiej sytuacji zosta這 by ze sprz皻u gorszej jako軼i. Dodatkowo podp鏎ka Sumowa Comodo r闚nie nienaruszona a detektor sprawny. Wielkie szcz窷cie ale dodatkowo na wodzie 400m od nas zauwa篡貫m m鎩 sp豉wik. Podp造n掖em do niego i okaza這 si 瞠 nawet przypon jest nienaruszony.
Nie zastanawiaj帷 si doci庵n掖em do brzegu i na t sam w璠k zacz掖em nawija z powrotem plecionk. Dzi瘯i tej sytuacji okazyjnie przewin掖em ko這wrotek ;)
Na samo zako鎍zenie sk豉daj帷 dzi feederki wyci庵n掖em M鎩 przypon sumowy kt鏎y zerwa貫m 2 lata temu. Co prawda opr鏂z kr皻lika ju nic nie nadawa這 si do u篡tku ale zawsze to ciekawie wy豉wia po latach swoje zguby ;)

Og鏊nie Weekend oczywi軼ie uznaje za udany gdy jak zwykle dzieciaki wyszala造 si na 這nie natury no a suma jeszcze si z豉pie ;)

Pozdrawiam.

Jacek - 11-07-10, 16:31

Wczorajsz wypraw na ryby mog 鄉ia這 nazwa wypraw 篡cia.
Za這瞠nia by造 skromne – upa straszliwy, wi璚 jedziemy z dziewczyn sp璠zi czas gdzie nad wod. Wyl康owali鄉y nad jednym z zachodniopomorskich jezior ok. godz. 13.00, wypo篡czyli鄉y 堯dk na ca造 dzie, i ruszyli鄉y na wod. Jezioro generalnie jest bardzo p造tkie, powios這wa貫m wi璚 na t cz窷, gdzie jest nieco g喚biej –do ok. 3-4 m, wychodz帷 z za這瞠nia, 瞠 ryby w ponad 30-sto stopniowym upale te mog szuka och這dy w nieco zimniejszej wodzie. Metod 這wienia by oczywi軼ie spinning, z nastawieniem na ma貫 i 鈔ednie szczupaki kt鏎e na og馧 tam si trafiaj. Nie spodziewa貫m si w zasadzie 瘸dnych sukces闚 – 瘸r la si z bezchmurnego nieba, a woda jak lustro.
Przez pierwsze dwie godziny zerowe efekty potwierdza造 moje przewidywania. Pr鏏owa貫m wszystkich mo磧iwych przyn皻 – od du篡ch ale lekkich wahad堯wek, przez slidery, mniejsze i wi瘯sze obrot闚ki, po wszelakiego asortymentu gumy. W ko鎍u m鎩 wyb鏎 pad na woblerka Rapali wielko軼i 7 cm, schodz帷ego do ok. 2 m. Dosta貫m go na swoje urodziny od Rodzic闚, i jak si p騧niej okaza這 by to szcz窷liwy prezent. By這 tak gor帷o, 瞠 moja dziewczyna wskoczy豉 do wody si och這dzi, bawi帷 si przy okazji naszym wodoszczelnym aparatem. P造wa豉 dooko豉 堯dki, gdy poczu貫m mocne uderzenie w wolno prowadzonego woblerka. Czu貫m 瞠 to 鈔edniej wielko軼i szczupak, by豉 okazja nakr璚i ciekawe zdj璚ia z holu – Agnieszka w陰czy豉 aparat, czego efektem jest ten filmik, pokazuj帷y hol cz窷ciowo pod wod:

hol szczupaka

Szczupak mia 59 cm. By貫m zadowolony, wiedz帷 瞠 nie wr鏂 o kiju, ale przede mn by這 jeszcze sporo 這wienia. Problemem by niesamowity 瘸r i brak cienia. Wskakiwa貫m do wody chc帷 si och這dzi, ale niestety woda by豉 jak zupa. Pom鏬 w ko鎍u r璚znik za這穎ny na g這w, co wida na jednym z poni窺zych zdj耩. Wygl康a這 g逝pio, by這 w tym gor帷o, ale przynajmniej przesta豉 bole g這wa od s這鎍a.
W mi璠zyczasie z這wi貫m jeszcze dwa kr鏒kie szczupaczki, po ok. 35 cm, i dwa okonie ok. 25 cm:

Ca造 czas 這wi貫m na t rapalk. Dok豉dnie o godz. 18.00 這wi貫m sobie siedz帷 na burcie i trzymaj帷 nogi w wodzie, gdy tu przy 堯dce mocne uderzenie, i po kr鏂iutkim holu wyci庵n掖em szczupaczka 48 cm:

Ten si odp豉ci za swoja krzywd. Przy wyci庵aniu go z wody spl徠a si wobler z plecionk. Zamiast najpierw odczepi ryb, z豉pa貫m za woblera i odczepia貫m link, m闚i帷 jednocze郾ie do Agnieszki, 瞠 tak nie wolno robi, bo wystarczy 瞠 szczupak si teraz szarpnie, to b璠 mia kotwiczk w palcu. No i zgadnijcie co szczupak zrobi, haha. Oczywi軼ie si szarpn掖, wbijaj帷 g喚boko kotwiczk w m鎩 palec, ja wrzasn掖em, na szcz窷cie nast瘼nym szarpni璚iem mi j wyrwa, bo sam mia豚ym pewnie z tym problem. Krew polecia豉 ciurkiem, ale zawin掖em palca i humor mimo wszystko mnie nie opuszcza.
Wszystkie szczupaki i okonie wr鏂i造 ca貫 i zdrowe do wody.
Ca造 czas rzucaj帷, zacz瘭i鄉y ju sp造wa w stron przystani. Liczy貫m, 瞠 wraz z och這dzeniem wkr鏒ce ca貫 to towarzystwo w jeziorze si o篡wi, wi璚 jeszcze co si uda z這wi. By這 tu przed 19.00, gdy Rapalk co zatrzyma這. A potem zacz窸o sobie p造n望, wyci庵aj帷 plecionk jakbym zahaczy poci庵 towarowy. Ju po kilkunastu sekundach powiedzia貫m do Agnieszki , 瞠 mam na haku ryb 篡cia.
W tym momencie czas na opis sprz皻u, jakiego u篡wa貫m. Jak pisa貫m, nastawia貫m si najwy瞠j na 鈔ednie szczupaki, wi璚 u篡wa貫m kija Daiwa Infinity-Q cw 7-28 g, plecionka PP 0,13 mm, na ko鎍u zestawu poza woblerem znajdowa si przypon wolframowy produkcji Kongera do 10 kg, na kt鏎y wyci庵n掖em ju tego dnia 6 ryb, agrafka by豉 ju nieco sfatygowana a sama linka nieco postrz瘼iona. Og鏊nie rzecz bior帷, hmm, na du瞠 ryby to nie by貫m przygotowany. Najmocniejszym punktem ekwipunku, jak si okaza這 kluczowym, by dobry ko這wrotek z precyzyjnym hamulcem – Shimano TwinPower 4000.
Wracaj帷 do holu. Przez chwil my郵a貫m 瞠 to naprawd du篡 szczupak. Ale ryba nie szarpa豉, tylko po prostu sun窸a, a poza tym trzyma豉 si mocno dna. Mo瞠 wi璚 du篡 sandacz? Ale po chwili nie mia貫m ju w徠pliwo軼i. Tak mo瞠 walczy tylko jedna ryba, kr鏊 naszych w鏚, czyli sum.
Poprosi貫m Ag 瞠by wyci庵n窸a obie kotwice i ryba zacz窸a nas ci庵n望. W tej fazie walki czu貫m si po prostu bezradny jak dziecko. Odjazdy momentami by造 niesamowicie gwa速owne, nigdy nie mia貫m do czynienia z czym takim, a jazgot ko這wrotka i tr帷ej o przelotki plecionki brzmia jak silnik bolidu Formu造 1 na najwy窺zych obrotach.

hol suma, pocz徠ek

Po kilkunastu minutach uda這 si suma podci庵n望 do 堯dki. W 鈍ietle tego, co dzia這 si p騧niej, to tak naprawd my郵 瞠 to sum chcia sobie zerkn望 co to za stworzenia zawracaj mu g這w, gdy nast瘼nym razem ujrzeli鄉y go za dobre kilkadziesi徠 minut. W momencie gdy to cielsko wynurzy這 si z zielonej g喚bi… Mam filmik nagrany w tym momencie, ale go nie poka輳, bo w g這sie Agnieszki s造cha autentyczn panik, wydawa豉 jakie nieskoordynowane d德i瘯i. Pode mn ugi窸y si nogi, i zw徠pi貫m 瞠 to mo瞠 si dobrze sko鎍zy. Wygl康a這 to mniej wi璚ej tak, to jest zrzucony screen z filmu:

My郵a貫m w tym momencie, 瞠 篡cie bywa dowcipne – na ten sezon moim celem, poza troci, by這 z這wienie wymiarowego suma. Ale niekoniecznie musia mi si zaraz wiesza na lekkiej w璠eczce jaki potw鏎!
Ryba przewioz豉 nas przez du膨 cze嗆 jeziora, i dotar豉 chyba do jakie swojej dziury, bo si zatrzyma豉, a ja podejmowa貫m pr鏏y aby j podci庵n望 na powierzchni. Po kilkudziesi璚iu minutach zacz窸o mi si udawa, ryba podchodzi豉 do powierzchni, 造ka豉 powietrza, ale wci捫 by豉 niesamowicie silna, i p騧niej jakby bez wysi趾u wraca豉 do dna, a ja nie mog貫m jej zatrzyma. Podp造n掖 do nas na 堯dce z silnikiem elektrycznym pewien Niemiec, i zacz掖 asystowa p造waj帷 dooko豉 i ogl康aj帷 ryb na ekranie echosondy. Udziela mi te r騜nych porad, za co mo瞠 i by豚ym wdzi璚zny, gdyby nie to, 瞠 on nie m闚i ani s這wa po angielsku, a ja po niemiecku, poza „Teufel” pod adresem ryby (niem. diabe), oraz ” Ich kaputt”, co mia這 opisywa poziom mojego zm璚zenia, hehe
Filmik z tej fazy holu, wida suma pod wod:

hol suma

Fotki:

Coraz cz窷ciej mia貫m ryb przy 堯dce, zacz掖em wierzy, 瞠 mo瞠 si uda. Jak do tej pory by貫m ostro積y, skoncentrowany, i nie pope軟i貫m 瘸dnego b喚du. Zastanawia貫m si, w jaki spos鏏 wci庵n望 suma do 堯dki. M鎩 podbierak nadawa豚y si ewentualnie na przewiewn czapk dla tej ryby. Niemiec da mi sw鎩, du穎 wi瘯szy, ale pr鏏y podebrania jej skazane by造 z g鏎y na pora磬:

Nast徙i te niebezpieczny moment, gdy siatka podbieraka zaczepi豉 si o woblera w paszczy suma, mog這 si to sko鎍zy albo zerwan ryba, albo niemieckim podbierakiem wci庵ni皻ym w g喚biny :) Na szcz窷cie po kilku sekundach siatka si odczepi豉, a ja odetchn掖em z ulg.

Za ka盥ym razem gdy udawa這 mi si ryb podci庵n望 do 堯dki, dotyka貫m jej, po czym nast瘼owa nast瘼ny gwa速owny odjazd:

hol suma c.d.

Dok豉dnie po p馧torej godzinie holu, przyszed jednak moment gdy sum by tak zm璚zony, 瞠 da si z豉pa po pokrywy skrzelowe, i wci庵n掖em go do 堯dki. Pom鏬 mi w tym Niemiec, przytrzymuj帷 w tym momencie w璠zisko. Dodam, 瞠 Niemiec p造wa z nami ju ponad godzin, i w豉郾ie w tym momencie zaczyna si mecz o 3-cie miejsce w Mistrzostwach 安iata, z udzia貫m Niemc闚 w豉郾ie, wi璚 naprawd szacunek dla tego Pana za cierpliwo嗆 i pomoc. Na koniec odholowa nas jeszcze do przystani, wi璚 nie musia貫m wios這wa. Ale wracaj帷 do szcz窷liwego zako鎍zenia holu ((prosz tyko wybaczy krzyki i panik Agnieszki, ale nie co dzie znajduje si w jednej 堯dce z p馧torametrowym o郵izg造m potworem):

l康owanie suma

Rado嗆 i ulga wprost nie do opisania. Sum mierzy dok豉dnie 148 cm, i wa篡 ok. 20 kg, to najwi瘯sza ryba jak do tej pory z這wi貫m

Szacuneczek dla mojego sprz皻u, kt鏎y trzeszcza, st瘯a, ale jakim cudem wytrzyma…

W szcz窷liwej Rapalce rozgi窸o si tylne k馧eczko 陰cznikowe wi璚 kotwiczka w trakcie holu oddzieli豉 si od woblera, w przedniej kotwiczce jedyny grot na kt鏎ym trzyma si sum by prawie rozgi皻y, a agrafka od wolframu by豉 rozpi皻a (!), wi璚 naprawd mia貫m du穎 szcz窷cia.
Ko鎍z帷 opis, zamieszczam portret tego niesamowitego stworzenia...

... i 篡cz wszystkim takiej przygody, jak wczoraj prze篡貫m :)

DAWID - 11-07-10, 16:38

Jacek, Wielkie graty, pi瘯ne sumisko i przede wszystkim gratulacje za zachowanie spokoju i wyholowanie takej ryby na takim sprz璚ie!!!

Wise趾a przybra豉 jakie +/- 60 cm i p造nie z deka m皻na woda. Jedyne co da這 si wyd造ba to dwa mniej wi璚ej takie same 郵edziki, ale nic bolek to bolek dobrze, 瞠 co si trafi這. Za tydzie sobie odbije.

kocur - 11-07-10, 16:44

Jacek, gratulacje farciarzu :razz:
Mario03 - 11-07-10, 17:02

jacek Czy to moze jezioro woswin??:)
rafi559 - 11-07-10, 17:10

Jacek, graty:)
Wczoraj mia貫m podobn zwierzyn ale zrezygnowa貫m z walki bo ba貫m si 瞠 sprz皻 nie wytrzyma. Ja swojego doholowa貫m prawie pod pomost zabrak這 jakie 3 metry ale jak zobaczy貫m w御y i jego g瑿 to nogi si ugi窸y i przeci掖em 篡趾 ob nawet je郵i bym go doholowa to i tak podbieraka nie mia貫m a nikt by mi nie pom鏬 bo sam by貫m.
A dzisiaj zn闚 spinning efekt:
5 okoni wszystkie oko這 25 cm i wszystkie na jedn obrot闚k. ㄆkasz_st, dzi瘯i za porady w sprawie lekkiego spinningu i teraz s lepsze wyniki. Bo w sprawie spinningowania to ja jestem ciemny. Zawsze 豉pie na 篡wca , sp豉wik, grunt dopiero od 2 miesi璚y spinning.

oohhh - 11-07-10, 17:14

Jacek moje gratki...
DAWID - 11-07-10, 17:16

rafi559,
rafi559 napisa/a:
Wczoraj mia貫m podobn zwierzyn ale zrezygnowa貫m z walki bo ba貫m si 瞠 sprz皻 nie wytrzyma. Ja swojego doholowa貫m prawie pod pomost zabrak這 jakie 3 metry ale jak zobaczy貫m w御y i jego g瑿 to nogi si ugi窸y i przeci掖em 篡趾 ob nawet je郵i bym go doholowa to i tak podbieraka nie mia貫m a nikt by mi nie pom鏬 bo sam by貫m.

A gdzie duch walki, ja bym nie odpu軼i :twisted:

hiperg - 11-07-10, 17:36

Jacek SZACUN nic wi璚ej :mrgreen:
Dawido - 11-07-10, 18:09

Jacek, jeden z najciekawszych wpis闚 w tym roku na haczyku i jeszcze podparty przez rozmaite media, a dziewczyn masz niemal kaskaderk. :wink: Moje gratulacje.

Inna rzecz - lekko-鈔ednia daiwa infinity-q w r瘯ach wytrawnego w璠karza potrafi zdzia豉 cuda i swoj drog 7-28-ka te mi z這wi豉 ostatnio moj najwi瘯sz ryb, co prawda niewielk w por闚naniu z Twoj, ale podejrzewam, 瞠 to kij dedykowany do bicia prywatnych rekord闚. :smile: Jutro zn闚 z nim uderzam.

rafi559 - 11-07-10, 18:29

DAWID, Dzisiaj w nocy mo瞠 na niego trafi bo wybieramy si z kolegami na nock. Na przyn皻 mamy kr徙ie po 30 cm i par karasi po 35 cm i oczywi軼ie w徠rob :mrgreen: Teraz wyci庵n ka盥ego cho by mia mi w璠k po豉ma :razz:
Robal - 11-07-10, 18:59

Jacek, gratulacje, swoj drog bardzo ciekawe filmy i zdj璚ia, a chce si na ryby jecha.
Wojciech - 11-07-10, 19:04

Jacek, gratulacje !! pi瘯na przygoda, jest czego pozazdro軼i :D
pawel332 - 11-07-10, 19:08

jacekgratulacje piekna ryba i opis r闚nie stosowny do okazu.
a ja p馧 godz. na bobrze ze spinem w efekcie 2 okonie po 25 i szczupaczek(oko這 30) ,kt鏎y odgryz mi pod samymi nogami twistera i po 豉paniu(zapomnia貫m agrafek )

Jacek - 11-07-10, 19:14

Wszystkim bardzo dzi瘯uj za gratulacje :) Mario03, to nie Wo鈍in, inny kierunek :)
Holik - 11-07-10, 19:40

No pi瘯na ryba , a przygoda i jej opis 1 klasa! :wink:

Ja dzi na tym upale ledwo 篡lem ale leszczyk i kilka wzdr璕 wyci庵貫m.

Avallone - 11-07-10, 19:42

Jacek Gratuluje udanego po這wu w御acza. Sum to moja pasja i ciesz si widz帷 jak i inni go 豉pi. Pozdrawiam i mam nadziej 瞠 Ci to zarazi tak 瞠 zaczniesz si konkretnie na nie nastawia .
Mario03 - 11-07-10, 19:45

Jacek ale nie ma Co mowic gratki dla Ciebie jak najbardziej uzasadnione :)jeszcze wiecej takich przygod:)
tomek1 - 11-07-10, 20:36

Jacek, gratulacje- fajna relacja :wink:
DooLiN - 11-07-10, 21:11

2 dni na Wi郵e i by這 nie zbyt dobrze trafily sie 2 leszcze okolo 1kg na feederka i kilka krapi plotek i malych leszczykow.Z rana probowalem na pobliskim jeziorku i z這wilem kilka ladnych krasnopior okolo 20-30cm i takiej samej wielkosci karasie i jednego ladnego okolo kilograma spialem potem do wieczorka probowalem troche pospiningowac i zlowielem 3 dosc ladne okonie 25-30cm i kilka mniejszych 6 szczupaczkow pistoletow najwiekszy 39cm 3 kleniki okolo 20-25cm i to by bylo wszystko.Jutro chyba sie wybiore z rana na zalew jak cos to postaram sie o fotki.
Gratuluje tym co polowili i oby tak dalej.POZDRAWIAM

kud豉ty - 11-07-10, 21:34

Jacek, jak czyta貫m relacj, to czu貫m tak jak by豚ym na Twoim miejscu, a mi zasch這 w gardle. :oops:
Pozazdro軼i wspania貫j przygody i pogratulowa pi瘯nej rybki i oczywi軼ie super operatora kamery. :mrgreen:

piotr chorz闚 - 11-07-10, 21:34

Nocka z pi徠ku na sobot :mrgreen:
Pogoda extra i ryby dopisa造 3 sanda趾i pod miar oko這 45 cm i jeden miarowy :mrgreen:

kocur - 11-07-10, 22:13

Z artone wypad na Regalic i Parnic ze spinami od 19 do 22 bez kontaktu z ryb.
ㄆkasz_st - 11-07-10, 22:22

rafi559 napisa/a:
A dzisiaj zn闚 spinning efekt:
5 okoni wszystkie oko這 25 cm i wszystkie na jedn obrot闚k. ㄆkasz_st, dzi瘯i za porady w sprawie lekkiego spinningu i teraz s lepsze wyniki.

Tak trzyma i efekty te przyjd, mo瞠 kiedy zmontujemy jakie wsp鏊ne w璠kowanie. pozdrawiam

kowal997 - 11-07-10, 22:34

Nocka nad Wis陰..
Ryby bra造 tylko i wy陰cznie od godz 12 w po逝dnie do 18.oo W nocy tylko ma貫 sumki niepokoi造 w璠ki , z rana kompletnie nic , no i oko這 po逝dnia zn闚 podesz造 leszcze.
Mo瞠 przez ten upa im si pomiesza這 ;)

Wpad這 kilka w okolicach 1,5 kg , bez rewelacji

Deuuu - 11-07-10, 23:50

Troch rzucania na Cegielince od 23 do ~00:30. Jeden spad i to chyba na tyle :neutral:
eM_Si - 12-07-10, 02:00

2 godziny spinningu w USA. 2 dosc duze Bassy Wielkogebne - I na mala biala gume w ksztalcie kozonkow (tak to dla mnie wyglada), II - najwieksza ryba dnia - na obrotowke Knap 0 od firmy z Wroclawia. Kolega w lodce 4 Crappie.
rafi559 - 12-07-10, 06:50

Nocka z niedzieli na poniedzia貫k i u mnie brak efekt闚 opr鏂z obgryzionego 篡wca mia貫m brania ale nie da這 si ich zaci望 pewnie co ma貫go . U kolegi jako 篡wiec kara 30cm i po godzinie czekania ma branie zacina i czuje 瞠 ryba ci庵nie w g喚biny od razu wiedzieli鄉y 瞠 to 鈔edni sum 20 minut holu i ma na brzegu suma 104cm nie warzyli鄉y bo nie by這 wagi. A fotk dzisiaj dostan to wstawi. Rybka wr鏂i豉 do wody. P騧niej a ni u mnie ani u kolegi 瘸dnego brania.
Borowik - 12-07-10, 08:30

wieczorny warcia雟ki bolo na niebieskiego hermesa 77 cm:)

w nocy ko這 30 sumik闚 bra造 jak szalone niestety nic wi瘯szego. rano polecia貫m ze spinem efektem dwa bolki 55 i 58 cm i ten klenik 44 cm na salmo tiny:)
o dziwo kle samczyk ocieka mleczem co wida na zdj璚iach czy瘺y wysoka woda nie pozwoli豉 im si wytrze??

artech - 12-07-10, 09:09

Jacek, super sybka i 鈍ietnie opisana przygoda. Gratuluj.
Swoj drog nie spodziewa貫m si, 瞠 na tym jeziorze mo積a liczy na suma :shock:

grzechuce - 12-07-10, 09:17

artech napisa/a:
Swoj drog nie spodziewa貫m si, 瞠 na tym jeziorze mo積a liczy na suma

ostatnio jeden z wedkarzy zalil sie na intensywane zarybianie niektorych lowisk sumami i podSUMowal:
"k...a niedlugo to poza sumem nic nie bedzie mozna zlowic"
no coz moze to taka strategia niektorzych zarzadcow wod zeby dostarczyc wrazen wedkujacym

DAWID - 12-07-10, 09:37

Borowik, piekny bolo graty :mrgreen:
Tomek1988 - 12-07-10, 09:47

Jacek, Borowik, Gratulacje pi瘯ne ryby :smile: Ja dzisiaj wieczorem zasi康 z feederem, ciekawe czy b璠zie co skuba w takie upa造 :roll:
Holik - 12-07-10, 13:24

Efektami brodzenia od 7 do po逝dnia by造 3 ma貫 pstr捫ki , 3 kleniki oraz jeden kle oko這 35 cm na kukurydze . Ahh, jak ja lubie takie w璠kowanie :wink:
szczypior - 12-07-10, 14:08

Postanowi貫m dzi pospiningowa na Bugu. Co 豉dnie gania這 na pla篡 przy trzcinkach i tam pr鏏owa貫m szcz窷cia. Jednak ono mnie opu軼i這, bo po godzinie rzucania zaczepi貫m o ro郵iny. Odczepi nie by這 trudno , po szarpni璚iu blaszka wyskoczy豉 i trafi豉 w szczyt闚k. W璠ka z豉mana , a tak j lubi貫m :evil:
pawel332 - 12-07-10, 19:10

Godzinka machania spinem po bobrze ,rezultat kilka ma造ch okoni i szczupak na styk z wymiarem.Wszystko na paproszka.
luk1234 - 12-07-10, 23:32

Dzisiaj z braku czasu kr鏒ki wypad na Kana Piastowski od 21 do 22:30, na feederka zarzuconego na leszcza uwiesi si 50 cm w璕orek i 2 jazgarze.
Endryou - 13-07-10, 05:08

Nocka na Wi郵e - wynik - sum razem z w璠k i ko這wrotkiem dalej p造wa :mrgreen: .Od dzisiaj wierz w wi瘯szo嗆 opowie軼i "dziadk闚" na temat SUM紟 :shock: :cool: .
kocur - 13-07-10, 07:10

Endryou, witaj w klubie :mrgreen:
Endryou - 13-07-10, 07:21

kocur Jak zadzwoni貫m zda relacj bratu - to si ma這 ,nie przekr璚i ze 鄉iechu (g逝pek :lol: ).
Deuuu - 13-07-10, 07:27

Wczoraj w pewnym miejscu na Regali sza 瞠rowania boleni, bi造 jak g逝pie pod samymi nogami na 30-40cm wodzie. W 30 minut 4 sztuki ~50cm i jeden podrostek za grzbiet, wszystko na thrilla holo :smile: Pi瘯ny widok jak ukleja ucieka na brzeg, p騧niej kilka gwa速ownych ruch闚 i wraca do wody :lol:
Tomek1988 - 13-07-10, 12:11

Od 4:00 do 7:30 feeder + pinka = oko這 20 leszczyk闚 i kr徙ik闚 po這wa z nich wielko軼i d這ni a reszta ok. 25cm, do tego jedna certa ok 30cm i jedna 豉dna rybka spi皻a.
malyhary - 13-07-10, 12:34

wczoraj od 18 na pobliskim zbiorniku. Woda jak lustro , upa ale o 21.40 na federka uwiesi sie karpik :0 po 10 min w podbieraku ukaza sie piekny 58cm 3.3kg .Oczywi軼ie na karpi闚ke nic a na federka na zy趾e 14 si uda這
pawel332 - 13-07-10, 13:49

dzi 3 godz. ze spinem w rezultacie 2 okonki i 6 niewymiarowych szczupak闚(40-43),no i oczywiscie troszku strat w przynetach .
elektrochemik - 13-07-10, 14:52

Dzi od 9:00 - 14:00 這wisko komercyjne.
Mia by karp, ale go nie by這 ...
By造 za to b彗i. Kilka sztuk z這wi貫m. Ile dok豉dnie nie wiem.
Przedzia wagowy to: 0,20 - 0,70 kg.
A wi璚 瘸dne potwory.
Mimo takiej pogody to i tak wg mnie do嗆 dobry wynik.

eM_Si - 13-07-10, 18:17

Dzisiaj z brzegu i na innym jeziorku - 6 Crappie i jedna ryba ktora nie wiem jak sie nazywa - wygladala jak Crappie, ale nie miala tak twardej pletwy grzbietowej i byla bez kolcow na niej, miala tez kropki na ciele ktore wygladaly jak u pstraga, ale byla zielona. Pierwszy Crappie zlowiony na polska obrotowke Knap 1 reszta zlapana na Trout Magnet :

http://www.troutmagnet.co...up_image&pID=80

pawel332 - 13-07-10, 19:09

Po obiedzie poprawka ,tym razem tylko jeden z瑿aty,ale odnios貫m wra瞠nie ze mog這by by nowym rekordem moim w dodatku wzi掖 na woblera w豉snej produkcji.I na tego samego wobka jeszcze dwa okonie.Og鏊nie ca造 dzie( dwie sesje) uznaje za jeden z najlepszych.
DAWID - 13-07-10, 20:22

Wyskoczy貫m na dwie godzinki na wise趾e - efekt to wygi皻a kotwica w boleni闚ce, musia豉 by 豉dna rybka troche szkoda ale nic dorwe go nast瘼nym razem :wink:
Deuuu - 13-07-10, 22:12

Dzisiaj ceg豉 - > podjuchy. Na cegle cisza, w podjuchach woda si gotowa豉. Efekty by造, 3 sztuki bolka jednak malusie.
lukaszmiel - 13-07-10, 22:57

dzi pi瘯ny dzie :) na 這wisku troszke p騜no bo dopiero po 19, ju p馧 godziny po幡iej z這wi貫m pierwszego w 篡ciu sandacza! ma造 bo ok 40cm, ale rado嗆 wielka bo wzi掖 na woblera kt鏎ego sam zrobi貫m 3 dni wcze郾iej :) oczywi軼ie do wody wr鏂i!
po jaki 15 min poczu貫m mocne uderzenie a na powierzchni pokaza sie tylko wielki ogon..to by sum :) hamulec zacz掖 wy jak szalony, troszke go przykr璚i貫m, nogi jak z waty mia貫m a trz瘰貫m si jak galareta ;) mia spor przewage bo m鎩 zestaw raczej na okonie/szczupaczki by przygotowany(w璠zisko 8-15g c.w. plecionka0,12).po ok 10 min biegania po przegu za nim wp造n掖 w zaro郵a, my郵a貫m ze ju go strace ale by貫m jak si okaza這 bardziej uparty ni on i w ko鎍u go stamt康 wyci庵n掖em..walka jeszcze trwa豉.. po prawie godzinie w ko鎍u znalaz si na brzegu pi瘯ny wielki sum! mierzy 105cm! waga, nie mia貫m czym niestety zwa篡.. trudno mi okre郵i ale gdzie mi璠zy 10-15kg. na koniec dodam 瞠 tak jak poprzednia rybka ta te jest pierwsza w 篡ciu i zarazem najwi瘯sza! :) oczywi軼ie wr鏂i豉 do wody!

fotki tu http://img805.imageshack.us/i/20100713005.jpg/

Tomek1988 - 14-07-10, 08:11

Wczoraj od 18:30 do 21:00 na feederka kilkana軼ie ma造ch leszczyk闚 kilka 豉dnych kr徙i i karpik 40-stak pe軟o逝ski.

Dzisiaj od 4:30 do 8:00 drobnica ju tak nie gryz豉 z czego si ucieszy貫m, z這wi貫m wprawdzie kilka leszczyk闚 jak palec ale p騧niej zacz窸o si co dzia, jak nigdy nie 這wi貫m karpik闚 na Wi郵e to teraz jako si to udaje po powodzi (uciekinierzy ze staw闚)Karpik mniejszy od wczorajszego bo ca貫 34 cm te pe軟o逝ski , p騧niej kolejny ale maluszek ok 20cm, trafi sie te kara 23 cm i co mnie najbardziej ucieszy這 z這wi貫m swojego 篡ciowego leszcza 53cm i 2kg wagi :mrgreen: Dzisiaj mo瞠 powt鏎z wieczorem wypad z feederem :)

P.S czapeczka zaczyna przynosi mi szcz窷cie :razz:

mokrzo - 14-07-10, 12:33

chwila spininngu na Wis這ce, a efekt to bole 04. 40cm i taki sam klenik na trilla

Tomek1988 napisa/a:
jak nigdy nie 這wi貫m karpik闚 na Wi郵e to teraz jako si to udaje

masz racj w weekend by貫m na Wi郵e w twoich okolicach i te po豉pali鄉y karpik闚, tylko troch mniejszych i hodowlanych :grin:

Jacek - 14-07-10, 18:18

lukaszmiel, gratulacje!
lukaszmiel - 14-07-10, 20:50

Jacek wielkie dzi瘯i :) w豉郾ie przeczyta貫m Twoj histori z przed kilku dni.. fantastyczna ! nawet na podobnym (delikatnym) sprz璚ie walczyli鄉y z tymi saszymi sumami :) r闚nie gratuluje!
eM_Si - 14-07-10, 21:59

kolejny dzien wedkowania w USA - 4 crappie na Trout Magnet, 1 bass na bialego twisterka Mister Twister i 1 pike na polska obrotowke Knap 0.
kocur - 14-07-10, 22:21

Regalica w pewnym miejscu tajemniczym zawalona drobnic a bolki ma貫 szalej. Niestety z powodu obfito軼i jad豉 nie chc wsp馧pracowa :roll: W sumie 3 godziny machania z jednym przytrzymaniem gumy :razz:
Lord Konrad I - 14-07-10, 22:26

Popo逝dnie na moim ulubionym komercjaku, na kt鏎ym nie by貫m ju ze 3 lata, jeden karpik 1,5kg i troch drobnych japo鎍闚
artone - 14-07-10, 22:36

polowanie na bolenia zako鎍zy這 si mi豉 i grzeczn kontrol stra篡. Mi這 by這 ich zobaczy nad wod
pawel332 - 15-07-10, 07:28

Z samego rana godz.na rzece bez efektu i p馧 godz. na stawiku ledwie okonek na niewiele mniejszego woblerka(tez okon).
wedkarz1986 - 15-07-10, 07:28

wczoraj pojecha貫m pierwszy raz nad jezioro w S豉wianowie. G這wnie by喚m nastawiony na wegorza ale leszczem tez bym niepogardzi od 20:00 do 24:15 nic.... kilka ma造ch p這tek na chak na wegorka dzi prubuje jeszcze raz w innym miejscu badz na innym jeziorku
Tomek1988 - 15-07-10, 09:31

Dzisiaj od 4:15 do 8:30 jak zwykle ostatnio zasiadka z feederem czego efektem by這 6 豉dnych kr徙i kilka ma造ch leszczyk闚 2 certy 30 i 33 cm i 2 karpiki 1.1kg i 1.3kg, zabawa z karpikami super nie wiedzia貫m, 瞠 to a tak waleczne ryby wczorajszy leszcz to przy nich piku ;-)

Andrzej 18 - 15-07-10, 09:43

Tomek1988, , Fajnie karpiki no i wyci庵ni皻e na rzece to nie to co ze stoj帷ej wody, graty
wojtt - 15-07-10, 11:13

Graty dla tych co po這wili.
Z wtorku na 鈔ode nocka nad Odr, bra造 leszcze w przedziale od 50cm pod 60cm, do tego gigantyczne kr徙ie i prawdopodobnie jeden ja, niestety bez zdj耩.

jimijons - 15-07-10, 12:55

Dzisiaj kr鏒ki wypad ze spinem za kleniem. Efektem by造 3 sztuki po oko這 35 cm i jeden spi皻y. Wszystkie zacz瘼i造 si na Salmo Tiny imityuj帷e biedronk.
maju - 15-07-10, 14:22

granaty dla tych co po豉pali.Ja by貫m wczoraj na nocce nad zalewem Rej闚 :wink:
Efekt闚 brak a bia豉 ryba nie bierze kompletnie :roll: W nocy przerobi貫m w璠ki i rzuci貫m na trupka i ros闚k. Ko這 godziny 4 nast徙i這 gwa速owne branie na ros闚k... zaci掖em rybka wysnu豉 par metr闚 篡趾i przymurowa豉 do dna i 篡貫czka 0,25 strzeli豉 :mad:
Podejrzewam 瞠 m鏬 by to niez造 sum ale pewno軼i mie nie mo積a :razz:
Ostatnio co brakuje mi szcz窷cia jak co wezmie wi瘯szego to nie udaje si wyholowa :roll:

Pozdrawiam M

Tomek1988 豉dne te karpiki :wink:

MatiQ - 15-07-10, 19:17

Staw Rz瘰a 29.VI.2010r.
Dzi kolejny raz na Rz瘰ie;). Budzik na 4, o 5 na 這wisku.
Rozk豉dam jedn grunt闚k do koszyka zaneta o smaku czekolady a na haku bia貫.
Chwil p騧niej wyci庵am bata, 7m cie鎥a 篡趾a 0,12mm, przypon 0,08mm, malutki haczyk jedna pinka i do wody.
Rybki bra造 najpierw wiesza造 si malutkie okonki. Troch podros造 teraz maj do 20cm, a rok temu ledwno si璕a造 15cm;).
Godzina 5:44 jest branie na grunt闚ce, waham si z zaci璚iem, wko鎍u jest. Rybka siedzi jest ni malutki karasiek ;) .

Na baciku te mia貫m wi瘯sz rybk ja.

Kolejne branie na grunt闚ce i 逝pem pada kroczek ;)

Zdj璚ie i do wody ;)

Zak豉dam zn闚 ry i do wody, chwil p騧niej siedzi linek w odmiennej wersjihahaha ;) .

Na baciku l康uj kr徙ik ;) , z這wiony na jedn pink.

Wpad te leszczykouch, r闚ne 30cm;)

O 9:50 zako鎍zy貫m 這wienieouch.

Dzie mi這 sp璠zony nad wod ;)ouch.

Staw Rz瘰a 7.VII.2010r.

Po d逝gich rozmy郵aniach czy i嗆 na rybki wko鎍u zdecydowa貫m si i poszed貫m troch p騧niej ni zwykle ale by貫m ;) .
Na 這wisko dotar貫m oko這 5:15, pierwsza w璠ka to grunt闚ka, na haku ry a w koszyczku zan皻a TRAPER - Leszcz.
Druga w璠ka to odleg這軼i闚ka, cie鎥a 篡趾a i na hak 3 pinki.
Pierwsze branie i jest malutka rybka, co si zaczyna dzia:o.

Kolejne branie, czuje przyjemny op鏎 by to pi瘯ny kara 30cm ;) .

A grunt闚ka sta豉 jak zaczarowana.......ouch.
Nagle s造sz sygnalizator podbiegam zacinam i jest !!, po chwili dogodny leszcz l康uj w podbierakuouch.

P騧niej Tylko zaczepi豉 si jedna rybka ;) .

O godzinie 10:20 zako鎍zy貫m 這wienie;).
W sobot na nock :o .

Staw Rz瘰a 10.VII - 11.VII 2010r.

Z dnia 10 na 11 lipca wybra貫m si poraz pierwszy w 篡ciu na nock:o.
Pogoda masakryczna upa, duchota... 33*C w cieniu.
Wszystko by這 by ok jak by bra造 rybkiouch.
Na miejscu byli鄉y o godz. 18:20, po przegl康zie miejsc i kr鏒kich pogaw璠ek z w璠karzami nie sprzyja這 nic ku dobremu...
Na 6 w璠ek w wodzie z這wili鄉y Tylko jedn ryb, karasia 30cm.......
Na bata wi璚ej po這wi貫m ale sama drobnica;).

Kilka fotek z 這wiska i rybek.
zdj璚ie usuni皻e - niezgodne z regulaminem. Artech.

Ale kie豚aski z grilla smakowa造
Przepraszam za jako嗆 zdj耩, ale telefon wpad mi do wody i nie dzia豉 musz robi zast瘼czym.

Te dziwne s這wa typu ouch to poprostu emotka z innego forum :) .

paweldk - 16-07-10, 07:45

Wczoraj na kana豉ch lipa by豉, nic nie chcia這 wsp馧pracowa. Na koniec po這w闚 takie co si jedynie trafi這

wedkarz1986 - 16-07-10, 08:13

wczoraj na dzis 2 zasiadka na rybki ja jeziorze S豉wianowskim z gruntu nic ani brania wieczorem sie skusi貫m zeby zostac na wegorka i sie op豉ca這 zacze造 brac od 24 do 2 z這wi貫m 7 sztuk kazda mia豉 ponad kilo szkoda tylko ze niemia貫m czym zdjecia zrorobic... Kolejna zasiadka w nastepnym tyg tyle ze inne jeziorko.
DooLiN - 16-07-10, 12:00

W豉郾ie wrocilem z Zalewu w G逝chowie 這wilem batem 7m na poczatku wogole nic nie bra這 potem podesz造 na chwile plotki i co jakis czas braly okonie potem znow cisza i nareszcie weszly leszczyki nie jakies 這paty ale takie po 35-40cm z這wi貫m ich 7 i jeden sie spia逍od samym brzegiem ale c騜 jego szcz窷cie.Jutro planuje kolejny wypad akurat miejsce podnecone i jak pojade to postaram sie o fotki bo dzis 瘸逝je 瞠 nie mialem apartu.POZDRAWIAM I UDANYCH POΜW紟
Lesio - 17-07-10, 07:47

Tylko jedno branie.
Gruby jak r瘯a, d逝gi jak noga, czyli weekendowa 86cm par闚ka.
Zjad sobie spor p這 zastawion w toni (przy dnie nie ma tlenu) na wi瘯szego drapie積ika.

kud豉ty - 17-07-10, 08:05

Lesio, fajna "sznur闚ka" , gratki.
Tomek1988 - 17-07-10, 09:25

Dzisiaj po wczorajszym dniu przerwy od kija od 3:30 do 8:00 jak zwykle ostatnio z feederem zameldowa貫m si nad Wise趾. Og鏊nie wypad bardzo udany w sumie 5,5kg ryb, 4 karpiki 2 najwi瘯sze 1.5kg i 1.3kg, 3 karpiki pe軟o逝skie i jeden kr鏊ewski. Do tego jeszcze kilka cert i kr徙ie. Ale si teraz karpi namno篡這 po tej powodzi ;-)

Krzysio69 - 17-07-10, 10:45

Tomek zdrad r帳ek tajemnicy czy 這wisz bli瞠j Basoni czy gdzie poni瞠j Piotrawina??? :lol: czy w sumie to nie ma znaczenia i na ca造m odcinku posypa這 karpiami?? kiedy 這wi貫m popowodziowe karpie w okolicach Kamienia i zastanawiam sie czy nie wybra sie ponownie...
dudi - 17-07-10, 11:16

Troszke sp騧nione z zesz貫go weekendu - w sumie jedyne 10+ rybki jakie by造 z這wione przez 3 dni, po za tym po pare mniejszych karpi :)
Misiek 11.5 kg

Torpeda 14.5 kg

Tomek1988 - 17-07-10, 11:58

Krzysio69, υwi w Basoni :wink:

dudi, Gratulacje, pi瘯ne rybska

kamionki - 17-07-10, 13:27

Dzisiaj Odra od 4 do 9.Leszczyk oko這 35 cm i kilka do嗆 przyzwoitych kr徙i :smile:

Damian21 - 17-07-10, 13:35

kamionki, chcia這 Ci si wstawa ? po powrocie jeszcze d逝gi i upierdliwy dzie trzeba jako prze篡..
wczoraj te by貫m, brania 鈔ednie ale og鏊nie to by kiepski pomys :lol:

kamionki - 17-07-10, 13:58

Damian21 napisa/a:
chcia這 Ci si wstawa ?

Po przebudzeniu mia貫m my郵,瞠by nie wstawa i spa dalej :wink:

Gizmoon - 17-07-10, 15:49

Wczoraj 1/2 nocki od 20->01 nad Oderk.Generalnie by這 s豉biutko tylko pi耩 sumik闚 od 20 do 45cm na ros闚ki.Na 篡wca i trupka cisza.Tych sum闚 to jest ostatnio tyle 瞠 to ju chyba plaga w Odrze.Najlepsza by豉 temperatura w nocy i lekki wiaterek.Cz這wiek najch皻niej by si waln掖 na trawk i spa do rana bo w domu sauna.
S御iedzi te nic ciekawego nie po豉pali, tylko sumiki i ma貫 sandacze na czerone.

jimijons - 17-07-10, 16:23

Poranny wypad nad Odr z nastawieniem na bolenie okaza sie niewypa貫m. Razem z kumplem mieli鄉y a jedno uderzenie boleniowe. Gdyby nie szczupaczek, klenik i kilkanascie okonk闚 by這by 幢e. Co ciekawe bolenie bylo wida, lecz nie w efektownych atakach. Zachwywa造 sie tak jak klenie , kt鏎e zbieraj pokarm z powierzchni.
wojtt - 17-07-10, 18:45

Jednak jakie zdj璚ia zosta造, z wt na 鈔. M.in. takie Odrza雟kie gruntowce:

pewniak - 18-07-10, 15:09

odrza雟kie po這wy z obfitego deszczu:
sanda sze嗆dziesi徠ak (ale do嗆 chudy, chyba nie 瘸r przez te upa造). Do tego mia貫m jazia trzydzie軼i pare cent闚, klenia troch ponad miar, jed 豉dn spi皻 ryb (kle/ja) i sporo fajnych okonk闚 (wszystkie jeden w jednego mocno odpasione). Mam fotki tylko sanda豉, bo tak la這, 瞠 na mniejsze ryby nie chcia這 mi si nawet wyci庵a telefonu:)

DAWID - 18-07-10, 16:08

W豉郾ie wr鏂i貫m z wise趾i, po豉palem troche bolk闚, dwa najwi瘯sze:

Jedna z fajnieszych miejsc闚ek:

Przy這wi貫m te 豉dnego szczupaczka na kleniowy sprz皻, da mi popali, niestety zdj璚ie z daleka i s豉bo wysz這:

C&R

Avallone - 18-07-10, 17:01

2 sumy na jednym zestawie ;)

Witam wszystkich.(wydarzenia i zdj璚ia niechronologicznie)

Podczas tego weekendu z豉pali鄉y kilka sum闚, 豉dne kr徙iki, nie幢e si bawili鄉y a do tego prze篡貫m histori 篡cia zwi您ana z po豉wianiem suma, ale po kolei ;)
W ten weekend postanowi貫m si pobawi spinningiem i kupi貫m w pi徠ek najta雟zy za 28 euro 240cm 10 do 30gr z Decathlonu. Po przyje寮zie nad rzek ju w trakcie rozk豉dania feederk闚 uderzy na ser ma造 sumik. Zabawa na feederku z mini haczykiem naprawd przednia ;)

Do samego wieczora martwa cisza. Wieczorem odwiedzi mnie ㄆkasz alis sumik i pop造wali鄉y nieco pontonem 瞠by pospinningowa, niestety bez rezultatu za wyj徠kiem zerwanego suma po kilku minutach holu tuz pod brzegiem :( . Po豉wianie 篡wca r闚nie sz這 koszmarnie bo Kasi uda這 si z豉pa jedynie leszcza 43cm w czasie w czasie gdy my z ㄆkaszem bez rezultat闚 czesali鄉y prawie ca陰 noc wod woblerkami.
Jeden 篡wiec ma貫 szanse dawa na powodzenie ale a do wieczora w sobot ani najmniejszego pukni璚ia zar闚no na zarzuconego leszcza jak i na las rozstawionych w璠ek do 豉pania 篡wca.
Wieczorem mocne szarpanie i siedzi kr徙 36cm.

Nie rewelacja ale zawsze to jaki 篡wiec. Po kr徙iu jeszcze jaki sumik metrowy na serek si uczepi.

Po zarzuceniu kr徙ia szybki wypad na pontonie w okolice prz瘰e mostu. Ju po kilku rzutach siedzi kle 44cm.

Jako 瞠 do zachodu s這鎍a kupa czasu odholowa貫m klenia do siatki i pop造n掖em kilkaset metr闚 w g鏎 rzeki porzuca woblerkami.
Po kilkunastu minutach nagle mocne uderzenie i ryba muruje ostro do dna i od razu wiedzia貫m 瞠 to sum. W璠ka wygi皻a w pa陰k a mimo to po kilku minutach czuj nagle drugie pot篹ne uderzenie i ju nie daje si tak 豉two pod pompowa. Nast瘼ne 15 minut i mozolnie pompuj帷 pojawia si ko這 堯dki cie z tym 瞠 jaki dziwny. Pompuje i nagle wy豉nia si z wody ogon suma prawie 瞠 pionowo. Troch dziwacznie w dodatku wcale nie walczy wi璚 skr璚am ostrzej ko這wrotek, podci庵am i nagle a mi si ciep這 zrobi這 jak zobaczy貫m co wy這ni這 si z wody.
Sum kt鏎ego holowa貫m wy這ni si z wody od strony ogona poniewa 豚em po prostu nie m鏬 gdy znajdowa豉 si ona ca豉 razem z kawa趾iem tu這wia w ... paszczy ogromnego suma. To by niesamowity widok i cho trwa tylko kilka sekund do ko鎍a 篡cia tego nie zapomn. Prawie 瞠 ka盥y w璠karz zna zdj璚ie z neta gdzie szczupak po瞠ra drugiego szczupaka podczas holu ale widzie co takiego i to w tym rozmiarze ryby i to na w豉sne oczy a do tego czu to wszystko na w豉snej w璠ce: BEZCENNE.
Kilka sekund i olbrzym znikn掖 razem z moj zdobycz w g喚binach. Kolejna pr鏏a podci庵ni璚ia tego dziwacznego duetu i nagle czuj 瞠 co pu軼i這. Chwil potem niedosz豉 ofiara olbrzyma kanibala l康uj w moim pontonie (okazyjnie po豉ma貫m w璠k). κb ca造 pozdzierany ale 篡wy. Po dowiezieniu do brzegu okazuje si 瞠 mierzy 120cm i ju nawet nie jestem w stanie okre郵i ile mia olbrzym kt鏎ego dzi okazyjnie trzyma貫m na kiju ko這 mojej 豉jby. O dziwo Mimo holu i poharatanej 貫petynki m鎩 okazik po wypuszczeniu 篤awo wr鏂i na g喚biny ( de facto to w豉郾ie mu uratowa貫m 篡cie ;) ).

Wywozimy klenia. 5 minut po wywiezieniu uderzenie odjazd i kilka chwil potem na brzegu l康uje strasznie gruby 135cm sum o wadze powy瞠j 20kg.

Mia taki rozd皻y bebech 瞠 postanowi貫m sprawdzi co jad i do teraz tego 瘸逝je . Wyci庵n掖em mu z 穎陰dka jakie zwierze nieco wi瘯sze od szczura w stanie silnego rozk豉du (nast瘼nego dnia wypuszczaj帷 go w jego gardzieli zobaczy貫m drugie takie same 豉pki co sugeruje 瞠 na przystawk wtrz帷hn掖 ca陰 rodzink) co wywr鏂i這 nam wszystkim 穎陰dek na drug stron. Tylko ㄆkasz mia odwag podej嗆 do tego i szybko wyrzuci to do wody bo ja by貫m zaj皻y ogl康aniem na trawce mojego obiadu ;)
Adrenalina i u鄉iech na twarzy go軼i ca造 wiecz鏎. Po zachodzie s這鎍a mocne szarpanie na feederze i wreszcie jest kolejny 篡wiec kt鏎ym okaza si kr徙 46cm.

Chwil p騧niej (niechronologicznie to be jeszcze si nie wyspa貫m) wywalamy kr徙ia i kilkadziesi徠 minut potem ostry odjazd. Tn docinam, op鏎 przepi瘯ny i nagle pu軼i. To nic b璠zie nast瘼ny.
Do samego rana ani bra drobnicy ani brania suma wi璚 odsypiam nieco i po 6:00 z drzemki wyrywa mnie centralka. Dobiegam do kija tn i siedzi ;) ㄆkasz operuje kamer nieco zaspany i trz瘰帷y si z zimna jak kiedy Rafa.
Po doholowaniu i zmierzeniu okazuje si 瞠 ma 188cm wi璚 nie jest 幢e.

Idziemy w lekk kim a po przebudzeniu zaczynamy si sk豉da. W mi璠zy czasie standardowo jedna z motor闚ek p璠em wje盥瘸 w m鎩 ostatni na wodzie zestaw i plecionka przecina nowy detektor :(
Koniec w璠kowania w tym tygodniu ale weekend na zawsze pozostanie w pami璚i.

Na pami徠k zosta nam film z holu suma 188cm

Do us造szenia za tydzie.
Pozdrawiam ;)

Krzy xD - 18-07-10, 21:20

11.07 - zdoby貫m wicemistrzostwo mojego klubu ( o godzinie 9,40 mia貫m komplet ale nie wiedzia貫m jakie to ma odzwierciedlenie w regulaminie )
Mia貫m 1480g
Kolega kt鏎y wygra 1090g, ale zg這si komplet o godzinie 11,20, co da這 mu bardzo du穎 punkt闚 za minuty. Ja przyszed貫m o godzinie 12 ( a zbi鏎ka by豉 o 12,30) i koledzy mnie u鈍iadomili, 瞠 przesz這 mi ko這 nosa mistrzostwo klubu. Ja sobie ca造 czas 這wi貫m pomimo upa逝, powr鏂i貫m do miejsca w kt鏎ym z豉pa貫m bardzo fajnego jazia 35cm~ i spi掖em sporego okonka, oko這 11 ( a do miejsca zbi鏎ki mia貫m jakie 400metr闚... ), 軼i庵a貫m sm騜aka, ale patrzy貫m na przeciwleg造 brzeg zamiast na woblerka, nagle us造sza貫m chlupot, ujrza貫m jazia 45cm, nie zebra odpowiednio wobka, nogi mi si ugi窸y i po chwili ja odp造n掖 (gdybym go z豉pa to bym wygra mimo wszystko). Tego dnia z豉pa貫m 12 okoni wymiarowych mi璠zy 20-25cm i jednego wymiarowego jazia 35cm~ Czyli o 3 ryby za du穎, EH. Przynajmniej zapozna貫m si z regulaminem zawod闚. :P

Dzi koledzy z klubu udali si na mistrzostwo okr璕u tarnobrzeskiego no i efekty by造 dobre, po pierwszej turze zajmowali 1,2,4 miejsce. Ko鎍owe wyniki niewiele gorsze. Prezes mojego klubu zosta mistrzem okr璕u tarnobrzeskiego, kolega Pawe zosta drugim wicemistrzem (3 miejsce), a kolega Marcin po dobrej 1 turze, w drugiej zaliczy 0.

Gratulacje po這w闚.

jarzyna92 - 18-07-10, 21:26

Witam :smile:
B璠帷 dzisiaj na rybkach od godziny 17 do 20 z豉pa貫m 17 p這ci :lol: tylko dziwi mnie nag造 zanik bra od 19 woda jak lustro ruszy豉 sie dopiero kiedy zacz窸o la ... :sad:
zauwa篡 kto z was co podobnego na swoim 這wisku ??

kud豉ty - 18-07-10, 21:47

Dzisiaj pomi璠zy Cegielink a Podjuchami gruncik z nastawieniem na leszczyka.
Od ok.9 do 17 zameldowa造 si 2 maluchy ok.20-25 cm i podobnej wielko軼i kilka kr徙ik闚.
W mi璠zyczasie szybka kontrola policyjna (ca趾iem sympatyczna i "bezbolesna" :mrgreen: )
A na koniec dnia niespodzianka. My郵a貫m ,瞠 du篡 leszcz , tak 逝pn窸o.
I zdziwko ogromne :shock: ........ mi皻us

na oko oko這 50 cm. :mrgreen: .
Pozdrawiam.

eM_Si - 18-07-10, 23:15

Od 8 do 10.30 z lodzi 2 Crappie, 2 Bluegille i jeden pokazny "okonek" - 40 cm, ok 1 kilo (ponad 2 lbs). Po lunchu poprawka, tylko 2 Crappie ale to z brzegu.
Deuuu - 19-07-10, 10:14

Wczoraj wieczorkiem (oko這 22) jeden Boluch na Cegielince, raczej taki niezbyt poka幡y ~60-65cm. Do p馧nocy kompletna cisza, jedynie by這 wida drobnice pod brzegiem.
felix - 19-07-10, 13:16

W sobot mia豉 by nocka nad zalewem w Go逝chowie - niestety oberwanie chmury i o 23:00 wraca貫m do domu. Efektem 這wienia od ok. 19:00 to kilka leszczy od 25 do 38 cm
Jeden mia 郵ady po drapie積iku - widoczne na zdj璚iu.

Dalej by造 2 liny oko這 30 cm.

W zasadzie wypad na ryby uwa瘸m za udany mimo nieciekawej pogody.
PS. By貫m tam pierwszy raz na rybach i z moim szcz窷ciem trafi貫m akurat na zawody w璠karskie, wiec by problem z miejsc闚ka. 3 tygodnie wcze郾iej - na innym akwenie te trafi貫m na zawody :twisted:

pawel332 - 19-07-10, 14:07

jarzyna92 napisa/a:
Witam :smile:
B璠帷 dzisiaj na rybkach od godziny 17 do 20 z豉pa貫m 17 p這ci :lol: tylko dziwi mnie nag造 zanik bra od 19 woda jak lustro ruszy豉 sie dopiero kiedy zacz窸o la ... :sad:
zauwa篡 kto z was co podobnego na swoim 這wisku ??

a takie zjawisko nie jest dziwnym u mnie te przed deszczem nie bior i nic si nie poradzi cho by z這tego robaka za這篡 nie pomo瞠,za to w czasie deszczu(ulewy) najlepiej bior du瞠 okonie inne r闚nie ale okonie zdecydowanie lepsze.

eM_Si - 19-07-10, 18:36

Dzisiaj od 10 do 12.20 13 crappie (od 12 zarzut - branie - lecz bardzo delikatne, jak sie zaciac udalo, to bardzo lekko - a haki bezzadziorowe i swiezo ostrzone). 0 12.20 skonczylem wedkowanie z powodu burzy. Jak usiadlem w domu - nagle slonce zaswiecilo :evil: ...
kocur - 19-07-10, 21:13

Weekend nad Lubiem w Gudowie niestety w璠karsko z powodu lokalizacji i pewnych brak闚 bardzo lipnie wypad. Brak 鈔odka p造waj帷ego da這 si odczu niestety :!: :evil:
Do tego jeszcze burza, szkwa z metrowymi falami i ratowanie dobytku fruwaj帷ego po ca造m polu namiotowym nie pozwoli w sobot na jakiekolwiek w璠kowanie. W niedziel kilka p這tek, okonk闚 i innej drobnicy z pomostu. Jedyny plus to super czysta woda.
Nast瘼nym razem pojad bez kobiet i lepiej przygotowany tzn na ryby a nie na biwak :razz:

maniek - 19-07-10, 21:31

kocur napisa/a:
Weekend nad Lubiem w Gudowie
A gdzie to sie biwakowa這 ,relax mo瞠?
kocur - 19-07-10, 21:53

Jermark panie kolego :razz:
maniek - 19-07-10, 22:03

kocur napisa/a:
Jermark panie kolego
A to inna "bajka" nie znam ,u mnie ci篹ki wekend ,burza i deszcz da造 popali ,
Graty dla tych co po這wili.

kocur - 19-07-10, 22:08

maniek, to jest kawa貫k za ko軼io貫m na ostrym zakr璚ie w lewo. Pole bardzo przyjemne, kajaki, 堯dki itp z nastawieniem na turyst闚 wodnych i ludzi ceni帷ych sobie spok鎩. Nie ma klimat闚 pt "wie si bawi, wie ta鎍zy" Cisza i spok鎩. W sierpniu pewnie te tam b璠 ale jak pisa貫m wy瞠j ju z nastawieniem na ryby.
maniek - 19-07-10, 22:14

kocur, S造sze to ja s造sza貫m nie co o Jermarku. :wink: Zreszt jak chcesz poczyta to poszukaj forum o Gudowie.
Kubiak - 20-07-10, 11:36

W niedziele by貫m z kuzynem na komercji. Niestety ryb na brzegu zero. Do tego jeszcze troch zabawna przygoda. Odwr鏂i貫m si na chwil, 瞠by zwi您a kuzynowi zestaw, a tu nagle s造sz "chlup". Odwracam si , a w璠ka ju dobre 10m od brzegu.Na szcz窷cie staw p造tki, wi璚 z wyci庵ni璚iem kija nie by這 problemu. :smile:
Dzi na karpia (pierwszy raz od 2 miesi璚y :shock: ).

pawel332 - 20-07-10, 14:09

Dzi padaka zero uderzen na spina wypr鏏owalem wszystko od paproszk闚 do wahade i nic.
Dawido - 20-07-10, 16:12

Black fury uratowa造 mi dzi sk鏎. :o
Bez rewelacji, ale na plus.
11 okonk闚, m.in. 28cm, 2x 24cm i 23cm, reszta poni瞠j krytyki.
Szczupaczek mikro (~25cm)
23cm

28cm

Jedna z dw鏂h 24-cm.

eM_Si - 20-07-10, 21:56

Do mojego ulubionego jeziorka zostaly najprawdopodobniej wpuszczone scieki :mad: . Woda metna, szara - zazwyczaj czysta, przejzysta (czasem nawet widzialem gumke na ktora lowilem zarzucona tak 15 metrow od brzegu!) lecz brazowawa (kolor dna). Jest to taki jakby zbiornik zaporowy - przy sluzie wypuszczajacej wode do strumyka pelno zdechlych, dosc duzych ryb. Do tego okropny zapach jak z szamba. A wczoraj jeszcze tego nie bylo. Ale zdziwilo mnie to, ze pelno roslin jakby powyrywanych z dna bylo na calej tafli jeziora...

Wiec przenioslem sie na maly stawek poboczny - na kopytka i obrotowki nic, na male gumki 7 crappie.

elektrochemik - 20-07-10, 22:27

Dzis troche plotek, krapikow i jeden karasek ... zadowolony jestem, ciekawe miejsce znalazlem ... zobaczymy po kilku dniach.
deejaybialy - 21-07-10, 14:47

Wczoraj ok 2 godzin nad Sta鎥owem feeder + gruntowka 2 plotki oraz 豉dny kara z這cisty 28cm. Wszystkie rybki z這wione na bia貫 robaczki.

Pozdrawiam

kamionki - 22-07-10, 09:01

Nareszcie mog powiedzie,瞠 jestem zadowolony z wynik闚 osi庵ni皻ych nad Odr.
Wczorajszy wypad od 19 do 23 zaowocowa kilkoma leszczami gdzie 3 najwi瘯sze mia造 odpowiednio: 48cm,54cm,59cm.Opr鏂z tego jazik 20cm.Wszystkie z豉pane na feederka.Druga w璠ka zarzucona z my郵 o czym wi瘯szym na 3 ros闚ki.Przy pierwszym braniu uwiesi si"sum" maksymalnie 15 cm.A przy drugim,du穎 energiczniejszym niestety popl徠a豉 mi si 篡趾a przy ci璚iu(pocz徠ki z wolnym biegiem) i zestaw zosta w wodzie.Ale i tak uwa瘸m wypad za jeden z bardziej udanych w tym roku.Rybki wr鏂i造 do wody.

pawel332 - 22-07-10, 12:25

Od 7ej do 10-tej na pilichowicach porzuca貫m spinem wyniki nawet zadawalaj帷e dwa klenie w tym jeden 46 ,okonie takie po 25 i jeden 30 kilka spietych kleni i szczupak.Og馧em ja co po豉pa貫m koledzy ze sp豉wikami nic.
eM_Si - 22-07-10, 19:23

Wczoraj ze spinem 4 crappiena Trout Magnet i... szczupak 45 cm - wzial metr od brzegu na 2 cm bialego paprocha :shock:

Dzisiaj marnota 1 maly crappie na czarno-zoltego i jednen byczek na bialo-robako-bezogonko-podobnego twistera.

erni27 - 22-07-10, 21:59

totalna pustka. ryba nie bierze
Migda - 22-07-10, 23:11

U mnie ostatnio par niewymiarowych szczupak闚 na spinning. Je郵i chodzi o sp豉wik to te krucho - ostatni wypad zaowocowa 2 ma造mi p這ciami(10cm :neutral: ) i karasiem z這cistym 16cm :) na bia貫go robaczka
anonim1133 - 23-07-10, 07:01

Ja dzi o 0500 by貫m nad woda - jezioro kunickie. Brania zacze造 si praktycznie od razu, i do czasu kiedy trzeba by這 si zwija ( burza ) zd捫y貫m zlowi ze dwie p這cie po ~15cm, oraz oko這 10 leszczyk闚 ok ~28cm. Mia貫m te do tego jedno pot篹ne branie, nad ryb nie da這 si zapanowa ale na szcz窷cie p造n窸a do brzegu. Kiedy po woli zacz掖em si orientowa gdzie mam podbierak i jak doj嗆 bli瞠j do wody (b這cko przy brzegu) ryba przy samej trzcinie si spi窸a i koszyczek wystrzeli z wody :(
AnteoZamboni - 23-07-10, 10:05

Dzi od 5;00 do 8;45 na sp豉wiczek przyn皻a to kukurydza o zapachu truskawki oraz makaron kolanka, efektem by造 2 karpiki 39cm i 43cm oraz jeden nieduzy kara.
deejaybialy - 23-07-10, 15:48

Z馧ta鎍e D. Wczoraj w nocy od ok 22.00 kara z這cisty 35cm, 2 leszcze 1 oko 1 lin 3 p這teczki ;-) zdj耩 nie mam bo by這 ciemno a kom鏎k niewiele sz這 zdzia豉.

Sta鎥闚 dzisiaj od ok 13.00 do teraz ;-) og鏊nie du穎 bra - ucz si feedera i ds poza tym problem jw. kolegi pocz徠ki z wolnym biegiem hehe ba豉gan na ko這wrotku po zaci璚iu powoli 軼i庵am, troch ci篹ko, i razem z zielskiem...lin 26cm wog鏊e nie walczy...wszystkie rybki z豉pane na bia貫 robaczki zan皻a uniwersalna na bia陰 ryb.

ps a to m鎩 pomocnik ;-) pom鏬 mi ju podebra kilka rybek hehe mo瞠 造knie bakcyla ;-)
nied逝go ko鎍zy 6 lat...

pozdrawiam

Lord Konrad I - 23-07-10, 16:17

Dawno nie widzia貫m karasia z這cistego takiej wielko軼i, gratuluj :wink: Gratulacje te dla wszystkich, kt鏎zy po這wili
deejaybialy - 23-07-10, 16:30

Lord Konrad I napisa/a:
Dawno nie widzia貫m karasia z這cistego takiej wielko軼i, gratuluj :wink: Gratulacje te dla wszystkich, kt鏎zy po這wili

dzi瘯i, branie nast徙i這 dos這wnie 30sek. po zarzuceniu feedera tu po p馧nocy. sam bylem w szoku ;-) i szuka貫m w御闚 tym bardziej ze 2 dni wcze郾iej z這wi貫m troszk mniejszego na innym 這wisku.

pozdrawiam

Dawido - 23-07-10, 17:30

Dzi pierwszy raz od niemal dw鏂h miesi璚y PRAWIE zerowa貫m. PRAWIE te zanotowa貫m 篡ciowego okonia. :razz:

O 6 wystartowa貫m na Zo軼e (glinanki) - co niesamowitego - ani brania. Wyszed貫m na Cz瘰tochowsk, zamierza貫m podskoczy do Piwonic - na Pokrzywnic, ale 瞠 akurat autubusu 瘸dnego, wi璚 dom albo Park Przyja幡i - niech瞠 b璠zie ten Park, chocia w璠kowa貫m w nim mo瞠 ze dwa razy kawa czasu temu i wiele sobie nie obiecywa貫m, mo瞠 pr鏂z tego, 瞠 unikn zera. W stawie najbli瞠j ul. Nowy 安iat tak瞠 null, raz rzuci si szczupak, uda貫m si na nast瘼ny - na ten z wysepk. Kilka rzut闚 hornetem i jedno odprowadzenie :D , drugie odprowadzenie :D :D , spad malucha :evil: ( ;) ), zmiana na gumk o podobnej barwie. W trzecim rzucie przy wschodnim skraju wysepki pobicie i przyjemne pulsowanie.

- Upokorzenia unikn掖em rozs康nym okoniem, z這wi貫m jeszcze jednego ~ 16cm, pod sam koniec wypadu mia貫m bardzo, ale to bardzo zdecydowane branie, nie幢e moj wklejank wygi窸o, niestety, jak to maj w zwyczaju ryby poka幡e - po jakich 3-5 sekundach zesz豉, wi璚 nie mog mie do siebie pretensji. Zak豉dam, 瞠 oko, poniewa gumka zupe軟ie nienaruszona, musia mie... Sporawo, gdy hol 26-tki przy nim by ci庵ni璚iem p這teczki, ewentualnie m鏬 to by szczupak (nie)zapi皻y na zewn徠rz pyska.

suhhar - 23-07-10, 19:19

dzisiejsza wyprawa za kleniem i taki okonek sie uwiesi. No i jeden klen sie spi掖 ;/

C33lly - 24-07-10, 11:54

Takim woblerem klenie 這wisz?
maju - 24-07-10, 12:17

graty dla tych co po豉pali :wink: ja dzisiaj jad na nock i mam nadziej 瞠 jakie wi瘯sze 這paty b璠 bra造 :razz:

Cytat:

Takim woblerem klenie 這wisz?

A co jest takiego dziwnego w tym woblerze?

C33lly - 24-07-10, 13:04

Troche mnie zadziwi,nigdy nie z這wi貫m klenia na wobler wi瘯szy ni 3 cm :) Ale to ja jestem nie do鈍iadczony ;)
stanley.123 - 24-07-10, 14:44

W czwartek nad jeziorkiem (Kosarzyn) posiedzia貫m tak dla rozrywki i przez 4 godzinki 42 P這teczki
kamionki - 24-07-10, 20:38

Wypad z czwartku,ale dopiero teraz mam czas.Wyj軼ie gorsze od poprzedniego,ale dwa leszcze pod 50cm si zameldowa造.Oczywi軼ie wr鏂i造 do wody.

kocur - 24-07-10, 21:39

Dzisiejsza nocno - poranna zasiadka z artone bez efektu. Deszcz i temperatura nie przeszkadza造 za to wiatr nie pozwala na jako takie koczowanie. Regalica i Odra maj cofk i woda podnios豉 si o ok metr.
Jacek - 25-07-10, 11:39

Wczoraj wybra貫m si ze spinningiem po raz pierwszy nad Odr w okolicy Cedyni, 100 km od domu. Wyjazd wi您a si z dwoma niezbyt mi造mi prze篡ciami, a mianowicie pobudk o 2.30, oraz faktem 瞠 ca造 czas, przez 8 godzin 這wienia, pada deszcz. Od do逝 chroni造 mnie spodniobuty, od g鏎y ortalion, ale pomi璠zy nimi by ods這ni皻y, hmm, fragment, co wi您a這 si z tym, 瞠 kilka godzin 豉zi貫m w mokrych, zimnych gaciami, brrr.
Ale warto by這 - rzeka jest tam zupe軟ie inna ni w okolicach naszego miasta, g堯wki, opaski, a pachnie ryb, a do tego mn鏀two wolnego miejsca - czu貫m si troch jak oszo這mione dziecko w sklepie z cukierkami.
Je瞠li chodzi o efekty to nie by造 mo瞠 jakie imponuj帷e. Z這wi貫m, uwaga, ok. 15 szczupak闚, ale tylko jeden by wymiarowy, reszta to takie grzdyle po ok. 20 cm, po prostu istna plaga! Do tego ok. 10 okoni 20-26cm, a najbardziej interesuj帷 ryb by ja 38 cm:

Wszystkie ryby wr鏂i造 ca貫 i zdrowe do wody

kocur - 25-07-10, 14:31

Jacek, gratuluj bo chocia Ty po這wi貫. Dla nas Odra nie by豉 豉skawa niestety.
deejaybialy - 25-07-10, 16:48

Dzisiaj od 安itu do ok 12 (deszcz pogoni) rzeka Bug w okolicach Dubienki ja z koleg w sumie 9 sum闚 ;-) ale 瘸den wymiarowy w przedziale 30-50cm 2 wi瘯sze posz造 niestety w zawady jakich w rzece pe軟o. 2 sandacze (jak palec 鈔odkowy hehe) troch leszczy i kr徙ia 2 kie豚ie i troch p這tek. Og鏊nie wypad uwa瘸my za udany. metoda po這wu - ds z koszyczkiem. przyn皻a - bia貫 robaczki, chyba tutejsze sumy je bardzo lubi ;-)

pozdrawiam

DAWID - 25-07-10, 17:30

P造wa貫m w sobote po wise販e, Tata mia pieknego bolenia, nie z tych 鈔edniak闚 chlapak闚 prawdziwa gruba rapa, po braniu sta豉 kilka minut za przelewem przy dnie, kiedy si ruszy豉 wp造n窸a konkretnie w sam wlew przelewu i tam p造wa豉 r闚nie kilka minut walcz帷 z nurtem i plecionk, ani na chwile nie okazywa豉 oznak zm璚zenia, jak normalne bolki to cz瘰to robi wy這膨 sie i jak k這da si ci庵nie. Po oko這 15 minutach by ju pod 這dzi i to co si sta這 - rapa rozerwa豉 drut dentalowy w 這m篡雟kim bezsterowcu :shock: Mam kilka zdj璚 mo瞠 nie oddaj wielko軼i tej rapy bo zdj璚ia z wody ale zawsze pami徠ka.

Krzysio69 - 25-07-10, 19:23

Dawid woda taka m皻na czy tylko na zdj璚iach tak to wygl康a??
boczek - 25-07-10, 19:41

Czo貫m,

Za豉pa貫m si na "waleta" w sp造wie Wis陰 z Dawidem i panem Romanem (pozdrawiam :) ). Powiem Wam, 瞠 je郵i tak wygl康a prawdziwe w璠kowanie spinem (a uwa瘸m 瞠 tak), to chol#rnie mi si to podoba. To m闚i貫m ja, nowicjusz w dziedzinie spinningu z 這dzi i nie tylko :) .

Pozdrawiam

PS.: Na oko bolek mia dobre 85/90 cm. To sk豉nia mnie te to zakupu o wiele bardziej profesjonalnego sprz皻u do tej zabawy.

eM_Si - 25-07-10, 20:38

Dzisiaj z lodzi 2 duze crappie - po 0.7 kg (zazwyczaj lowi sie takie ok. 03 - 04 kg), okon 42 i 36 cm. Szkoda ze nie mam jak wstawic zdjec, bo zapomnialem kabla do telefonu. W Polsce moze jakas galeryjke zrobie.
artone - 25-07-10, 22:37

Podczas dzisiejszego, spontanicznego wypadu z kocurem na dziewoklicz nadrobili鄉y sobotnie zaleg這軼i. Od oko這 15 do 22:00 po這wili鄉y 豉dne leszcze. Ciekawostk by kara kt鏎ego uda這 mi si wyci庵n望 za to kocur mo瞠 si pochwali leszczykiem 57,5cm
Jacek - 25-07-10, 22:50

artone napisa/a:
Podczas dzisiejszego, spontanicznego wypadu z kocurem na dziewoklicz nadrobili鄉y sobotnie zaleg這軼i. Od oko這 15 do 22:00 po這wili鄉y 豉dne leszcze. Ciekawostk by kara kt鏎ego uda這 mi si wyci庵n望 za to kocur mo瞠 si pochwali leszczykiem 57,5cm

Gratulacje Panowie, wytrwa這嗆 zosta豉 nagrodzona :)

Ja nie mia貫m dzisiaj w planach 這wienia, ale ku mojemu zaskoczeniu uda豉 si pr鏏a nam闚ienia dziewczyny na wsp鏊ny wypad nad wod, dzi瘯i czemu mog貫m sobie przez 4 godzinki poczesa Odr. Efektem, poza kilkoma okoniami, by bolek 53 cm

Miro1956 - 25-07-10, 22:51

artone, Graty koledzy,ale wam zazdroszcze tej Dolnej Odry i Regalicy,jak obserwuje to czesto tam siadacie,ostatni raz bylem tam w latach koniec 90 tych.Moia ulubiona miejscowka okolo rurociagu przy kwadracie.Lapalem piekne jazie na groch i wegorze.Teraz to nie ma z kim tak daleko jezdzic :cry: Nie stety moje rejony sa ubogie w wody :cry:
artone - 25-07-10, 23:26

Miro1956 Dzi瘯i bardzo. Co do kwadratu to teraz troszk za gor帷o na po這wy tam ale gdy zrobi si ch這dniej na pewno zago軼imy tam i to nie raz. Jazie jak najbardziej s i mam nadzieje, 瞠 b璠 a co do w璕orza to du穎 wcze郾iej mo積a go z豉pa. Obecnie szaleje tam tolpyga kt鏎a uwielbia kukurydz :grin: Jakby kiedy si wybiera to daj zna
grzechuce - 26-07-10, 09:46

sobota 2 szczupaki: 31 oraz 57 cm. przekop parnicki
elektrochemik - 26-07-10, 14:05

Dzisiaj bardzo du穎 bra ...
Miejsce w璠kowania: rzeka Warta.
Przyn皻a: Pinka
Zan皻a: Traper Rzeka, MvdE SuperCup, Bulka Fluo 草lta i czerwona, konpie.
Ryba: kr徙.

My郵, 瞠 je瞠li mia豚ym mo瞠 kuku lub makaraon wi瘯szy leszcz by wszed.
Straci貫m 3x koszyczek, kilka haczyk闚 - pow鏚 - bardzo niewygodne miejsce.
Jestem zadowolony.
Mo瞠 wieczorem podjade jeszcze raz.

Grisha - 26-07-10, 14:25

Wypad nad Pilic i sobota od 4:30 do 8:00 na bolonk 10 p這ci (10 - 20 cm) kr徙 22 cm i ja 28 cm :razz: by te szczupak (ok 50 cm) kt鏎y pobi mi w holowan p這, z豉pa tak mocno, 瞠 uda這 si go podholowa pod sam brzeg jednak jak mnie zobaczy pu軼i moj p這tk i da nura w nurt :lol:
Po po逝dniu wyprawa ze spinem , efekt to 2 okonie oko這 15 cm oraz jeden szczupak 48 cm , co ciekawe ten co rano uderzy w p這tk odprowadzi mi blaszk pod same nogi i zn闚 by g鏎 :???:
Reasumuj帷 - udana sobota sp璠zona nad 郵iczn Pilic :mrgreen:
Oczywi軼ie gratki dla tych co po這wili :grin:

pozdrawiam - Grisha

Avallone - 26-07-10, 14:34

Witam.
Ten weekend nieco nam si przed逝篡 za spraw tego 瞠 w niedziel byli鄉y tak zm璚zeni 瞠 nie mieli鄉y si喚 wszystkiego sk豉da.
Zebrali鄉y si dzi rano.
W pi徠ek zaj瘭i鄉y si po豉wianiem 篡wca i okazyjnie z豉pali鄉y ma陰 p這teczk i kr徙ia ;)

Jako pierwszego jednak z豉pali鄉y mini sumika ;)

Na 篡wca uda這 si nam z豉pa oko這 12 leszczy w granicach 40 do 55cm.

Uda這 mam si po raz pierwszy zarejestrowa kamer branie suma (a to tylko dzi瘯i czujno軼i Kasi gdy ja drzema貫m po nocy) z czego si bardzo cieszymy gdy nie posiadamy 3 kamer chodz帷ych 24/24 jak wielkie teamy i jest to ma造 sukces.
Co prawda sum spi掖 si po kilku sekundach ale tak bywa

W niedziel rano na pellet uda這 si z豉pa sumika 161cm. Wyci庵ni皻y na karpi闚k 3lbs.

Pod wiecz鏎 pop造n掖em pontonem na chwilk porzuca i sprawdzi m鎩 nowy nabytek do spina na sumy Shimano Beast Master BX 240cm 150gr i efektem by malutki sumik 90cm.

Okazyjnie nakr璚ili鄉y kr鏒ki filmik jak uwi您a suma 瞠by nie m璚zy go przechowuj帷 w siatce.

Do poniedzia趾u ani skubni璚ia ale to z prostej przyczyny gdy wszystkie 篡wce by造 padni皻e.

No i jak zwykle do domu wracali鄉y ob豉dowani jak cyganie ;) (albo i lepiej) ;)

Pozdrawiam

maju - 26-07-10, 16:04

Avallone graty, mo積a pozazdro軼i takich rybek :razz:

Ja w weekend zaliczy貫m nock na zalewie Rej闚 ale niestety efekt闚 瘸dnych :roll:
Na ros闚k w nocy kilka do嗆 niemrawych bra a w ci庵u dnia bia豉 ryba nie bra豉 w og鏊e :roll:
Wi璚 na razie daje sobie spok鎩 z w璠kowaniem tam :razz:
Teraz na weekendzie zaatakuje gdzie na Wis喚,chyba 瞠 po tych deszczach znowu woda si podniesie :mad:

Pozdrawiam :wink:

wedkarz1986 - 26-07-10, 16:19

dzis jeziorko w S豉wianowie ubieg這roczne miejsc闚ka na leszczyka od 5:00 do 11:00 nic. Jednarowe niemrawe brania . Dodam ze w zesz造m roku o tej porze w tym miejscu leszcze po 1,5 - 2,0 kg a w tym roku nie wiem co sie dzieje nicccc...
Robal - 26-07-10, 23:25

Dzisiaj a w豉軼iwie wczoraj zako鎍zy貫m 23dniow przerw w naszym kochanym hobby- praca robi swoje, wybra貫m si na 3 godzinki (od 18.30 do 21.30) na spina i z這wi貫m warciany standard: szczupak niewymiarowy i oko, wszystko na Dorado Magic, pr鏂z tego 2 rybki spi皻e. Pozdr.
grzechuce - 27-07-10, 13:58

wczoraj troche okoni od 10 - 30cm i jeden znacznie wiekszy przez moj blad zerwany. sandacz troche pukal ale niemrawo przez te pogode przeszedl chyba na diete
wedkarz1986 - 27-07-10, 14:33

dzi jezioro w Gromadnie. Rybki bra造 ale 10 cm p這tki i uklejki nic wiecej :/
dudi - 27-07-10, 14:42

W weeken 36 h nad odra - karpie 0szt Amur 0 szt Ulkeje na trupka 5szt Sum 0 szt

Lipa woda o 0,5 sie podnios豉 przez noc i p騧niej juz nic nie bra這.

abstinent - 27-07-10, 22:28

ten ch這pak ma si czym pochwali :shock:
http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

Zawa - 27-07-10, 22:48

Noooo to dopiero w璕orz :shock:
kyrtap - 27-07-10, 23:16

Zawa napisa/a:
Noooo to dopiero w璕orz :shock:

Witam. To jest raczej konger. Dzisiaj od 12 do 19 z spinningiem nad Wart. Z這wi貫m 5 szczupak闚. Najwi瘯szy na zdj璚iu mia 60 cm a reszta poni瞠j wymiaru

Pozdrawiam

Jacek - 27-07-10, 23:21

Nie wida dok豉dnie, ale to mo瞠 by te konger (dorasta do 3 metr闚 i 60 kg wagi).

疾by nie by這 off topa - dzisiaj 2 godziny ze spinningiem wieczorem na Dziewokliczu w Szczecinie, efekt 0

Robal - 28-07-10, 06:48

Wczoraj od 13.30 do 19 biczowania Warty w Puszczykowie, efekty to 4 szczupaczki, 2 klenie i oko, wszystko na smu瘸ki.
grzechuce - 28-07-10, 09:13

wczoraj godzinka ze spiningiem nad kanalem rybnym. jedno slabe podbicie szczupaka a tak to nic. gosc co siedzial nad kanalem chwile zanim sie pojawilem wyjal okonia ok 1 kg na tlusta rosowke. niestety ryba z przeznaczeniem na patelnie
Robal - 28-07-10, 16:42

Dzi 40 raz na rybach w tym sezonie, wybrali鄉y z kumplem jego dziewczyn i drugim kumplem jezioro w Koninku za Poznaniem od 11.30 do 14 這wili鄉y w deszczu i nieco 瞠 trzeba by這 depta godzin z przystanku to mieli鄉y zaledwie kilka pukni耩, masakra. Naszym sponsorem by Polmos Bia造stok.
Dawidek1122 - 28-07-10, 17:10

Wczoraj wybra貫m sie na rybki z kumplem na Wis貫 odcinek Toru-bulwar i co???? Pada這 bardzo mocno i bardzo s豉bo bra造.ale po 3 godzinnej zabawie z這wi貫m szczupaka 2,5kg na spining. guma-czerwone kopyto 5 cm
kompasiak12 - 28-07-10, 18:00

ale wzial w dzien ? czy spinningowaliscie w nocy?
Benten - 28-07-10, 18:07

Wr鏂i貫m znad Wkry.
Deszcz pada ca造 czas.
Szale雟twa z braniami nie ma, ale co si dzieje.
Oto kilka fotek:

Wszyscy p造waj dalej :grin:

[ Komentarz dodany przez: sinus: 28-07-10, 20:47 ]
zdj璚ie niewymiarowego szczupaka zosta這 usuni皻e - zapoznaj si z regulaminem wstawiania zdj耩

hiperg - 28-07-10, 18:26

Dzi nad Rog騧nem - kilkana軼ie p這ci na match闚eczk - sp造waj帷 zauwa篡貫m go軼ia z mola mocuj帷ego si z karpiem - pomy郵a貫m kolejny 鈔edniaczek ale dop造waj帷 do brzegu okaza這 si 瞠 po zwa瞠niu mia 14,5kg - wycholowa go 14latek:) wi璚 nie kt鏎zy maj fart
szczypior - 28-07-10, 21:10

Ja dzi na Bugu za sumem. Same maluchy nic konkretnego si nie pojawi這. Graty dla 豉pi帷ych.
eM_Si - 28-07-10, 23:23

od 13 do 16 tylko jedno uderzenie w przynete - ryba spiela sie po 3-4 sek. i 2 odprowadzenia blystki przez szczupaka - za drugim razem stal w wodzie przed brzegiem i sie patrzy na mnie i tak stoi, stoi, stoi, czeka na blystke :razz: przeplywa mu 3 razy obok nosa a ten nic. O co moze chodzic? Za duza? Za mala? Szczupak wielkosci ok. 45- 50 cm a blystka mala ok 4 cm
aniaa55 - 29-07-10, 09:56

27 lipca wybrali鄉y sie na 4 godzinki na Czarn Przemsz z much闚k, a oto wyniki.

wzdr璕a ok 20 cm na nimfk,

okonek r闚nie na nimf,

t璚zak 41 cm,

t璚zak ok 30 cm uwolniony jeszcze w wodzie.

Baroo - 29-07-10, 15:24

Pierwszy dzie

Zajazd na 這wisko oko這 godziny 7 rano. Roz這瞠nie namiotu , napompowanie pontonu i rozrobienie zan皻y. Po ogarni璚iu wszystkiego wyp造wam pontonem i n璚 sobie kukurydz i zan皻 po trzcinkami , a kulkami bardziej na 鈔odku zalewu.
Postanowi貫m ,瞠 b璠 這wi tylko na kuku wi璚 robak闚 nawet nie zabiera貫m.
Oko這 godziny 9.00 zestawy by造 ju w wodzie i tak moczy造 si do 23.00 ;|
Bez 瘸dnego kontaktu z ryb wi璚 zdo這wany poszed貫m waln望 sobie drzemk.

Drugi dzie

Telefon z rana do Taty aby przywi霩 mi robactwo bo wszyscy na oko這 這wi p這cie i leszczyki a ja ca造 dzie bez brania nawet.
Po za這瞠niu robaczk闚 momentalnie zacz窸y si brania.
Z wody wyci庵a貫m mn鏀two ma造ch p這ci i leszczyk闚 , a nagle czuj wi瘯szy op鏎 i na brzegu l康uje ma造 lin , rado嗆 by豉 du瘸 gdy to m鎩 pierwszy Lin w 篡ciu a do tego wymiarowy :hura:

Nast瘼nie bra造 tylko ma貫 p這cie i leszczyki a ,瞠 na karpi闚ce od 2 dni cisza postanowi貫m po鈍i璚i jedna p這tk i spr鏏owa zach璚i jakiego drapie積ika.
Jak postanowi貫m tak zrobi貫m i ogon p這teczki l康uje w wodzie.

Trzeci dzie

Branie na p這tk zacze這 si oko這 godziny 1 w nocy.
By造 to co 15 minutowe skubni璚ia , podryzanie itp.
I tak przez jedn godzin , drug godzin .. w pewnej chwili pomy郵a貫m ,瞠 to te wredne kaczki kt鏎e pomieszkuj ko這 tych trzcinek :) a w ko鎍u o godzinie 5.30 豉dnych odjazd , 5 min hol i na podbieraku l康uje m鎩 pierwszy w 篡ciu Sandacz :)
D逝gi na oko這 58 cm i wagi oko這 2 kg. (mierzony i wa穎ny na szybko , bo czeka豉 go jeszcze sesja fotograficzna a chcia貫m aby w dobrym stanie wr鏂i do wody)

Nast瘼nie dzie do 20.30 sp璠zony w namiocie z powodu deszczu i braku bra :/
Gdy przesta這 pada momentalnie szczyt闚ka zacz窸a wariowa i zn闚 zaczyna si zabawa z p這tkami :)
I oko這 godziny 21.20 na brzegu l康uje drugi w 篡ciu linek ;) mniejszy ale bardziej waleczny od poprzednika :)

Czwarty dzie

W nocy zero kontaktu z drapie積ikiem , nad ranem kilka leszczyk闚.
Oko這 godziny 12.00 sprz徠nie , zwijanie , czyszczenie i powr鏒 do domku.
Wypad zaliczam do bardzo udanych :)
Ryb by這 mn鏀two do tego 2 razy tyle tego nie zaci皻ych , ale moim b喚dem by這 to ,瞠 nie zabra貫m bata a na hak numer 6 trudno zaczepi malutk p這tk ;p
No i mam swojego wymarzonego , pierwszego w 篡ciu lina :radocha:
A i sanda貫k da mi wiele rado軼i tym bardziej ,瞠 tak瞠 pierwszy w 篡ciu ! :)
I na koniec fotka 這wiska :

DAWID - 29-07-10, 15:44

Dzisiaj po這wi貫m na jednej z g鏎skich rzeczek efekty oko這 15 pstr捫k闚 ale niestety same 30 staki, wszystko na obrot闚ki Roberta Piasecznego.
kamionki - 29-07-10, 16:50

Baroo, co to za 這wisko??
Baroo - 29-07-10, 17:41

kamionki napisa/a:
Baroo, co to za 這wisko??

Zalew w Go逝chowie :)
20 km od Kalisza , oko這 80 km od Poznania :)

galuch - 29-07-10, 21:20

Baroo, gratulacje
Dzisiaj kontrolnie na g鏎eczce n璚onej od niedzieli. 3 godzinki, 4 brania, 3 rybki, 1 leszcz, 2 瘸r這czne jazie na kulki 22mm :shock: Jutro siadam do niedzieli.

deejaybialy - 30-07-10, 01:01

od 21 do 01 w nocy kilka "pukni耩" ryby nawet nie widzia貫m zalew 草速a鎍e Du瞠 :-(
pawel332 - 30-07-10, 11:13

P馧torej godziny machania woblerami i gumkami bez rezultatu,nawet brania.Sp豉wikowcy tez bez skutku (rz.b鏏r)
rafi559 - 30-07-10, 18:07

2 godziny spinningowania i nawet uderzenie. Nieciekawa ta pogoda :sad:
nale郾ik27 - 30-07-10, 19:23

du瘸 Ina spiningowa貫m z koleszk kilka pukni耩 podejrzewam okonie ... i jaz na obrot闚k jedynk taki 40-50 dkg :) po za tym nic :(
Endrju - 30-07-10, 19:48

4 godzinki spinningu. Na brzegu zameldowa造 si dwa pistolety po 40 par, i dwa okonie po 20 par :) Mia貫m jeszcze fajne branie na spinnerbaita ale pod samym brzegiem szczup造 spad z haka.
Migda - 30-07-10, 23:01

Dzi na kr鏒ko spinning - jeden wymiarowy oko i tyle, ale odkry貫m nowe ciekawe miejsca, wi璚 jutro b璠zie lepiej :)
Holik - 31-07-10, 10:19

Efekt nocnego wypadu to 4 w璕orki . 3 moje odpowiednio : 45cm , 50cm , 50cm , oraz mojego brata 67cm. To co my prze篡li w drodze na 這wisko to ja cie kr璚e... Nap璠 na prz鏚 a off-road pe軟 par :lol:
SQra - 31-07-10, 12:13

Z pi徠kowej zasiadki:

Kara 36 cm na kulke miodow 22mm

I 2 Mi鄂i - m鎩 73cm i koleisa 67cm kt鏎e odjechaly praktycznie w tym samym czasie - troch nieprofesjonalnie bo bez maty ale wr鏂ily w bardzo dobrej kondycji do wody

DAWID - 31-07-10, 12:17

Dzisiaj 篡ci闚ka z Bystrej kropek 53 cm, niestety po zmierzeniu zacz掖 si rzuca i nie da zrobi sobie foty, wpad mi do wody, szkoda mia豚ym fajn pami徠ke.

Wzi掖 na wahad這wke srebrn 4,5 cm prowadzon ukosem z pr康em, najpierw si pokaza, wzi掖 w drugim rzucie. Siedzia na zakr璚ie w rynnie zako鎍zonej zwalonym drzewem, dobrze 瞠 nie 豉pie na 14 czy 16 bo chcia ju wp造n望 w te zwary, a dobr 20 mog貫m go zatrzyma.

Og鏊nie woda m皻na i podniesiona mia貫m tylko to jedno branie. No ale ciesze si wreszcie wychodzi貫m t swoj 50 si徠ke, teraz ju z g鏎ki.

artech - 31-07-10, 13:55

A wstyd si przyzna, pierwszy bole w tym roku

Deuuu - 31-07-10, 15:22

artech napisa/a:
A wstyd si przyzna, pierwszy bole w tym roku

Ale za to jaki, 豉dny i grubiutki :smile: graty!

Jacek - 31-07-10, 20:00

DAWID, artech - gratuluj pi瘯nych ryb.
Ja dzisiaj m璚zy貫m si ca造 dzie na Odrze, i wstyd przyzna, jeden niewymiarowy szczupaczek i dwa okonie - masakra. Stan wody w moim 這wisku o kilkadziesi徠 cm wy窺zy ni tydzie temu, g堯wki zalane, woda bardzo m皻na i niesie mn鏀two 鄉ieci.

pawel332 - 31-07-10, 20:08

artech chcia豚ym sie tak wstydzi niestety dzi na sp豉wik marnie 2 p這teczki okonek i klenik.Po raz kolejny sie przekona貫m ze na tym odcinku bobru bior dorze ale na kie鹵e i k堯dki a nie na bia貫go czy czerwonego-niestety nie znalaz貫m zadnych z tych wodnych robaczk闚.
Robal - 31-07-10, 21:16

DAWID, graty
artech, 郵iczny boles豉w, na co wzi掖?

Biczowa貫m Wart i pobliskie starorzecza w rejonach Trzykolnych M造n闚 pod Rogalinem. Znowu dosta貫m od kumpla 6:4, on z這wi szczupaczka (o堯wek), klenika, uklej i 3 okonie a ja szczupaczka pod wymiar na obrot闚k w starorzeczu, klenia 25cm na Os Sieka i 2 okonie kolejno na wobka Bonito i obrot闚k.
C&R
Pozdr.

Damianoooo - 31-07-10, 21:21

3 karpie przedzial 47cm- 57cm i jeden amur 48 cm. 4 brania nie zaciete i tyle :smile:
kud豉ty - 31-07-10, 21:24

Dzisiaj Podjuchy od 6 do 15.
Oko這 30 kr徙ik闚 pomi璠zy 25-30 cm, 3 leszczyki ok. 35cm, 2 rozpi鏎y pow. 35cm i dwie p這tki 1-25cm, 2-35cm (wszystko na czerwonego, jakie 7-10m od pomostu). Og鏊nie mi這 sp璠zony dzionek :mrgreen: .

Spinmaster - 31-07-10, 21:36

Wczoraj, oko這 18, Jezioro Otomi雟kie ko這 Gda雟ka... Jeden szczupaczek, 45cm... Pocz徠kowo poszed do siatki, ale z racji, 瞠 niczego wi瘯szego ju nie z豉pa貫m to wypu軼i貫m biedaka. Spinning.