Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

Zachodniopomorskie - Jezioro Jamno

krisis - 30-06-11, 11:18
Temat postu: Jezioro Jamno
Witam, wybieram się pod koniec lipca na wczasy do Mielna-Unieście na kwaterę z dostępem do jeziora.
Proszę mi powiedzieć ile kosztuje zezwolenie na tydzień czasu na jeziorko Jamno, jakie ryby występują w tym jeziorze, myślę o wędkowaniu z brzegu na grunt.
Z góry dziekuję.

Marcin26Wro - 30-06-11, 11:48

Znalezione w sieci ;)
Cytat:
Jamno – jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, odcięte mierzeją od Morza Bałtyckiego. Powierzchnia lustra wody wynosi wg różnych źródeł od 2205,2 ha do 2239,6 ha. Zajmuje 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni, a 3. w województwie.
Objętość wody w zbiorniku wynosi 31528,0 tys. m3
Z powodu połączenia z morzem poprzez kanał– Jamno charakteryzuje się znacznym wpływem wód morskich na stan hydrochemiczny.Całe jezioro znajduje się w gminie Mielno, w powiecie koszalińskim. Średnia głębokość zbiornika wynosi 1,4 m, a maksymalna głębokość około 4 m .
Jezioro powstało z dawnej zatoki morskiej. Do jeziora uchodzi rzeka Dzierżęcinka i Strzeżenica.
W jeziorze można trafić ładnego sandacza, okonia, węgorza niestety najczęściej trafiają się sznurówki. Okresowo można trafić na ładne okazy migracyjnych leszczy, płoci, czasem nawet flądry czy troci . W pewnych miejscach występuje piękny lin i karaś.Co do samego połowu ryb to z brzegu czy też pomostu połowimy z gruntu lub na spławik podleszczaki ,krąpie płocie i jazgarze nieraz zdarzy się że podejdzie nam spory leszcz ale częściej te małe , za to jeśli ktoś lubi połowić na spining to za to z łódek które wypożyczymy praktycznie w każdym ośrodku wypoczynkowym przy samym jeziorze w okolicy trzcinowisk polecam porzucać za szczupakiem lub okoniem na sandacza trzeba się będzie bardziej wysilić i poszukać kamienistych dołków.
Można również powędkować na kanale łączącym jezioro z Bałtykiem i uchodzi on za dobre wędkarskie łowisko dojedziemy do niego jadąc około 3 km od Unieścia drogą w stronę Łaz . Jest podzielony drogą (mostkiem) na dwie części - jadąc od Unieścia - prawą od strony jeziora Jamno i lewą od strony morza. Ja osobiście łowiłem tylko na odcinku lewym, od strony morza. Ma on ok.300m po linii brzegu. Szerokość kanału w tym miejscu około 20 m , brzeg porośnięty trzciną, w miarę łatwo dostępny. Dalej blisko morza zaczyna się na obu brzegach ładna odsłonięta plaża.
Głębokość w kanale to ok.0,6 do 1m. Dno piaszczysto-żwirowe, równe, czyste, bez niespodzianek w postaci zaczepów. Uciąg wody niezbyt duży w zależności od siły i kierunku wiatru.
Kanał po drugiej stronie wiaduktu od jeziora cieszy się większą presją wędkarską. Warunki tam są podobne, ale ten odcinek kanału jest podobno znacznie dłuższy i im bliżej jeziora tym mniej dostępny.
Myślę że z powodu olbrzymiej presji wczasowiczów w sezonie który zaczyna się tu wcześnie bo już w maju gospodarstwo ma co robić i ma zbyt wśród okolicznych smażalni bo one nie sprzedają tylko morską rybę więc przychodzi sezon są czeste odłowy i łowimy tu co łowimy czyli ryby mniejsze . Myślę że trzeba byłoby w tym jeziorze ostro nęcić na dodatek zanętą selektywną żeby podeszło coś konkretnego.

* Zakaz wędkowania po zmroku i w nocy !!!!!!!!!!
Adres: Gospodarstwo Rybackie „Mielno” sp. z.o.o 76-032 Mielno, ul. Bolesława Chrobrego 43 .
Kontakt: Kontakt telefoniczny : * (094) 318 90 54 * (094) 318 97 96
WWW:
Opłaty: W Gospodarstwie rybackim w Mielnie , w sklepie wędkarskim w Unieściu lub obok sklepu na poczcie.

shaman1111 - 30-06-11, 11:57

Hej kolego !
Byłem w zeszłym roku w Mielnie i łowiłem w j. Jamno. Polecam Ci miejscówkę w Unieściu na ul. Ksieżycowej, fakt z Mielna trza iść tam blisko 20-25minut ale jest tam naprawdę ładnie.
Byłem kilka razy na rybach podczas 2 tygodniowych wczasów. Zwykle chodziłem w godzinach 4 - 8, gdyż później pojawiali się "widzowie". Jezioro jest b. płytkie i brudne ale rybki tam pływają. Stosowałem dwie metody. Pierwsza to picker, rzut ok 30m przed siebie, na haki białe robaki - brały leszcze 30-38cm. Na czerwone i kukurydze nie chciały tak chętnie współpracować. Natomiast pod trzcinką na spławik, ok 10m od brzegu na głębokości 60-70cm na kukurydze brały ładne płocie, zwykle 1-2 sztuki na dzień ale za to okazałe.
:)

krisis - 30-06-11, 14:15

a powiedz mi czy to prawda że w nocy nie można wędkować ?? bo myślałem o nocnych zasiadkach na sandacza ??
Kozii - 30-06-11, 14:25

Naprawdę będąc w Mielnie myślicie o wędkowaniu na tamtejszym jeziorze? Już bym wolał wybrać się do Kołobrzegu na dorsza lub popróbować coś z plaży złowić a najlepiej to odpuścić sobie wędkowanie i korzystać z "dobrodziejstw" Mielna...
krisis - 30-06-11, 22:06

no oczywiście że będę korzystał z dobrodziejstw Mielna, ale .... ja nie lubię marnować życia na jakieś spanie do godziny 9 ja późno chodzę spać i wczas wstaję, a moje dzieci śpią do 8 nawet 9, więc jak wstanę o 5 to mam 3 godziny wędkowania tym bardziej że nie muszę nigdzie jeździć bo z ośrodka wędkuję na Jamnie, planuje się wybrać na ryby na morze ale jeśli kogoś poznam który mi pomoże w wędkarstwie morskim bo nie znam się na tym kompletnie .... jeśli ktoś taki jest na forum i będzie w okresie od 25.07.2011 do 04.08.2011 to zapraszam na gg 4345882.
dominikf - 26-07-12, 19:51

MOŻNA TROLOWAĆ :?: