Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

Zachodniopomorskie - Jezioro Jamno

krisis - 30-06-11, 10:18
Temat postu: Jezioro Jamno
Witam, wybieram się pod koniec lipca na wczasy do Mielna-Unieście na kwaterę z dostępem do jeziora.
Proszę mi powiedzieć ile kosztuje zezwolenie na tydzień czasu na jeziorko Jamno, jakie ryby występują w tym jeziorze, myślę o wędkowaniu z brzegu na grunt.
Z góry dziekuję.

Marcin26Wro - 30-06-11, 10:48

Znalezione w sieci ;)
Cytat:
Jamno – jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, odcięte mierzeją od Morza Bałtyckiego. Powierzchnia lustra wody wynosi wg różnych źródeł od 2205,2 ha do 2239,6 ha. Zajmuje 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni, a 3. w województwie.
Objętość wody w zbiorniku wynosi 31528,0 tys. m3
Z powodu połączenia z morzem poprzez kanał– Jamno charakteryzuje się znacznym wpływem wód morskich na stan hydrochemiczny.Całe jezioro znajduje się w gminie Mielno, w powiecie koszalińskim. Średnia głębokość zbiornika wynosi 1,4 m, a maksymalna głębokość około 4 m .
Jezioro powstało z dawnej zatoki morskiej. Do jeziora uchodzi rzeka Dzierżęcinka i Strzeżenica.
W jeziorze można trafić ładnego sandacza, okonia, węgorza niestety najczęściej trafiają się sznurówki. Okresowo można trafić na ładne okazy migracyjnych leszczy, płoci, czasem nawet flądry czy troci . W pewnych miejscach występuje piękny lin i karaś.Co do samego połowu ryb to z brzegu czy też pomostu połowimy z gruntu lub na spławik podleszczaki ,krąpie płocie i jazgarze nieraz zdarzy się że podejdzie nam spory leszcz ale częściej te małe , za to jeśli ktoś lubi połowić na spining to za to z łódek które wypożyczymy praktycznie w każdym ośrodku wypoczynkowym przy samym jeziorze w okolicy trzcinowisk polecam porzucać za szczupakiem lub okoniem na sandacza trzeba się będzie bardziej wysilić i poszukać kamienistych dołków.
Można również powędkować na kanale łączącym jezioro z Bałtykiem i uchodzi on za dobre wędkarskie łowisko dojedziemy do niego jadąc około 3 km od Unieścia drogą w stronę Łaz . Jest podzielony drogą (mostkiem) na dwie części - jadąc od Unieścia - prawą od strony jeziora Jamno i lewą od strony morza. Ja osobiście łowiłem tylko na odcinku lewym, od strony morza. Ma on ok.300m po linii brzegu. Szerokość kanału w tym miejscu około 20 m , brzeg porośnięty trzciną, w miarę łatwo dostępny. Dalej blisko morza zaczyna się na obu brzegach ładna odsłonięta plaża.
Głębokość w kanale to ok.0,6 do 1m. Dno piaszczysto-żwirowe, równe, czyste, bez niespodzianek w postaci zaczepów. Uciąg wody niezbyt duży w zależności od siły i kierunku wiatru.
Kanał po drugiej stronie wiaduktu od jeziora cieszy się większą presją wędkarską. Warunki tam są podobne, ale ten odcinek kanału jest podobno znacznie dłuższy i im bliżej jeziora tym mniej dostępny.
Myślę że z powodu olbrzymiej presji wczasowiczów w sezonie który zaczyna się tu wcześnie bo już w maju gospodarstwo ma co robić i ma zbyt wśród okolicznych smażalni bo one nie sprzedają tylko morską rybę więc przychodzi sezon są czeste odłowy i łowimy tu co łowimy czyli ryby mniejsze . Myślę że trzeba byłoby w tym jeziorze ostro nęcić na dodatek zanętą selektywną żeby podeszło coś konkretnego.

* Zakaz wędkowania po zmroku i w nocy !!!!!!!!!!
Adres: Gospodarstwo Rybackie „Mielno” sp. z.o.o 76-032 Mielno, ul. Bolesława Chrobrego 43 .
Kontakt: Kontakt telefoniczny : * (094) 318 90 54 * (094) 318 97 96
WWW:
Opłaty: W Gospodarstwie rybackim w Mielnie , w sklepie wędkarskim w Unieściu lub obok sklepu na poczcie.


shaman1111 - 30-06-11, 10:57

Hej kolego !
Byłem w zeszłym roku w Mielnie i łowiłem w j. Jamno. Polecam Ci miejscówkę w Unieściu na ul. Ksieżycowej, fakt z Mielna trza iść tam blisko 20-25minut ale jest tam naprawdę ładnie.
Byłem kilka razy na rybach podczas 2 tygodniowych wczasów. Zwykle chodziłem w godzinach 4 - 8, gdyż później pojawiali się "widzowie". Jezioro jest b. płytkie i brudne ale rybki tam pływają. Stosowałem dwie metody. Pierwsza to picker, rzut ok 30m przed siebie, na haki białe robaki - brały leszcze 30-38cm. Na czerwone i kukurydze nie chciały tak chętnie współpracować. Natomiast pod trzcinką na spławik, ok 10m od brzegu na głębokości 60-70cm na kukurydze brały ładne płocie, zwykle 1-2 sztuki na dzień ale za to okazałe.
:)

krisis - 30-06-11, 13:15

a powiedz mi czy to prawda że w nocy nie można wędkować ?? bo myślałem o nocnych zasiadkach na sandacza ??
Kozii - 30-06-11, 13:25

Naprawdę będąc w Mielnie myślicie o wędkowaniu na tamtejszym jeziorze? Już bym wolał wybrać się do Kołobrzegu na dorsza lub popróbować coś z plaży złowić a najlepiej to odpuścić sobie wędkowanie i korzystać z "dobrodziejstw" Mielna...
krisis - 30-06-11, 21:06

no oczywiście że będę korzystał z dobrodziejstw Mielna, ale .... ja nie lubię marnować życia na jakieś spanie do godziny 9 ja późno chodzę spać i wczas wstaję, a moje dzieci śpią do 8 nawet 9, więc jak wstanę o 5 to mam 3 godziny wędkowania tym bardziej że nie muszę nigdzie jeździć bo z ośrodka wędkuję na Jamnie, planuje się wybrać na ryby na morze ale jeśli kogoś poznam który mi pomoże w wędkarstwie morskim bo nie znam się na tym kompletnie .... jeśli ktoś taki jest na forum i będzie w okresie od 25.07.2011 do 04.08.2011 to zapraszam na gg 4345882.
dominikf - 26-07-12, 18:51

MOŻNA TROLOWAĆ :?:
Tollos - 31-05-15, 18:55

Witam, odświeżę trochę temacik i zapytam jak sytuacja na jeziorze Jamno? Wybieram się na upragniony urlop z rodzinkom i nie omieszkam coś połowić na jeziorku i kanale łączącym jezioro z morzem.
Może ktoś doradzi, gdzie co i jak będę wdzięczny. Pozdrowionka.

robcio - 04-08-15, 16:01

Witam, odświeżę temat, w drugiej połowie sierpnia wybieram się nad Jamno do Unieścia (tak postanowiłem bo chcę powędkować a małżonka na plaży lubi poleżeć). Żona uparła się na kwaterę gdzie nie maja łódki do dyspozycji ale musiałem iść na jakiś kompromis. I teraz moje pytanie - gdzie najbliżej i w jakiej cenie można wypożyczyć łódkę na kilka dób w Unieściu. I gdzie z tą łódką się kierować żeby zapolować na coś innego niż podleszczaki. Jadę tam na tydzień więc trochę mało czasu na szukanie miejscówek tym bardziej na tak dużej wodzie. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny, pozdrawiam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group