Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

Zanęty - Jakie zanęty na karpia?

Bandi - 23-09-05, 15:55
Temat postu: Jaką zanęte na karpia??
Wybieram się jutro na stawy, na których biorą karpie. Chciałbym się dowiedzieć, jaką zanętę najlepiej zrobić lub kupić.
bogdan39 - 24-09-05, 18:25

teraz u nas bierze na kupcza kulke bardzo duzo karpia złapano :wink:
Tombo - 22-04-06, 23:20
Temat postu: Zanęta na karpia poradźcie
Podajcie jakiś pomysł na skuteczne nęcenie karpia w małym zbiorniku (lecz głębokim). Chodzi mi o zanętę, która przyciągnie tylko karpie i amury bez drobnicy. Myślę o nęceniu i łowieniu na kukurydzę, ale nie mam pojęcia jakied dodatki zastosować i w jakich ilościach nęcić. Zbiornik jest naprawdę mały.
LORD - 23-04-06, 08:42

Siemka
Sprubuj ugotowane kartofle z kukurydza i atkaktorem waniliowym. Powinno pomuc

bogdan39 - 23-04-06, 13:42

tylko amury i karpie bez drobnicy; czyli nalezy zastosować zanete i przynete wiekszych rozmiarów moze być kukurydza albo kulki. zakarmiać jedno miejsce przez kilka dni a napewno wejdzie.
oczywiście z zanecaniem nie przesadzaj. bo niewiadomo ile tej ryby jest i czy bedzie wybierać.
Katastrofą dla łowiska jest zepsuta zaneta.
Ja zawsze przy neceniu żucam dwie garście zanety tak na metr gł. tak że widze czy jest wybierana.
Jeśli chodzi o zapach to wanilia truskawka.
połamania :wink:

kisux - 23-04-06, 13:56

Ja w zeszłym roku na wakacjach przez ponad dwa tygodnie nęciłem kukurydzą z pszenicą + trochę bazy zanętowej i kaszki kukurydzianej (jako kaleju) i powiem że wyniki były niezłe - a ciekawąstką było to że wcale w tak grubą zanęte nie wchodziły tylko duże ryby - miewałem przypadki że złowiony okoń w wielkości 20 cm miał w żołądku od 3 do nawet 10 ziaren dużej kukurydzy :shock: w tym roku chyba postawie na makaron (kolanka) chyba będzie to bardziej selektywna zanęta na dużego leszcza (bo o niego chodziło)

P.S. co by nie zakwasić łowiska (bo to zmora) - wrzucałem do wody po 1/3 wiadra z rańca i tyle samo wieczorkiem - wyniki były całkiem niezłe ale ryby nie zawsze wielkie - ale co tam przynajmniej nie szło łapać na dwa kije :lol: - tak były częste brania ! i fajek mało szło bo nie było czasu na palenie ! :lol: :lol: :lol:

bogdan39 - 23-04-06, 19:22

Cholera musiał byc głodny no ten okoń :lol:
Wigor - 08-05-06, 08:46

Ja na karpie zwykle stosuję grubą zanęte karpiową z dużą ilością kukurydzy z puszki. Jako przynęte stosuję 2-3 ziarna kukurydzy o różnych smakach(miód, anyż,truskawka,wanilia), ale jaki smak karpie lubią w danym łowisku najbardziej to musisz sprawdzić doświadczalnie.
kacper0 - 08-05-06, 18:00

Ja jesli nie mam mozliwosci wczesniejszego necenia lowiska szykuje zanete z bułki tartej dodaje do tego kasze kukurydziana make kukurydziana zmielone platki owsiane zmielony biszkopt prazone konopie jako dopelnienie kukurydze z puszki wraz z tym sosem co tam plywa w nim :D (mozna dodac tez kukurydze o smaku waniliowym ) no i atraktor ja zwykle daje truskawke ale nie gorsza jest wanilia czy tutti frutti jako przynete oczywiscie kukurydza smakowa wedlug mnie najlepsza jest waniliowa
karpen - 22-08-06, 19:19
Temat postu: Jakie zanęty na karpia?
Witam Was. Tak więc jak w temacie: Jakie zanęty stosujecie w polowie karpi?
Ja najwięcej sypię kukurydzy doprawionej dipem(rodzaj dipu zależy od mojego gustu :razz: ) + trochę kulek zanętowych o smaku: banan, magiczny owoc bądz truskawka. Czesto dorzucam jeszcze pellet ale to dość żadko. Wszystko wymieszane wywoże ze 2 razy na 12 godzin. Jak narazie działa :grin:
Zapraszam do dyskusji!

maniek - 22-08-06, 19:30

A gdzie łowisz?.Staw jezioro rzeka.
karpen - 22-08-06, 19:44

Głównie staw :wink:
keri - 22-08-06, 22:27

karpen napisał/a:
Głównie staw :wink:
A który, może go znam. :cool:
karpen - 22-08-06, 23:36

Mały Szwałk... np. :mrgreen:
keri - 23-08-06, 21:28

Mały Szwałk znam ze słyszenia że to doskonałe łowisko karpiowe. Niestety sam tam nie łowiłem bo jak dla mnie za drogo :mrgreen: Mały Szwałk
wypowiedz na temat zanęt pozostawiam koledze mańkowi. On jest fachowcem co do karpi

Tomaszek - 23-08-06, 22:29

karpen napisał/a:
Czesto dorzucam jeszcze pellet ale to dość żadko
:oops:

Ja żadnym fachowcem nie jestem ale karpie łowiłem. Oh - oczywiście miarą prawdziwych karpiarzy to pewnie by powiedzieli że to karpiem nie można nazwać :( Ale i tak w sklepie większtch nie wydziałem :mrgreen:

Mnie doskonale sprawdzają się zanenty oparte o pokruszone ciasto. Jest taka zanęta ale nie wszędzie dostępna "Kontrast: Lin, Karp, Karaś" - tak się nazywa. To jest pokruszone ciasto (oczywiście takie specjalne na karpie). Mieszam to z kukurydzą z puszki. Ja to oceniam taką miarą, że najmniej w to wchodzą inne ryby (np karasie) - takie są moje obserwacje - ale pewnie powinienem łowić na coś większego na haczyku :?: :shock:

karpen - 24-08-06, 14:48

Na haczyk głównie kulki proteinowe... oczywiste że małe ryby ich nie połkną :wink:
siwy - 08-09-06, 21:34

A ja łowię tak
http://www.splawik.com.pl...&showtopic=5449

wobler129 - 08-09-06, 23:05

A ja łowię na stawie, w którym płaci się tylko za rybkę wziętą do domu. Stawy są podzielone na stawy z różnymi gatunkami i rozmiarami ryb. Ostatnio bawilem sie z karpikami okolo 1kg. - 2kg. Tata czekał cały dzień na branie na stawie z dużym karpiem. Wyciągnął karpika. Trudno powiedzieć jaka byla waga karpika, gdyż nie miałem jak go zważyć na mojej skepowej wadze :lol: Waga jest do 5,5kg. Po zważeniu karp mial ponad 5,5kg. :cool: Niedlugo znowu wybiore sie na staw z tatą. Tym razem też będę polowałna więskzego :o
kasa - 03-01-07, 15:34

Za 2,5 kg płacimy 8,50(u mnie w sklepe wędkarskim tak jest) jest zanęta na karpia Super-Mix na karpia ma bardzo intensywny zapach truskawkowy.
I zanęta Lorpio jasna na karpia (special 8,80 za 1,9 kg(też jest bardzo dobra)
Do koszyka własnie jedną z tych zanęt wkładam a na haczyk kuku o zapachu
truskawki (Narazie złowiłem na to liny po 25cm )

tanto - 23-04-07, 20:28

A moze ktos sie podzieli przepisami swoich zanet??Interesuja mnie zanety na bazie skladnikow ogolnie dostepnych np.kasza kukurydziana,kasza manna, skruszona kukurydza,mleko w proszku. A moze jakas sprawdzona mieszanka ziaren(osobiscie nece kuku+konopia). Łowiskiem jest dosyc gleboki staw,z licznymi wyplyceniami. I przewaza mlodziez(dla niektorych dzieciarnia :grin: )karpi do 6kg.

P.S nie ma to jak lowic na wlasnorecznie robionych zanetach i przynetach. :cool:

El Rifle - 23-04-07, 20:44

Przeczytaj ten temat, rozjaśni Ci się co nieco, a nawet więcej :wink: (prawdziwa encyklopedia na temat ziaren autorstwa Mańka)
http://www.haczyk.pl/foru...er=asc&start=30

Exorcist - 29-06-07, 21:06
Temat postu: Zanety na KARPIA.
Cześć, mam pytanie co do zanęt na karpia. Wybieram sie na Mazury i chcialbym zlapac jakas ladniejsza sztuke :twisted: Jak narazie kupiłem zanete Dragona Magnum Karp, Pellet waniliowy (Traper) Carpio na Karpia i peczak. Teraz chcialbym wykombinowac cos samemu ale nie znam dobrego przepisu. Prosze o pomoc. (napiszcie jeszcze jaka by była najlepsza przyneta do tej zanety, ja bede probował na pellet kukurydze i peczak) Pozdrawiam:)
Skrętek - 30-06-07, 16:01

Moja niezawodna mieszanka na karpia: Traper Duży karp, Gruby TT (czy jakoś tak) nawet nie pamiętam jakiej firmy, i do tego pucha albo dwie kuku z bondiuela :wink: . Grunt żeby była gruba. Z twoich składników to wrzucił bym wszystko do wiadra i wymieszał, powinno być niezle i zmienił bym pęcak na kuku, ale to tylko moja opinia :cool: poczekaj na rady bardziej doświadczonych :wink:
chojnak166666 - 04-07-07, 09:07

Moja neta na karpia Traper Big karp +traper seria gold select i atraktor kap specialw pudełku lub w orku ale muszi w coś przepakować żeby zapach nie uciekł i cala pucha kukurydzy i do tego trochę kulek proteinowych najlepiej palca się kupić 1kg bo kosztuje około 13zł
Modzian - 19-08-07, 18:36
Temat postu: Czy to Jest dobra Zaneta Na Karpia
Więc Składniki :

Bułka Tarta

Mąka Ziemniaczana

Surowe Ziemniaki Posiekane

Aromat Do Ciast Waniliowy + cukier Waniliowy

z góry dziekuje

maniek - 19-08-07, 19:18

Modzian napisał/a:
Surowe Ziemniaki Posiekane
:shock: Sorki ,a czy to mają być placki ziemniaczane czy pyzy do nęcenia. :mrgreen:
Modzian - 19-08-07, 19:20

no wlasnie dlatego sie pytam czyli ugotowane? a tak oprucz tego to wszystko ok ? :wink:
maniek - 19-08-07, 19:24

Sorki kolego za ton tego posta ,czyli poważnie .ugotuj ziemniaczki 1/3 obierz z mundurków i pokroj w kostke ,reszte po wystygnięciu pokrusz i dodaj płatków owsianych.Z bułki zrezygnuj i mąki też.
Modzian - 19-08-07, 19:29

czyli skladniki to tylko ziemniaki i platki owsiane jakbys mial jakis lepsza zanete na karpia i zarazem amura ;) to bybym bardzo wdzieczny i tak juz dziekuje :)
maniek - 19-08-07, 19:34

Poczytaj w temacie o zanętach roślinnych i jak będą wątpliwości to pytaj.A ,zanim zadasz pytanie dobrz by bylo jakbyś napisał gdzie wędkujesz i jak i jakie karpie cię interesują.Wiesz ,kuli jasnowidza jeszcze nie mam ,admin nieco skąpi na wyposazenie. :mrgreen: Oczywiście zartuje.
Modzian - 19-08-07, 19:40

hehe :D dzieki