W璠karstwo - Forum Dyskusyjne
Forum w璠karskie portalu w璠karskiego haczyk.pl - w璠karstwo, 這wiska, sprz皻 oraz metody i sposoby po這wu.

Tematy og鏊ne - s這necznica & podrywka

sheryf 3 - 04-03-07, 21:02
Temat postu: s這necznica & podrywka
maniek masz racj......

ja znam swoje 這wska (nie zawsze do ko鎍a )ale na s這necznice mam dobre efekty. υwi je na innym zbiorniku "D帳ie" bo jedynie tm s do z這wienia na podrywke.
Ros闚ka jest super jak i uklejka i slonecznica...
wszystko zalezy na jakim akwenie 這wi.

Trudno doradza co na nieznanym akwenie.

By貫m kilka razy w Lubniewicach / gorz. wielkopolski / tam tylko ukleja. nim wi瘯sza tym lepsza. Dlatego sam wiesz ze niema prostej recepty na to pytanie.

Tomaszek - 04-03-07, 21:23

sheryf 3 napisa/a:
ale na s這necznice mam dobre efekty
No nie wiem gdzie 這wisz sheryf 3, ale w RAPR w rozdziale "ochrona ryb" czytamy:
Cytat:
5. Zakazowi po這w闚 w璠karskich podlegaj nast瘼uj帷e gatunki ryb prawnie chronionych:
(...)
- s這necznica

sheryf 3 - 04-03-07, 21:33

mjm
Tomaszek - 04-03-07, 21:38

sheryf 3 napisa/a:
skoro dopuszczaj do handlu
A do.... kata! No to jak to jest!? Chroniona czy nie?
sheryf 3 - 04-03-07, 21:42

mjm
Tomaszek - 04-03-07, 21:46

sheryf 3 napisa/a:
hurtownik ze 郵御ka sprzedaje wszystkie zywe
No to jak dla mnie to trzeba go podp....y bo jest k逝solem i tyle - skoro to ryba prawnie chroniona. A Ty sheryf 3, je郵i jest faktycznie jak to dla mnie wygl康a nie powiniene w tym bra udzia逝...
sheryf 3 - 04-03-07, 21:48

mjm
andi64 - 04-03-07, 22:05

u mnie w zesz造m roku chodzi豉 stra miejska po sklepach w璠karskich i czepia豉 si 篡wca typu p這, kara, kie豚, ale nie pod k徠em ochrony tych rybek tylko t逝maczyli:
nie wolno przenosi rybek z innego zbiornika do innego i za to si mandaty sypa造
kto im taka dyrektyw da :mrgreen:

Tomaszek - 04-03-07, 22:10

sheryf 3 napisa/a:
znam gorszych k逝sownik闚...
A jednak? Czyli zdajesz sobie spraw 瞠 on jest k逝sownikiem? U鈍iadom sobie sheryf 3 w takim razie 瞠 Ty r闚nie bierzesz czynny udzia w 豉maniu prawa... I co Ty na to?
sheryf 3 - 04-03-07, 22:14

mjm
jeux - 05-03-07, 18:44

panowie wyjasniam::: niema wyt逝maczenia na kupione ryby chronnione ca趾owicie jak s這necznica itp. stra積icy jak i s康 nieprzyjmuj t逝macze 瞠 zosta豉 taka ryba zakupiona . Natomiast ka盥y handlowiec posiadaj帷y tak rybe na sklepie podlega karze za k逝sownictwo i czerpanie korzy軼i zwiazane z nim.
Tomaszek - 05-03-07, 19:53

W豉郾ie tym bardziej jak kto deklaruje 瞠 這wi te ryby na podrywk, kt鏎a to te jest metod k逝sownicz. :evil:
sheryf 3 - 05-03-07, 20:51

mjm
Lesio - 05-03-07, 20:53

Mo瞠 zamiast wytyka komu k逝sownictwo, nale篡 walczy z g逝pot ustawodawcy, ten zakaz z podrywk (9.1 pkt 4 Rozporz康zenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie po這wu ryb oraz warunk闚 chowu, hodowli i po這wu innych organizm闚 篡j帷ych w wodzie) obowi您uje stosunkowo kr鏒ko i w mojej ocenie jest bezsensowny, nie tak dawno tak瞠 wprowadzono zakaz po這wu na 篡wca, z kt鏎ego si nast瘼nie wycofano.
O ile mnie pami耩 nie myli oba te zakazy wprowadzono jednocze郾ie, z tym, 瞠 o tym pierwszym zapomniano. Co robi PZW, 瞠 takie absurdy s wcielane w 篡cie?
W wolnej chwili postaram si wys豉 list lub e-mail do Leppera, mo瞠 co da si za豉twi :mrgreen:

Roland - 05-03-07, 21:29

Coz moim zdaniem to napewno nie jest absurd. Ja wiem ze niektorzy korzystaja z podrywki tylko do polowu zywca, a niektorzy klusuja. Twoja niechec, wynika z tego ze nie widziales co ludzie robia z podrywka lub nie chcesz widziec bo moze jest to dla Ciebie niewygodne. Ja w kazdym razie spotkalem sie z czyms takim i moim zdaniem jest to sluszny pomysl.
jeux - 05-03-07, 21:30

mo瞠 daj jakie konkretne argumenty co do podrywki bo narazie niewidze nic co by mnie przekona這 輳 to jest g逝pi przepis , Mojim zdaniem jest to s逝szny przepis i zakaz co do podrywki .
PaNeK - 05-03-07, 21:35

Lesio napisa/a:
W wolnej chwili postaram si wys豉 list lub e-mail do Leppera, mo瞠 co da si za豉twi

cos mi si widzi 瞠 szybciej zainteresowa by si tym kononowicz :roll:

Lesio napisa/a:
Mo瞠 zamiast wytyka komu k逝sownictwo

oj tam wytykanie... kole瞠雟kie dopytywanie pan Tomek by zaskoczony i troszke zniesmaczony...

Lesio napisa/a:
w mojej ocenie jest bezsensowny

znalaz這 by si wiele ale to naprawde wieeele tym podobnych kontrowersyjnych wzmianek w regulaminie pzw

stop przemocy, stop k逝tniom :oops: :mrgreen:

andi64 - 05-03-07, 22:16

co do podrywki to by這 tak:
za g鏎ami za lasami nad pewnym morzem 篡li sobie biedni lecz w miar szcz窷liwi a mianowali si rybakami, nic im do szcz窷cia nie brakowa這 opr鏂z kilka rybek dziennie aby wykarmi rodzink, a 瞠 nie by這 ich sta na wybudowanie w豉snej 這dzi, wi璚 postanowili 瞠 na sw鎩 byt zapracuj 這wi帷 rybki podrywami i wszystko by這 pi瘯nie dop鏦i wielcy tego fachu zwani RYBO袞WAMI Z KUTRAMI nie zacz瘭i zazdro軼i tym malu熥im, no jak to my mamy w豉sne kutry, a ci zaledwie jakie tam siaty rozpi皻e na dw鏂h badylach i wi捫 koniec z ko鎍em, a my musimy op豉ca za這g, kupowa paliwo, a nasze baby 瞠 ino ma這, ma這, a o roz陰ce to ju nie wspominamy, wi璚 poszli na skarg do MGM i si poskar篡li, a 瞠 si豉 przebicia by豉 taka a nie inna, a minister aby si utrzyma do nast瘼nej kadencji, to nic nie pozosta這 mu jak si zgodzi i wyda dekret zabraniaj帷y u篡wania podrywek, jednak瞠 zapomnia 瞠 w posiadaniu owych podrywek s tak瞠 ludzie zwani w璠karzami kt鏎zy 這wi rybki w ramach swojego hobby, jednak prawo to prawo i zawsze b璠zie sztywne nie wa積e czy podrywa ma 10mX10m czy 1mX1m, tak wi璚 mamy co mamy i nie wa積e jest 瞠 posiadasz podryw w celach pozyskania 篡wca dla w豉snych potrzeb czy te zarobkowych. THE-END :smile:

Lesio - 05-03-07, 22:22

Roland napisa/a:
Ja wiem ze niektorzy korzystaja z podrywki tylko do polowu zywca, a niektorzy klusuja. Twoja niechec, wynika z tego ze nie widziales co ludzie robia z podrywka lub nie chcesz widziec bo moze jest to dla Ciebie niewygodne.

Odpowiem w Twoim stylu:
ja wiem, 瞠 niekt鏎zy korzystaj ze spinningu, a niekt鏎zy k逝suj 這wi帷 na szarpaka. Pewnie widzia貫s takie przypadki, albo nie chcia貫 widzie, bo mo瞠 by這 to dla Ciebie niewygodne...

Jeux - je瞠li chodzi o argumenty - by豉 to metoda stosowana przez d逝gie lata, o wiele d逝瞠j ni trwa 篡cie cz窷ci dyskutant闚 na tym forum, wiele os鏏 jest do niej zwyczajnie przyzwyczajonych, tak samo jak do w璠kowania na 篡w rybk. Sam zdaj帷 egzamin uczy貫m si o wymiarach, w tym 鈔ednicy oczek. Kiedy cz瘰to 這wi貫m okonie na ma貫 篡wczyki, kt鏎ych w 瘸den spos鏏 nie da這 si z這wi na w璠k i bynajmniej nie by造 to gatunki obj皻e wymiarami ochronnymi. Zakaz ten uwa瘸m za zwyczajne utrudnianie 篡cia w璠karzom, bo k逝sownicy maj inne o wiele skuteczniejsze metody pozyskiwania ryb, wi璚 argument ten jako przemawiaj帷y za s逝szno軼i zakazu jest dla mnie dziwny. Na wielu 這wiskach przepis ten jest martwy, stra積icy przymykaj oczy na takie przypadki, a nie ma niczego gorszego ni prawo, kt鏎e nie jest przestrzegane. Ja sko鎍zy貫m z podrywk i nikogo nie namawiam do jej stosowania, ale to nie zmienia mojej oceny odno郾ie zakazu po這wu przy jej u篡ciu, wszak k逝sowa mo積a i z w璠k w r瘯u.
Teraz czekam na argumenty przeciwne.

jeux - 05-03-07, 22:37

a moje to takie i widzia貫m i to nie jednego w璠karza w czasie kontroli kt鏎y 這wi帷 篡wca , przy okazji 這wi i zabiera inne ryby poniewa same wpad造 do podrywki a by造 to karpie i inne ryby du篡ch gabaryt闚 . w璠karze s sami winni tej sytu豉cj poniewa chodz帷 na kontrole i 豉pi帷 takich w璠karzy zdaje si raporty oraz wnioski a to pozostawia 郵ad , ( robimy to bo takie nasze zaj璚ie ) inni czytaj i my郵a ( wynik czytania i my郵enia objawia si w豉郾ie w takich zakazach ) a bajki o rybakch i w璠karzach to 瘸den argument , ani to 瞠 to historia i jaka tam tradycja (by這 mine這 sami sobie jeste鄉y winni , m闚i sami sobie poniewa nie wskazuje na konkretn osobe wskazuje na spo貫cze雟two nazywaj帷e si braci w璠karsk , smutne to ale prawdziwe . Je瞠li sami nie b璠ziemy dba o wizerunek nasz to taki b璠zie skutek dlaczego nie bierzemy przyk豉du z bractwa kurkowego tam jest ca趾iem inaczej jest bardziej solidarnie .
PaNeK - 05-03-07, 22:53

a wi瘯szosc ma造ch sklep闚 i tak w ten sposob pobiera 篡wca :/

u mnie moge 篡wca kupic za 3.50 - 4 z :/
wi璚 nie zaszaleje z kieszonkowego a sklepy za free
g逝pie to

Lesio - 05-03-07, 22:54

Jeux, czy nie uwa瘸sz, 瞠 przy takiej jak przedstawi貫 argumentacji, nale瘸這by zakaza tak瞠 spinningowania, bo tutaj stosuj帷 szarpaka mo積a liczy wy陰cznie na ryby du篡ch rozmiar闚?
Rozumiem, 瞠 zakaz podrywki mo瞠 obowi您ywa w stosunku do ma造ch rzek, gdzie przy u篡ciu podrywki i woder闚 mo積aby wy這wi wszystko do cna, ale dla w鏚 stoj帷ych to jest nieuzasadnione.

υwi貫m na podrywk ponad 10 lat i nigdy nie trafi貫m na ryb du篡ch gabaryt闚 :sad:

c.d.
1. Skutkiem, tego s逝sznego wg. Was przepisu, jest fakt, i ja oraz ca豉 masa w璠karzy, kt鏎zy kupili kiedy podrywki i trzymaj je w gara瘸ch, piwnicach (licz帷 na lepsze czasy), ca造 czas pope軟iamy wykroczenie, poniewa posiadamy rybackie narz璠zie po這wowe -
USTAWA z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie 鈔鏚l康owym stanowi:
Art.20.1. Rybackie narz璠zia i urz康zenia po這wowe mo瞠 posiada wy陰cznie uprawniony do rybactwa...
Art.27.1.Kto:
3)narusza przepisy... art. 20 ust. 1
- podlega karze grzywny.

2. Kto widzia zawodowego rybaka 這wi帷ego ryby nie przy pomocy sieci itp. narz璠zi, a w豉郾ie podrywk?

3. Mo瞠 wystarczy這 wprowadzi zapis, 瞠 podrywka s逝篡 wy陰cznie do po這wu 篡wca i poda poj璚ie tego 篡wca - np. ryby o wymiarach do 10 cm...
No瞠m mo積a kroi chleb, albo szlachtowa nim ludzi, mo瞠 wprowadzimy zakaz jego posiadania - to pewnie b璠zie s逝szne, bo nieco spadanie liczba przest瘼stw.... :???:

P - 06-03-07, 08:50

Witam
Zgodzie sie z Lesiem i nie tylko dlatego ze jest z moich okolic :wink: :lol:

Coz panowie za kilka lat to moze wszystko trzeba bedzie zakazac :lol: bo na spining to szarpak a poza tym jak ktos bedzie siedzial z wedka nad woda to dla zmylki bo w torbie bedzie siec albo agregat :lol:
Ja tak jak Lesio nie zlapalem nic duzego nigdy (raz okonka z 18 cm ale nie wiem czy mozna go uznac za duzego)
Ale jesli chcialbym polapac okonki to ciezko bedzie zlapac malego zywca

No coz wiem ze pewne przepisy nie sa przemyslane do konca i w zamysle ustawodawcow maja chronic wody przed klusownictwem
Tylko ze akurat po pierwsze ustawodawcy marnie znaja sie na szczegolach gospodarki nazwijmy to wodnej (rybacko - wedkarskiej itp jak zwal tak zwal) o ile pojawiaja sie w sejmie bo i takie spece sa :lol:

Po drugie nie zmienimy klusownictwa jesli nie zmieni sie mentalnosc
A w Polaku chyba mozna ja poki co zmienic poprzez wysokie kary :roll: i skuteczne ich egzekwowanie :oops: bo jak slysze ciagle niska spoleczna szkodliwosc czynu :shock:
Wowczas za kilka (nascie :lol: ) lat moze doczekamy sie etycznych zachowan nad woda

A poza tym to zauwaze ze to forum jest jednostronne bo wiekszosc wedkarzy pisze tutaj ze sa etyczni (bez obrazy ale czasami niektorzy pokazuja ze maja rozdwojenie jazni dlatego takie sformulowanie)
Ciekawe jak by wygladala rozmowa z klusolem :lol: :twisted:

Pozdr

PaNeK - 06-03-07, 12:29

EDIT
dziwne s te przepisy ale....
EDIT

powiedz mi co mam zrobi 瞠by pozyska 篡wca
mam 17lat wi璚 nie dziwne 瞠 nie zarabiam...
a w sklepie 篡wiec kosztuje 3.50 - 4 z
w innych regionach z tego co wiem po 1z wi璚 kolosalna r騜nica...
wybieraj帷 si na rybki zakupie 4 篡wce max 6 co wystarczy mi na 3 godziny MAX
i na ryby pojade raz na 1 miesi帷... :shock: bez jaj... co jest nie tak
zamiast 4 takich wypraw kupi bym ( przyk豉dowo ) dobr plecionk, zamiast jednej wyprawy woblera ... dla mnie ka盥e 4 z co daje :???:
a gdy jestem bez transportu 16 czy 18 km od 這wiska nie pobiegne ani nie pojade rowerem na這wi rybek na wypad kt雡 ma si odby dnia nast瘼nego bo to si mija z celem

i przytocze tu s這wa
andi64 napisa/a:
za g鏎ami za lasami nad pewnym morzem 篡li sobie biedni lecz w miar szcz窷liwi

jeszcze z 3 lata b璠e mia fundusze r闚ne 0 i b璠e musia si m璚zy z takimi
niedom闚ieniami lub nie przemy郵anymi decyzjami w regulaminie... uwa瘸m 瞠 pobieranie 篡wca poprzez podrywke
nie jest niczym z造m... w ko鎍u zaznaczenie tego w regulaminie nie powinno
by a takie stratne dla PZW :/ i tak tych 篡wc闚 nie wiem ile nie wyt逝ke wi璚ej ich ginie przez to 瞠 masowo od豉wiaj je do sklep闚...
a uwa瘸m nawet 瞠 ich populacja by wzros豉 gdyby znie嗆 te zakazy..
w ko鎍u w sklepach w璠karskich jest tego mase bo nikomu si nie chce jecha na wode dzie wcze郾iej i 篡wca na豉pa.... mo積a by pomy郵e 瞠 dzi瘯i podrywce sklepy zaprzesta造 by sprzeda篡 篡wca albo ograniczy造 do sprzeda篡 w miejscach w kt鏎ych jest on naprawde op豉calny, a wtedy pewnie PZW by skorzysta這 na paragrafie m闚i帷ym o tym 瞠 nie powinno przenosi si ryb ze zbiornika do zbiornika... :oops: a przynajmniej mi si tak wydaje...

P - 06-03-07, 12:55

PaNeK napisa/a:
P napisa/a:
Ciekawe jak by wygl康a豉 rozmowa z k逝solem

rozumiem 瞠 krytykujesz podrywke? :???:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Rozbawiles mnie
Przeczytaj jeszcze raz co napisalem bo nie chce mi sie tlumaczyc na nowo :???: :lol:
I staralem sie to napisac bez zadnych zlosliwosci ktore teraz przebiegaja mi przez glowe :lol:
Pozdr

PaNeK - 06-03-07, 13:00

P napisa/a:
Po drugie nie zmienimy klusownictwa jesli nie zmieni sie mentalnosc
A w Polaku chyba mozna ja poki co zmienic poprzez wysokie kary i skuteczne ich egzekwowanie bo jak slysze ciagle niska spoleczna szkodliwosc czynu
Wowczas za kilka (nascie ) lat moze doczekamy sie etycznych zachowan nad woda

no ok :oops: troche tego nie zrozumia貫m ale bez ogl康ania tv i czytannia urywkami cofam co powiedzia貫m a w miejsce moich g逝potek... EDIT....

Tomaszek - 06-03-07, 15:12

Postanawiam jednak podnie嗆 t spraw na forum - gdzie tyle liter zosta這 napisanych o k逝sownictwie. Nie jest to przejaw mojego pieniactwa ani tym bardziej jakiej niech璚i do sheryf 3 ale raczej potrzeba dyskusji i poznania Waszego zdania. Widze 瞠 zosat utworzony odpowiedni temat wi璚 tutaj dam ten post a nie w temacie "u篡tkownicy o u篡tkownikach" gdzie planowa貫m pierwotnie. Podsumujmy co do tej pory. Nasz kolega, zas逝穎ny w pewien spos鏏 ju na naszym forum napisa:
sheryf 3 napisa/a:
ja znam swoje 這wska (nie zawsze do ko鎍a )ale na s這necznice mam dobre efekty. υwi je na innym zbiorniku "D帳ie" bo jedynie tm s do z這wienia na podrywke.

Na zwracanie uwagi i pytania zwi您ane z tym 瞠 przeciez s這necznica jest prawnie chroniona odpisa
sheryf 3 napisa/a:
nie pytam tylko kupuje a moje rybki bardzo lubia te rybki
sheryf 3 napisa/a:
znam gorszych k逝sownik闚...

Czyli jednak k逝sownik闚?

A na wprost postawione pytanie sugeruj帷e 瞠 k逝suje zako鎍zone "co Ty na to" - odpisa..
sheryf 3 napisa/a:
nic.

jakby nie by這 sheryf jestem co nie?

Napisa貫m w tej sprawie ju (przed)wczoraj na priv do tomika bo szczerze m闚i帷 jestem rozczarowany takim do嗆 luzackim podej軼iem moderator闚 i reszty uzytkownik闚 wobec sheryf 3. Takiej postawy, kt鏎 mo積a nazwac tylko otwartym przyznawaniem si do k逝sownictwa oraz wr璚z propagowaniem go, nie powinno si tolerowa na forum w璠karskim. Moje zdanie jest takie, 瞠 u篡tkownik sheryf 3 powinien zosta wykluczony z forum haczyk.pl, w najgorszym razie czasowo, bo jego obecno嗆 ur庵a wizerunkowi forum. Ponadto zwracam uwage na pkt. 10 regulaminu forum. Za powielenie posta ostrze瞠nia sypi sie w mgnieniu oka - sprawy grubsze wida musz zosta najpierw przedyskutowane :roll: mo瞠 to i dobra technika...

Co do odpowiedzi:

sheryf 3 napisa/a:
widocznie pomyli貫m rybki lub 幢e mi sie napisa這.

sheryf 3, taki macher i pomyli rybki? Nie wiesz co 這wisz na te podrywk? Czy te Ci si 幢e napisa這? Chodzi這 o sp豉wik mo瞠? A to 瞠 nic sobie nie robisz z kupna/sprzeda篡 ryby prawnie chronionej te Ci si samo napisa這? Jako tego nie kupuj...
Zwracam te uwage na znacz帷e "lub" - przecie to jest kpina w 篡we oczy.

Co do zbiornika D帳ie na stronach informacji publicznej Krakowa znalaz貫m
Cytat:
Zbiornik D帳ie, zlokalizowany przy Centrum Handlowym "Plaza" przewidziany
jest do obj璚ia ochron prawn w formie u篡tku ekologicznego.
Cokolwiek to znaczy nie jest to zbiornik prywatny na kt鏎ym mo積a 這wi zabronion metod chronione gatunki.

Co do podrywki...
Lesio napisa/a:
obowi您uje stosunkowo kr鏒ko i w mojej ocenie jest bezsensowny
Przypomn tylko 瞠 w Twojej ocenie zauwa穎nych przypadk闚 k逝sownictwa te nie nale篡 zg豉sza bo lakier porysuj...

Czy ja jestem przewra磧iwiony, czy mo瞠 faktycznie nic si wielkiego nie sta這... No bo co tam....jakies rybki :(

Lesio - 06-03-07, 15:21

Tomaszek napisa/a:
Co do podrywki...
Lesio napisa/a:
Przypomn tylko 瞠 w Twojej ocenie zauwa穎nych przypadk闚 k逝sownictwa te nie nale篡 zg豉sza bo lakier porysuj...(

Czytaj ze zrozumieniem, w tamtym temacie napisa貫m, 瞠 ja nie b璠 zg豉sza, je瞠li mam uzasadnione podejrzenie, 瞠 potem b璠 cierpia finansowo. Co gdzie przeczytasz, nie do ko鎍a i robisz wielkie larum. Nigdy niczego sam nie zg這si貫, wi璚 nie jeste 瘸dnym autorytetem do pouczania innych.

Tymczasem, to Ty publicznie pochwalasz pope軟ianie przest瘼stw eutanastycznych. Zanim zaczniesz krytykowa innych, sam b康 w porz康ku.

P - 06-03-07, 15:35

Tomaszek napisa/a:
Co do podrywki...
Lesio napisa/a:
Przypomn tylko 瞠 w Twojej ocenie zauwa穎nych przypadk闚 k逝sownictwa te nie nale篡 zg豉sza bo lakier porysuj...(

Tomaszek ty juz jak na cos sie uprzesz :lol: :lol:
Mnie ciekawi jakie bedzie Twoje zdanie gdy nad woda na totalnym zadupiu zauwazysz klusola (i nie bedzie to dziadek siedemdziesiecioletni) to co wtedy jesli nad woda bedziesz sam
Jesli choc raz bedziesz trzasl tylkiem (czego ci oczywiscie nie zycze) to moze wtedy zrozumiesz to o czym pisal Lesio bo poki co widze ze nie bardzo potrafisz to zrozumiec
Zasady zasadami ale zycie czy zdrowie ma sie jedno ale ty zdajesz sie tego nie zauwazac - raz Lesiowi porysowali lakier a dasz mu gwarancje ze nastepnym razem nie skonczylo by sie ostrym wpierd.... dla niego :???:

Poza tym zjezdzasz ostro z tematu bo Lesio wyrazil swoje zdanie o podrywce z ktorym sie zreszta kilka osob (w tym i ja) zgadza natomiast ty mu zaczynasz wjezdzac o powiadamianiu o klusownictwie - ja zwiazku nie widze ale tobie nie daje to chyba spokoju

Rozumiem ze propagowanie walki z klusownictwem tak ale nie za wszelka cene - to tylko hobby dla ktorego mysle ze wiele osob nie chce stracic tego co najcenniejsze....

Pozdr

andi64 - 06-03-07, 16:02

PaNeK napisa/a:

je郵i kupuje w sklepie 篡wca 豉panego tym sposobem to tak jak bym wspiera k逝sownictwo

jakby na to nie patrze to masz racj :grin:

jeux - 06-03-07, 16:05

panowie naprawde jestem zawiedziony tokiem my郵enia niekt鏎ych os鏏 jestem w璠karzem od 10 roku 篡cia (kiedy by這 inaczej ) to znaczy 這wie 38 lat te nieraz siadam z 篡wcem na sandacza ale nienarzekam mam bacika i 這wie co chce p這, okonka ,jazdarza . po drugie kupuj帷 w sklepie 篡wce takie jak s這necznica przecie to wiadomo 輳 pochodz od k逝sownik闚 (篡wiec przy堯w ) kupuj帷 wspieramy k逝sownictwo . a ju ca趾iem nie rozumiem ludzi bez obrazy kolego PaNeK, jak kto wypisuje takie bzdety , przynajmniej realizuj swoje plany niecne w ukrycji a niepisz na forum gdzie mojim zdaniem powinno si propagowa kulture w璠karsk a nie k逝sownicz . W jednym z moich post闚 poruszy貫m prywatne zarybienie i jakie to spotka這 zdziwienie i zburwelsowanie ludzi z forum 輳 chcia貫m wp騥熵 pstr庵a t璚zaka 輳 to karygodne i tam takie , a nie jest to karygodne takie pisanie o 篡wcu . To taka my雲 mi si nasuwa lepiej wy豉pa ni wp騥ci. :evil: :evil: :evil: poprostu brak mi s堯w .
sheryf 3 - 06-03-07, 17:55

Tomaszek napisa/a:
Moje zdanie jest takie, 瞠 u篡tkownik sheryf 3 powinien zosta wykluczony z forum haczyk.pl,

no to jestem juz wykluczony Tomaszek czy nie..... bo nie wiem co robi?

tomek1 - 06-03-07, 19:35

jeux napisa/a:
nieraz siadam z 篡wcem na sandacza ale nienarzekam mam bacika i 這wie co chce p這, okonka ,jazgarza

Ot騜 to. Te m鏬豚ym zarzuci podrywk, ale siadam godzin wcze郾iej i 這wi rybki na bata.

A to 瞠 s 篡wce w sklepie nie znaczy, 瞠 kto je sk逝sowa- chyba, 瞠 dotyczy to ryb chronionych. Cz瘰to rybki w sklepie pochodz z przemys這wych po這w闚 na stawach hodowlanych.
A w temacie. Te ch皻nie 這wi豚ym okonie na s這necznice (bo to najlepsza przyn皻a), ale jak zakaz to zakaz.

Co do koleg闚, kt鏎zy jawnie przyznaj si do 豉mania przepis闚 my郵, 瞠 decyzj powinien podj望 Tomik

Lesio - 06-03-07, 20:06

tomek1 napisa/a:
Co do koleg闚, kt鏎zy jawnie przyznaj si do 豉mania przepis闚 my郵, 瞠 decyzj powinien podj望 Tomik

Skoro liczba mnoga - rozumiem, 瞠 chodzi tak瞠 o moj podrywk, kt鏎a gdzie le篡 w gara簑, albo piwnicy, tak wi璚 wg. Twojej oceny powinienem czeka na decyzj o usuni璚iu lub nie z forum, ewentualnie inne rozstrzygni璚ie. Gratuluj podej軼ia do sprawy.

andi64 - 06-03-07, 21:11

widz 瞠 temat sta sie gor帷y, wiec teraz niech wszyscy sie p鏦n w jak捷 cz窷 cia豉 :mrgreen: kt鏎zy chocia raz nie stosowali si do przepis闚 PZW, a tu na forum s wr璚z fanatykami RAPR :evil:
Prosz sie wpisywa na list :mrgreen:

jeux - 06-03-07, 21:58

mo輳 nie fanatykami ale pisanie jawne na forum 瞠 kupi si podrywk i b璠zie si stosowa這 j to ju chyba przesada niemy郵isz kolego andi64, :shock: a co do posiadania niejest zabronione posiadanie podrywki i trzymanie w domu jest zakaz posiadania takowej nad wod wi璚 niemusisz si obawia kolego Lesio, :cry: Powracaj帷 do tematu to mo瞠 jak napisze 輳 te p鎩de z k逝sownikami bo chce zobaczy jak to jest to te b璠zie wporz康ku poniewa ja tylko z ciekawo軼i ,nic z貫go nie robie . wydaje mi si 輳 pisz帷 na forum jeszcze raz powiem powinni鄉y dawa przyk豉d a nie namawia do k逝sownictwa , w ko鎍u forum to miejsce publiczne .
maniek - 06-03-07, 22:03

jeux napisa/a:
W jednym z moich post闚 poruszy貫m prywatne zarybienie i jakie to spotka這 zdziwienie i zburwelsowanie ludzi z forum 輳 chcia貫m wp騥熵 pstr庵a t璚zaka 輳 to karygodne i tam takie , a nie jest to karygodne takie pisanie o 篡wcu .
Jeux mocne s這wa uzywasz ,my tylko doradzali鄉y a ty zbyt do siebie to wzio貫,ale sprawa 篡wca i przestrzegania regulaminu to si zgadzam z tob .
John - 06-03-07, 22:05

Podrywka jest be ale kiedy by豉 cacy.
John

Ps. ja piernicze komuna wraca tak czerwono jako sie zrobi這,ju nied逝go zielone ufoludki zaczna czerwone dostawa jak taki rozp璠 b璠zie.

tomek1 - 06-03-07, 22:20

Lesio napisa/a:
Skoro liczba mnoga - rozumiem, 瞠 chodzi tak瞠 o moj podrywk, kt鏎a gdzie le篡 w gara簑, albo piwnicy, tak wi璚 wg. Twojej oceny powinienem czeka na decyzj o usuni璚iu lub nie z forum, ewentualnie inne rozstrzygni璚ie. Gratuluj podej軼ia do sprawy.

Uderz w st馧 a no篡ce si odezw? Przecie nie m闚i貫m o osobach, kt鏎e maj podrywk w domu, ale o tych kt鏎zy jawnie przyznali si do jej u篡wania, a Sheryf wr璚z do stosowania rybek chronionych prawem jako 篡wc闚. Nie widz czerwonego paska ko這 twojego nicka wi璚 chyba troszk wyskoczy貫 przed orkiestr :wink:

Co wi璚ej nie pisa貫m o 瘸dnych konsekwencjach jakie powinien podj望 Tomik. A ostatecznie ostrze瞠nia da Maniek- chyba niekwestionowany autorytet na Haczyku prawda? :wink:

Lesio - 06-03-07, 22:23

jeux napisa/a:
a co do posiadania niejest zabronione posiadanie podrywki i trzymanie w domu jest zakaz posiadania takowej nad wod wi璚 niemusisz si obawia kolego Lesio.

Proponuje zerknij na przytoczone przeze mnie powy瞠j przepisy, na tym w豉郾ie polega kuriozum tej sytuacji, 瞠 podrywk uznano za narz璠zie rybackie, a samo posiadanie (oboj皻nie czy nad wod, czy w domu) takich narz璠zi jest zabronione i stanowi wykroczenie, chyba, 瞠 b璠 dyrektorem parku albo rybakiem. To jest tak, jak z posiadaniem broni palnej bez zezwolenia. Liczy貫m na prawd na kilka rzeczowych argument闚 ze strony zwolennik闚 tego zakazu, ale si nie doczeka貫m. Co do tych karpi masz racj jeux, np. po wpuszczeniu kroczka jest on og逝pia造 i stanowi 豉twy 逝p, ale mniej na uwadze okoliczno嗆, 瞠 w takim przypadku wystarczy zakaz na konkretnym 這wisku, po co rozci庵a go na ca造 kraj i tym samym wylewa dziecko z k徙iel. W wi瘯szo軼i jezior gwarantuj, 瞠 na podrywk niczego opr鏂z prawdziwego 篡wca nie z這wisz.
Tomek 1- tylko i wy陰cznie jedna osoba przyzna豉 si do u篡wania podrywki, wiadomo kto, wi璚 sk康 liczba mnoga?

tomek1 - 06-03-07, 22:27

Lesio napisa/a:
Liczy貫m na prawd na kilka rzeczowych argument闚 ze strony zwolennik闚 tego zakazu, ale si nie doczeka貫m

Ja wcale nie jestem przeciwnikiem podrywki, wr璚z przeciwnie, ale uwa瘸m 瞠 jak jest przepis to trzeba go przestrzega. Podobnie by這 z zakazem 篡wca. Mimo, 瞠 w moim stowarzyszeniu przymykano na to oko nie 這wi貫m na 篡we rybki

Lesio - 06-03-07, 22:34

tomek1 napisa/a:
Ja wcale nie jestem przeciwnikiem podrywki, wr璚z przeciwnie, ale uwa瘸m 瞠 jak jest przepis to trzeba go przestrzega. Podobnie by這 z zakazem 篡wca. Mimo, 瞠 w moim stowarzyszeniu przymykano na to oko nie 這wi貫m na 篡we rybki

I tutaj jest pe軟a zgoda, nikomu z w璠karzy nie jest wolno 這wi na podrywk, ale celem moich wywod闚 by這 przedstawienie argumentacji przemawiaj帷ej za niecelowo軼i wprowadzenia tego zakazu, z 篡wca si wycofano, wi璚 mo瞠 i z podrywki zrezygnuj....

Widz, 瞠 usuni皻o z forum Szeryfa 3, prosz o uzasadnienie tej decyzji, nawet na priva. Cz這wiek przedstawi sw鎩 spos鏏 w璠kowania, chocia niezgodny z regulaminem, PaNeK propagowa k逝sownictwo (czyli co gorszego) i sko鎍zy這 si tylko ostrze瞠niem. Widzia貫m przez chwil co napisanego na temat Ma鎥a, mam nadziej, 瞠 na podj璚iu tej decyzji nie zawa篡造 wzgl璠y osobiste.

Tomaszek - 06-03-07, 23:29

My郵 瞠 w tym temacie masz wystarczaj帷e uzasadnienie tej decyzji. Napewno nie by造 to 瘸dne wzgl璠y osobiste.
tomik - 06-03-07, 23:46

Lesio napisa/a:
Widz, 瞠 usuni皻o z forum Szeryfa 3, prosz o uzasadnienie tej decyzji, nawet na priva. Cz這wiek przedstawi sw鎩 spos鏏 w璠kowania, chocia niezgodny z regulaminem, PaNeK propagowa k逝sownictwo (czyli co gorszego) i sko鎍zy這 si tylko ostrze瞠niem. Widzia貫m przez chwil co napisanego na temat Ma鎥a, mam nadziej, 瞠 na podj璚iu tej decyzji nie zawa篡造 wzgl璠y osobiste.

Edytowa i pokasowa posty w innych tematach, mi璠zy innymi w temacie "ABC Wobelarstwa" czym wprowadzi zam皻 i dezinformacj, zreszt w tym temacie te.

By mo瞠 obrazi si na nas i na ca貫 forum, by mo瞠 nie by w stanie ud德ign望 ci篹aru popularno軼i jak zdoby w豉郾ie w temacie "ABC Wobelarstwa" by mo瞠 wogule nie by w stanie bra odpowiedzialnosci za pisane przez siebie posty i tematy a by moze co innego.

Niewiem nie zostawi wyja郾ie, niemniej postanowi貫m mu pom鏂 i usun掖em jego konto.

Zapraszam do kontynuacji tematu.

Lesio - 07-03-07, 00:31

Dzi瘯i tomik za wyja郾ienie. W mojej ocenie zachowanie sheryfa by這 reakcj na wr璚z histeryczny post Tomaszka argumentuj帷ego konieczno嗆 usuni璚ia cz這wieka z forum, za... wszyscy wiemy za co. Rozumiem konieczno嗆 nie dopuszczenia do chaosu na forum, kt鏎y powstaje przy usuwaniu post闚, ale w ko鎍u 'wszystkie informacje i materia造 publikowane przez u篡tkownik闚 na tym forum s ich w豉sno軼i i ka盥y z u篡tkownik闚 ma do nich tzw."Prawa Autorskie", co zawiera w sobie - jak s康z - tak瞠 mo磧iwosc ich kasowania. Wydaje mi si, 瞠 sheryf usun掖 swoje cenne informacje z dzia逝 woblerowego, bo s康zi, 瞠 zostanie z forum usuni皻y i by這 to przypuszczenie samospe軟iaj帷e si - bo zosta usuni皻y m.in. z powodu usuwania post闚, ale skoro mia prawo (autorskie) do swoich informacji...
Je瞠li sama tre嗆 wypowiedzi nie stanowi豉 g堯wnej podstawy do jego usuni璚ia, to ok - a to z uwagi na np. wspomniane ju przeze mnie por闚nanie z PaNkiem, kt鏎y wypisywa rzeczy bardziej karygodne i zosta ukarany 豉godniej.
C騜, klamka zapad豉, szkoda sheryfa, bo nie licz帷 tej ostatniej wpadki, wni鏀 wiele dobrego na forum.

tomik - 07-03-07, 01:00

Lesio napisa/a:
Dzi瘯i tomik za wyja郾ienie. W mojej ocenie zachowanie sheryfa by這 reakcj na wr璚z histeryczny post Tomaszka argumentuj帷ego konieczno嗆 usuni璚ia cz這wieka z forum, za... wszyscy wiemy za co

O usuni璚iu decyduj docelowo ja.W tym przypadku by貫m nawet przeciw co moze potwierdzi Tomaszek.

Lesio napisa/a:
Rozumiem konieczno嗆 nie dopuszczenia do chaosu na forum, kt鏎y powstaje przy usuwaniu post闚, ale w ko鎍u 'wszystkie informacje i materia造 publikowane przez u篡tkownik闚 na tym forum s ich w豉sno軼i i ka盥y z u篡tkownik闚 ma do nich tzw."Prawa Autorskie", co zawiera w sobie - jak s康z - tak瞠 mo磧iwosc ich kasowania. Wydaje mi si, 瞠 sheryf usun掖 swoje cenne informacje z dzia逝 woblerowego, bo s康zi, 瞠 zostanie z forum usuni皻y i by這 to przypuszczenie samospe軟iaj帷e si - bo zosta usuni皻y m.in. z powodu usuwania post闚, ale skoro mia prawo (autorskie) do swoich informacji...

Regulamin w tym wypadku b璠zie wymaga zmiany. Nie mo瞠 sie to odbywa kosztem dezinformacji innych uzytkownik闚. Co do usuni璚ia post闚 przez sheryfa to powt鏎zy這 si to kolejny raz, wi璚 ja to odebra貫m jako niepowa積e zachowanie wobec innych u篡tkownik闚. Tymbardziej, 瞠 nieuzasadni swojego post瘼owania. Wi璚ej kilka dni temu uzupe軟i na nowo o zdj璚ia posty w temacie "ABC Wobelarstwa" i stwierdzi, ze to sie nie powt鏎zy.

Lesio napisa/a:
Je瞠li sama tre嗆 wypowiedzi nie stanowi豉 g堯wnej podstawy do jego usuni璚ia, to ok - a to z uwagi na np. wspomniane ju przeze mnie por闚nanie z PaNkiem, kt鏎y wypisywa rzeczy bardziej karygodne i zosta ukarany 豉godniej.

Tre嗆 nie stanowi豉 wogule podstawy. Natomiast czy PaNk zosta potraktowany 豉godnie? Osobiscie wydaje mi si 瞠 w tych przypadkach jakakolwiek ilo嗆 ostrze瞠 czy blokad nie stanowi jakiej嗆 szczeg鏊nej oceny. Mysl, 瞠 najwa積iejsz ocen w tej kwestii wystawi inni u篡tkownicy. I dla mnie to ich negatywna opinnia by豚y najdotkliwsz kar.

Je瞠li macie jeszcze jakie pytania w tej kwesti to prosz o nie w odpowiednie j kategorii na forum.

Tu zapraszam juz tylko do kontnuacji tematu.

P - 07-03-07, 09:20

A mnie temat troche rozbawil :lol:

Bo Lesio napisal tutaj chyba najbardziej uargumentowane zdanie a inni jakos nawet nie probuja mu udowadniac ze nie ma racji tylko pisza ze "podrywka jest be"

I jeszcze napisze smieszna sytuacje choc dla niektorych pewnie zaraz bede klusolem :lol:
Otoz rok temu na jednym z ostatnich wypadow w roku pozna jesienia wzialem sprzet po drodze wstapilem do piwnicy po kalosze (byly w duzej reklamowce) i hajda nad wode
Jak sie zdziwilem jak nad woda w reklamowce obok kaloszy znalazlem druty od podrywki :lol:
Znajac zycie to pewnie mama robila porzadki w piwnicy i cisnela mi je do reklamowki :lol:
No i lazilem z nimi nad woda wystajacymi mi kawalek z plecaka bo sie nie miescily (dodam ze oczywiscie siatki nie mialem)
Wedlug przepisow teoretycznie jestem pewnie klusolem tylko pytanie czy faktycznie nim bylem
Mnie cala sytuacja na poczatku rozbawila pozniej juz moze mniej bo przy przeciskaniu sie przez krzaki czasami haczylem tymi drutami

Co do samego uzywania podrywki przepis jest taki a nie inny i trzeba go przestrzegac
Jednak poki co nikt mnie nie przekonal swoimi argumentami ze nie jest na wyrost czyli mowiac dosadniej nie jest bzdurny bo chyba na wlake z klusownictwem sa inne znacznie skuteczniejsze metody :cool:
A swoja droga widzial ktos z was klusola z podrywka o wymierach 1m x 1m :?: :lol:

Pozdr

Roland - 07-03-07, 18:28

P napisa/a:
A swoja droga widzial ktos z was klusola z podrywka o wymierach 1m x 1m
Ja widzialem i nie jednego i nie dw鏂h. Na noteci byl to standard. Szkoda ze nie widziales co da sie z這wic podrywk. Problem napewno mniejszy bylby na jeziorach, chociaz sam widzialem jak lapali leszcze na tarle. Dos這wnie pare minut, pelna siata i do domu. To ze Ty bedziesz 這wi zywca nie znaczy ze inni tez beda 豉pa. Trzeba sie zastanowic ile szkod moze wyrzadzic zezwolenie na podrywke a ile korzysci. Zebrac do kupy i zdecydowac. Ja mam swoje zdanie.

P napisa/a:
Bo Lesio napisal tutaj chyba najbardziej uargumentowane zdanie

Chodzi ci o to zdanie ze powinno zabronic sie spinningu? Myslac tak mozna by zabronic chyba wszystkiego.

Lesio - 07-03-07, 18:41

Roland napisa/a:
P napisa/a:
A swoja droga widzial ktos z was klusola z podrywka o wymierach 1m x 1m
Ja widzialem i nie jednego i nie dw鏂h. Na noteci byl to standard. Szkoda ze nie widziales co da sie z這wic podrywk. Problem napewno mniejszy bylby na jeziorach, chociaz sam widzialem jak lapali leszcze na tarle. Dos這wnie pare minut, pelna siata i do domu. To ze Ty bedziesz 這wi zywca nie znaczy ze inni tez beda 豉pa.

Wska mi przepis prawny, kt鏎y zabrania 這wienia leszczy w czasie tar豉 i pozwala Ci okre郵a takie osoby mianem k逝sownik闚?
To, 瞠 Ty b璠ziesz 這wi na spinning normalnie nie znaczy, 瞠 inni te b璠 tak 這wi... ( parafraza Twojego argumentu)
Roland napisa/a:

W moim przekonaniu to jest dobry zapis.

Bo widzia貫 kilku 'k逝sownik闚' z podrywk? Ja widzia貫m szarpak闚 z 20 kg to逍yg. Prosz o kolejne argumenty, bo narazie to przypomina 'nie, bo nie'.

jeux - 07-03-07, 19:01

pisa貫m 瞠 w trakcie kontroli mo積a by這 udowodni 輳 ryby z這wione by造 za pomoc podrywki , po kontrali takiej zostaj raporty i wnioski do s康u kole瞠雟kiego albo do s康u . Natomias niemo積a udowodni 瞠 ryby kt鏎e posiada w璠karz s 這wione na szarpaka chyba 輳 na gor帷ym uczynku si z豉pie takiego delikwenta . i to jest ten argument co m闚i ,dlaczego wprowadzono taki przepis . co do posiadania w domu podrywki czyta dok豉dnie przepis tyczy si kontroli nad wod a nie w domu , jest zakaz posiadania podrywki nad wod :mrgreen: :mrgreen:
Co tyczy si s這necznicy
Pochodze z krainy wyl璕u s這necznicy jeszcze nikt z was nie widzia tyle tej ryby,co co roku sp造wa na samej baryczy oko這 kilkadziesi ton tej ryby , wprowadzony zakaz i ochrona na s這necznice wydawa這 by si 鄉ieszny z punktu widzenia nas w璠karzy z nad baryczy ale ka盥y przepis si tyczy nie tylko do danego rejonu ma g喚bsze zagadnienie ,nasze s這necznice sp造waj do odry dzi瘯u temu w odrze i innych rzekach mo瞠my z這wi sandacza suma pstr庵a i 這sosi 豉dne okazy
tak samo z podrywk mo輳 u kogo nikt nie k逝suje z podrywk ale s rejony 輳 k逝suj wi璚 wprowadzili zakaz .
Naci庵anie teori o podrywce wydaje mi si 鄉ieszne i t逝maczenie na poziomie dziecka .

Lesio - 07-03-07, 19:12

jeux napisa/a:
co do posiadania w domu podrywki czyta dok豉dnie przepis tyczy si kontroli nad wod a nie w domu , jest zakaz posiadania podrywki nad wod :mrgreen: :mrgreen:

Nad tym co Ciebie smieszy, ja ubolewam. Jestem prawnikiem, wi璚 wiem dok豉dnie jak tre嗆 zawiera ten przepis.
jeux napisa/a:
Naci庵anie teori o podrywce wydaje mi si 鄉ieszne i t逝maczenie na poziomie dziecka .

Ja odnosz takie samo wra瞠nie, czytaj帷 naci庵ane teorie o potrzebie istnienia takiego zakazu, a powa積ych argument闚 jest jak na lekarstwo.

John - 07-03-07, 19:21

@ Lesio
To jak ocenisz prawo w naszym kraju skoro tam jest tyle apsurd闚.
Roland da Ci przyk豉d 瞠 podrywk mo積a wy豉pa tr帷e si leszcze ale Ty tego starasz si nie zauwa瘸.A mo瞠 nie widzia貫 tr帷ych si leszczy sa bezbronne.
John

Tomaszek - 07-03-07, 19:22

Lesio napisa/a:
powa積ych argument闚 jest jak na lekarstwo
Lesio, daj luz - argument闚 by這 ju tutaj wystarczaj帷o. Je郵i tych co by造 nie przyjmujesz to kolejnych te pewnie nie przyjmiesz. Podobnie jak przeciwnicy podrywki nie zostan przekonani przez Twoje argumenty.
Lesio - 07-03-07, 19:38

John - ale o czym my m闚imy, o tym co jest zabronione - k逝sownictwo, czy o tym, co mo積a robi w zgodzie z prawem, ale mo瞠 by nieetyczne? Niech w regulaminie znajdzie okres ochronny dla leszcza (na czas tar豉) i nie mamy problemu z 這wieniem ich na podrywk, ewentualnie zakaz po豉wiania podrywk wszystkich ryb w czasie tar豉.
PZW powinno opiniowa projekty zmian w rozporz康zeniach min. rolnictwa, lobbowa, aby w sejmie stanowiono dobre i pozbawione absudr闚 ustawy, ale tego nie robi.

Tomaszek - masz racj w 90%, pozosta貫 10, to 'wystarczaj帷a' ilo嗆 argument闚, bo pad造 dok豉dnie 2. Czekam jeszcze na podstaw prawn zakazu 這wienia leszczy w czasie tar豉 - ze strony Rolanda - i wy陰czam si z tego tematu.

P - 07-03-07, 21:05

Lesio Rolandowi chodzilo ze bardzo latwo w takiej sytuacji jak przedstawil nalapac leszczy podrywka - nie ma na to zadnych paragrafow ale etyczne na pewno nie jest :???:

Co do podrywki to Lesio przedstawil dwa sluszne argumenty bo po pierwsze teoretycznie nikt z was nie powinien jej posiadac a po drugie w ten sposob kazda metode mozna uznac za klusownictwo np spining--szarpak (w Polsce gdzie pazernosc jest wielka to nie dziwi ale Tomaszek pewnie mogl by naskrobac wiecej jak to jest na wyspach :lol: i ze to co u nas jest powszechne u nich jest patologia)
Do tych argumentow nikt sie nie odniosl i dlatego uwazam ze po prostu przeciwnicy podrywki uwazaja ze jest zla "bo tak i koniec" :wink:

Jakos nikt nie odniosl sie do sytuacji opisanej przeze mnie (a tak liczylem na krytyke ze strony Tomaszka :wink: a tu zonk) bo wowczas mialem istotna czesc skladowa podrywki nad woda (aby bylo smieszniej spiningowalem :lol: ) -- bylem klusownikiem wowczas czy nie :?:

Poza tym panowie wedlug mnie problem nie lezy w tym czy jest dozwolona podrywka i spining czy zakazane obie ze wzgledu na polowy klusownicze :lol: tylko o mentalnosc ludzi i etyke nad woda
Tomaszek napisz czy na wyspach jest tyle ograniczen (no moze pomijam rejony najechane przez Polakow :lol: )
Jesli ludzie umieja sie zachowac to i zakazy sa niepotrzebne ale poki co nie da sie tego w Polsce przeskoczyc :???:

Pozdr

Tomaszek - 07-03-07, 22:12

Oczywi軼ie przepisy s znacznie 豉godniejsze ale... Licencje obowi您uj na wodach pstr庵owych i 這sosiowych, obowi您uje oczywi軼ie r闚nie limit wielko軼i ryby i ilo軼i kt鏎e mo瞠sz zabra. Na pozosta造ch wodach nie ma konieczno軼i wykupywania pozwole. Na morzu obowi您uje jedynie okres ochronny i wymiar na bass-a. W ostatnim numerze TFS (Total Sea Fishing) jest nawet artyku o gostku kt鏎ego z豉pano ze sk逝sowanymi bassami i dosta w sumie kar £500. Nie bardzo zrozumia貫m na jak krytyk z mojej strony liczy貫 ale domy郵am si o co chodzi. Tak w豉郾ie jest 瞠 w wi瘯szo軼i tutaj nie ma takiego problemu bo ryby 這wi si dla przyjemno軼i i wi瘯szo軼i tutejszych w pale si nie mie軼i 瞠by je masowo zabiera do domu. Ale s tu problemy podone jak u nas np. zakaz po豉wiaia sieciami kt鏎y doprowadzi do wytrzebienia 這sosi i troci w niekt鏎ych rzekach - mocno dyskutowany w prasie w璠karskiej. Zdecydowanie nie ma te przepis闚 ograniczaj帷ych w jaki spos鏏 zestawy mo積a miec dwa i trzy haki. Generalnie przepisy s ale s znacznie bardziej liberalne - ale to w豉郾ie wynika z podej軼ia do w璠karstwa g堯wnie jako hobby. A z豉panie ryby koja篡 si ze sp璠zanym mile czasem a nie z posi趾iem. Tutaj poprostu k逝sownik nie mia by co robi ze sk逝sowanymi rybami. Ale i tu mo瞠 Was zaskocz spotka貫m si te z opiniami 瞠 nie nale篡 pi皻nowa "przybysz闚 ze wschodu" bo "w ich tradycji le篡 spo篡wanie ryb, kt鏎e u nas normalnie nie s rozpoznawane jako jadalne" - czyli do wszystkiego dochodzi jeszcze tolerancja i zrozumienie. Wszystko polega na tym 瞠by nie przegi望 pa造.
P - 08-03-07, 08:07

Tomaszek napisa/a:
Nie bardzo zrozumia貫m na jak krytyk z mojej strony liczy貫 ale domy郵am si o co chodzi.

No chodzi oczywiscie o sytuacje ktora opisywalem wczesniej jak to jesienia poszedlem z podrywka (dokladniej drucianym stelazem) na ryby :twisted:

No i w sumie jak by nie patrzec nie bylo to zgodne z prawem a jednak mimo tylu postow nikt mnie nie skrytykowal
Wiec chyba jest dokladnie tak jak Tomaszek napisal ze jesli ludzie postepuja cywilizowanie to i pewne przepisy nie sa potrzebne :lol:

Pozdr

Lesio - 08-03-07, 08:36

'P' - nikt si nie kwapi, 瞠by wyt逝maczy nurtuj帷 Ciebie w徠pliwo嗆, wi璚 ja to zrobi. W starej regulaminowej definicji podrywki by豉 mowa o oczkach w siatce - chyba nie mniejszych ni 0,5cm. Je瞠li nie mia貫 siatki, nie mia貫 podrywki. Nie ma przepisu, kt鏎y m闚i, 瞠 istotne cz窷ci ska責owe podrywki to podrywka. Dobrze kombinowa貫, ale to nie jest bro palna, gdzie: gotowe lub obrobione istotne cz窷ci broni lub amunicji uwa瘸 si za bro lub amunicj. Za to teraz, o ile jeszcze j masz w ca這軼i.... ale przepis jest podobno s逝szny, wi璚 nie pr鏏uj si nawet buntowa, w 鈍ietle prawa jeste k逝sownikiem... To, 瞠 nikt nie zrobi u Ciebie z tego powodu przeszukania nie ma znaczenia, pozostaje kac moralny :wink:
P - 08-03-07, 09:00

Eeee no podrywke nadal mam tylko ze teraz stelaz przelozylem juz w takie miejsce z ktorego nikt mi juz go nie ruszy :twisted:
Poza tym skoro napisales ze faktycznie aby byla podrywka (wedlug przepisow) to musze byc obie czesci to pelen luz bo i tak siatka do niej jest w zupelnie innym miejscu

Swoja droga napisales jeszcze o wielkosci oczek - przyznam szczerze ze nawet nie wiem jakie sa w mojej podrywce bo nigdy tego nie mierzylem ale zakladam ze w wedkarskim sprzedawali takie odpowiednie :roll: zreszta i tak poki co przez kilka pewnie najblizszych lat bedzie lezec i sie kurzyc :lol:

Pozdr

Lesio - 08-03-07, 09:10

P napisa/a:
Eeee no podrywke nadal mam tylko ze teraz stelaz przelozylem juz w takie miejsce z ktorego nikt mi juz go nie ruszy :twisted:
Poza tym skoro napisales ze faktycznie aby byla podrywka (wedlug przepisow) to musze byc obie czesci to pelen luz bo i tak siatka do niej jest w zupelnie innym miejscu

Nie rozumiemy si :wink:
Wystarczy, 瞠 jeste posiadaczem ka盥ej z cze軼i - siatk masz w gara簑, druty w domu i ju pope軟iasz 'wykroczenie w璠karsko-rybackie'. To tak, jakby druty mia w plecaku, a siatk w kieszeni.

Tomaszek - 08-03-07, 09:19

Lesio napisa/a:
Wystarczy, 瞠 jeste posiadaczem ka盥ej z cze軼i - siatk masz w gara簑, druty w domu i ju pope軟iasz 'wykroczenie w璠karsko-rybackie'.
No chyba lekko przesadzie.... to nie narkotyki 瞠 zawijaj za posiadanie :mrgreen:
P - 08-03-07, 09:23

Lesio zrozumielaem tylko ze o innej lokazlizacji czesci w domu pisalem w kontekscie tego ze nie ma szans aby teraz juz kiedys przez pomylke znalazly mi sie tak jak kiedys np w siatce z kaloszami :oops:

Pozdr

Lesio - 08-03-07, 09:27

Tomaszek napisa/a:
Lesio napisa/a:
Wystarczy, 瞠 jeste posiadaczem ka盥ej z cze軼i - siatk masz w gara簑, druty w domu i ju pope軟iasz 'wykroczenie w璠karsko-rybackie'.
No chyba lekko przesadzie.... to nie narkotyki 瞠 zawijaj za posiadanie :mrgreen:

Tomaszek, czy mam jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie przytoczy wszystkie przepisy? Czy zwin, czy nie nie ma znaczenia faktem jest, 瞠 to wykroczenie, a o faktach si nie dyskutuje.

Tomaszek - 08-03-07, 09:32

Elementy podrywki nie s urz康zeniem po這wowym. Przecie gdyby tym tokiem sie kierowac to nielegalne by這 by posiadaie sznurka - bo jak by nie by這 jest elementem sieci rybackiej. 畝den przepis nie istnieje samodzielnie s jeszcze inne i ten zbi鏎 daje dopiero podstawe do interpretacji. To co przytaczas to solidna nadinterpretacja.
Lesio - 08-03-07, 09:37

Tomaszek napisa/a:
Elementy podrywki nie s urz康zeniem po這wowym. Przecie gdyby tym tokiem sie kierowac to nielegalne by這 by posiadaie sznurka - bo jak by nie by這 jest elementem sieci rybackiej. 畝den przepis nie istnieje samodzielnie s jeszcze inne i ten zbi鏎 daje dopiero podstawe do interpretacji. To co przytaczas to solidna nadinterpretacja.

Dlatego, je瞠li masz druty nad wod, nikt Ci niczeg nie zarzuci, bo przecie nie ma podstawy prawnej, 瞠by stra積ik przeszuka Ci chat w poszukiwaniu brakuj帷ej siatki.
Przepis zakazuje posiadania - je瞠li jeste posiadaczem wszystkich cz窷ci ska責owych podrywki, jeste k逝sol i tyle. Sznurek nie mie軼i si w poj璚iu podrywki, bo zamiast niego mo瞠 to by drut stalowy, a nawet go陰 r瘯a mo積a wyci庵a podrywk z wody.

Podrywka to tylko druty i siatka, tu nie ma 瘸dnej nadinterpretacji.

Tomaszek - 08-03-07, 09:43

Lesio napisa/a:
je瞠li jeste posiadaczem wszystkich cz窷ci ska責owych podrywki, jeste k逝sol i tyle.

I to jest ta nadinterpretacja, poniewa le膨ca w szopie i na dodatek rozmontowana nie jest urz康zeniem po這wowym kt鏎ego nie mo瞠sz posiada. To tak jak z antyradarem - nie mo瞠sz go przewodzi w samochodzie w stanie gotowym do u篡tku - a oznacza to tylko tyle 瞠 rozkr璚ony i poroz陰czany mo瞠sz. W tym przypadku jest tak samo. Tak wi璚 elementy podrywki to jeszcze nie podrywka.

Z t sieci mia貫m na my郵i sie ryback, jako urz康zenie po這wowe, kt鏎a mo積a zwi您a z tego sznurka :lol:

Lesio - 08-03-07, 10:00

Tomaszek - posiadanie antyradaru nie jest zabronione, ale u篡wanie w samochodzie ju tak, w przeciwie雟twie do podrywki, gdzie zabronione jest wszystko. Wiesz mi, wiem o czy pisz odno郾ie podrywki. Je瞠li 'zdemontujesz' j w taki spos鏏, 瞠 nie bedzie mo磧iwe skorzystanie z niej w przysz這軼i (potniesz siatk, po豉miesz pa陰ki), to b璠zie ok, ale je瞠li nie stanowi ona ca這軼i, a w ka盥ej chwili mo瞠 zosta z這穎na, to ju nie jest ok.
Tomaszek - 08-03-07, 10:06

OK - mam nadziej 瞠 jednak si mylisz ale nie b璠 si dalej spiera bo nie mam argument闚 w postaci konkretnych przepis闚.

Ale mo瞠 jeszcze jeden - czy prawo dzia豉 wstecz? Je郵i wszed貫 w posiadanie podrywki w czasie gdy by豉 legalna (i np. mo瞠sz to udokumentowa) - nie ma przepisu m闚i帷ego o nakazie zniszczenia lub pozbycia si takiego przedmiotu.

maniek - 08-03-07, 10:11

Panowie nie szkoda wam zycia ,zaczynacie dzieli w這s ju nie na czworo ,ale na o鄉ioro :mrgreen: Idzie wiosna :grin:
Lesio - 08-03-07, 10:19

Tomaszek napisa/a:
OK - mam nadziej 瞠 jednak si mylisz

Wierz mi, bardzo bym chcia...
Tomaszek napisa/a:

Ale mo瞠 jeszcze jeden - czy prawo dzia豉 wstecz? Je郵i wszed貫 w posiadanie podrywki w czasie gdy by豉 legalna (i np. mo瞠sz to udokumentowa) - nie ma przepisu m闚i帷ego o nakazie zniszczenia lub pozbycia si takiego przedmiotu.

Prawo dzia豉 wstecz, je瞠li przewiduje sankcje karne/wykroczeniowe, za czyny, kt鏎e w chwili pope軟ienia by造 dozwolone. Np. od dzisiaj stwierdam, 瞠 posiadanie podrywki wczoraj jest wykroczeniam.
Ma鎥u - ju ko鎍zymy.

Roland - 08-03-07, 16:50

Lesio napisa/a:
Wska mi przepis prawny, kt鏎y zabrania 這wienia leszczy w czasie tar豉 i pozwala Ci okre郵a takie osoby mianem k逝sownik闚?
Ja chyba czegos nie rozumiem. Czyli jezeli podrywka byla by legalna to mozna by normalnie isc, zlapac wymiarowa rybe i zabrac ja do domu? Czy mozna lowic tylko ryby zalozmy do 10cm tylko do polowu na zywca.

Jezeli mozna zlowic wymiarowa rybe, tak jak ci kolesie leszcze to moim zdaniem przepis jest jeszcze bardziej sluszny niz wczesniej myslalem. Teraz okres ochronny jest niepotrzebny bo wedkarze leszczy nie wylawia normalnie na wedke a jego i tak w jeziorach jest za duzo i karlowacieje. Natomiast jesli wedkarze mogli by z niej korzystac to mozna by zrobic z tego prawdziwa masakre....Wtedy okres ochronny by trzeba wprowadzic. Mowisz zeby w takim razie zakazac polowu leszczy podrywka w czasie tarla. Kazdy wie ze i tak nikt by tego nie przestrzegal bo przez 20 sekund mozna nalapac leszcze na obiad.

Lesio napisa/a:
To, 瞠 Ty b璠ziesz 這wi na spinning normalnie nie znaczy, 瞠 inni te b璠 tak 這wi... ( parafraza Twojego argumentu)
Powtorze sie. Myslac tak mozna by zakazac wszystkiego. To ze Ty nie jestes piratem drogowym nie znaczy ze ktos inny nie bedzie-zakac jezdzenia samochodami?Nie, bo wiadomo wszystko by upadlo, nalezy wiec pewne straty poniesc by uzyskac wieksze dobra. I tak tez jest z mysleniem o podrywce. Twoim zdaniem podrywka przyniesie tyle dobr ze warto poniesc pewne straty. Ja uwazam odwrotnie. Znowu zupelnie tak nie myslac w zasadzie wszystko powinno byc dozwolone. Moim zdaniem to wogole nie jest argument.
Lesio - 08-03-07, 17:12

Roland - czemu tak sie uczepi貫 tych zakochanych leszczy, raz stajesz za nimi murem, raz piszesz, 瞠 jest go za du穎 i kar這wacieje? A co z p這ci - w czasie tar豉 na w璠k z這wisz w 1h tyle, 瞠 bedzie na kilka obiad闚, nie trzeba do tego podrywki. Wydaj mi si, 瞠 nie t璠y droga, ale jestem otwarty na argumenty. Na podrywk mo積a by這 這wi od lat i ja tej masakry nie widzia貫m. Podrywki pojawia造 si za to w czasie tar豉 ukleji, kt鏎a stanowi豉 wtedy przyn皻 i nie 這wiono jej na masow skal, ale w rozs康nych ilo軼iach. Rozumiem teraz jest wi璚ej biedy, sam widuj osoby, dla kt鏎ych ryba, to podstawowy sk豉dnik diety (z braku funduszy). Pewnie to i dobre dla zdrowia :wink: . Opr鏂z tego zwa, jakie by這 ratio legis wprowadzenia przez prawodawc zakazu - uniemozliwienie po這wu 篡wca, na kt鏎ego jednocze郾ie zabroniono 這wi. P騧niej zniesiono zakaz po這wu na 篡wca, ale zapomniano o podrywce. Nawet PZW nie opowidzia這 si jednoznacznie - bo w regulaminie nie znajdziesz takiego zakazu, mimo, 瞠 jest tam wiele innych. Kto mo瞠 powiedzie - w regulaminie nie musi by zakazu, wystarczy w ustawie/rozporz康zeniu - ale przy takim my郵eniu regulamin mo積aby odchudzi o 80% albo i wi璚ej - bo w豉郾ie tyle, to dos這wne powt鏎zenie przepis闚 ustaw/rozporz康ze i mia豚y w璠karsk 'bibli' na raptem 1-2 stronach.

Z tym po豉wianiem 篡wczyk闚 do 10cm, to tylko ja zaproponowa貫m - jako alternatyw dla ca趾owitego zakazu. No przecie nie na samych zakazach 鈍iat jest zbudowany, wyj徠kiem jest Giertych, kt鏎y ma w豉郾ie taki stosunek do m這dzie篡.

Roland - 08-03-07, 17:37

Lesio napisa/a:
Roland - czemu tak sie uczepi貫 tych zakochanych leszczy, raz stajesz za nimi murem, raz piszesz, 瞠 jest go za du穎 i kar這wacieje?
No napisalem przeciez ze gdyby byly polowy na podrywke to skrajnosc byla by wieksza w druga strone. Tak wiec lepiej niech troche skarlowanieje gdyby go mialo nie byc.

Lesio napisa/a:
co z p這ci - w czasie tar豉 na w璠k z這wisz w 1h tyle, 瞠 bedzie na kilka obiad闚
Moze warto by sie zastanowic czy nie wprowadzic okresu ochronnego. Poza tym skala jest zupelnie inna. Ale nie chce trzymac sie tylko leszczy, chodzi mi ogolnie. Ja po prostu widzialem jak ludzie na podrywke lapali ryby do konsumcji i wcale nie w malych ilosciach. Dlatego jestem za nie.

Lesio napisa/a:
Z tym po豉wianiem 篡wczyk闚 do 10cm, to tylko ja zaproponowa貫m - jako alternatyw dla ca趾owitego zakazu
Jezeli przepis bylby przestrzegany to bylbym jak najbardziej na tak, ale moim zdaniem nie bedzie.
jeux - 08-03-07, 17:47

Ja powiem tak jak ktos chce tylko z這wi 篡wca :mrgreen: :mrgreen: wcale nie musi 這wi go podrywk ja 這wie na bacika i wystarcza mi 篡wca , a co do 這wienia 篡wca na zapas to mamy jeszcze jeden zakaz :mrgreen: przechowywania z這wionych ryb 瘸dne sadzyki i wiaderka wi璚 po co nam podrywka i zapas 篡wca .
Lesio - 08-03-07, 17:58

Roland napisa/a:
No napisalem przeciez ze gdyby byly polowy na podrywke to skrajnosc byla by wieksza w druga strone. Tak wiec lepiej niech troche skarlowanieje gdyby go mialo nie byc.

Ale jak ryba 瞠ruje w czasie tar豉, to z這wisz i w璠k tyle, 瞠 przegi璚ie b璠zie w jedn stron
W okresie nietar這wym na podrywk nie z這wisz niczego 'powa積ego' - poza przypadkiem z karpiami wskazanym przez Jeuxa (ale tutaj starcz zakazy na konkretne 這wiska, kt鏎e dopiero co zarybiono kroczkiem).

Roland napisa/a:
Ja po prostu widzialem jak ludzie na podrywke lapali ryby do konsumcji i wcale nie w malych ilosciach. Dlatego jestem za nie.

Ja pisz帷 o tych ubogich w璠karzach mia貫m na my郵i, 瞠 siedz帷 ca貫 dnie i 這wi帷 w璠k nawet te p這cie i glapy, wy這wi tyle, 瞠 niewiele zd捫y skar這wacie :wink:
Roland napisa/a:

Lesio napisa/a:
Z tym po豉wianiem 篡wczyk闚 do 10cm, to tylko ja zaproponowa貫m - jako alternatyw dla ca趾owitego zakazu
Jezeli przepis bylby przestrzegany to bylbym jak najbardziej na tak, ale moim zdaniem nie bedzie.

Ale po to si wprowadza przepis, 瞠by ludzie go musieli przestrzega. Dla mnie idea貫m jest, aby generalnie zakaz闚 by這 mniej, ale z jednoczesnym ostrym pilnowaniem ich przestrzegania przez powo豉ne do tego s逝瘺y i drako雟kie kary dla 'du篡ch' k逝sownik闚 oraz powa積iejsze ni obecnie kary, dla tych 'ma造ch'.
Przecie to nie po這wy podrywk doprowadzi造 do obecnego bezrybia....

Jeux- pr鏏owa貫m, ale dobrego 篡wca na okonia nie z這wi bacikiem, na sandacza i szczupaka - owszem tak.

Roland - 08-03-07, 19:57

Lesio napisa/a:
Ale jak ryba 瞠ruje w czasie tar豉, to z這wisz i w璠k tyle, 瞠 przegi璚ie b璠zie w jedn stron
. Jezeli chodzi o tarlo to wogole nie ma czego porownywac. Naprawde gdybys widzial leszcze na tarle to bys wiedzial o czym mowie.

Lesio napisa/a:
W okresie nietar這wym na podrywk nie z這wisz niczego 'powa積ego' - poza przypadkiem z karpiami wskazanym przez Jeuxa (ale tutaj starcz zakazy na konkretne 這wiska, kt鏎e dopiero co zarybiono kroczkiem).
Kiedy pisalem ze sam widzialem jak w okresie nietar這wym 這wili ryby. I to zdecydowanie wiecej niz na wedke. Ale to glownie na kanale, na wodach stojacych pewnie troche inna sytuacja w okresie nietarlowym. Z zastrzezeniem na "troche".

Lesio napisa/a:
Ale po to si wprowadza przepis, 瞠by ludzie go musieli przestrzega.
Tak to jest teoria, a trzeba brac poprawke na praktyke, szczegolnie w Polsce
Lesio - 08-03-07, 20:49

Roland napisa/a:
Kiedy pisalem ze sam widzialem jak w okresie nietar這wym 這wili ryby. I to zdecydowanie wiecej niz na wedke. Ale to glownie na kanale, na wodach stojacych pewnie troche inna sytuacja w okresie nietarlowym. Z zastrzezeniem na "troche".

No to ja Ci m闚i, 瞠 poza tar貫m w jeziorze nie z這wisz niczego o co warto kruszy kopie, 這wi貫m tak dobre 10 lat, a wuj chyba ze 30.
Roland napisa/a:

Lesio napisa/a:
Ale po to si wprowadza przepis, 瞠by ludzie go musieli przestrzega.
Tak to jest teoria, a trzeba brac poprawke na praktyke, szczegolnie w Polsce

Czy my郵isz, 瞠 departament prawny Ministerstwa Rolnictwa pyta si kogo (np. PZW) o zdanie wprowadzaj帷 zakaz, czy patrzy na praktyk? Zmieni rozporz康zenie, bo by造 naciski 'zielonych' o maltretowaniu ma造ch, biednych rybek zak豉danych przez okrutnych w璠karzy na kotwice i tyle, a odpowiednie s逝瘺y maj pilnowa jego przestrzegania. Pisa貫m ju jaki by cel ustawdawcy do wprowadzenia zakazu z 篡wcem i podrywk, a to oznacza, 瞠 nikt nie bra pod uwag argumentu z leszczami i przytaczanie ich teraz ma charakter legitymizacji ex post niedopatrzenia prawodawcy.
Minister zwyczajnie zapomnia o podrywce, gdy wycofa sie rakiem z zakazu 這wienia na 篡wca. Tak powstaje u nas prawo...

artech - 08-03-07, 20:52

Oj widz 瞠 ta zima, cho 豉godna i kr鏒ka, to i tak dla niekt鏎ych za d逝ga :evil: W璠ki w 豉p i na ryby won! Zaraz odechce si wam bicia piany na forum :wink: M璚z帷y zaczyna by ten temat :???:
Lesio - 08-03-07, 20:56

artech napisa/a:
W璠ki w 豉p i na ryby won! Zaraz odechce si wam bicia piany na forum :wink:

Roma locuta est causa finita est.... :wink:

leszel - 05-06-07, 17:48

Witam serdecznie, w nawi您aniu do sprawy podrywki i bezsensowno軼i takiego zakazu zacytuj fragment z przedmowy do Wiadomo軼i Wedkarskich nr 3/2007:

"Opr鏂z materia堯w w璠karskich zamieszczamy cz瘰to artyku造 interwencyjne. Jeden z naszych Czytelnik闚 wy這wi spinningiem podrywk. Za jej posiadanie stan掖 przed s康em, pobrano mu odciski palc闚, zrobiono policyjne zdj璚ia. Wszystko dlatego, 瞠 przywracaj帷 mo磧iwo嗆 這wienia na 篡wca zapomniano o zalegalizowaniu mo磧iwo軼i 這wienia 篡wc闚 podrywk. W璠karze ponosz konsekwencje prawnego bubla. Piszemy o tym w bie膨cym numerze i pisa b璠ziemy ci庵le, dop鏦i ten bubel nie zostanie zlikwidowany."

Ja podpisuj si obiema rekami pod takim stanowiskiem, tylko nie wiem czy pisanie w gazecie za豉twi spraw. S康z 瞠 lepszy by豚y do realizacji pomys kolegi Lesia o wysy豉niu jakiej zbiorowej, b康 serii indywidualnych petycji, bo ca豉 sprawa trwa ju za d逝go. Moze on sam jako (jak mo積a si doczyta) prawnik napisa豚y takie pisemko z powo豉niem si na odpowiednie paragrafy, kt鏎e mo積aby rozporopagowa w鈔鏚 ch皻nych. Deklaruj wypo篡czenie serwera na kt鏎ym mo積aby umie軼i to pisemko do 軼i庵ni璚ia prze innych.
Pozdrawiam

maryaChi - 07-06-07, 16:38

Tak btw powiem ze nie do konca rozumiem calkowita ochrone slonecznicy. Wpuszczona zostala do dwoch moich pobliskich zbiornikow i woda sie od niej niemalze gotuje. Nie ma mowy zeby splawik stal spokojnie i czekal na brania. Okonie sobie z nia nie do konca radza, ogolnie - jak dla mnie - ta ryba w tych zbiornikach to jeden wielki chwast.
Pi - 07-06-07, 18:07

maryaChi, uwa瘸sz 瞠 dwa zbiorniki niedaleko miejsca Twojego zamieszkania s reprezentatywn pr鏏 do negowania og鏊nokrajowego obj璚ia ochron ca趾owit jakiego gatunku?
To 瞠 ryby wpuszczone do jakiego zbiornika rozmna瘸j si w nim nadmiernie nie znaczy 瞠 to jest prawid這wo嗆. Wynika to zapewne z niskiego pog這wia drapie積ik闚, a sk康 to si bierze, to ka盥y do酥iewa sobie sam. :neutral:

jeux - 08-06-07, 18:47

Panowie ja mieszkam w najwi瘯szym skupisku staw闚 hodowlanych w europie, co roku ogromne ilo軼i s這necznicy jest wypuszczane do rzeki , dzi瘯i temu w odrze i innych rzekach mamy du瞠 okazy ryb 瞠ruj帷ych na s這necznicy (i niech tak pozostanie ten przepisy ryby chronionej ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: