Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

Pozostałe akcesoria wędkarskie - Jaki Tripod lub stojak wędkarski

tomtom4 - 12-09-05, 18:42
Temat postu: Stojak wędkarski
Czy próbował już ktoś z was skonstruować stojak pod dwie wędki? Najlepiej z aluminium. Poszukuje jakiś opis wymiary itp.
maniek - 28-09-05, 14:53

Tomtom czy chodzi ci o Rod Poda czyli statyw Wędkarski?
tomtom4 - 06-10-05, 23:23

Chyba tak to się nazywa:-) Widziałem takie cuda nad wodą, idealne do połowu karpi i innych rybek.
maniek - 07-10-05, 09:28

Tomtom4 sam też się zastanawiałem nad takim statywem tylko jest pewien problem,
a mianowicie jak konstrukcia z alu to jak pospawać połączenia stałe nie mam takich
możliwości , z materjałem nie mam problemu jest hurtownia i mają prawie wszystko .
Natomiast stalowe konstrukcje odpadają , wiadomo dlaczego , pozostaje zakup w sklepie ale narazie nie jest to takie niezbędne , więc poczeka.W sprawie wymiaru i wyglądu to raczej nie będzie problemu , zależy tylko od opcij.

tomii - 07-10-05, 09:38

Witam.

maniek napisał/a:
jest pewien problem,
a mianowicie jak konstrukcia z alu to jak pospawać połączenia stałe nie mam takich
możliwości

Spróbuj zorientować się po firmach albo warsztatach samochodowych. Aluminium można spawać. Są już tacy magicy co to robią. Jak dobrze kojarzę to nawet w książce telefonicznej widziałem kiedyś anons "Spawanie aluminium" a jak nie to zawsze pozostaje lutowanie.
Powodzenia

maniek - 07-10-05, 22:39

Tomtom4 to minimalna cena wyniesie cię ok. 250pln a za taką sumę kupuje sobie
w sklepie i mam gwarancje na rok minimum pozatym wybieram sobie wariant jaki
sobie życze , ale ja poczekam do zimy i wtedy po obniżkach i rabatach kupie o wiele taniej.

tomtom4 - 07-10-05, 23:53

No nie przesadzaj!? Stojak wystarczy jeden, dwie podpórki i połączyć to do kupy.....49+58=107 myśle że do 50zł resztę elementów dokupię. Pozdr.
tomtom4 - 08-10-05, 00:00

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65967231 to się nie opłaca już rzeczywiście kombinować. Lepiej kupić gotowe
maniek - 08-10-05, 10:35

Tomtom4 sam widzisz jaka cena ,ale ta wersija jest uboga ,lepiej jednak jak statyw
stoi na dwuch trujnogach jest stabilniejszy, ale ty coś zle policzyłeś , bo dwa trujnogi
dwa Buz bary , do tego swingery i jeszcze cztery nakręcane widełki .Ale jak nie musisz
już teraz kupować ,to radze poczekać .A tak wogle zapytam to czy ty karpiujesz.

tomtom4 - 08-10-05, 11:30

W miare wolnego czasu staram się zamoczyć kija. Ostatnio zaczaiłem się na drapieżnika i zerwałem dużego węgorza przez źle rozłożony podbierak. A i karpiem i leszczykiem w dzień też się zadowole.
andi64 - 04-02-06, 20:23

zamiast spawać alu można zastąpić klejem typu POXIPOL, sam mam tak zrobione i trzyma jak diabli.
andi64 - 04-02-06, 20:31

tomtom4, jesteś z Gliwic, ja z Zabrza więc możemy sie spiknąc nad jakąś wodą i zobaczyłbyś jak wygląda w realu :lol:
miro - 27-03-06, 21:19
Temat postu: Jaki Tripod lub stojak wędkarski
Czy ktoś może z kolegów kupił stojak w LIDLU za 29 zł??
Zastanawiam się jak go przerobić żeby służył nie jako podstawka a jako stojak na 2 wędki bo jest on tak skonstruowanyże tyły wędek stoją na ziemi

witia-62 - 28-03-06, 19:35

Chyba najprostszy sposób to dokupić drugi. Na pierwszy załóż sygnalizatory ze swingerami i masz rod-poda jak znalazł. Pozdrówka
miro - 28-03-06, 20:39

No też by było ale nie o to chodzi. To musi być na jednym i już reszta mojej bandy wędkarskiej są w trakcie przeróbek i jeśli im wyjdzie tak jak mówią to niezłe będzie
andi64 - 27-02-07, 14:05

brak zainteresowania DELETE :neutral:
maniek - 27-02-07, 21:20

Fainy Andi ,a czy stabilny bo widze że jedna belka.
dudi - 19-03-07, 20:50

Hmmm wlasnie sie zastanawiam czy sobie nie zrobic Stojaka.
Tylko nie z rurek aluminiowych tylko stalowych .
Mig-maga mam więc z pospawaniem nie było by problemu....
A zawsze i tam pakuje sprzęt do samochodu, więc ciężar nie ma znaczenia.

smyr14 - 20-06-07, 21:02
Temat postu: Jaki Tripod Do 500 Zł?
jaki tripod do 500 zł? czy do tej ceny coś konkretnego w ogóle dostanę? proszę o pomoc
Exorcist - 22-06-07, 11:32

http://www.allegro.pl/ite...y_aquilion.html

tutaj masz za 145zł Sam go używam i jest spoko... :cool:

andi64 - 22-06-07, 11:39

tu masz kilka sztuk :grin:
http://www.jezozwierz.abc...11998&pro=57634

smyr14 - 25-06-07, 16:01

chodzi mi o coś zsprawdzonego, że z własnego doświadczenia może go z czystym sumieniem polecić.
andi64 - 25-06-07, 16:08

Cytat:
chodzi mi o coś zsprawdzonego, że z własnego doświadczenia może go z czystym sumieniem polecić.

za tą cenę nie ma takiego, wszystkie mają jakieś tam wady i zalety :mrgreen:
ten też np. za bardzo się świeci :mrgreen:
ale, jak ja miałbym taką kaskę to brałbym w ciemno to świecidełko :lol:
http://carppassion.eu/?x7...cl+lxxkxxx+lkll

smyr14 - 25-06-07, 22:30

na ale cena to prawie dwukrotnie przewyższa to co mam przeznaczone. fajny jest, też mi się spodobał.
andi64 - 25-06-07, 22:39

8 stówek to nic jak byś miał za 2-3 latka zastanawiać się, nad odnową sprzętu :mrgreen: :grin: w końcu i tak wszyscy kończą na Foxie"
smyr14 - 25-06-07, 23:00

a co sądzisz o tym http://carp-markt.pl/prod...products_id=339
andi64 - 26-06-07, 11:08

to już nie tripod, a rodpod :mrgreen: w sumie z wyglądu całkiem niezły :grin:
ale proponowałbym Ci randkę z nim sam na sam :lol:
tzn. pooglądać w sklepie, pomacać itp.
w opisie pisze że ograniczono części plastikowe do minimum, ale nic nie wspomniano o reszcie, a reszta to 95% :mrgreen: czyli czy to alu czy nierdzewka :idea: poza tym przeczytaj "recenzje" :grin:

smyr14 - 29-06-07, 10:59

to w takim razie czym się różni tri pod od rod poda, bo tak ze zdjęć na oko to nie widać
savior - 29-06-07, 11:21

tri pod na 3 wędki
rod pod na 4 wędki :)
Pzdr

andi64 - 29-06-07, 11:41

savior napisał/a:
tri pod na 3 wędki
rod pod na 4 wędki

a na 5 sztuk :?: jakby się to nazywało :mrgreen: :grin:
po prostu tripod = 3 nogi
rodpod = 4 nogi :grin:
a na ile wędek to zależy od buzzbarów :grin:
http://www.tandembaits.ho...shop&groupid=12

wobler129 - 24-08-07, 19:25

Mam kwotę 400zł. i chciałbym zakupić coś w tym stylu. Myślę nad tym za 393zł :

http://www.fishing-mart.c...r=360&kind=1692

Co Wy o tym myślicie? Czekam na szybką odp. bo w weekend chcę to już zamówić. :wink:

wobler129 - 25-08-07, 08:45

Nikt nie ma nic do powiedzenia ? :???: Naprawdę zależy mi na czasie bo chcę wybrać coś do 400zł. i dostać to w przeciągu tego tygodnia :roll:
andi64 - 26-08-07, 08:08

widziałem kiedyś gościa z takim podem, trochę jest tego żelastwa, jeśli waga nie jest dla Ciebie problemem w dotarciu na łowisko to kupuj :grin:
wobler129 - 26-08-07, 11:34

andi64 do jeziorka mam 2 km. tak więc pojadę na dwa razy :lol: :lol: :lol:
andi64 - 26-08-07, 21:46

wobler129 napisał/a:
andi64 do jeziorka mam 2 km. tak więc pojadę na dwa razy :lol: :lol: :lol:

toż to musisz kumpla (kumpelę) zostawić aby Ci pierwszą turę pilnował :grin:

wobler129 - 27-08-07, 01:11

Cytat:
toż to musisz kumpla (kumpelę) zostawić aby Ci pierwszą turę pilnował :grin:

spokojnie zawsze sie ktoś znajdzie z kim na rybki pojadę :mrgreen:

edmund - 24-01-08, 15:25

spoko wczoraj zakupiłem taki statyw za 55.00 zł z aluminium
rewelka jak z fotografuje to przesle
do zobaczenia nad wodą
Edmund
tripod :evil: :evil: :evil: :roll: :lol: :lol: :lol:

ds-fan - 25-01-08, 15:51

O rzesz ku
jeśli to o kongera chodzi to chyba wtopiłeś.one mają te nakrętki mocujące wykonane z plastiku,no ale na sezon powinien starczyć i za taką kase może być.
Ja kupiłem jakiś taki włoski firmy Lineaeffe za 170zł w komplecie dawali 2xswingery na baterie
jest spoko lekki i poręczny(nie mam wozu więc musiał być kompaktowych rozmiarów) i szybko sie go rozkłada.w sumie jest fajny ale takie stojaki mają 1 wade;te pionowe regulowane rurki są okrągłe w przekroju więc ciężko jest je dokręcić i właściwie ustawić buzzbary ,pod ciężarem wędek "zjeżdżają"te tańsze stojaki tak mają.

edmund - 25-01-08, 21:31

KONGER złączki plastikowe stelaż z aluminium
wysłałem zdięcie haczyk.pl
mam zamiar dbać o niego lepiej niż o żone a wypatrzyła go w szafie juz wieczorem,
ja za czesto na rybki nie wyjeżdzam w sezonie 20razy to może wiecej wytrzyma .
do zobaczenia nad wodą
edmund

edmund - 31-01-08, 18:26

http://img81.imageshack.u...01240001wp4.jpg

to jest moj tripot ( stelarz)

Edmund

Adas - 12-02-08, 23:15

to nie jest tri pod :D
samael - 25-03-08, 09:46

widziałem świetny i tani w sklepie na 2 wędki koszt 110 zł wiec nie dużo a nawet całkiem ciekawa i solidna aluminiowa konstrukcja ..a 1cm spawu w alu kosztuje 2,60 zł wiec niewiem czy sie opłaca robic samamu :razz:
spoon3r - 07-09-08, 10:47

edmund napisał/a:
http://img81.imageshack.us/my.php?image=200801240001wp4.jpg

to jest moj tripot ( stelarz)

Edmund

To jest RODPOD ;) Ma 4 nogi. Mam do Ciebie pytanko. Czy jest w nim możliwość wkręcenia sygnalizatorów brań?

edmund - 07-09-08, 19:32

sygnalzator, swingery można jeszcze regulowć wysokość
ale mój jeszcze wody nie widział i nie wiem czy w tym sezonie zobaczy
Edmund

Lord Konrad I - 07-09-08, 21:20

kurczę z wyglądu fajny, cena 55 zł to naprawdę niedużo, ciekawe jak się będzie sprawował i ile wytrzyma ;)
tomek1 - 07-09-08, 21:29

Lord Konrad I napisał/a:
cena 55 zł to naprawdę niedużo, ciekawe jak się będzie sprawował i ile wytrzyma

Z doświadczeń swoich i cudzych mogę powiedzieć, że zakup takiego urządzenia nie ma wielkiego sensu. Nie spotkałem rodpoda w tej cenie, który byłby solidny.
Lepiej kupić dobre podpórki lub dozbierać na "prawdziwego" rodpoda :wink:

Krzysztof1 - 07-09-08, 22:07

Witam mój znajomy ma właśnie taki stojak Kongera i zasypia na nockach z nadzieją że go ktoś do rana zwinie :shock: to żona pozwoli mu kupic coś innego :mrgreen:

Ja mam coś takiego:
http://www.jezozwierz.abc...1998&pro=258698
Jak narazie się sprawdza i jest ok.

Gofer - 08-09-08, 16:50

Byłem użytkownikiem owego "Kongera za 55 zł", wehikuł to niesamowity. Jego jedyną zaletą jest to, że waży bardzo niewiele. Kombinowałem z nim rzeczy przeróżne, dokupiłem buzz barry i jeśli chodzi o stabilność przyniosło to jakiś tam minimalny efekt. Jednak solidne buzz barry to równowartość całego tego stojaczka. Poddałem się dopiero gdy "dowiesiłem" do niego swingery illuminated.. były za ciężkie i stojak sie przewracał. Ponadto nie obce mi przypadki wywracania calego stojaka przy zacięciu jednego kija.

Przesiadlem się na takowego Foxa z drugiej ręki, póki co gra i buczy, szkoda tylko , że ma bardzo marną regulacje.

andi64 - 08-09-08, 18:15

Gofer napisał/a:
Poddałem się dopiero gdy "dowiesiłem" do niego swingery illuminated.. były za ciężkie i stojak sie przewracał.
,
widocznie fest wiało, hmmm... :grin:

Gofer - 08-09-08, 18:54

andi64 napisał/a:
Gofer napisał/a:
Poddałem się dopiero gdy "dowiesiłem" do niego swingery illuminated.. były za ciężkie i stojak sie przewracał.
,
widocznie fest wiało, hmmm... :grin:

Klimat się ociepla to i wiater większy :wink:

edmund - 09-09-08, 18:08

Chłopaki nie ma sie o co wadzić , ja też jestem za tym dobra podpórka ,
ale jak pojade na zalew Sulejowski to sie z mim rozkładam ,szpan a jak,
profesjonalista całą gebą,czekam na poważne branie i jestem przygotowany,
wielkiego sumika amurka itd,
A ze sobie taką rzecz zakupiłem to musze sie z nia męczyć.
Do zobaczenia nad wodą.
Edmund :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Paco - 25-11-08, 14:48
Temat postu: podpórka
Witam ponownie.
Mam zamiar zainwestować w tripoda więc mam pytanko do kolegów.
oto opis
Tri Pod Sanger Anaconda Magic Pod

Wysokiej jakości tri pod ze stali szlachetnej i aluminium. W komplecie estetyczny pokrowiec z mocnego podwójnego materiału z wewnetrznym wypełnieniem- jakośc znana z kolekcji bagazów Sanger -Anaconda.
Waga: ok 4,5 kg.
Możliwość ustawienia wędzisk do kąta 90 stopni. W komplecie 2 buzzer bury na 3 wędziska.

Parametry:
Maksymalny rozstaw buzzer burów: 145 cm.
Szerokość pojedynczego buzzer bura: 41 cm.
Wysokość głowicy: 96cm.
Maksymalna długość nogi: 90cm.
Jedyny tri pod w tym przedziale cenowym z możliwościa regulacji wysokości i możliwością obracania- dzięki ruchomej głowicy.

Możliwość wystawienia faktury VAT!!!

Możliwość odbioru osobistego!

Wszystkie produkty objęte gwarancją producenta.

2 LATA GWARANCJI !!!

( W RAZIE WYSTĄPIENIA JAKIEJKOLWIEK USTERKI OBJĘTEJ GWARANCJĄ WYMIENIAMY PRZEDMIOT NA NOWY)
pytanie czy warto taki czy raczej klasyczny jak np ten

PODPÓRKI BĘDĄ SŁUŻYĆ DO POŁOWU Z PLAŻY POD SURFCASTING

Miro1956 - 25-11-08, 17:09

Witaj Paco, powiem ci tak. do nie dawna mialem tri poda DAMA i nie pasowaly mi gabaryty(za maly) od nie dawna mam ta anakonde. Jest na pewno wiekszy od DAMA. tyle tylko ze Anakonda nie jest wymarzonym tri podem. Jak bym mial teraz inwestowac w tripoda to rozgladnol bym sie za kwasiakiem, ale na poczatek Anakonda Magic Pod jest ok. Warto jednak dolorzyc z 200zl i kupic kwasiaka. Ale przede wszystkim zwroc uwage na wysokosc glowicy i dlugosc buz barow.
tomek1 - 25-11-08, 21:30

Miro1956, zwróć uwagę,że rozmawiamy o podzie do specyficznych zastosowań

Paco napisał/a:
PODPÓRKI BĘDĄ SŁUŻYĆ DO POŁOWU Z PLAŻY POD SURFCASTING

:wink:

Ja bym wziął tego do połowów plażowych. Przede wszystkim wygląda na lżejszy a przy łażeniu po plażach to nie jest bez znaczenia, bo reszta sprzętu też lekka nie jest :roll:
Poza tym do karpiowego musisz dokupić jakieś sensowne uchwyty do buzzbarów, żeby stabilnie zamocować kije.

Miro1956 - 25-11-08, 21:42

Tomek1 i slusznie zauwarzyles. tyle tylko ze ten tripot jest stworzony glownie na plarze, natomiast co sie stanie jezeli bedzie chcial powedkowac z betonow czy tez ze zwyklego brzegu? Tu ma natomiast problem rozwjazany. Pozdrawiam
tomek1 - 25-11-08, 21:51

Miro1956 napisał/a:
natomiast co sie stanie jezeli bedzie chcial powedkowac z betonow czy tez ze zwyklego brzegu? Tu ma natomiast problem rozwjazany.

Napór fali plus gwałtowne branie jest w stanie przewrócić jeden i drugi jednakowo sprawnie jeżeli nie będą czymś dociążone. Może się mylę, ale już kilka razy wyciągałem kij z Bałtyku w czasach eksperymentów z różnymi podpórkami. Co ciekawe potrafi tego dokonać 40 cm leszcz.

Miro1956 - 25-11-08, 21:58

i z tym tez nie ma zadnego problemu, gdyz ma specjalny uchwyt do kotwiczenia. Wystarczy zwykly sledz od namiotu starego typu i kawalek gumy z detki samochodowej. A co do uchwytow na buzbary to groszowe sprawy 3zl za szt.
Paco - 26-11-08, 00:07

wszystko pieknie panowie, lecz moja lokalizacja to glownie skalki i kamolce, wiec nie chodzi o piaszczyste plaze. niestety :(
Jedynie co to ustawienie wedziska pod jak najwiekszym katem
a oto przykladowe miejscoweczki.... do tego dodam ze nie ma takiego kolysania we fiordzie jak na morzu...

Miro1956 - 26-11-08, 00:20
Temat postu: Re: podpórka
:shock:
Miro1956 - 26-11-08, 00:30

Sorry Paco ale czegos tu nie rozumie? w 1 poscie piszesz ze podporki beda slozyc do polowu z plazy, a teraz ze kamien i pomostow :mrgreen: jeszcze raz anakonde mozesz ustawic pod jakim tylko chcesz kontem i nawet mozesz obracac glowica na boki., nie ruszajac go z miejsca,i tak wysoko ustawic ze do kija nie musisz sie nawet schylac. I to by bylo na tyle Pozdraw.
Paco - 26-11-08, 00:41

ok przypuszczalem, ze plaza moze byc rozumiana przez piekny piasek, lecz jak widac u mnie plaze wygladaja troszke inaczej ( nie chodzi o pomosty, lecz o skalki, do wody wejsc sie nie da bo czesto glebokosc przy brzegu to ok 15-100m
maniek - 26-11-08, 12:03

Każdy z pokazanych statywów ma soje wady i zalety ,ten na drugim rysunku to zwykły plaż owiec który jest wygodny w określonych warunkach w miarę równe podłoże nie koniecznie piaseczek czy żwir :wink: ,ale komplikacje zaczynają się gdy mamy ustawić na lekkim zboczu w dodatku kamienistym ,tu zwykły plaż owiec będzie tylko udręką ,moim skromnym zdaniem wybierz Tri Poda dobrze by było jak zaznaczył Miro1956, "kwasiaka"bo słona woda może zweryfikować pewne nie doróbki w konstrukcjach aluminiowo-plastik-metal ,nie stety ta Anakonda nie jest też pozbawiona wad ,prawda Daruś :?: :mrgreen:
Miro1956 - 26-11-08, 12:20

Maniek jak juz mnie wywolales to nie twierdzilem ze Anakonda jest' wymarzonym tripodem' troch sie chybota :wink: Skoro Paco wystawil tylko dwa do wyboru, to chyba przyznasz ze ' Megic' nie jest zlym wyborem. Nie ma zadnych plastikow. A co do slonej wody to doswiadczen nie mam.
maniek - 26-11-08, 12:35

Miro1956 napisał/a:
troch sie chubota
Zapewniam cię że każdy się trochę "chybota",a trochę się namacałem i naoglądałem ale to nie jest żaden problem ,zwłaszcza że każdy z Tri-Podów trzeba mimo wszystko zakotwiczyć .
Miro1956 napisał/a:
to chyba przyznasz ze ' Megik' nie jest zlym wyborem.
Wcale nie twierdze że jest zły ,co to to nie ,twierdze tylko że nie jest pozbawiony wad ,analizę biorę z użytkowania mojego kolegi Darka ww podzie.Być może nawet że te najnowsze wyroby Anakondy są pozbawione wad .
Miro1956 - 26-11-08, 12:43

sory Maniek ale pisalem o kotwiczeniu. i o tym ze jak juz po pewnych doswiadczeniach mial bym decydowac sie na tripoda to tylko kwasiaka. A pro po moja anakonde kupilem okazyjnie za prawie pol ceny. Dlatego tez sie na nia zdecydowalem. Ale znajac siebie zapewne na drugi rok bedzie 'Kwasiak' :grin: Marzy mi sie tri pod widlowy. A marzenia sie spelniaja. :wink:
maniek - 26-11-08, 12:57

Anakonda robi lub konfekcjonuje dobry sprzęt ,nie tylko dla karpiarzy ale też i morskich wędkarzy ,może nie najwyżej pulki ale jednak.Co do stojaka to cały czas zadaje sobie pytanie ,po co ci nadmierny bagaż ?,na razie wygrywa rozsądek . :mrgreen: ale czy tak będzie cały czas tego nie wiem i może się skuszę . :wink:
Miro1956 - 26-11-08, 13:18

Maniek ja z regoly staram sie jezdzic na rybki tam gdzie jest dojazd do samej wody, ze wzgledu na ilosc bagarzu, zebym nie mosial tych tobolow targac a jest tego troche. :lol: Mam citroena zx i jadac na rybki moge sobie pozwolic na zabranie tylko jednego wedkarza dla towarzystwa.i auto jest nabite po sam sufit. Czas najwyzszy na zmiane auta na combi. Sory ze nie za bardzo na temat :oops:
maniek - 26-11-08, 13:45

Miro1956 napisał/a:
Maniek ja z regoly staram sie jezdzic na rybki tam gdzie jest dojazd do samej wody,
Ja wręcz odwrotnie szukam miejsc gdzie nie można dojechać samochodem lub jest to utrudnione ,co prawda skazuje się np na rower co mnie skazuje na ograniczenia bagażowe ,choć ci co widzieli co targam nad wodę to się uśmieją po pachy :mrgreen: nie mniej wybór roweru na Odrzańskie piękne miejscówki jest świadomy ,raz że taniej bo żadna kontrola nie wlepi mi mandatu[kolega w tym roku zapłacił już mandat za wjazd skuterem] ,a dwa to zdrowiej ma moje serducho ,dlatego taki Tri-pod to na razie zbędny bagaż.
Miro1956 - 26-11-08, 13:54

Maniek masz ku temu warunki-mieszkasz blisko wody, ja natomiast na konkretna wode mam min 80km np odra, co rzadko odwiedzam, gdyz nie znam zbytnio tej wody. I zazdroszcze ci tego. Zapewniam cie ze tripod ma wiele zalet.
Paco - 26-11-08, 14:08

ok panowie, padło wiele spostrzeżeń co do statywów, a ja dalej nie mam pojęcia, może poprostu ktoś z was pomoże mi wskazać kierunek w którym mam sie poruszyć?
Niekoniecznie muszę wybierać z tych 2 modeli.

maniek - 26-11-08, 14:10

Miro1956 napisał/a:
Maniek masz ku temu warunki-mieszkasz blisko wody,
Zgadza się ,ale coraz trudniej o dobre wyniki w "centrum" większość ładnych ryb zeżarli :cry: dlatego w planach mam nowe miejscówki tyle tylko że oddalone o ok.20km i targać stojak czy Tri-Poda to nie na moje siły :mrgreen: .Ale pracuje nad wyjściem awaryjnym :wink: :mrgreen:
Miro1956 - 26-11-08, 14:37

Paco trudno mi cokolwiek doradzic, musial bys dokladnie opisac o co ci chodzi, ile mozesz zainwestowac? Ale mam jeszcze jedna propozycje bardzo tani koszt to trojnogi wedkarskie ktore mozna kupic juz po 25zl za sztuke na allegro. Od nich zaczynalem.
tomek1 - 26-11-08, 14:46

maniek napisał/a:
nie mniej wybór roweru na Odrzańskie piękne miejscówki jest świadomy ,raz że taniej bo żadna kontrola nie wlepi mi mandatu[kolega w tym roku zapłacił już mandat za wjazd skuterem] ,a dwa to zdrowiej ma moje serducho

Na a najważniejszego nie wymieniłeś :mrgreen: Spokój, cisza, brak "niedzielnych" wędkarzy i podsiadaczy :wink:

maniek - 26-11-08, 14:51

tomek1 napisał/a:
Spokój, cisza, brak "niedzielnych" wędkarzy i podsiadaczy
Zgadza się Tomek ,ale traktuje już to jak oczywistą oczywistość. :wink:
Miro1956 - 26-11-08, 15:05

Maniek byl bym zaszczycony wspolna zasiadka z Toba,oczywiscie na odrze, ale to nie temat na dzis :wink: Aby do wiosny. :wink:
maniek - 26-11-08, 15:10

Miro1956 napisał/a:
Maniek bylbym zaszczycony wspolna zasiadka z Toba, ale to nie temat na dzis
Ok ,wiosną pogadamy ,mam zamiar atakować ciekawe miejsce.
kocur - 28-11-08, 23:33

Swego czasu trafiłem takie cudo w sklepie i za grosze kupiłem z myślą o feederze ;) Po parunastu wyprawach stwierdziłem że jest to bardzo poręczna rzecz na wyprawy w miejsca gdzie ogranicza mnie iloś maneli taszczonych nad wodę. Używa jeszcze ktoś tego?
Paco - 29-11-08, 04:30

brak mozliwosci wbicia w kamolce mnie ogranicza
Miro1956 - 29-11-08, 05:45

kocur, urzywalem tej podporki ze 3lata temu, lecz przy wiekrzym wietrze robi psikusa- obraca sie w okol osi :lol:
Miro1956 - 29-11-08, 05:51

Paco, a moze cos takiego http://www.zakupywedkarsk...arski_1321.html http://www.fishing-mart.c...p360-k1692.html
kocur - 29-11-08, 11:59

Miro1956, ta moja podpórka zaraz przy grocie ma "skrzydełka" więc po wbiciu w ziemię nie obraca się ;)
Miro1956 - 29-11-08, 12:07

kocur, moja tyz miala, przecie byla identyczna , i to zalezl od podlorza w jakie je wbijasz. Teraz urzywam tripoda i jestem zadowolony, a ekstremalnych warunkach zwyklych podporek lub na krotkie wypady.
kocur - 29-11-08, 12:24

No chyba żeby ;) Tak czy siak sezon już zakończyłem więc mam czas na poszukiwania jakiegoś tripoda lub innego stojaka. W końcu będzie dużo czasu i może jakieś promocje i obniżki się trafi :mrgreen:
Paco - 30-11-08, 07:47

Miro1956, ta pierwsza propozycja niczego sobie....
Miro1956 - 30-11-08, 10:49

Paco, tz. myslisz o "MAGIC' ? A jak juz jestes zdecydowany na wydanie takiej kasy, to poradze ci bys nie podpalał sie-poczekaj, dołz nie duze pieniadze i kup kwasiaka. Np. nie dawno na "carp passion" gosc sprzedawal za 550zl extra tripoda. szukaj okazji. Praktycznie jest juz po sezonie, to mozna cos fajnego trafic. Jak cos trafie to puszcze ci linka na pw.
Miro1956 - 11-12-08, 21:41

Paco, mialem ie odezwac-tu masz tripody z gornej polki-super tripod nierdzewka!!!nr504273412- http://aukcja.interia.pl/...?item=504273412 lub-rod pod aumiad peche fabricant okazja!!! nr 502575838- http://aukcja.interia.pl/...?item=502575838
ErJot - 16-12-08, 02:26

Sam miałem podobny problem,w zależności od brzegu czasami lepiej działa klasyczny pod a czasami tripod ,sami wiecie.Znalazłem coś takiego
Powinien do mnie dotrzeć w styczniu.Jak przetestuję to napiszę jak działa.
Pozdrawiam.

Miro1956 - 16-12-08, 17:43

ErJot, musi byc ciezki :wink: i ile kosztuje :?:
oohhh - 16-12-08, 23:14

Miro1956 nie mus byc ciezki,bo pisze ze to duraluminium(auminium plus dodatki stopowe)
Cena jest rozna,choc niema wielkiej roznicy BALZER Cyber Pod Gold
http://cgi.ebay.de/BALZER...A1%7C240%3A1318
BALZER Cyber Pod Gold
http://cgi.ebay.de/Balzer...A1%7C240%3A1318

ErJot - 17-12-08, 00:46

Ja zamówiłem wersję silver czyli mniejszą od amerykańskiego dystrybutora,cena z dostawą 167 USD ale miałem kupon 40 dolców obniżki na zakup powyżej 200,wiec cena katalogowa była $207 za silver a za gold około 280.Tak jak kolega zauważył jest zrobiony z duraluminium więc powinien być niezbyt ciężki.Wydaje się być z głową zaprojektowany a co do wykonania to jak na razie z Balzerem mam jak najlepsze doświadczenia.
Miro1956 - 17-12-08, 10:41

ErJot, mozesz mi na pw napisac jak sie robi zakupy na ebay, czy sa bezpieczne,reistr.itd. :wink: i pare linkow do dobrych sklepow.Moze jest tlumaczenie na polski. :?:
nexus - 06-03-09, 21:13
Temat postu: statyw, tripod
witam,

po raz kolejny przymierzam sie do wyboru tripoda, te ktore ogladalem nie splenily moich oczekiwan...
tym razem prosze o opinie:

PROLOGIC nr kat. 099104 http://www.fishingtackle2...OLOGICTriLuxPod

ULTIMATE http://tanie-wedkowanie.a...8924&pro=360851

znalazlem tez kilka na allegro: (niestety NO NAME)

http://allegro.pl/item571...per_jakosc.html

http://allegro.pl/item574...wy_tri_pod.html

http://allegro.pl/item574...we_tri_pod.html

w ostatecznosci jest tez anaconda magic, ale to juz sporo kasy

prosze o pomoc w wyborze, ewentualnie jakies sugestie, porady...

PS. to niby nowe rozwiazanie w tripodzie ultimate sie sprawdza? chodzi o zatrzaski przy rozsuwanych elementach poda

pozdrawiam

pawel18 - 06-05-09, 16:34
Temat postu: Tri Pod Jaxon na 4 wędziska
Posiada może ktoś taki tri-pod?

http://www.allegro.pl/ite...sylka_0_zl.html

jest podejrzanie tani, ale wygląda mi na solidny, niby na wzór FOX-a, jednak troche lekki i nie wiem czy jest wystarczająco solidny? Czy już lepiej dorzucić to 180zl i kupić Anaconde?

za inne propozycje również będę wdzięczny

Kubiak - 06-05-09, 19:54

Jak jest tak solidny ja kołowrotki Jaxona to wszystko jasne. Moim zdaniem lepiej dołożyć trochę kasy, kupić coś porządniejszego i mieć pewność że się nie zepsuje na pierwszej wyprawie. :wink:
dudi - 06-05-09, 20:38

Odpusc sbie.

Sam trójnog łeb w łeb przypomina statyw do aparatu/kamery.

Z alu i w miare tanich to polecam Anconda travel POd - blizniaczy jest tez prologic.

pawel18 - 06-05-09, 23:43

a może ULTIMATE? spotkalem sie z pozytywnymi opiniami na jego temat a jest również dosyć tani 350zl
bartek90 - 15-08-09, 21:49
Temat postu: Tripod czy Rodpod?
Witam, chcialem sie dowiedziec bo chce kupic Tripoda czy warto. Rodpod jest stabilniejszy lecz nie mozna dac go w pionie. Wlasnie sie zastanawiam doradzcie cos.
Kubiak - 16-08-09, 07:56

bartek90, bierz Tripoda. Jest bardziej funkcjonalny, i ma większy zakres ustawienia. :wink:
maniek - 17-08-09, 10:42

Kubiak napisał/a:
bierz Tripoda. Jest bardziej funkcjonalny, i ma większy zakres ustawienia.
Ale dużym minusem jest brak stabilności ,trzeba mocować do podłoża
dudi - 17-08-09, 11:55

Nie koniecznie - z kwasówki ok 10kg waży i jest stabilny.

My zrobiliśmy takie cudenka - jeszce tylko dla mnie będzie sie robił ale w zimie.

A rod-pod fajny np na jakies mola i pomosty - ale w innych warunkach tri pod daje większe możliwosci.

Odol - 17-08-09, 19:36

Też jestem za tripodem. I też zastanawiam się nad jego kupnem. Polecam Ci wyroby firmy Anacondy. Nie są tanie ale z tego co wiem to są porządne.
kolat66 - 17-08-09, 20:29

Mam tripoda i jestem zadowolony.Rozstawialem go na betonie i na brak stabilnosci nie narzekam(jest haczyk do podwieszenia np.woreczka z piachem)zaleta jest mozliwosc postawienia wedek prawie w pionie,mozliwosc przekrecenia w plaszczyznie poziomej,bez przestawiania calego stojaka.
Rafał Kowalski - 04-10-09, 12:06

kolat66 napisał/a:
zaleta jest mozliwosc postawienia wedek prawie w pionie,mozliwosc przekrecenia w plaszczyznie poziomej,bez przestawiania calego stojaka.

Dokładnie tak, wszystko szybko, sprawnie i bez zbędnych kombinacji

ds-fan - 04-10-09, 12:35

kolat66 napisał/a:
zaleta jest mozliwosc postawienia wedek prawie w pionie,mozliwosc przekrecenia w plaszczyznie poziomej,bez przestawiania calego stojaka.

.........no i jest bardziej szpanerski.
Ja tam wolę i polecam rod pody małe,zgrabne,lekkie,stabilne czego więcej potrzeba??
A że nie można wędek w pionie postawić??jakie to ma na jeziorach znaczenie??
a no łowienia z wywózki wcale nie jest niezbędne stawianie patyków w sztorc.

galuch - 04-10-09, 21:06

Cytat:
a no łowienia z wywózki wcale nie jest niezbędne stawianie patyków w sztorc.
Ale czasami może się przydać.
Rafał Kowalski - 05-10-09, 06:08

ds-fan napisał/a:
A że nie można wędek w pionie postawić??jakie to ma na jeziorach znaczenie??

Jasne, że ma! Przykład? Taka sytuacja: szeroki pas płytkiej wody, do tego silnie zarośniętej zielskiem kończący się ostrzejszym spadem - przy kiju położonym równolegle do powierzchni wody żyłka "pięknie" wchodzi w te rośliny, co daje w rezultacie niezłe "atrakcje" po braniu i w czasie holu :!: Tymczasem uniesienie kija to ominięcie tych wszystkich wątpliwych "udogodnień", łowienie bez tony zielska na żyłce i bez niepotrzebnych nerwów :wink:

Rafał Kowalski - 05-10-09, 06:10

ds-fan napisał/a:
no i jest bardziej szpanerski.

Czyli nie chodzi o szpan tylko o wygodę i więcej możliwości na łowisku :cool:

kolat66 - 05-10-09, 07:19

Szpanerski??byc moze,ale bardzo ulatwia lowienie z glowek portowych.A tam konieczne jest ustawienie wedek w pionie,niemowiac juz o lowieniu w Odrze:)
ds-fan - 05-10-09, 12:41

kolat66 napisał/a:
Szpanerski??byc moze,ale bardzo ulatwia lowienie z glowek portowych.A tam konieczne jest ustawienie wedek w pionie,niemowiac juz o lowieniu w Odrze:)

Kolat66 oki niekiedy jest to uzasadnione ,ja nigdy nie łowiłem w rzekach ani z główek portowych to nie wiem jak tam się łowi.Jeżeli stosowanie tri poda jest uzasadnione to okej ,w końcu wymyślono tri pody by ułatwiać łowienie .Chodzi mi tylko o to że nie więcej jak 40-50% wędkarzy faktycznie potrzebuje/wykorzystuje zalety tri podów ,cała reszta kupuje je bo ładne ,firmowe,drogie,bo kumpel ma to ja też chcę lub po prostu dla szpanu .Dla niektórych karpiarzy (szczególne początkujących) tri pod jest czymś niezbędnym do karpiowania .Nie raz się słyszy/czyta posty w stylu "jestem początkującym karpiarzem i chcę kupić jakiegoś tri poda"albo wręcz niektórzy zaczynają od zakupu tri poda zupełnie nie wiedząc ;na co,po co ,dlaczego lub w ogóle nie potrzebując żadnego stojaka,bo nie łowią ani z betonu ,ani kamieni ,ani żwiru i wystarczyły by mu zwykłe podpórki.
Reasumując bartek90 jeśli faktycznie łowisz w miejscach gdzie jest potrzebne ustawianie patyków "na sztorc" to kup tri poda .Jeśli łowisz w miejscach wybetonowanych,kamienistych gdzie nie wbijesz podpórek to kup jakiegoś rod poda bo po co się pakować w niepotrzebne koszta.Ja mówiąc szczerze też mam rod poda jak jeżdże na żwirownie to się przydaje,ale w tym roku go jeszcze ani raz nie użyłem bo po co?jeśli jeżdżę na jezioro mogę wbić podpórki??

galuch - 05-10-09, 17:04

Najlepiej kupić to co sie podoba na pierwszy rzut oka. W trakcie sezonu będzie się już wiedziało samemu co jest najbardziej potrzebne, co pasuje, a co nie. Jak nie podpasi tripod to się sprzeda i się kupi rodpoda i na odwrót. Ja przyjąłem taką taktykę z zakupami i jestem z niej BARDZO zadowolony. Nie musze godzinami ślepić przed monitorem i się zastanawiać "a może to, a może tamto". Ostatnio kupiłem kije o których praktycznie nic nie ma na żadnym forum - efekt to FAJNE kijki za niską cenę, których nie chce nikomu sprzedawać.
A jak ktoś się "szczypie" z kasą to NAJLEPSZYM wyborem są PORZĄDNE sztyce!
Ot i cała historyja :wink:

Gofer - 14-10-09, 12:41

A może cos takiego ? :wink:

Stanowisko karpiowe.
http://allegro.pl/item749...gi.html#gallery

filippoznan - 14-10-09, 19:55

:shock: :mrgreen: ale się usmiałem ...
Kubiak - 16-10-09, 19:22

To jest stanowisko dla "prawdziwych" karpiarzy :mrgreen:
kamyczekpl - 01-03-10, 21:51
Temat postu: Tri Pod Behr 289 zł
Witam!
jak w temacie czy ktos ma ten tri pod
co o nim sadzicie wydaje sie stabilny i w miare pożądny czekam na wypowiedzi Dziękuje!
:lol:
Zanim wstawisz link z Aleegro zapoznaj sie z regulaminem-maniek

maniek - 02-03-10, 10:09

kamyczekpl, Oglądałem ,to by były źle wydane pieniążki .
mirek z - 02-03-10, 14:47

kamyczekpl ja mam kwasiaka firmy bher i nie narzekam co do tego modelu, o którym piszesz to nie miałem go w rekach a tylko tak można go ocenić
robson.b - 02-03-10, 16:11

maniek napisał/a:
kamyczekpl, Oglądałem ,to by były źle wydane pieniążki .

Sam miałem zamiar go kupic w kwietniu. Oglądałem go w zeszłym roku i wydawał sie ok.
Opinii tez nie ma złych. Czemu tak uważasz?

maniek - 02-03-10, 16:58

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy ,to brak stabilności ,rurki wydaja sie cienkie ,no i szybko-złącza plastikowe nie gwarantują długowieczności.
Być może w grupie ekonomicznej będzie stanowił ciekawą ofertę ,ale gdybym miał się już zdecydować to wybrał bym najtańszą wersje Sangera http://jezozwierz.abc24.p...7633#top_sklepu

robson.b - 02-03-10, 17:06

maniek napisał/a:
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy ,to brak stabilności ,rurki wydaja sie cienkie ,no i szybko-złącza plastikowe nie gwarantują długowieczności.
Być może w grupie ekonomicznej będzie stanowił ciekawą ofertę ,ale gdybym miał się już zdecydować to wybrał bym najtańszą wersje Sangera http://jezozwierz.abc24.p...7633#top_sklepu

Tri podzik Sangera fajny. Choć róznica w cenie jest. Dzięki za info. Muszę to jeszcze przemysleć...

BYAKUYA - 02-03-10, 22:18

Jeśli masz kupować coś takiego to lepiej poszukaj czegoś robionego ręcznie - czasami można kupić u ślusarza takie pody - są bardzo tanie a stabilnością przebijają wszystkie wynalazki typu behr ultimate itp. Mogę wstawić fotkę poda ręcznie wykonanego za który zapłaciłem 145 zł.
kamyczekpl - 03-03-10, 07:14

dawaj
CHELEK - 03-03-10, 13:03

kamyczekpl napisał/a:
Witam!
jak w temacie czy ktos ma ten tri pod
co o nim sadzicie wydaje sie stabilny i w miare pożądny czekam na wypowiedzi Dziękuje!
Z tego o patrzyłem to raczej sobie zobacz na stronie "Fishing-Martu"są tanie tri i rod-pody i wyglądają całkiem znośnie firmy "Traxis" :cool: Sam sięnad którymś zastanawiałem :wink:
kamyczekpl - 03-03-10, 15:42

http://www.fishing-mart.c...1456-k8313.html

no wygląda całkiem przyjemn ie ale ciekawe jak to sie trzyma bo slyszalem ze ogolnie za te ceny to gowno a nie tri pod ale moze akurat

mirek z - 03-03-10, 19:53

kamyczekpl przemyśl tego behra z nierdzewki co prawda cięższy od aluminiowego , ale za to stabilny i twardszy mam go i uwierz warto...
kamyczekpl - 03-03-10, 20:03

o którym mowisz zapodaj linkiem
CHELEK - 04-03-10, 11:40

kamyczekpl napisał/a:
no wygląda całkiem przyjemn ie ale ciekawe jak to sie trzyma bo slyszalem ze ogolnie za te ceny to gowno a nie tri pod ale moze akurat
WOLA TWOJA PANIE :neutral: ZAWSZE MOŻNA SPRZEDAĆ JAK NIE BĘDZIE PASOWAĆ CHYBA ŻE WYBIERASZ SIĘ NA POTWORNIE WIELKIE OKAZY RYB??? :shock: BO JAK DLA MNIE TO MAJĄ TAM TYLKO LEŻEĆ KIJE A NIE NA ZIEMI ! :lol:
hubal - 04-03-10, 15:56

A musi koniecznie być tripod ? Jeśli tak, to maniek podał najtańsza opcję- wszystko co leży niżej według mnie to wywalona kasa. Kup dobre podpórki, zapłacisz za nie ok 50 zł za sztuke i masz spokój na lata.

Jeśl może mieć 4 nogi, to najtańszym znośnym modelem jest dynamic pod anacondy ( można dostać za 300 zł przy odrobinie znajomości ).

BYAKUYA - 04-03-10, 17:55

http://www.fototube.pl/obraz,pod1.jpg-636546.html i ani grama plastiku - no za wyjątkiem nakrętek ;) cena jak za woreczek kulek ;]

Ale i tak najczęściej stosuję dobry kijek i do tego wkręcony buzzbar koruma.

A i widziałem na allegro niedawno poda nash hooligun też ciekawa konstrukcja wizualnie zbliżona do xpoda foxa

hubal - 04-03-10, 20:11

Dobry plastik nie jest zły : )
BYAKUYA - 04-03-10, 20:15

To fakt :) Jak ktoś chce 100% metal to niech sobie VanStaala kupi :D
kamyczekpl - 04-03-10, 22:06

oglądałem w sklepie dzisiaj tego behra i bardzo fajny sie wydaje masywny połozyłem wekdi i stabilnie myśle ze jednak go wezme
mirek z - 06-03-10, 14:42

No i łycha kamyczek to w końcu twój pod itylko tobie ma odpowiadać...a ,że tak zapytam kwasiak czy alu?
branza - 11-04-10, 22:21

Wtam.

Jestem przed wyborem podpórki na wędki i mam problem. nie wiem która wybrać.
Zastanawiam sie nad wyborem :

1. Fox Eclipse 3 Rod Pod

http://www.allegro.pl/ite..._3_rod_pod.html http://www.allegro.pl/ite..._wykonanie.html

http://www.youtube.com/watch?v=-AellqryrwQ

2. Fox Horizon Pod - 3 Rod

http://www.amazon.co.uk/F...06&sr=8-1-fkmr0

http://www.carpfood.abc24...6200&pro=499846

Pody będą kupione w Anglii więc ich cena będzie konkurencyjna do cen polskich

mirek z - 02-05-10, 09:06

jeśli miałbym wybierać z fox-ów to brałbym sky poda jest najlepszy niestety poza moim zasięgiem
Miro1956 - 03-05-10, 12:25

branza, napewno fox to dobra firma ale nie koniecznie pod wzgledem tripodow lub rodpodow :mrgreen: za duzo w nich plastikow,co napewno po dluzszym uzywaniu wyrabiaja sie lub pekaja :mrgreen: Jak chcesz porzadnego tripoda to rozgladnij sie za kwasiakiem,dla przykladu podam ci model podobny jakiego ja uzywam :wink: Stojak wędkarski (Stand Karp)! (numer 1018409695) http://www.allegro.pl/ite...stand_karp.html mam prawie identycznego tylko z lepsza glowica :lol: ,napewno jest wytrzymalszy od tych plastikow i aluminium. :wink:
sosek - 09-08-10, 18:41

Witam wszystkich wędkarzy jako nowy użytkownik na forum :wink:
Od razu prośba o pomoc. Przymierzam się do zakupu dwóch stojaków karpiowych. Pierwszy to Tripod Ultimate a drugi SPRO Rod Pod Expert Pod II. Nie wiem co lepsze pomóżcie. Dodam że łowie karpie głównie w stawach i żwirowiskach bez wywózki. Brzeg jest zawsze pochyły nie ma tam większych równości. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

dudi - 11-08-10, 07:25

Jak nie łowisz w rzekach to RodPod. W tym budżecie będzie bardziej stabilny.
siwy177 - 12-09-10, 18:04

A czy ktoś używał może Rod Pod firmy KONGER Cena śmieszna(jakość pewnie tez nie najlepsza)
jednak zamówiłem go w ciemno. Tam gdzie łowie nie ma szans na wbicie normalnych podpórek. A potrzebuje coś na szybko stąd taka decyzja. Ewentualne za i przeciw opisze po następnej nocce :mrgreen:

Baroo - 12-09-10, 18:31

A co Panowie myślicie o tego typu `stanowiskach` ?
http://allegro.pl/stanowi...1183643135.html

oszolom87 - 12-09-10, 19:26

siwy177, oj kolego będziesz sobie pluł w brodę. Mój kolega miał taki z tym że cały z aluminium. To była jakas masakra hehe używając swingerów albo hangerów przy zacięciu stojak leciał razem z drugą wędką do góry :lol:
slowik - 12-09-10, 19:28

Baroo napisał/a:
A co Panowie myślicie o tego typu `stanowiskach` ?

Jeśli ma on służyć przy łowieniu karpi to nie polecam :wink:

ErJot - 13-09-10, 00:14

No niezły badziew...
ds-fan - 13-09-10, 18:46

oszolom87 napisał/a:
siwy177, oj kolego będziesz sobie pluł w brodę. Mój kolega miał taki z tym że cały z aluminium. To była jakas masakra hehe używając swingerów albo hangerów przy zacięciu stojak leciał razem z drugą wędką do góry :lol:

EEEE no bez przesady ,mam taki firmy lineaeffe http://www.szczupak.pl/produkt,1297 cały z alu , ten problem występował przy użyciu "swingerów" dołączonych do statywu.
Gdy zastosowałem swingery z ESOXA takie http://allegro.pl/swinger...1230486011.html problem zniknął .
Ale rodpody tego typu mają 2 zasadnicze wady,po pierwsze te pionowe sekcje się kręcą , nie idzie tego skręcić ,jak się sklei jest oki regulacji wtedy niema ale jest w miarę stabilne.
drugą wadą takiego stojaka jest brak regulacji pod sygnałkami (na tych gwintach)trzeba zastosować jakieś podkładki sprężynowe albo szybko złączki.Ja już sygnalizatory tak załatwiłem ,po prostu chciałem za mocno dokręcić ,by były równo i gwint w tym plastiku sygnałka sie obrobił ale na szczęście naprawiłem.
W przypadku tego kongera obawiał bym się jeszcze o wytrzymałość tych plastykowych części.

siwy177 - 05-10-10, 02:35

oszolom87 napisał/a:

W sumie to 2 nocki zaliczone, używając swingerów i nic podobnego się nie stało. Może nie jest hiper stabilny ale daje rade. Wiec w sumie nie jest najgorzej.

pawelw - 12-10-10, 13:57
Temat postu: Co wy na ten temat?
Myślę o zakupie

Anaconda Extension Pod

http://www.takaryba.com/s...nsion-Pod-.html

Jakie macie zdanie na ten temat? Może jakieś propozycje na rod poda do 400 zł ?

[ Komentarz dodany przez: madi: 12-10-10, 14:27 ]
(opisuj linki, dziś Cię wyręczyłam, ale następnym razem dam po łapach)

mirek z - 13-10-10, 19:48

ja mam tripoda z nierdzewki firmy BHER molestuje go drugi rok i nie mam zastrzeżeń bydle się sprawdza pomimo ekstremalnych warunków zapłaciłem za niego bodajże 394 zeta więc mieści się w twoich widełkach
pawelw - 21-10-10, 12:19
Temat postu: Koledzy doradźcie
Co wybrać? Cena w sumie podobna o funkcjonalności i niezawodnoście nie wiem nic. Pomocy !

1. TRI-POD ULTIMATE ' PROTECT '
http://tanie-wedkowanie.a...8924&pro=384914

2. Anaconda Travel Pod
http://www.carp-fish-spor...products_id=641

3. SÄNGER Anaconda Extension Pod
http://askari.nazwa.pl/pr...onda_exten/218/

Pozdrawiam

hubal - 21-10-10, 13:28

Anaconda dynamic pod, jak dobrze poszukasz to kupisz za 300 zł z gwarancją i ładnym pokrowcem.
Troche już go mam i daje radę.

pawelw - 22-10-10, 13:15

A co wy na ten temat ?

JRC X-Lite Pod

http://przemos.superhost....products_id=999'

mirek z - 13-11-10, 19:22

Dobry .
lukmik - 13-11-10, 20:06

pawelw, ja mam takiego i nie narzekam, bardzo stabilny w komplecie z pokrowcem.
TRI-POD ULTIMATE NA 3 WĘDKI

oszolom87 - 15-11-10, 21:05

Witam, jak wygląda sprawa regulacji nóg w tripodzie BEHR? Patrze na aukcje i nie widzę tam nigdzie śrub ani żadnych zacisków.
maniek - 15-11-10, 22:25

oszolom87 napisał/a:
Patrze na aukcje i nie widzę tam nigdzie śrub ani żadnych zacisków.
Nóżka może mieć zacisk wewnętrzny ,odkręcasz ,wyciągasz, zakręcasz .
oszolom87 - 16-11-10, 06:41

Dzięki maniek, szukam czegoś niedrogiego na budżet studencki ze stypendium hehe
mirek z - 16-11-10, 08:14

oszolom87 nóżka w tripodzie bher'a działa na zasadzie teleskopu do wałków malarskich odkręcasz w lewo wysówasz ile chcesz i zakręcasz w prawo rozbierałem by sprawdzić ,układ prosty jak budowa cepa niema się co zepsuć zadałem WD40 ido pokrowca aż do wiosny.
oszolom87 - 20-12-10, 16:48

Witam, czy ktoś się przyzna do posiadania tripoda Traxis? :)
Na allegro trochę tego sprzedają, czy spełnia on swoje zadanie?

lukmik - 20-12-10, 17:44

oszolom87, jak zakupisz tego nie bedziesz żałował.

Tri pod ultimate.

jmk81 - 09-01-11, 13:14

Interesuje mnie zakup kolejnego tripoda aluminiowo-stalowego,
Myślę o Prologic Quad lub Anaconda Sanger Quick Pod - cena max 500zł.
Może polecicie coś dobrego stabilnego z minimalną ilością plastiku :?:

tomek1 - 09-01-11, 17:39

jmk81, oprócz tych dwóch- identyczne oferują dwie inne firmy. Ja mam takiego DAM-A, kolega ma Prologica i za te pieniądze to dobry wybór.

Przypuszczam że dla wszystkich firm klepią je te same Chińczyki, nawet pokrowiec jest podobny. Różnią się bardzo niewiele.

Miro1956 - 09-01-11, 18:11

tomek1, nie do konca tak jest.
ja zaczynalem wlasnie od Dama,nastepnie kupilem Anaconde sanger magic i jest spora roznica.
1 - ta Anaconda jest wiekszy-wyzszy od Dama
2- dluzsza o 35 cm
3- waga 2,5 kg ciezszy
To wszystko sprawia ze jest duzo stabilniejszy.
Teraz mam kwasiaka,ale to inna bajka,przede wszystkim zywotnosc-nie zniszczalny :wink:

cris - 16-01-11, 18:55

Witam mam prośbę pomóżcie wybrać poda bo już zgłupiałem.Który z nich wybrać:
1.Star Baits Traveller Pod 3 Rod
2.Anaconda Tripod Old School Pod
3.Anaconda Tripod Dynamic Pod
4.Anaconda Tripod Extension Pod
5.SPRO Rod Pod Expert Pod II
6.Star Baits Expert Pod

co z tego wybrać??

Miro1956 - 17-01-11, 09:41

A dlaczego nie taki,TRI POD STANOWISKO KARPIOWE INOX
Pilnuj tej aukcji,jest naprawde porzadny.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1416337830

cris - 17-01-11, 20:08

jednak wolał bym rod poda
Miro1956 - 17-01-11, 20:13

cris napisał/a:
jednak wolał bym rod poda

A ja nie,poniewarz tripot ma wiecej mozliwosci.
Mam bardzo podobnego tyle ze moj jest na glowicy.

maniek - 17-01-11, 20:50

Miro1956 napisał/a:
A ja nie,poniewarz tripot ma wiecej mozliwosci.
A jakich ze tak zapytam z ciekawości ,to stojak i to stojak :wink: :lol:
slowik - 17-01-11, 20:58

maniek napisał/a:
A jakich

W sumie to tylko jedną.
Taką że wędki możesz dać prawie w pionie,co jest dużym plusem podczas łowienia na rzekach lub wodach gdzie są duże ilości zaczepów :wink:

ErJot - 17-01-11, 23:11

Miro1956 napisał/a:
A dlaczego nie taki,TRI POD STANOWISKO KARPIOWE INOX
Pilnuj tej aukcji,jest naprawde porzadny.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1416337830

Trochę lipa z nogami i głowicą z aluminium,sama góra z nierdzewki,zresztą zerżnięta z Amiauda...

Miro1956 - 17-01-11, 23:47

maniek napisał/a:
to stojak i to stojak

Tyle ze powiedz mi czy na tych rodpodach postawisz wysoko wedki :mrgreen: A dobrze wiesz ze przy ekstremalnych warunkach trzeba je wysoko ustawic.
Zdarzaja sie rozne warunki wedkowania,duze dolki,spady itp,
Mojego tripoda ustawie wszedzie,czego nie zrobisz z rotpodem :razz:

Miro1956 - 17-01-11, 23:54

ErJot, Faktycznie nie ma glowicy takiej ja mam, mysle jednak ze ta glowica nie jest aluminiowa tylko z blachy.
Ale i tak bym go wolal od tym Damow czy berow itp.
Zwroc uwage na rozstaw,dlugosc,stabilnosc,to sa zalety.
A i cena nie wygurowana,do 4 stowek bym go bral.

ErJot - 18-01-11, 01:14

Miro1956 napisał/a:
ErJot, Faktycznie nie ma glowicy takiej ja mam, mysle jednak ze ta glowica nie jest aluminiowa tylko z blachy.
Ale i tak bym go wolal od tym Damow czy berow itp.
Zwroc uwage na rozstaw,dlugosc,stabilnosc,to sa zalety.
A i cena nie wygurowana,do 4 stowek bym go bral.

Oczywiście masz rację,za tą cenę nie można wymagać niewiadomo czego.
Poprostu przerabiałem już tripody z podobnymi nogami z alu(Balzer) i na dłuższą metę nie dawało rady.Potem miałem Amiauda Carpo Inox (ten daje radę tyle że dużo waży) a ostatnio używam Solar Worldwide Pod + Global Conversion Kit i to prawdopodobnie będzie ostatni pod który zakupiłem ponieważ sprawdził się już we wszystkich możliwych warunkach.Dodam że Solar jest rodpodem nie tripodem.

Miro1956 - 18-01-11, 08:41

ErJot napisał/a:
Dodam że Solar jest rodpodem nie tripodem.

Zgadza sie tylko trzeba dokupic Global Conversion Kit,a to juz nie jest standartowy rod pod.
I cena :mrgreen:
A temat dotyczy jak uwazam zwyklego rotpoda,w rozsadnej cenie. :wink:

mirek z - 18-01-11, 10:10

Faktycznie nieżle wygłąda i za te pieniądze godny uwagi,a co do bherów pozwolę sobie powiedzieć,że ten z nierdzewki ,który posiadam wart jest tych pieniędzy...nie jest to topowy model jeśli chodzi o tripody ,ale to kwasiak ciężki i stabilny (choć rozstaw nóżek mógłby być większy choćby taki jak w stanowisku ,które opisuje Miro1956) ogólna dygresja zgadzam się z Miro1956 kwasiaki są poza konkurencją co do marki zależy od grubości portfela i trendów (czytaj mody) .
Miro1956 - 18-01-11, 10:55

mirek z, wreszcie zrozumienie tematu przez imiennika :wink:
Bo nie jest sztuka wywalic kupe kasy na tripoda czy tez rodpoda :mrgreen:
Moj robiony byl u goscia z Zabrza-kwasiak,wysoki na 125+ szybkozlaczki-sygnalizatory-co daje 140cm,waga 7,5 kg,bardzo stabilny.Koszt 700zl
Dla przykladu dodam ze mialem Dama i przy porywie wiatru przewrocil sie razem z kijami :mrgreen:
Ktos pomysli ze moglem zakotwiczyc :shock:
A tego co mam jeszcze zadna wichura nie przewrucila :lol:

mirek z - 18-01-11, 15:11

Dzięki... moim zdaniem ''nie sprzęt łowi''i pchanie kasy w najnowsze modele (najdroższe)czołowych firm nie zawsze pokrywa się z jakością ,a jest wyrazem snobizmu opakowany w cacka z najnowszych kolekcji sprzętowo i przynętowo na komercyjnym łowisku ...czy tojest kwintesencją karpiowego wędkarstwa ?...no nie wiem do mnie to nie przemawia to jak podjechać bugatti veyronem do burdelu żadnej konkurencji ...wolę dzikie łowiska (czytaj pzw) prosty sprzęt i skoncentrowanie się by tam znależć prosiaki powyżej 10 kg obserwować i polować tak to wykombinowałem. zdrowy rozsądek tak lans i efekciarstwo nie łówmy karpie a nie twórzmy wybiegów mody nad wodą wędkowanie czy posiadanie efekty czy lans wybór jest sprawą każdego z osobna.
Miro1956 - 18-01-11, 16:28

mirek z napisał/a:
pchanie kasy w najnowsze modele (najdroższe)czołowych firm nie zawsze pokrywa się z jakością ,a jest wyrazem snobizmu opakowany w cacka

Nie do konca zgodzil bym sie z taka opinia.
Chyba ze ktos kosztem innych wyrzeczen kupuje sprzet defakto na ktory go nie stac.
A dobry sprzet na pewno nie przeszkadza a raczej pomaga w wynikach.
Chyba nie chcesz zebysmy cofneli sie do bambusow i widelek z drewna.
Ale wracamy do tematu,bo zaraz dostaniemy zj...ki

mirek z - 18-01-11, 16:34

o'k więc jeśli tripod to kwasiak ...bo koniec końców i tak będzie tym ostatnim firma wedle uznania i zasobności portfela.
Miro1956 - 18-01-11, 16:38

mirek z napisał/a:
o'k więc jeśli tripod to kwasiak

popieram z wlasnego doswiadczenia :wink:

maniek - 18-01-11, 17:03

Tak czytam wasze opinie koledzy i jak byłem przeciwny tak dalej jestem przeciwny ,wszelkim podom ,nie przemawia do mnie to ,podpórki zdają lepszy rezultat w/g mnie i mogę ustawić każdą wędkę oddzielnie co na wszelkich podach jest nie możliwe.
slowik - 18-01-11, 17:10

maniek napisał/a:
w/g mnie i mogę ustawić każdą wędkę oddzielnie co na wszelkich podach jest nie możliwe.

No tak,ale "rod pod,tripod" jest to jak wizytówka karpiarza :mrgreen:

maniek - 18-01-11, 17:14

slowik napisał/a:
jest to jak wizytówka karpiarza
A cha :lol: to dobrze że nie jestem karpiarzem :lol:
slowik - 18-01-11, 17:17

maniek napisał/a:
to dobrze że nie jestem karpiarzem

Bo nie masz tripoda :mrgreen:
A Ja mimo że mam rodpod-a,to i tak często używam tylko podpórek :wink:

Miro1956 - 18-01-11, 17:21

maniek napisał/a:
podpórki zdają lepszy rezultat w/g mnie i mogę ustawić każdą wędkę oddzielnie co na wszelkich podach jest nie możliwe.

Wszystko ma swoje zelety i wady.
Ty na przykald malo sie przemieszczasz,tz. masz praktycznie swoja miejcowke.
Po drugi jaki problem z tripoda rzucic 1 kija w prawo 2 w lewo,no chyba ze wiecej osob wedkuje w poblizu,a i na to jest rada,bo nie raz ja korzystalem z kolegi jednego miejsca na tripodzie a on z mojego i odwrotnie.
Po za tym ja czesto zmieniam wode.

Miro1956 - 18-01-11, 17:24

slowik napisał/a:
i tak często używam tylko podpórek

ja tyz :mrgreen: :mrgreen:

maniek - 18-01-11, 17:29

Miro1956 napisał/a:
Po drugi jaki problem z tripoda rzucic 1 kija w prawo 2 w lewo
a jak ustawić[wedkę] jeden wyżej drugi niżej ,dwa tri-pody :shock: :lol:
Miro1956 - 18-01-11, 17:33

maniek napisał/a:
a jak ustawić[wedkę] jeden wyżej drugi niżej ,dwa tri-pody

To juz szukasz dziury w calym :mrgreen:
Awaryjnie zawsze mam podporki :razz:
A tripoda nie kupujesz bo jezdzisz bicyklem,zmienil bys zdanie jakbys mial automobil :lol: :lol:

maniek - 18-01-11, 17:43

Miro1956 napisał/a:
zmienil bys zdanie jakbys mial automobil
Nie zmienił bym zdania i nie zmienię , a co ja Pudzian jestem żeby takie tony targać :mrgreen:
Miro1956 - 18-01-11, 19:56

maniek napisał/a:
a co ja Pudzian jestem żeby takie tony targać

Sport to zdrowie,bo i tak karpiarze maja za malo ruchu,i przeto brzuchy mi rosna :twisted:

ErJot - 19-01-11, 00:22

mirek z napisał/a:
o'k więc jeśli tripod to kwasiak ...bo koniec końców i tak będzie tym ostatnim firma wedle uznania i zasobności portfela.

Koniecznie kwasiak.

mirek z - 19-01-11, 09:52

ErJot nie ,nie koniecznie kwasiak tylko ,że dosyć miałem chodzenia na ryby ze ściereczką bo deszcz padał ,bo piasek na nóżkach ,bo lakier się porysuje czy,aby wiatr nie za mocny bo trochę nim rzuca kotwiczenie do gleby nawet bez wiatru bo przy mocniejszym zacięciu sam tracił równowagę po cholerę mi to ...wędkowanie traci urok gdy wciąż musisz zwracać uwagę na głupoty ...wolna wola jak spiewa indios brsvos wszystko ma swoje wady i zalety sam musisz to wypośrodkować ja tylko staram się opisać własne doświadczenia by inni mogłi wyciągnąć wnioski ...kombinuj.
Miro1956 - 19-01-11, 10:47

mirek z napisał/a:
,nie koniecznie kwasiak tylko ,że dosyć miałem chodzenia na ryby ze ściereczką bo deszcz padał ,bo piasek na nóżkach ,bo lakier się porysuje czy,aby wiatr nie za mocny bo trochę nim rzuca kotwiczenie do gleby nawet bez wiatru bo przy mocniejszym zacięciu sam tracił równowagę po cholerę mi to ...wędkowanie traci urok gdy wciąż musisz zwracać uwagę na głupoty

Po Twojej wypowiedzi widac wlasnie ze nie miales kwasiaka,ale jakiegos malowanego aluminiaka,typu-ultimate.
Zapewniam Cie ze ja nie mialem nigdy tego typu problemow ze swoim tripodem.
Malo tego,mam go 2 sezony,nie wycieram szmatka po wedkowaniu,zaden piasek mu nie zaszkodzil,nigdy sie nie przewrocil,nawet nie zakotwiczony,i nie chwieje sie przy najmocniejszym wietrze,i po 2 sezonach nie ma grama rdzy,zadnych uszkodzen.
Dlatego warto zainwestowac w porzadnego kwasiaka.
Do podgladu fotki 3,4,7 od konca
http://haczyk.pl/forum/vi...t=5689&start=15

ds-fan - 19-01-11, 13:38

@Mirek z na poprawienie stabilność tripoda typu ultimate jest bardzo prosta metoda -wystarczy podszlifować głowice w miejscu gdzie są mocowane nogi,przez co rozstaw sie nieco zwiększy.
Niedawno przekonałem sie do rodpoda bo w tam tym roku miałem kilka przypadków kiedy to troche żałowałem że nie moge postawić kijów wysoko temu na jesień "zafundowałem" sobie
" jakiegos malowanego aluminiaka,typu-ultimate." za całe 200 zł i puki co jestem zadowolony.

Zresztą według mnie właśnie główną wadą kwasiaka jest jego ciężar. Gdy sie może podjechać pod łowisko to ciężar niema znaczenia ale jak musisz na łowisko "zaiwaniać" 05-1km to każde kilo sie liczy.

Co do stawiania wędek "na sztorc" odnoszę wrażenie że wielu wędkarzy robi to po prostu dla "szpanu" bo to ładnie wygląda.Śmieszy mnie gdy np na stawie gdzie niema żadnych zawad w wodzie wędkarz rozstawia tripoda kierując szczytówki w niebo ,chociaż nie ma nawet grama wiatru ,brak roślin ,zawad i wędkarz łowi z rzutu.
Zresztą oglądałem kiedyś któryś z filmów Mroczka i na filmie pokazywał wadę takiego ustawienia wędek :sygnalizacja brania jest bardzo słaba lub praktycznie niema jej w cale.

Miro1956 - 19-01-11, 14:01

ds-fan napisał/a:
Co do stawiania wędek "na sztorc" odnoszę wrażenie że wielu wędkarzy robi to po prostu dla "szpanu"

Chyba nie jest to aluzja do mnie po ogladnieciu fotek :mrgreen:
Na widocznych fotkach akurat wedkujemy na Odrze gdzie byl dosc duzy uciąg,a wiadomo ze w takiej sytuacji im mniej kontaktu ma zylka-plecionka z woda tym lepiej :mrgreen:
ds-fan napisał/a:
Zresztą oglądałem kiedyś któryś z filmów Mroczka i na filmie pokazywał wadę takiego ustawienia wędek :sygnalizacja brania jest bardzo słaba lub praktycznie niema jej w cale

Zgodzil bym sie jesli chodzi o zylke,co do plecionki to bym sie klucil :wink:

ds-fan - 19-01-11, 14:32

Miro1956 napisał/a:
Zgodzil bym sie jesli chodzi o zylke,co do plecionki to bym sie klucil :wink:

Jaka jest różnica w tym przypadku między tym czy żyłka czy plecionka???
kąt na lince jest taki sam i w przypadku żyłki i w przypadku plecionki.Wiadomo że im więcej kątów (czyli tarcie większe) tym gorsza sygnalizacja .

to że żyłka sie rozciąga to wiadomo.

Miro1956 napisał/a:
Chyba nie jest to aluzja do mnie po ogladnieciu fotek :mrgreen:

Nie Miro 1956 nie do ciebie aluzja :) spoko ,nie łowie na rzekach to niewiem jak tam sie łowi.
Opisałem ża chodzi mi o łowiska typu komercia-woda bez zaczepów,korzeni,zawad,traw ,odl łowienia 80 -100 m

mirek z - 19-01-11, 17:30

Miro1956 ...bracie mam kwasiaka ,przeczytaj dokładnie post ...napisałem , że nie koniecznie kwasiak , ale wtedy to tylko szmatka konserwacja po każdej zasiadce i kotwiczenie go do gleby ,dlatego ja wybrałem kwasiaka ,aby tego uniknąć . Co do kijów na sztorc sam je tak stawiam gdy łowię za pasem trzcin przedemną bo gdybym je wykosił to już po miejscówce chętnych od groma więc nie szpan ,a koniecznośc . co do tripoda to posiadam TOPORNY CIĘŻKI BHER Z NIERDZEWKI I JESTEM Z BYDLAKA DUMNY(alu malowane proszkowo jest dla kobiet)żart.
Miro1956 - 19-01-11, 19:22

ds-fan napisał/a:

I wlasnie sam sobie odpowiedziales :wink:
A Ty lykasz wszystko co Mroczek powie? ( sila TV i reklamy) :mrgreen:
Wydaje mi sie ze wzgledu na moj staz w wedkowaniu ponad 30 latni tez mam doswiadczenia i swoje zdanie na ten temat.

slowik - 19-01-11, 20:25

Miro1956 napisał/a:
A Ty lykasz wszystko co Mroczek powie?

Nie do końca masz racje.
Bo jeśli rzucisz zestaw wzdłuż brzegu np.w prawo pod kątem 90st. to branie na masz sygnalizowane dopiero przy ostrym odjezdzie,delikatnego brania nawet nie zauważysz :shock: np. brania amura :wink: bo ugnie się tylko szczytówka wędki a rybka odpłynie sobie dalej :wink:
Miro1956, przypomnij sobie branie które miał SQra na zasiadce na odrze,gdyby nie moja szybka reakcja że ma ciąć to piknięcie, to byłoby po amurze :mrgreen:
Jestem zdania że [żyłka,plecionka] powinna zawsze być w lini prostej do zestawu,bez żadnych ustawień pod kątem :wink:
No chyba że łowimy na rzece.

To co przedstawia Mroczek na filmie, jest 100%-tową prawdą :wink:
Spróbuj sam a się przekonasz jaka będzie sygnalizacja brania przy kącie np.45'[tripod]
a przy podpórkach ze szczytówkami ustawionymi ku wodzie w kierunku zestawu :wink:

ds-fan - 19-01-11, 20:35

Miro1956 napisał/a:
ds-fan napisał/a:

I wlasnie sam sobie odpowiedziales :wink:
A Ty lykasz wszystko co Mroczek powie? ( sila TV i reklamy) :mrgreen:
Wydaje mi sie ze wzgledu na moj staz w wedkowaniu ponad 30 latni tez mam doswiadczenia i swoje zdanie na ten temat.
Nie "łykam" wszystkiego co mroczek powie ,wiem że to tylko reklama a reklama "dźwignią handlu"
Chociaż na plecionki nie łowię to jednak koledzy z którymi łowię mają plecionki i wiem że plecionka z kijem postawionym na sztorc stawia znaczny opór ,nie mówię że większy niż żyłka ale stawia co wynika z prostej zasady fizyki.
Ja wiem swoje i mnie nie przekonasz ,tak samo jak i ja ciebie nie przekonam.

ps Ja też mam "jakieś tam"doświadczenie (grubo ponad 20 lat) i jakieś tam doświadczenia wędkarskie mam.

Miro1956 - 19-01-11, 21:43

ds-fan napisał/a:
Chociaż na plecionki nie łowię to jednak koledzy z którymi łowię mają plecionki i wiem że plecionka z kijem postawionym na sztorc stawia znaczny opór

Nie na tyle zeby nie zadzialal sygnalizator,wystarczy tylko porzadnie ja napiac (zlikfidowac luz)
Dlaczego np.karpiarze i nie tylko na dalszych odleglosciach 250-300m uzywaja plecionek.Przemysl to a najlepiej przekonaj sie na wlasnych doswiadczeniach. :wink: .

jmk81 - 20-01-11, 08:04

Fajnie, że temat ruszył. :wink:

Ja mam konkretne pytanie: czy ktoś widział lub słyszał coś na temat Rod Pod Traper Expert :arrow: http://www.bass-sklep.pl/...494d8daae2331eb

maniek - 20-01-11, 12:00

Miro1956, Ale koledzy maja rację chodzi tu o proste prawa fizyki im kąt większy tym gorsza sygnalizacja ,idealnie jest linia prosta ale nie zawsze tak sie da ,nie kiedy warunki nas do tego zmuszają aby odejść od idea :wink: jmk81, słyszałem ze oferta bardzo ciekawa ,Traper chce wejść w segment karpiowego sprzętu ,więc na początku wrzucił solidna jakość za nie wygórowaną cenę.
cris - 20-01-11, 13:08

Witam który brać:
Tripod Trooper
Star Baits Expert Pod

??

ds-fan - 20-01-11, 14:28

cris, Star baits jest rod podem a więc na pewno stabilniejszy .Jeśli łowisz w miejscach gdzie nie trzeba wysoko wędek stawiać i jest na tyle miejsca by go postawić to warto.
natomiast ten traper co jmk81 pokazał to dwa w jednym ,po odłączeniu trójnoga jest klasycznym rod podem więc rozwiązanie interesujące

jmk81 - 20-01-11, 15:15

Przeczytałem na gdzieś że ten Trapera jest mało stabilny jeżeli chodzi o trójnóg.... :neutral:
Miro1956 - 20-01-11, 16:21

Cytat:

Miro1956, Ale koledzy maja rację chodzi tu o proste prawa fizyki im kąt większy tym gorsza sygnalizacja

Ok.to dam inny przyklad,jesli masz na dluzszej odleglosci zanurzona zylke pod woda to tez syglalizacja jest opozniona poniewaz w kazdym zbiorniku woda pracuje (ma uciąg) i z zylki robi sie balon,no chyba ze zamiast ciezarka zalozysz cegle.
Po drugie przeciez na tripodzie nie lapie plotek tylko karpie,amory,i przy tym drugim zgodzil bym sie ze mozna nie zauwazyc brania. Ale wiadomo jak amor bierze :mrgreen:
A po za tym przewaznia lapiemy na zestawy samozacinajace,i co to ma wspolnego z sygnalizacja.
Czesto tez nastawiajac sie na karpie przy postawionych wedkach lapie jazie -klenie oczywiscie po widocznym braniu na swingerze.
Kolega lapie sandacze na na stojacym praktycznie pionowo kiju i do tego za sygnalizator slozy mu jajko niespodzianka napchane piaskiem,i opuszczonym prawie do samego gruntu,i lapie :mrgreen:
tak ze prawa fizyki ryby nie interesuja :mrgreen:No moze w sporadycznych przypadkach.

maniek - 20-01-11, 17:19

Miro1956 napisał/a:
Ok.to dam inny przyklad,jesli masz na dluzszej odleglosci zanurzona zylke pod woda to tez syglalizacja jest opozniona poniewaz w kazdym zbiorniku woda pracuje (ma uciąg) i z zylki robi sie balon,no chyba ze zamiast ciezarka zalozysz cegle.
Mataczysz :mrgreen: samo podniesienie wędki do pionu nie zlikwidujesz 'balonu"bo może zlikwidujesz balon poziomy ale zrobi ci się pionowy :lol: ,zresztą do likwidacji balonu służą back-leady :wink: .
Miro1956 napisał/a:
A po za tym przewaznia lapiemy na zestawy samozacinajace,i co to ma wspolnego z sygnalizacja.
to właśnie takie typowe ,zarzucić zestaw i iść spać ,a rano zostaje wytargac rybę. :mrgreen: Dlatego nigdy nie przystępie do tej "kasty" na K. :lol:
Miro1956 napisał/a:
Kolega lapie sandacze na na stojacym praktycznie pionowo kiju i do tego za sygnalizator slozy mu jajko niespodzianka napchane piaskiem,i opuszczonym prawie do samego gruntu,i lapie
Tu już bredzisz :wink: nie da rady postawić kija pionowo i założyć pinponga ,bo ci się omota żyłka :mrgreen:
Miro1956 napisał/a:
tak ze prawa fizyki ryby nie interesuja
Taaaak to jakiem prawem pływaja. :mrgreen:
jmk81 - 20-01-11, 17:51

no super.... w większości sklepów internetowych nie ma na stanie magazynowym tego co widnieje na ich stronach....

Dyskusja odbiega nieco od tematu - niewiele informacji - ja mam pytanie. Co kupić do 500zł MAX???

Miro1956 - 20-01-11, 17:57

maniek napisał/a:
to właśnie takie typowe ,zarzucić zestaw i iść spać ,a rano zostaje wytargac rybę.

Hehe ten co nie spi w nocy :mrgreen:
Ja juz nie mam 20-30-lat zebym na 3-4 dniowej zasiadce czowal w nocy nad kijami.
maniek napisał/a:
Tu już bredzisz nie da rady postawić kija pionowo i założyć pinponga ,bo ci się omota żyłka

czy ja napisalem pionowo,czy tez praktycznie pionowo,moze zle sie wyrazilem a wiadomo o co chodzi ze z lekkim pochylem,i prosze nie lap mnie za slowka.
maniek napisał/a:
Taaaak to jakiem prawem pływaja.

baaardzo smieszne. :mrgreen: :mrgreen:

slowik - 20-01-11, 18:36

jmk81 napisał/a:
Co kupić do 500zł MAX???

Powiem tak.Jeśli nie łowisz na rzekach i nie masz potrzeby stawiać wędek do pionu :mrgreen: to kup sobie rodpoda :wink:
A jakiego?
Tego nie wiem :roll:
Polecił bym Ci mojego,ale ich nie ma już na rynku :wink:
A z tych ofert podanych wyżej,wybrał bym Star Baits Expert :wink:
Ale tak czy siak przed kupnem musiałbym go pomacać czy na prawdę jest stabilny :wink:

cris - 21-01-11, 10:36

ja doszedłem do wniosku że niema po co kupować takiego poda,mam człowieka który zrobi dla mnie rod poda z nierdzewki.Koszt może większy ale pod na lata.

Pozdrawiam

cris - 21-01-11, 15:25

mam takie pytanko ma może ktoś jakiś projekt takiego rod poda bo potrzebuje ???

Chce zrobic poda mniej wiecej o takim wyglądzie:

ds-fan - 21-01-11, 21:51

cris, daj namiar na gościa na priva jak możesz !
Miro1956 - 22-01-11, 11:15

Tu jest ciekawa propozycja,moze nie za ladny ale widac ze funkconalny.
Rod Pod Stanowisko Karpiowe
http://allegro.pl/show_it...4679510#gallery
http://allegro.pl/show_item.php?item=1424490305

jmk81 - 22-01-11, 16:39

A ja mam pytanie czysto techniczne:

Który rodzaj zacisków teleskopowych nóg jest lepszy i co najważniejsze trwalszy??
Wzory na zdjęciach:

Miro1956 - 22-01-11, 18:13

Ten drugi jak rozpoznaje to anakonda magic,mialem go przez 2 lata,zadnych problemow z nogami,co do tego pierwszego to chyba dziala na zasadzie plastikowego czy tez sztucznego tworzywa zacisku-nie polecam.
jmk81 - 22-01-11, 18:54

na taką Anacondę już właśnie czekam na dostawę, ale chcę drugi.
Pytanie: w jaki sposób jest rozwiązany zacisk rurki w tym teleskopie?

Miro1956 - 22-01-11, 19:47

mirek z napisał/a:
oszolom87 nóżka w tripodzie bher'a działa na zasadzie teleskopu do wałków malarskich odkręcasz w lewo wysówasz ile chcesz i zakręcasz w prawo rozbierałem by sprawdzić ,układ prosty jak budowa cepa niema się co zepsuć zadałem WD40 ido pokrowca aż do wiosny.

na tej samej zasadzie dziala noga w anacondzie :wink:

jmk81 - 22-01-11, 20:07

no tak, ale ten zacisk pewnie też jest wykonany z plastiku, nie :?: :?: :?: :wink: więc i tak plastik i tak.... Ja powoli przekonuje się do:
JRC Euro Pod + Pokrowiec :arrow: http://www.crazycarp.pl/s...&category_id=39

Miro1956 - 22-01-11, 20:35

mirek z napisał/a:
(alu malowane proszkowo jest dla kobiet)żart.

jmk81 - 22-01-11, 20:37

mnie bardziej interesują w nim rozwiązania techniczne, malowane czy nie malowane to dla mnie mało ważna rzecz...... :wink:
mirek z - 23-01-11, 10:11

jmk81 tak jak pisze Miro1956 nie ma nic za darmo wszędzie będzie plastik lub aluminium wszystko jest kwestią wyboru wg\ mnie jak najtańszego oby się sprawdzał To Ty wybierasz "Twoja wola panie"
jmk81 - 23-01-11, 21:14

Rodpod Extreme FIRE FOX :arrow: http://www.eurofishing.pl...me-p-13027.html
Miał ktoś do czynienia z tym sprzętem??
Przepraszam za moja upierdliwość, ale przegrzebałem już cały internet i jeszcze nie zdecydowałem co kupić...

jmk81 - 25-01-11, 16:41

Panie i Panowie.

Ostatecznie po cięzkich bojach wybrałem: Star Baits Expert Pod :roll:
Wszystkim dziękuje za pomoc. :wink:

slowik - 25-01-11, 17:16

jmk81 napisał/a:
wybrałem: Star Baits Expert Pod

Też bym go wybrał :mrgreen:
Daj znać jak będzie się spisywał w praktyce :wink:

jmk81 - 25-01-11, 17:59

Przekonał mnie do niego pewien sprzedawca - znajomy ze sklepu internetowego, odradzał droższe wynalazki... Wiadomo, że nie chodzi o nierdzewki.
maniek - 25-01-11, 17:59

jmk81 napisał/a:
Ostatecznie po cięzkich bojach wybrałem: Star Baits Expert Pod
No i ostatecznie i nieodwołanie stałeś się karpiarzem :wink: :mrgreen: a drewniane rosiczki by nie starczyły. :lol:
slowik - 25-01-11, 19:00

maniek napisał/a:
a drewniane rosiczki by nie starczyły.

A gdzie ochrona przyrody :mrgreen:

jmk81 - 25-01-11, 19:07

Miałem jakieś badziewne podpórki aluminiowe które pogiąłem na niejednym kamieniu lub glinie. Patyków nie używałem. :cool:

Ale proponuję jednak wrócić do tematu. :wink:

leon-zawodowiec - 25-01-11, 20:25

ja w sezonie 2010 przekonałem sie ze jednak najlepsze i najbardziej uniwersalne
są pojedyńcze podpórki i jak narazie mój pod zostanie w garażu

Sebastian10010 - 27-01-11, 19:38

Ja wczoraj zakupiłem TRI POD JAXON model PZ - RPD 001 i do tego Dwa sygnałki z centralką.
Po testach pokojowych tri pod wypadł bardzo dobrze stabilność bez zarzutów.
Już nie mogę się doczekać sezonu:)

mirek z - 28-01-11, 09:42

no to trzeba go będie opić co by się dobrze trzymał ps.dzięki za roller już kulam ...
Lath - 05-04-11, 21:42

Ma ktoś może taki tripod ?

http://allegro.pl/hit-cen...1430673837.html

warto za te pieniądze to kupić ? stabilne to jest ? jak się ta głowica sprawuje ?

Shaft - 08-05-11, 01:01

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem Tri Poda.
Mam mały problem, mój budżet jest mały.
Znalazłem 2 Tri Pody.

Tri Pod Trend:
http://allegro.pl/tri-pod...1584815994.html

Tri Pod Traxis:
http://allegro.pl/tri-pod...1580220676.html

Moje pytanko brzmi, czy te stojaki będą dobrej jakości, stabilne i czy wiatr mi tych Tri Podów nie wywróci. Albo czy gdy podniosę jedna z wędek to wtedy Tri Pody się nie będą przychylały z jednej strony itp.

Jak myślicie nadają się??? :wink:

Miro1956 - 09-05-11, 17:11

Shaft, jesli masz tylko taki budzet to wydaje mi sie ze ten nr 2 bedzie ok,
A co do wywracania sie to nie ma problemu,poprostu kotficzisz do gruntu za pomoca mocnej gumy,np. z detki i sprawa zalatwiona.

wasyl1968 - 09-05-11, 18:24

według mnie jeden czort wyglądają jednakowo , mnie udało się kupić tripoda trend , jest to tri pod aluminiowo stalowy kosztował mnie 100zł w sklepie raven fisz pod warszawą , pierwsze co to dospawałem migomatem dodatkową nakrętkę w głowicy bo jedna śruba nie trzymała stelażu , zresztą za te pieniądze nie spodziewaj się rewelki , ale na weekendowe wędkowanie może być, Miro ma racje , i tak trzeba kotwiczyć tripoda , przy pomocy gumy i śledzia lub wiaderko z wodą , póki co ten tripod nie widział karpiowej zasiadki ale na sandacza sprawdza się idealnie ( z tą myślą był kupiony) z pozdrowieniem Wasyl
Shaft - 09-05-11, 18:43

wasyl1968,
Ale nie ugina sie na lewo, prawo pod ciężarem wedki itp :?:
Bo ten Tri Pod ma tylko jedną ta poprzeczkę, jest to stabilne ??

Albo dozbieram do tego :
http://allegro.pl/szok-ce...1597126070.html
Jak myślicie lepszy będzie??

wasyl1968 - 09-05-11, 19:12

używam starych karpiówek marki Robinson long john szt.2 dwu składy 3,60m. nie są to finezyjne kije karpiowe jak teraz , ale tripod daje radę , to co teraz pokazałeś to tripod z polerowanego aluminium , różnica taka że ma uchwyt do kotwiczenia , swego czasu dobrą cene miał tripod anacondy travel pod -czy jakoś tak, poszukaj tego może używkę ? , to już jest markowy towar za dobrą kasę. z pozdrowieniem Wasyl
Shaft - 09-05-11, 19:49

Tak tylko ten jest na 4 nogach i jest deko cięższy i wygląda na stabilniejszy;)
andi64 - 10-05-11, 10:58

Tu masz dwa w jednym: http://www.eurofishing.pl...me-p-13027.html
Shaft - 10-05-11, 14:51

No tak ale to nie na moją kieszeń ;)

Postanowiłem nazbierac na:
TRI POD JAXON model PZ - RPD 001

Miro1956 - 12-05-11, 19:18

Shaft, ja zaczolem od DAMA za 300 zl 110cm rozstaw- lipa,nastepnie kupilem Anaconde megic,to samo-buja sie na boki,nakretki sa lipne a do tego urwal mi sie bolec do blokowania nog.Posprzedawalem to dziadostwo i kupilem kwasiaka-dozywotni,bardzo stabilny i nie zamienil bym za nawet najleprzego aluminiaka :mrgreen: tyle ze troche kosztuje,bo dalem 700zl.
Tripod karpiowy kwasoodporny,kwasiak.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1607316401
Naprawde polecam.Shaft, jak widzisz tez ma pojedyncz sztange glowna i zadna wichura nie da mu rady.

oszolom87 - 12-05-11, 22:49

Shaft, na prawdę odpuść jaxony, kumpel miał i o du_ę rozbić taki interes, cały się buja masakra.
Ecik(Piaski) - 13-05-11, 12:00

Ja Ci Polecę taki tripod z DAM-a Nówkę można kupić za 300 zł są na allegro czasami a tutaj w aukcji masz używany za 200 solidny i stabilny sam z takiego korzystam

http://allegro.pl/orygina...1610198774.html

Miro1956 - 13-05-11, 13:02

Ecik(Piaski), polecasz cos czego ja nie polecam :mrgreen:
We wczesniejszym poscie pisalem ze mialem go przez 2 sezony :mrgreen:
Krotki rozstaw 110cm,chybota sie na boki a do tego jak byl nie zakotficzony to przy porywaj wiatru przewracal sie :mrgreen:

dudi - 13-05-11, 21:23

Ja co roku obiecuje sobie zrobić poda znierdzewki tym bardziej ze mam możliwość, ale już się wyleczylem z poda, bo np teraz siedzę na rybach i jak bym miał tripoda to jest już dla mnie trzeci kurs po niego do auta, a tak to w 2 się mieszcze. Dobre podporki to podstawa a tripod się sprawdza jak lowimy np we 3 jeden koło drugiego, bo ułatwia wtedy manewrowNie z ryba miedzy wedkami. A jeśli chodzi o poda z alu to cieżko jest kupić coś stabilnego i co nie dostanie luzie po roku czy dwóch.
Shaft - 14-05-11, 21:14

Postanowiłem zrobic Poda :)

Z nierdzewki :grin:

Shaft - 24-06-11, 20:35

Tak jak pisałem postanowiłem zrobić poda.

Nie robię go z nierdzewki ale jak go pomaluje to nie będzie rdzewieć.
Wstawie fotki jak skończę ;)

Może ktoś z was ma poda samoróbkę ???

sebek - 25-06-11, 23:03

ja zdecydowałem się na zakup takiego stojaka.

Czy może ktoś użytkował taki sprzęt i może sie podzielić opiniami?

Miro1956 - 26-06-11, 14:40

sebek, no tak tylko nie napisales jaki tripod ?
sebek - 27-06-11, 18:20

Miro1956 napisał/a:
sebek, no tak tylko nie napisales jaki tripod ?

hahah oczywiście....sorki.

Ponawiam pytanie ja zdecydowałem się na zakup takiego stojaka.

Czy może ktoś użytkował taki sprzęt i może sie podzielić opiniami?

Rod Pod Expert Pod II

http://fishingworld.pl/pl...ml?partner=1984

Miro1956 - 27-06-11, 18:45

sebek, nigdy nie gustowalem w rodpodach,mam tripoda z kwasiaka bez zadnego plastikowego elementu.
Ale koledzy urzywaja podobnych,tak ze moze Ci doradza. :wink:

Shaft - 27-06-11, 20:53

Nie opłaca się wydawać tyle na rod, tri poda.
Bardziej opłaca się robić samemu poda, cena samoróbki waha się od 50 do 150zł ;)

oszolom87 - 28-06-11, 18:09

Shaft napisał/a:
cena samoróbki waha się od 50 do 150zł
Ciekawe z czego? Jeżeli zrobisz mi rodpoda z nierdewki za 150zł na kształt DAM'a Eco to biorę :mrgreen: mogę dopłacić 50zł za dłuższe przednie nóżki :lol:
Shaft - 28-06-11, 19:06

hehe tak dobrze jeszcze nie ma :P
JA robię ze zwykłego metalu, już prawię zrobiony. Pomalowałem go podkładem i czarnym matem. Trochę wytrzyma.

Shaft - 28-06-11, 19:12

Zresztą nie jestem w stanie zrobić takich ugięć itpp. nawet nie mam migomata.
Zdjęcia mogę dać na pw.

Amator - 28-06-11, 20:22

To jeśli można ja poprosze o zdjęcia.
Shaft - 28-06-11, 20:51

ok jutro wstawie:P Dziś już mi się nie chce.
Shaft - 29-06-11, 15:14

Oto mój wynalazek :mrgreen:
Może nie jest to cud techniki ale na pewno jest stabilniejszy od wielu Rod Pod-ów ze sklepów.
Nie jest jeszcze ukończony, gdyż zabrakło mi sprey-a.

Fotki:
http://imageshack.us/g/199/dsc09332m.jpg/

Sorka że nie wkleiłem ale jakoś nie chciały się wkleić :sad:

Proszę o komentarze odnośnie Poda.

mirek z - 01-07-11, 13:37

Profile stalowe więc ciężar spory , rozstaw duży co razem z wagą da dobrą stabilnośc,ale z tego co widzę to spory pokrowiec będziesz musiał zrobic bo nawet po złożeniu gabaryty będą spore jednakowoż robota solidna .
Shaft - 01-07-11, 13:59

Ja na rybki busem jeżdżę :) I mam 2 garaże więc nawet go nie składam :grin:
mirek z - 01-07-11, 14:02

To spoko ja muszę targac wszystko na grzbiecie więc gabaryty są dla mnie istotne
Shaft - 01-07-11, 16:37

To zależy od łowiska u mnie czasami muszę isć od auta 100-200metrów ale ja z ojcem dajemy rade :mrgreen:
FSTR - 10-07-11, 00:45

Witam.
Mam zamiar kupić w najbliższym czasie stojak na wędki.Do tej pory używałem podpórek które w ostatnim czasie zagneły w niewyjasnionych okolicznosciach.

Podpórki są troszke drogie...ostatnio płaciłem w sklepie 11zł za sztuke a potrzebuje 4 czyli koszt 44 zł.A znalazłem coś co wygląda tanio i obiecująco.

ROD POD firmy KONGER
http://allegro.pl/rod-pod...1708622746.html

Co o tym myślicie? wydaje mi sie ze warto to kupic zamiast podpórek poniewaz w gre wchodza rozne podłoża.

Warto to kupowacczy lepiej dolozyc i kupic cos innego?

ErJot - 10-07-11, 03:08

FSTR napisał/a:

Warto to kupowacczy lepiej dolozyc i kupic cos innego?

Dołożyć i kupić coś innego.

Shaft - 10-07-11, 10:48

Dołóż i kup sobie jakiś lepszy.
FSTR - 10-07-11, 13:04

Co byście w takim razie polecili i dlaczego?
Shaft - 11-07-11, 23:32

Zależy jaki masz budżet.
FSTR - 17-07-11, 16:59

Chcialbym dobra jakosc w rozsadnej cenie najlepiej cos w granicach 100 zł ale jesli macie cos dobrego drozej to tez wchodzi w gre
FSTR - 17-07-11, 17:01

Chcialbym dobra jakosc w rozsadnej cenie najlepiej cos w granicach 100 zł ale jesli macie cos dobrego drozej to tez wchodzi w gre
ErJot - 17-07-11, 19:22

FSTR napisał/a:

Jak za 100 złotych to lepiej kup sobie w miarę dobre podpórki bo poda na pewno nie kupisz za tą cenę.

shivan - 20-07-11, 22:18

dzisiaj dostalem z ravenfishing swoje x2 centron hi pod
i coz...duzo plastiku ale jak za 200 pln to dosc solidny sprzet+duże mozliwosci ustawienia
czy nie rozleci sie za miesiac narazie nie powiem...ale jak ktos szuka rodpoda i ma okazje gdzies tego klamota pomacac to mozna spokojnie sie nad nim zastanowic.

Pozdrawiam

SoV3re!gn - 25-08-11, 09:14

Witam,
jakie macie opinie na temat tri poda jaxon pp-stk001.
Na cuda firmy anaconda mnie nie stać. A znowu jaxon uważany jest za badziew. Jak wam się widzi ten tripod :?:

A może polecicie mi coś do 250zl...

oszolom87 - 25-08-11, 10:29

SoV3re!gn, na prawdę odpuść go sobie jeżeli nie chcesz później na niego przeklinać. Ten tripod nie ma nic wspólnego ze stabilnością. Jeżeli jednak uprzesz się na niego to stałym zestawem współpracującym z nim są sznurki i śledzie.
SoV3re!gn - 25-08-11, 13:52

oszolom87, to jaki mi proponujesz inny.

Dodam, że na stojaku będą 2 wędki a nie 4...

A jak ten wam się widzi.

fahgrh - 25-08-11, 14:50

Zobacz Tripod Anaconda , Rodpod SPRO ,albo Hi pod X2 z czego te 2 ostatnie bardziej stabilne.
SoV3re!gn - 25-08-11, 15:58

fahgrh, dzieki za propozycje, oglądalem je już wcześniej, ale mi chodzi o tri pod'a
oszolom87 - 25-08-11, 19:18

SoV3re!gn, takiego jaxona jakiego nam przedstawiłeś posiada kolega i musi go "rozpinać" na sznurkach, żeby się do czegokolwiek nadawał. Nie będę się rozpisywał na temat tripodów ponieważ sam posiadam rodpoda i zdążyłem się przekonać o jego stabilności, która dla mnie jest priorytetem, nawet przy kącie wędzisk około 70 stopni. Nie wiem dlaczego uparłeś się na tripoda, ale jak już Ci bardzo zależy na tripodzie, to dołóż stówkę a na pewno nie będziesz żałował wydanej kasy.
SoV3re!gn - 25-08-11, 20:01

Ten na 2 zdjęciu to nie jaxon, lecz Rumpol Tri Pod...
Podobny do ultimate. Jakaś osoba serdecznie go polecała na innym forum.

Niestety nie moge wydac 300zł na stojak.

oszolom87 jeśli znasz jakiegoś rod poda którego można wmiare w pionie postawić, to napisz, będe wdzięczny.

Daniel1996 - 25-08-11, 21:16

SoV3re!gn napisał/a:
oszolom87, to jaki mi proponujesz inny.

Dodam, że na stojaku będą 2 wędki a nie 4...

Obrazek
A jak ten wam się widzi.

mam identyczny. bardzo dobrze sie spisuje.

shivan - 30-08-11, 15:06

hi pod x2

przeszedl juz troche ze mna...miedzy innymi ostatnia weekendowa burze ktora zginala mi namiot w pol...i moge smialo powiedziec ze jest stabilny...
jedyna wada to plastikowe klipsy...hmm moglby by jednak trzymac troche mocniej

ja osobiscie w cenach ~200zł to tripoda bym sobie odpuscil...chyba ze masz dobry reflex zeby to potem w locie lapac^^

robisum1 - 11-09-11, 07:32

Witam Co lepsze Rodpod czy Tripod Zalezy mi na stabilnosci
SoV3re!gn - 11-09-11, 11:43

Jeśli chodzi o stabilność to rod pod jest górą.
A jeśli chodzi o możliwość wielu ustawień wędek, np. w pionie to tri pod jest lepszy.

robisum1 - 11-09-11, 12:11

dzieki za odpowiedz i teraz pytanie jaki rodpod poleca ich wlasciciele .
SoV3re!gn - 11-09-11, 17:57

Użytkownik shivan, tak jak wyżej poleca x2 Hi pod.
Jest wiele rod pod'ów, wybieraj te które nie zawierają plastikowych elementów.

hiperg - 05-04-12, 20:31
Temat postu: STANOWISKO KARPIOWE
Witam - zacznę od tego ze raz byłem na zasiadce karpiowej przypadkiem z kumolami na 2 nocki i udało mi się złapać amura 2kg.. jestem w temacie początkujący a pomału kupuje zestawy zastanawiam się jakie by kupić sobie stanowisko pod kijki - moglibyście coś zaproponować :?: czy do 300zł można kupić coś sensownego :?:
około15tego maja są zawody karpiowe i znajomy zadzwonił czy bym z nim nie pojechał bo kumple z teamu mu wypadł i coś muszę kupić bo na zwykłych podpórkach mały wstyd z deka:)

poradzicie coś mądrego :?:

leon-zawodowiec - 05-04-12, 21:57

Ja na przykład używam na zasiadkach tylko podpórek , według mnie w cenie do 300zł są
bardziej uniwersalne niż tripody(można ich używać w trudniejszych warunkach) i inne takie , a wstyd to będzie jak nic nie złapiesz :wink: .
Ja jednak na początek polecam podpórki :!: :!:

Speed_Fire - 12-04-12, 10:20

Dołącze sie do tematu popieram podpórki szybciej ja wbijesz w ziemie niz wyciagniesz poda lecz nie w kazdym miejscu da sie łowic na podpórki w niekótrych warunkach pod jest niezbędny
hellson - 12-04-12, 15:27

popieram przedmówcę :grin: też mam podpórki i myślę że są niezastąpione... :razz: :razz: :razz:
grego - 14-04-12, 15:20

Witam Nie mogę zdecydować się który stojak wybrać możecie coś na ich temat powiedzieć, czy ktoś z was ich używał
ROD POD STAR BAITS CHALLENGER, Tripod Sanger Anaconda Magic Pod oba w podobnej cenie.
Pozdrawiam.

diaflex - 14-04-12, 23:06

Za te pieniądze można kupić solidny stojak ze stali kwasoodpornej. Mogę polecić tego wykonawcę, sam mam podobny stojak. STOJAK Z "KWASÓWKI" .
grego - 15-04-12, 12:46

Kwasówka jest ciężka i sporo przy niej składania. Coraz bardziej skłaniam się do CHALLENGERA ponieważ łowie na Goczałach wydaje mi się że ROD POD będzie bardziej ustawny na betonowych płytach czy kamienistym brzegu. Na ryby jeżdżę na rowerze a jest sporo do zabrania dlatego waga jest również istotna CHALLENGER jest lekki waga niespełna 3 kg i wydaje mi się dość stabilny.
Czy ktoś go używa.

hiperg - 07-08-12, 17:25

Witam mam pytanko czy ktoś posiada może TRI-POD firmy DAM :?:
http://allegro.pl/orygina...2528420110.html
Znalazłem taką ofertę na Allegro i mocno się nad nią zastanawiam
Tripodzik wygląda w miarę solidnie co o nim myślicie :?:

slowik - 07-08-12, 22:33

hiperg, szkoda kasy :wink: mało stabilny jak Anaconda.
hiperg - 08-08-12, 07:20

slowik napisał/a:
hiperg, szkoda kasy :wink: mało stabilny jak Anaconda.

dzięki za odpowiedź doczytałem później że ma tylko 2,4k więc nie za wiele.