Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

Zanęty - Zanęty firmowe - który producent zanęt najlepszy?

Gość - 04-12-04, 22:05
Temat postu: Zanęty firmowe - który producent zanęt najlepszy?
Ciekawi mnie jakiego z producentów gotowych zanęt dostępnych w sklepach wędkarskich cenicie najbardziej
Mila - 07-12-04, 21:50

Oczywiście, że TRAPER :!:
MICHAŁ - 09-12-04, 20:21

NAJCZESCIEJ UZYWAM LORENCA (EXTRA LESZCZ,PŁOĆ) CZASEM NA ZAWODACH MARCELA VAN DEN EYNDE(SKUTECZNY, ALE DROGI). SŁYSZAŁEM, ŻE SENSAS JEST DOBRY ALE JAK NA HOBBYSTYCZNE ŁOWIENIE RÓWNIEŻ ZA DROGI.
Grzegorz Kielce - 10-12-04, 00:06

MARCEL VAN DEN EYNDE jest rzeczywiście skuteczny :D też używam, ale głównie kupuję zanęty Trapera, gdyż myślę, że nie oszukują i nie oszczędzają na poszczególnych składnikach swoich zanęt.

Ponadto uważam, że mają najlepszy stosunek ceny do jakości.

cinek - 12-12-04, 17:37

Zgadzam się z Grzegorzem, też uważam że Traper nie oszukuje swoich klientów 8)
tyszanin - 04-01-05, 15:47

ja polecam trapera jeszce niegdy sie nie zawiodłem na tych zanętach :D
przemek - 08-02-05, 10:59

dołącze do pozostałych wypowiedzi i zgodze się z poprzednikami _TRAPER, ale dodam jeszcze ,że niezawiodła mnei zanęta drogona- MAGNUM - trochę ją dopieścić i też jest elegancka - polecam ją wypróbować- dodatki w jej przypadku obowiązkowe - dużo daje jej dodanie -ENZYMATIXA
maciekxxl - 27-02-05, 11:37

ja zawsze szukam na zgrzewie daty produkcji lub ważności, zawsze zastanawiam się czy zanęta jest świerza czy nie została wyprodukowana wiosną lub latem ubiegłego roku. Może dlatego .że nie ma daty -> mam lekkie obawy czy wszystko jest takie jakie być powinno.Bo jeśli leży 3\4 roku na półce ? to co wtedy ?nie jest pakowana próżniowo..... a takie dodatki w zanęcie jak mielony słonecznik , arachid ,kopromelasa, soja ,zmielone siemie konopne , lniane, i nne ziarna oleiste szybko jełczeją .My tego jako ludzie nie wyczujemy, ale ryby tak.... Nie twierdze że są złe --->>> tylko dla czego nie mają daty produkcji ? ciekawe......... :D
artech - 27-02-05, 18:13

Maciek bo producęci nie muszą tego robić, gdyby wytwórcy żywności dla ludzi nie mieli takiego obowiązku to też by tego nie robili bo po co im straty, leży to to na magazynie i sie nie sprzedaje a jak termin minie to trzeba wyrzucić.
maciekxxl - 02-03-05, 13:22

Właśnie dlatego że jest tak a nie inaczej -- kupuję komponenty , a resztę robie sam. Przynajmniej wiem że jak coś jest nie tak . to nie wina zanęty. :D . Tym bardziej że czasami łowimy w kilku na tej samej i porównujemy wyniki. Czasami jeden z nas ma czegoś więcej lub mniej w zanęcie. To pouczająca zabawa. Czasami nęci się firmówką między kręconymi. Też pouczające! Czasami dodanie lub zmiejszenie czegoś wpływa na masę łowionych ryb.Na przykład- szkanka soli kuchennej.....i wchodzą grube leszcze.... inni łowią dalej średniaki. Na tej zasadzie można dochrapać się dobrej zanęty. pozdroffki
xym - 23-04-05, 00:41

jeżeli chodzi o zanęty na zawody(te z górnej półki) to sensas i van den eynde. a tak na normalne łowienie to traper z tej serii droższej jest niezły.. niektóre kremkusa, np. mein super lock świetna zanęta leszczowa,można troche dodać do niej bloody champion.
tytios - 07-05-05, 16:08
Temat postu: Mieszanie zanęty ze sklepu
Ponieważ jak na raze jestem zielony w samodzielnym przygotowaniu zanęt dlatego posługuję się gotowymi ze sklepu. Czy do takich zanęt trzeba dodawać jakieś pieczywo czy inne dodatki, czy wystarczy odpowiednia ilość wody?
artech - 08-05-05, 15:28

zanęty sklepowe najczęściej są to bazy zanętowe do których możesz dodawać np. tartą bułkę biszkopty i inne pieczywo oraz różne dodatki zapachowe, tylko musisz uważać aby te zapachy za bardzo nie kolidowały z tymi zawartymi już w zanęcie, niemniej jednak często z braku czasu (a może bardziej z lenistwa) do kupnej zannęty dodaje tylko wody z łowiska :wink:
tytios - 08-05-05, 17:31

Dzięki za odpowiedź
artech - 08-05-05, 18:23

niezamaco :wink: :D
Bartek - 17-06-05, 12:29

Ja na zawodach łowie na zanętach bruda płoć zawodnicza jest zajebista do tego epicjan ss konopie i jakiś zapach i się ciągnie płoć za płocią
maniek - 26-06-05, 20:23

Bartek raczej płoteczki ale jak ktoś lubi to czemu nie?
750 - 21-07-05, 18:56

TRAPER :P
Szymex Jastrzębie - 01-09-05, 13:35

Ja Kupuje 2kg Gotowej zanęty dotego jeszcze dodaje:
Prażoną Bułkę
Prażony Słonecznik
Cocobelge
Copramelase
Pierniczek Płociowy lub Piernik w zależności od ryby
PV1
Zapach Gardonix sensasa

Płotki aż się kotłują początkowo przychodza male przez pierwsze 30min wędkowania od 10-25cm, po godiznie do póltorej to już nawet do 45cm :D

Nie raz wygrywałem na tej zanęcie zawody regionu :D
POZDROWIENIA DLA WĘDKOCHOLIKÓW :D :lol:

cinek - 01-09-05, 20:40

Mógłbys podać jakieś proporcje?

I co to jest?:
Cocobelge
Copramelase
PV1

maniek - 02-09-05, 22:39

Szymex po składnikach poznaje że masz bójną wyobrażnie a zwłaszcza jeśli chodzi o płocie te 45cm .
KUSIOT - 25-01-06, 07:07

Sorki pozdro for maniek
Gość - 25-01-06, 23:06

KUSIOT napisał/a:
To ty maniek strasznie uczony jesteś

To było spokojne forum wymiany informacji i dyskusji. Przyszedł KUSIOT i chce spieprzyć :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

KUSIOT - 25-01-06, 23:13

Anonymous napisał/a:

To było spokojne forum wymiany informacji i dyskusji. Przyszedł KUSIOT i chce spieprzyć :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ja tu nie wiem kto mnie prubuje zdenerwować tym że jestem z TB. NIE JESTEM POWIĄZANY Z TB. Wogule nie byłem. Jestem powiązany z inną firmą karpiową, niektórzy może się domyślają jaką.

maniek - 25-01-06, 23:24

Gość napisał/a:
To było spokojne forum wymiany informacji i dyskusji

No i tu się zgadzam.Było.

keri - 25-01-06, 23:31

maniek napisał/a:
No i tu się zgadzam.Było.

No i na pewno wróci do normy :lol: :lol: :lol: :lol:

KUSIOT - 25-01-06, 23:33

Jeśli maniek pozwoli postaram sie by tak było
tomii - 26-01-06, 08:31

KUSIOT napisał/a:
To ty maniek strasznie uczony jesteś

Proponuje poprostu ignorować gościa. Jak będzie chciał normalnie pogadać to się sam przystosuje. Nie ma sensu polewać mu wody na młyn. :wink:
Pozdrówki

KUSIOT - 26-01-06, 08:45

Tomii to mam rozumieć że to do mnie?
Ja tak tylko dodam że w postach pisałem że chce by był między nami pokój, a maniek mnie od TB wytyka. I jak ja mam to ignorować?
Dla mnie to jest duża obraza, ponieważ jestem powiązany z inną firmą.
Widze że i użytkownicy forum nie widzą mnie jako forumowicza tylko jako gościa do którego sie można czepić. Po zapisaniu 1 mojego postulatu spotkałem się ze słowami krytyki. Wiadomo że krytyka jest wskazana ale o odpowiedniej treści.
Więc kieruje to do wszystkich a szczegulnie do MAŃKA z którym chce sie pogodzić:
Czy możemy żyć w spokoju i korzystać z forum wymieniając się swoimi poglądami na temat łowienia ryb?
Czekam na odzew ze strony wszystkich forumowiczów

Citek - 07-02-06, 13:41
Temat postu: Dragon Vs Traper vs Lorpio
Witam.
Czy mozecie powiedziec cos o zanętach Dragona , jak się one mają do Trapera.
Które są lepsze??
Pozdrawiam

poncjusz - 07-02-06, 14:50

mi lepiej lezy zanęta trapera (tzn. rybą) ja zawsze do niej dodaje kuku boniuela i torebke cukru waniliowego i działa
DAMIANO - 08-02-06, 15:13

ciężko powiedziec która zanęta jest lepsza, często używam zanety DRAGON MILLENIUM gdy nastawiam sie na konkretną rybę np kar, leszcz.Dodaje do niej dodatki , które sprawdzają sie na dana rybe.Trapera używam głównie jadąc nad jezioro :D :D .łowiąc tam płocie, krąpie, leszcze, karpie, liny wole używacc uniwersalnej trapera :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
michal89 - 14-02-06, 11:04

Ja stosuje Trapera i Dragona. Z tym że Trapera na zawody i czasami do rekreacyjnego łowienia. Dragona częściej do rekreacyjnego łowienia bo tańsze a efekt taki sam.
wędkarz wa-wa - 14-02-06, 22:59

czy jeśli będę żydowskim rabinem,czy księdzem prawosławnym,, to mam rozumieć że na tym forum już nikt ze mną nie pokada, panowie czy jesteśmy wędkarzami czy politykami , bo tylko oni się kłócą bo mają o co(o pieniądze)rozmawiajmy o rybach i niech nikt nikomu nie robi głupich uwag,i niech nikt nikomu nie wymyśla że jest z np.z TB czy nie wiem z kąd jeszcze...
stanley - 23-02-06, 09:30
Temat postu: czy można mieszac zanęty ?
witam !! mam sprawe !
chciałbym sie od was dowiedziec czy można mieszac zanety np lin-karas zmieszac z zanętą karpiową ?? chciałbym wiedziec bo nie lubie zanęt "uniwersalnych" a nie jestem pewien jaki to będzie miało wpływ na wchodzenie ryb w zanęte i wogóle!! Prosze o szybką odpowiedz !

spin - 03-03-06, 16:47

Cinek to dla ciebie

Coco Belge-Mączka otrzymywana ze zmielonego orzecha kokosowego. Mocno aromatyczna, przyspiesza trawienie u ryb i wzmaga apetyt. Słabo klejąca, tworzy chmurę zanętową. Stosuje się ją w ilości od 5% do 15% objętości zanęty.

Copra Melasa-Mączka kokosowa, prażona z melasą. Mocno aromatyczna i słodka. Mieszanka ta jest idealnym dodatkiem do zanęt przeznaczonych do nęcenia dużych ryb. Środek mocno klejący. Stosuje się ją w ilości od 5% do 30% objętości zanęty.

Klej PV1-Mocno klejąca, aromatyczna i słodka mączka. Używana do sklejania i dociążania zanęt. Stosuje się ją w ilości od 10% do 30% objętości zanęty

Wszystkie te produkty to jedna wielka chemia, ludzie pasą tym świństwem rybki i potem sie dziwią że zjeść się ich nie da i tylko łapie się mutanty.Ludzie więcej tradycyjnych zanęt, dobrze dobrane są równie skuteczne, a przy tym mniej szkodzą.

Szymex-zestawiona przez ciebie zanęta wydaje się kompletnie pozbawiona sensu, w szczególności jeżeli chodzi o płocie.

I tak poza tematem to strasznie nerwowi ludzie na tym forumku

bogdan39 - 03-03-06, 20:27

Ja jestem otwarty wedkarzu z Warszawy .Zresztą narazie nic niepisze tylko popatrze jak to wszystko sie rozwinie :?:
andi64 - 04-03-06, 08:18

[quote="artech"]zanęty sklepowe najczęściej są to bazy zanętowe

artech baza zanętowa to nie zanęta nie myl tych pojęć.

andi64 - 04-03-06, 08:28

no to szybko, zdecyduj się na co się nastawiasz, piszesz że nie lubisz zanęt uniwersalnych, porada nie kupować.
andi64 - 04-03-06, 08:39

wiem że kiedyś kupiłem TRAPERA i wyglądało to tak jakby ktoś zole pozamiatał nawet znalazłem kilka skrawków nylonu. ;POWAŻNIE;
LORD - 21-04-06, 16:35

albo lin karas albo karp , lub uniwersalna
grzesiekg 14 - 11-05-06, 19:16

Dragon u mnie wogule się nie sprawdza wręcz odstrasza ryby.A co do trapera to z z serii Gold Series często korzystam na zawodach i osiągam nawet dobre wyniki.
Piskoś - 14-05-06, 21:50
Temat postu: Zanęta gutkiewicza produkowana przez sensasa.
Witam wszystkich. :cool:
Chcialbym sie poradzic was w sprawie zanęty jak juz w postach poprezednich wspomnialem to 21 maja jade na zawody i chcialbym by ktoś mi odpisał na ten post która zanęta jest lepsza:
zanęta gutkiewicza produkowana przez sensasa czy może Traper?? Proszę o szybką odpowiedź i o wyniki z korzystania z którejś z tych zanęt. :twisted:

kacper0 - 14-05-06, 23:22

Ja jakos nie moge sie przekonac do trapera nie wiem czemu... Na twoim miejscu wzial bym gutka. zalezy jeszcze jakie typy zanet bierzesz pod uwage i na jakie lowisko
fotofx - 20-05-06, 11:41

Operujecie jedynie nazwami firm to jest pustosłowie(jaki jest lepszy samochód mercedes czy bmw).Zanęty składają się z wielu składników o rozmaitych cechach,które są mieszane w różnych proporciach.Producęci opisują zastosowanie danej zanęty w określonym środowisku na dany gatunek ryby,nadają przy tym nazwy produktowi.Ta sama zanęta w innej wodzie może inaczej oddziałowywać na ryby tego samego gatunku.Dlatego proszę Was nie piszcie , że ta lepsza a ta gorsza bo to jest kłamstwo!!!
dudi - 20-05-06, 22:49

MI zależnie od łowiska. Ciężko ocenic która lepsza. No i zależnie od pory roku
cebula111 - 21-05-06, 19:45

Wg mnie Traper jest najleszy. Gold Series nie ma sobie równych. MOże MArcel ale on jest 2 tazy droższy. Traper robi wszystko od atraktorów po spławiki. Całe zetawy na nich robie :D :mrgreen:
Dobosik - 01-06-06, 07:50

Moim zdaniem lepsza jest zanęta TRAPERA łowie na nią już kilka lat i jestem bardzo zadowolony
wesoły - 29-06-06, 18:57

ja nie potrafie powiedzieć ktura zanęta jest lepsza poniewasz bardzo często mieszam zanęty rurznych firm ze sobą dodaje przenice, pęczak, makaron i dodaje rurzne atraktory i jestem z takiej zanęty zadowolony.
andi64 - 29-06-06, 19:23

ja to kupuje bazę zanętową opakowanie 3 kg. nie napiszę jakiej firmy i potem w zależności na jaką rybę się nastawiam to dalsze składniki komponuję sam.
SETA-AS - 29-06-06, 21:48

SENSAS NIE PRODUKUJE ZANĘTY DLA GUTA SKĄD TEN POMUSŁ SPRAWDZ CENY
SĄ NA KOMPONENTACH Z TEJ SAMEJ FABRYKI A WIĘC POLECAM ZANĘTA GUTKA A DODATKI SENSASA CHYBA ,ŻE CHCESZ WYGRAĆ TO PELECAM RAMEAU

trini - 30-06-06, 13:03

jak dla mnie - najlepszy traper.
Z dodatkami które sama dodaje, jest niezastąpiony.
Dragon mi nie leży.
Ostatnio w jakimś konkursie wygrałam 5 kilo zanety zagranicznej - produkowanej dla Decathlona...
Porażka totalna, nie jestem pewna czy tam coś było poza biszkoptem tartą bułką i cukrem...
A koszt tego czegoś to 15 złotych za opakowanie...
także traper, na pierwszym miejscu :)

moesso - 02-10-06, 15:18
Temat postu: Zanęty trapera
Witam.
Planuje wybrac sie na karpia i mam zakupiona truskawkowa zanete trapera ,,Karp sekret" ... kupilem do tego atraktor truskawkowy (nie wiem czy potrzebnie) i mysle co moglbym jeszcze dodac?
Planuje wrzucic tam pinke ale nie wiem czy to dobra mysl...moze jeszcze platki owsiane?
Dodam ze miejscem wedkowania jest woda stojaca.

Tomaszek - 02-10-06, 20:13

Obawiam się że na smak owocowy a zwłaszcza truskawkowy, to na karpia, już może być trochę za późno. Ja w zeszłym roku na truskawkową zanętę trapera pod koniec września i w październiku nie miałem żadnych praktycznie brań.
Dyman - 04-10-06, 17:49

witam ja ci doradze jedną myśl która sie sprawdza w moim łowisku kupujesz zanęte dragona miesną lub tez rybną do niej dodajesz krojone czerwone robaki możesz dodać też do zanęty troche pelletu mięsnego i to powinno załatwić sprawe na to wezmą ci tez nie tylko karpie o tej poże roku.. na hak nakładasz przysłowiowe mięsko typu robak czerwony, biały,lub też różnego typu kulki proteinowe o smaku -kraba,krewetki,krwi i różne przeróżne smaki mięsne dodam jeszcze że powiino sie używać tych zanęt tylko na jesień i na wiosne bo wtedy ryby potrzebują mięsnych pokarmów nigdy nie łowiłem na tego typu zanęty w lecie ale na robaczka zawsze biora pozdrawiam i życze udanych połowów
mafusa - 19-10-06, 17:36
Temat postu: Zanęta Starfish
Witam,
czy ktoś z Was orientuje się gdzie kupię zanętę Starfish na Śląsku, Katowice, Bielsko, Gliwice lub okolice tych miast?

tomek1 - 19-10-06, 18:13

Zapytaj w Fishing Mart na Żywieckiej w Bielsku (koło hotelu Magura) na Złotych Łanach. Ew. poszukaj telefonu w necie. Mają też sklep w Tychach.
mafusa - 19-10-06, 20:09

Wielkie dzięki. Jutro tam zadzwonię.
pozdr.

andi64 - 19-10-06, 20:12

mafusa napisał/a:
czy ktoś z Was orientuje się gdzie kupię zanętę Starfish

no jasne w Zabrzu
tylko podaj nazwe; na co, na jaką wode, itp. :grin:

mafusa - 19-10-06, 20:56

Witam, interesuje mnie zanęta leszczowa na wodę stojącą. Gdzie w Zabrzu można ją kupić?
andi64 - 20-10-06, 12:28

mafusa mówisz i masz :grin:

41-807 Zabrze
ul. Bytomskich Strzelców 20
tel. 274-41-17
opakowania 3 kg

jeszcze jeden, ale w Pyskowicach to jagbyś jechał z Gliwic
nazwa sklepu "ZŁOTA RYBKA"
TEL. 233-87-03

niestety adresu nie znam ale jak popytasz znajdziesz łatwo. :grin:

mafusa - 20-10-06, 13:01

Andi64, wielkie dzięki, niestety ale już nie zdąże tam pojechać (rano Twojego posta jeszcze nie wiedziałem i musiałem kupić coś innego. (GOLD-PRO) - dam znać jakie efekty.

ps. obdzwoniłem 1 sklep w Bielsku, 3 w Tychach, 2 w Katowicach, 1 w Gliwicach, 3 w Zabrzu, 3 w Sosnowcu oraz 4 hurtownie wędkarskie i nigdzie tego nie ma...

colombo - 01-03-07, 12:04
Temat postu: Star fish
szukałem juz dość długo i znalazłem tylko jeden sklepik w którym kupiłem karp xxl (troche zachodu z tym było sklep niema strony internetowej więc najpierw kontakt meilowy potem telefon potem szybka aukcja na allegro) ale interesuje mnie czy jakis sklep intern. ma to na stałe w swojej ofercie ???niestety w mojej okolicy tego kupić nie mogę ,sprzedawcy w sklepach wędkarskich tłumaczą sie brakiem przedstawiciela Star fisha w naszym rejonie...
tomek1 - 01-03-07, 12:28

To jeszcze się pochwal w profilu skąd jesteś wtedy łatwiej będzie pomóc :wink:
VooDoo - 01-03-07, 15:32

Zaneta bardzo dobra , w internecie starfish chwala jako zanete nr.1 , w sklepach wedkarskich gdzie jest starfish , schodzi 3-4 razy lepiej niz traper.(powod.Bardzo dobra , tania cena, za 3 kg placisz 9 zl)

Niestety z tego co widziałem , to w dużych/wielkich sklepach wedkarskich (np.sklep Team-Samol w gliwicach na rybnickiej) gdzie zanęt jest więcej niż w realu na pułkach czipsow lays trudno o nie , albo ich niema.

Proponuje zajrzeć do mniejszych sklepow wekdarskich w twojej okolicy lub kupic w internecie.

Jesli ktos jest zainteresowany informacjami o tej zanecie to napiszcie :D

erazm - 01-03-07, 16:03

VooDoo napisał/a:
...Jesli ktos jest zainteresowany informacjami o tej zanecie to napiszcie :D

Napisz. :lol:
Ja Star fish nie używałem jeszcze. Na jakie ryby, metody połowu, ...

VooDoo - 01-03-07, 16:57

Hmm niestety , teraz sprawdzam maila i patrze i nie mam info o tej zanecie ( musiałem przypadkowo usunąc :/

Ale polecam zajrzec TUTAJ

Lary - 01-03-07, 22:34

Przelicz czy ci się opłaca kupić przez internet bo 3kg kosztuje ok.10 zł i 10zł musisz zapłacić za przesyłkę dotego 2,5zł na poczcie.(jak kupisz więcej to automatycznie wzrasta cena za przesyłkę) a wracając do tematu to tej zanęty używam jako bazy a że schodzi 3y razy lepiej niż traper to tylko dlatego że jest tańsza i nic pozatym. Stosowałem swego czasu tą zanętę ale to jest wg mnie słabiutka zanęta
VooDoo - 01-03-07, 22:42

Zależy to gdzie łowisz , bo są łowiska , gdzie naprawdę widać efekty , a są takie gdzie ich niema lub są male.
Przykład mały, byłem na poraju , łowiłem na polu namiotowym,te same dno,ta sama głebokość , co wędkarze obok mnie.W ciągu nocy wyłowiłem 13 leszczy po 45-50 , znów wędkarz po lewej stronie złowił 1 , a po prawej 2. Jako przynęty uzywalismy wszyscy białych robaków,jedynie różnica była ta , że oni łowili na stil i traper a ja na starfisha leszczowego.

Lary - 02-03-07, 07:37

Tak się składa że ja tę zanętę również testowałem na Poraju i była beznadziejna. Może inne miejsce i pora :shock:
VooDoo - 02-03-07, 16:41

Lary napisał/a:
Tak się składa że ja tę zanętę również testowałem na Poraju i była beznadziejna. Może inne miejsce i pora :shock:

Dziwne , raczej pora nic do tego niema ,bo na tą zanete ryby bardzo dobrze brały mi w wiosne jak i w pazdzierniku, kiedy sandacze nie brały.Również miejsce w moim przypadku miało malo znaczenia , bo w lecie łowiłem na płytkim i w nocy , znow w wrzesniu/paż. poszłem na głebszą wode i brały w same południe.Ale zdarzało się też,że całkowicie nie brały ( ale nie na poraju , tyko juz na zielonej), gdzie siedziałem godzinami i przychodziły tylko jazgarze.

Lary - 02-03-07, 19:35

VooDoo napisał/a:
Dziwne , raczej pora nic do tego niema ,bo na tą zanete ryby bardzo dobrze brały mi w wiosne jak i w pazdzierniku,
ok ty masz swoje zdanie ja swoje
kolejarzslupsk - 21-03-07, 23:17

Powiem tyle ze byle kim nie jestem w wedkarstwie mam pucharkow i dyplomow w domu i musze sie przyznac ze na dragonie (jako baza)wygrywam:]Oczywiscie bez dodatkow nie masz po co kupywac dragona. Co sadzą znawcy na temat takiego czegos?

2,5 kg zaneta uniwersalna Dragon classic
0,75 zaneta Dragon classic leszcz
0,75 zaneta Dragon classic płoc
1łyżka stołowa atraktor leszcz(Traper)
1łyzka stołowa melasa spejcal leszcz(Traper)
400g Klej do zanet (Traper)
1łyzka stołowa Barwnik czerwony(Traper)
2 garście Peczak gotowany
2 pudełka Pinka

Chodzi mi tutaj Leszcz+płoć odwazna próba to bedzie i mysle ze nie udana ale sprobowac mozna, moze sie uda wode swiecona na leszcze stworzyc;]
Piszcie swoje uwagi.
w Piatek napisze czy sie sprawdziło.

trini - 21-03-07, 23:34

kolejarzslupsk napisał/a:
Powiem tyle ze byle kim nie jestem w wedkarstwie mam pucharkow i dyplomow w domu i musze sie przyznac ze na dragonie

oooo....
a coś bliżej?? :cool:

Co sadzą znawcy na temat takiego czegos?

a po co opinia znawców, skoro nie jesteś byle kim i wiesz, że na tym wygrywasz? :lol:

Tomaszek - 21-03-07, 23:39

Powiem tyle ze byle kim nie jestem w wedkarstwie mam pucharkow i dyplomow w domu
Nie ma tam jak mocne wejście - tak trzymaj :mrgreen:
salem78 - 02-05-07, 20:43
Temat postu: Zaneta MegaMix Lorpio Uniwersalna
Witam mam kupna zanętę MegaMix Lorpio (Uniwersalna) i czego mogę jeszcze dodać do niej w razie, czego mam jeszcze:Atraktor zapachowy trapera (vanilia), płatki owsiane, pszenice, śrut, otręby, kukurydze konserwową, białe robaki na przynętę mam białe robaki, czerwone robaki, kukurydze. Proszę o jakieś rady.
jaross - 02-05-07, 20:56

Po pierwsze bardzo dobra zaneta kupuj ja dalej ja osobiscie ja lubie, a co bys mogl do niej dodac to zalezy gdzie bedziesz lowil podstawowe pytanie jezioro czy rzeka :?: a moze wiesz cos o akwenie na jakim bedziesz lapal jakie tam dominuja ryby itp. wtedy mozna powiedziec cos wiecej i jeszcze ogolna glebokosc lowiska :?: wtedy mozna cos blizej napisac.pozdro
salem78 - 02-05-07, 21:23

Miejsce to bardzo mocno zarosniete stawy o wymiarach 20m na 10m i głebokosci kolo 10m i nie wiem jakie tam sa ryby wczoraj tam zlapalem mala plotke i krapia.
jaross - 02-05-07, 22:20

To strasznie male te stawy jesli sa zarosniete to sprobuj zapolowac na karasie i liny na lekki splawiczek ja bym dal za przynete czerwonego robala bedzie raczej najlepsza alternatywa jak to bedzie taki gnojaczek a jesli chodzi o zanete to dodaj otreby oraz platki owsiane jak pisales zlapales krapia one lubia platki otreby dobre sa zawsze no i jak masz duzo to mozesz pociachac te robaczki czerwone do zanety dodac i to byloby wszystko reszta raczej nie potrzebna np. kukurydza konserwowa musialbys regularnie przez pewien okres necic nia zeby ryby przyzwyczaic. na plotki najlepsza pinka lub parzona pszenica ale tez musisz do niej ryby przyzwyczaic. zycze udanych polowow.
kisux - 17-05-07, 13:03

Nie testowałem tej zanęty - ale czytałem kilka dobrych opinii - zobaczymy jak ją gdzieś się uda zakupić to zamierzam przetestowac ! - wiadomo to nie Sensass czy Marcel - ale za taką kasę warto przetestować - :wink: - no i każda nowa firma tworzy konkurenję z korzyścią dla nas wędkarzy
Eksist - 17-05-07, 16:35

VooDoo napisał/a:

Dziwne , raczej pora nic do tego niema ,bo na tą zanete ryby bardzo dobrze brały mi w wiosne jak i w pazdzierniku

pora roku ma duzo do rzeczy co do zanent. W zime trzeba dodawac mniej zapachow, atraktorow itp. niz w lato czy na wiosne.

redaktor - 23-07-07, 17:55

Od pewnego czasu używam Star Fish XXL karp z różnym efektem. Co oprócz atraktorów dodać by działał lepiej na większe karpie? Dodawałem kukurydzę, płatki owsiane i kaszę kukurydzianą. w proporcjach (na oko) np. 2 puszki kuku na 3 kg. + 0,5 kg kaszy kukurydzianej. Wybieram sie na kilka dni urlopu wiec z góry dziękuje za rady.
petros - 10-08-07, 09:46
Temat postu: Dragon XXL lin karas VS Lorenc lin karas
Co sadzicie o tych zanetach, ktora lepsza? I jescze jedna sprawa ostatnio kupilem opakowanie 3 kg, po otworzeniu zaneta byla zjęczała. (czyzby duze paczki zalegaly w sklepach...?) Czy majac pewnosc ze beda swieze lepiej wybierac opakowania 1kg ewentualnie 2kg? Macie jakies patenty na ocene swiezosci zanet?
stocha - 11-08-07, 10:03

petros napisał/a:
Co sadzicie o tych zanetach, ktora lepsza?

miałem doczynienia z obydwoma i jak dla mnie zdecydowanie lepsza jest Dragon XXL lin karas poniewaz ma grubsza konsystencje,w sam raz na dluzsze necenie.Lorenca jakos mi nie przypadla i rybom u mnie raczej tez nie :cool:
petros napisał/a:
I jescze jedna sprawa ostatnio kupilem opakowanie 3 kg, po otworzeniu zaneta byla zjęczała

mogles oddac ta zanete z powrotem do sklepu gdzie ja kupiles a jezeli sprzedawca powie ze za dluga ja trzymales we wilgoci to najwyrazniej chcial sie pozbyc felernego towaru :wink:
petros napisał/a:
Czy majac pewnosc ze beda swieze lepiej wybierac opakowania 1kg ewentualnie 2kg?

nie ma roznicy tak samo moze zatechnoc ta jak i ta.

erwinnf - 29-08-07, 16:33
Temat postu: SENSAS Secretix Caramel
Jaka firma produkuje obecnie najlepsze atraktory zanętowe?? poszukuje jakiegoś wysokiej jakości atraktora karmelowego. czy Secretix Caramel Sensasa będzie dobry? może lepiej poszukać jakiegoś produktu Marcel Van Den Eynde lub Dragon?? lepszy bedzie aromat w płynie czy w proszku??
erwinnf - 16-10-07, 19:57
Temat postu: Dragon/Lorpio/Traper
zanęta której z wyżej wymienionych firm najlepiej sie wam sprawdza? której używacie??
element52 - 16-10-07, 20:08

Chodź nie dużo łowie na koszyk (prawie cały czas spinning) to jak już kupuje zanęte to tylko "traper" :cool:
Szyszek - 16-10-07, 20:09

jak dla mnie jest najlepszy traper...może dlatego że u mnie jest tylko on :mrgreen: ?

ale ogólnie to fajny jest :twisted:

element52 - 16-10-07, 20:11

Szyszek napisał/a:
ale ogólnie to fajny jest :twisted:

No i sprawdza sie :lol:

Szyszek - 16-10-07, 20:12

to miało mieć taki senselement52, :mrgreen:
ach.. mój świat :mrgreen:

element52 - 16-10-07, 20:14

Szyszek napisał/a:
ach.. mój świat :mrgreen:

Noo, każdy ma swój :lol: :mrgreen: :lol:

Ale teraz mowa o zanętach...

Robal - 16-10-07, 20:17

U mnie bodajże w ogóle Lorpio nie ma, a zanęty to kupuje róźnie, lubie eksperymentowac i jak na razie nie wyjąłem żadnych wniosków, a dodatki zanętowe to Traper
wobler129 - 16-10-07, 20:32

Na zawodach stosuję Lorio oraz Marcela. Obie zanęty są świetne. Wabią leszcze, płocie oraz krąpie. Jazie i klenie nie gardzą nimi. Do tego kupuję trochę dodatków :grin:
jaross - 16-10-07, 22:11

Lorpio jest swietna zaneta na leszcza oraz jest to zaneta wysokiej jakosci co do stosownej ceny, dragon rowniez czesto uzywam zanety o mocnym zapachu na płoc co do trapera przekonałem sie juz nie raz ze nie wart kupna jest.
sandacz - 17-10-07, 07:27

Od jakiegos czasu uzywam tylko zanety Dragon Magnum Leszcz, na mojej wodzie ktora jest syfem sprawdza sie wysmienicie w dodatku jest tani. Kupuje 2,5kg i na jedno lowionko mam spokoj :grin:
bboobb - 17-10-07, 07:52

Na moim łowisku sprawdzałem różne zanęty. Najlepiej sprawdzają się Traper i GutMix.
kolat66 - 17-10-07, 14:33

Przekonalem sie do Lorpio,niezla zaneta i cena tez do przyjecia
erwinnf - 20-10-07, 10:23

wiec która firma jest najpewniejsza?
element52 - 20-10-07, 10:35

erwinnf napisał/a:

No z tego co wiadac wyżej to raczej nie wybieżesz, ale mozesz obliczyc srednia :lol: :mrgreen: :lol:

bboobb - 20-10-07, 10:39

erwinnf napisał/a:

Myslę, że na tak postawione pytanie nikt Ci nie odpowie. Na różnych łowiskach, różnie będzie to wyglądało. Najlepsza będzie chyba metoda prób.

element52 - 20-10-07, 10:50

bboobb napisał/a:
Na różnych łowiskach, różnie będzie to wyglądało.

Popytaj miejscowych wedkarzy jakich oni używają :cool:

bboobb napisał/a:
Najlepsza będzie chyba metoda prób.

Można też robic mieszanki z kilku różnych zanęt.

bboobb - 20-10-07, 10:55

element52 napisał/a:
Można też robic mieszanki z kilku różnych zanęt.

Zgadza się, ale i tak musisz stwierdzić, które się sprawdzą, ewentualnie korzystając np. z porad zamieszczonych na forum skomponować swoją.

maju - 20-10-07, 14:51

Cytat:
zanęta której z wyżej wymienionych firm najlepiej sie wam sprawdza? której używacie??

Ja osobiście nie mam przekonania do tych firm :wink: . Wolę sporządzać własne zanęty.
Dawniej używałem trochę trapera i był całkiem niezły, a dragon miałem go parę razy ale szczególnych wyników nie miałem :grin:

erwinnf - 04-11-07, 08:56

czy jeżeli w jeziorku w którym regularnie wędkuje występuje duża populacja linów i leszczy mogę zmieszać ze sobą w dowolnych proporcjach zanęty lin karaś i leszcz? jakiej firmy zanęty polecacie na te ryby?
sinus - 04-11-07, 09:26

erwinnf, o ile samo wymieszanie różnych zanęt może przynieś skutek pozytywny lub negatywny (dużo zależy od składników i ich proporcji), o tyle zastanowiłbym się raczej czy to ma sens :!: żerowiska linów dość mocno różnią się od żerowisk dużych leszczy. linów szuka się najczęściej w okolicach roślinności wynurzonej (grążele, grzybienie)na mniejszych głębokościach (2-3m), gdzie woda nagrzewa się szybciej. miejsca takie stanowią naturalne żerowiska linów. natomiast leszcze (duże), żerują na podwodnych łąkach na znacznie większej głębokości (wg różnych autorów jest to od 4 do nawet 8m), a liny występują tam raczej sporadycznie. więc nie ma potrzeby mieszania zanęt, skoro nęcić należy osobne łowiska. chyba, że zależy ci na łowieniu leszczaków (leszczowej młodzieży), te często można spotkać w żerowiskach linów na płytszej wodzie. ale na nie też nie trzeba mieszać zanęt, gdyż leszczowa młódź jest tak żarłoczna, że bez problemów wejdzie w linową zanętę.
erwinnf - 04-11-07, 16:30

a co gdy wędkujemy w rzece gdzie jest dużo leszcza i płoci?
sinus - 04-11-07, 17:22

erwinnf,
to niestety pytanie nie do mnie bo nie łowię póki co w rzekach....(od nowego roku zaczynam, w warcie, ale raczej spinning), z jeziorowych rad mogę polecić zakup zanęty uniwersalnej na karpiowate, a atraktory aromaty i barwniki najlepiej dobierzesz po konsultacji z miejscowymi, którzy najlepiej wiedzą czym warto nęcić, a czym nie :wink:

erwinnf - 04-11-07, 19:41

jakiej firmy zanęte uniwersalna proponujesz na jezioro?
Adas - 05-11-07, 11:36

Kolego to wszystko zależy od wody w której łowisz bo nie wszędzie każda zanęta się sprawdza, najlepiej tak jak napisał sinus konsultować się z miejscowymi, ale można użyć zanęty o zapachu wanilii jest to dobry uniwersalny zapach

zdrowia :wink:

bboobb - 05-11-07, 11:41

Adas napisał/a:
najlepiej tak jak napisał sinus konsultować się z miejscowymi

Popieram w całej rozciągłości. Miejscowi wędkarze to najlepsze źródło informacji, podpytywać, podpatrywać, a napewno dowiesz się wielu ciekawych i konkretnych rzeczy o łowisku.

Adas - 05-11-07, 16:58

jest jeden problem większość miejscowych jest bardzo małomówna :???:
sandacz - 05-11-07, 17:30

Adas napisał/a:

Zaprosisz na piwko i zaraz satja sie rozmowniejsi przynajmniej niektorzy :lol:

sinus - 05-11-07, 18:32

Adas napisał/a:

każdy wędkarz bez "wody rozmownej" raczej milczy... :wink: ale jak z browarkiem podejdziesz to się dowiedzieć co nieco możesz.
erwinnf napisał/a:
jakiej firmy zanęte uniwersalna proponujesz na jezioro?

powiem tak: jak dla mnie nie firma decyduje o jakości zanęty... najlepiej żeby ryby ją znały (czyli znowu wracamy do miejscowych....), po drugie jak masz obrane łowisko wysąduj co tam jest za dno: jeżeli muliste, to zanęta z grubszych składników może się zapadać, jeżeli w miarę twarde, to grubsza zanęta będzie selektywna (większa szansa na większą rybkę :wink: ). osobiście staram się dobierać zanętę chociaż odrobinę kontrastowo do dna (co by była widoczna).
Adas napisał/a:
można użyć zanęty o zapachu wanilii jest to dobry uniwersalny zapach

z tym się raczej nie zgodzę, najlepiej kupić zanętę bez aromatu (czyli pachnącą swoim zapachem czyt. mieszaniną zapachów składników zanęty), a aromat dodawać samemu wg potrzeb i uznania. bo może się okazać że kupiona waniliowa zanęta będzie się "gryzła" np. z anyżem czy czosnkiem.

maciek33333 - 06-11-07, 08:27

NA LESZCZE DOBRY JEST TRAPER ''BIG FISH'' SPRAWDZA SIĘ ŚWIETNIE NA WIŚLE.
erwinnf - 06-11-07, 17:32

zdecyduje sie chyba na zanętę traper jezioro. no i z tym wiąże sie moje kolejne pytanie. dotąd używałem domowej roboty zanety i dodawałem do zanęty stimulex firmy winner http://www.fishing-mart.c...r=639&kind=3066
czy mogę go dodawać do gotowej zanęty razem z jakimś atraktorem czy lepiej z czegoś zrezygnować ??

ds-fan - 30-11-07, 10:56
Temat postu: ARAS
Czy stosował któryś z kolegów produkty Firmy ARAS Faiła Abdułłajewa?Słyszałem że atrkorytry tej firmy są bardzo dobre , dość tanie i bardzo wydajne.
maniek - 01-12-07, 14:15

Nie,i nie będę nawet próbował,dlaczego?,trzy razy próby skontaktowania się z właścićelem spaliły na panewce ,po prostu nas olał.A towar niestety nie jest dostępny w sklepie.
lin - 09-02-08, 15:10
Temat postu: Firmowe zanęty?Które wybrać?
Jest teraz do wyboru tyle firmowych zanęt Lorpio, Gutkiewicza, Dragona, Tapera i inne ale które wybrać? Sam Dragon ma już w ofercie nowe zanęty Express, Aroma jak i te inne o których mniej się jakoś słyszy (Milenium, Record, Supreme, Team,itp jeśli chodzi o Dragona) Jakie zanęty wyeliminować i od jakich się zabrać? Przecież wiadomo że bez sensu byłoby testowanie wszystkich rodzajów zanęt z braku czasu i chęci (przynajmniej u mnie). Czy np. Dragon Magnum to najlepsza zanęta Dragona?Może te pozostałe są lepsze?Np taki Traper... ma tyle tych zanęt, od których mam się zabrać?Może seria Sekret?Tylko jaki kolor...? :???: :???: Pomóżcie mi jakoś i doradźcie od jakich zanęt mam zacząć... :???: :???: jakiej firmy...
andi64 - 09-02-08, 15:55

lin napisał/a:
bez sensu

to jak te bez sensu to może "SENSASSSSSS" pomoże :idea: :grin:

Unises - 09-02-08, 16:24

Witam,
przede wszystkim zastanów się "do czego" potrzebujesz tą zanętę, odpowiedz sobie na kilka pytań

- jakie ryby zamierzam łapać (gatunek)
- na jakiej wodzie (stojącej, płynącej) na jakiej głębokości (niektóre z zanęt są wstępnie dociążone)
- jaki tam jest kolor dna (można kupić coś pod kolor i nie bawić się z ziemią , glinką itd)
- ile tego potrzebuje paczka 2 kg czy może od razu wiaderko (np. długoterminowa batalia, czy poprostu dwa popołudnia z feederem)
- ile jestem w stanie maksymalnie zapłacić za 1kg takiej zanęty
- co się sprawdza na moim bajorze o tej porze roku, jakie opakowania najczęściej widać w rękach najlepszych lokalnych magików

Gdy już odpowiesz sobie między innymi na takie pytania, zobaczysz że obszar poszukiwań bardzo się zawęzi...

Nazwa, trafność doboru odcienia opalenizny w kompozycji z bielą zębów mistrza na opakowaniu, oraz ilość medali na szyji w/w pajaca nie powinny stanowić poważnego kryterium.

Ps. Nie istnieje jednoznaczna i prosta odpowiedz np. Marcel Van Den Eynde
Chyba ,że bardzo chcesz jednoznacznej odpowiedzi, to otrzymasz ją niedługo jako jeden z wyników w ankiecie produkt roku na Naszym forum :grin:

lin - 09-02-08, 17:04

a wiec zamierzam lapac przewaznie leszcza i ploc. Czasem chcialbym wybrac sie na lina. Dno jeziora jest lekko muliste, bardzo ciemne, resztki roslin na dnie,dno plaskie. Bede lowic w chwilach wolnych od szkoly, itp czyli przewaznie weekendami, chyba ze w wakacje prawie codziennie :mrgreen: , maksymalnie jestem w stanie wydac okolo 5zl za kg suchej zanety. Z opowiadan i mitow ludzi oraz to co brudasy wyrzucaja w trzciny widac czesto opakowania Dragona Magnum i Trapera (sekret, specjal) Jesli chodzi i miejsca linowe, to sa takie kolo grazeli, dno jest tam pokryte lekka roslinnoscia, racicznicami oraz jest plaskie. Sa tez miejsca plociowe gdzie dno jest piaszczyste, z obumarlymi roslinami. Glebokosc w jeziorze nie przekracza 7m a srednio jest to 3-4m
lin - 09-02-08, 17:05

no sensas ponoc najlepszy jest ;p tak mowia :grin: ale za drogi na moja kieszen
Adas - 10-02-08, 12:54

lin napisał/a:
no sensas ponoc najlepszy jest ;p tak mowia :grin: ale za drogi na moja kieszen

niekoniecznie

kolat66 - 10-02-08, 20:58

Na leszcza i ploc nigdy mnie niezawiodla zaneta Lorpio
lin - 10-02-08, 21:41

a w jakich cenach jest Lorpio?
angler-73 - 11-02-08, 12:41

Masz internet i zadajesz takie pytanie?Wpisz nazwe zanęty i ci wywali pełno sklepów które prowadza sprzedaż tych zanęt np.
http://www.okonek.com.pl/index.php?cPath=22_285
a tu masz producenta[ja używam Lorpio Super]
http://www.lorpio.pl/

wobler129 - 11-02-08, 14:07

Cytat:
a w jakich cenach jest Lorpio?

Seria Grand Prix w "większych" wędkarskich w mojej okolicy 12-13zł. :) Oczywiście za 1kg :smile: Bardzo fajna zanęta do zawodów. :wink:

lin - 11-02-08, 14:44

oho :razz: to nieco za droga :razz: :shock: hmm mysle czy by tak nie dodac do listy "sprawdzania zanet" Trapera Specjal (jakie jeszcze inne serie trapera?), oczywiscie Dragon Magnum (moze jeszcze inne serie dragona byscie wybrali?), Lorpio Extra, jak narazie wiecej sensownych pomyslow nie mam, a na pierwszy wypad na rybki juz w niedziele :razz:
wobler129 - 11-02-08, 14:56

lin napisał/a:
oho :razz: to nieco za droga :razz: :shock:

No tak. Ja będę w tym roku także kombinował - tak, żeby było taniej i mniej więcej w jakości tak samo :)

Unises - 12-02-08, 11:52

wobler129 napisał/a:
No tak. Ja będę w tym roku także kombinował - tak, żeby było taniej i mniej więcej w jakości tak samo

Zamierzasz sam komponować od podstaw z "półfabrykatów"?,
czy też będziesz kupował zanętę na spółę z kolegami w mini hurtowej ilości np. 50kg w dobrej cenie,
jest jeszcze trzecie wyjście - kupienie przyzwoitej bazy i dopieszczenie "smakołykami" ziarnami itp...

można też połączyć opcje 2 i 3

Jaką masz strategie?..no pochwal się :wink:

wujas007 - 12-02-08, 12:39

Na moje, to nie zawiodłem się jeszcze na Traperze, bez względu czy to na płoć, leszcza i inne. Najtaniej jak można (mam na uwadze skuteczność, a nie cenę) plus różne dodatki też Trapera.

Moi młodzi podopieczni nigdy nie wracają do domciu bez wyników. Jeszcze jest sprawa łowiska, tj. woda, dno, rybostan występujący w tej wodzie. Najważniejsze jednak to wiedza teoretyczna i praktyczna wędkarza. Czytać, uczyć się i podpatrywać najlepszych. Samemu eksperymentować :)

lin - 12-02-08, 14:04

chodzi tu o trapera ogolnie czy moze masz na mysli konkretne serie ?
wujas007 - 12-02-08, 14:27

Ogólnie, ale ze wskazaniem na serię " Traper Sekret"
wobler129 - 12-02-08, 14:45

Unises chodzi o kupno tańszych zanęt 1-5kg i dopieszczania ich domowymi dodatkami i może czasem kupnymi - chcę z nich wybrać jedną najlepszą, a zarazem najtańszą :grin:
wobler129 - 12-02-08, 14:46

wujas007 napisał/a:
" Traper Sekret"

Zanęty te bardzo mocno pachną. Są także słodkie. Dodawałem je w małych ilościach do całej mieszanki :) Częściowo barwi zanętę na czerwono :razz:

lin - 12-02-08, 15:10

ale ogolem jest to dobra zaneta trapera? moze ktos cos powie na temat dragona?
wobler129 - 12-02-08, 16:19

Łowiłem dwoma - jedną masówką w paczce 5kg :mrgreen: Była dobra, ale były lepsze :mrgreen: Używałem jej przez tydzień - nie da się zresztą aż tak dokładnie opowiedzieć, czy jest dobra, bo każdego dnia ryba inaczej bierze.

Tą "Sekret" używałem raczej jako dodatek zapachowy i smakowy oraz nadający kolor :grin:

sandacz - 12-02-08, 17:23

W popszednim sezonie uzywalem tylko Dragona Magnuma. I efekty byly bardzo dobre, w dodatku jest bardzo tani (ja place 8 zeta za 2,5kg). Ladnie pachnie i zawiera dosc grube frakcje. Popszednio kombinowalem z traperem i stilem ale efekty byly mierne. W tym roku kupilem troche zanet: Boland,Mondial-f i Trofeum zobaczymy co z tego bedzie :roll:
wobler129 - 12-02-08, 17:27

sandacz napisał/a:
i zawiera dosc grube frakcje

Chciałem kupić takie zanęty dwa lata temu, ale w sklepie sprzedający znajomy dał mi lekcję o tym, że takie zanęty nie mają karmić ryby tylko ją zwabić - więc te grubsze frakcje są zbyteczne :) Specjalnie wtedy szukałem "grubych zanęt".
Jeżeli chcesz trochę zaspokoić głód ryb to dodaj coś do tej zanęty, ale grubsza mało pomoże :wink:

sandacz - 12-02-08, 17:36

Byc moze tak jest... Ale wazne ze zra i biora :mrgreen: A grubsze kaski to wyworze pontonem albo wale z procy zanta idze tylko do koszyka...
lin - 12-02-08, 18:19

to jakie zanety nie sa grube? a najlepiej jeszcze o ciemnym kolorze, oczywiscie oprocz marcelka i sensasa
wobler129 - 12-02-08, 18:36

sandacz napisał/a:
zanta idze tylko do koszyka...

To powinna być o mniejszej granulacji, żeby szybciej pracowała :grin:

sandacz - 12-02-08, 18:45

Do pylu podchodzi drobnica :mrgreen:
wobler129 - 12-02-08, 18:59

sandacz napisał/a:
Do pylu podchodzi drobnica :mrgreen:

Nie tylko, wystarczy umiejętnie coś zrobić i drobnica nie uwiesi się na haku :) Ale odchodzimy od tematu :wink: Do Twojej zanęty "grubszej" wejdzie prawie tyle samo drobnicy :)

lin - 12-02-08, 19:10

dobra do rzeczy :> jaka zanete mam wybrac na wiosenne polowy (na ta pore) ? nie wiem juz sam od czego zaczac, czy po prostu przez jednych wychwalana a przez drugi krytykowana zanete dragona magnum , czy trapera np.ploc , czy trapera specjal, sekret... Lorpio? Ukierunkowanie ploc (a jesli ploc to i leszcz wejdzie :D ) ...
wobler129 - 12-02-08, 19:28

lin będziesz musiał sam wybrać jakąś na swoją wodę - opisałem troszkę Sekreta. Na Lorpio bazowałem. Efekty były dobre w upalne dni.
lin - 12-02-08, 19:32

oks oks, mysle ze zobacze na poczatek Traper Specjal,Sekret,Dragon Magnum, Lorpio (tylko jakie??)
sandacz - 12-02-08, 19:49

Ukierunkowane na ryby ktore chcesz lowic. Do tego dorzuc czegos grubszego i tyle. A jak chcesz sie bawic we wlasne kompozycje to uniwersalna i dosmaczaj. :wink:
lin - 12-02-08, 19:52

z uniwersalna sie troche boje heh :) wole kupic w sklepie i dodac odpiowiednie atraktory na dana rybe :)
sandacz - 12-02-08, 19:58

Dragon Magnum Leszcz - polecam na leszcze i krapie na duzym brudnym jeziorze, plotka tez w to ladnie wchodzila.

Z doniesien kolegi wynikalo ze na rzeczne leszcze, klenie i jazie cakliem dobrze dzialal zaneta Lorpio Extra Leszcz

Adas - 14-02-08, 22:59

traper gold series bardzo dobra na niej pokonywałem kolegów łowiących na zanętach sensasowskich ale jak to się mówi zanęta nie łowi :) )
lin - 15-02-08, 23:03

hmm no to trapera w takim razie Sekret,Specjal,gold series a co do reszty firm czekam na inne opinie :) :cool:
petros - 16-02-08, 11:04

lin napisał/a:
hmm no to trapera w takim razie Sekret,Specjal,gold series a co do reszty firm czekam na inne opinie :) :cool:

No to może ja powiem cos o Dragonie. Lipiec -sierpien 2007 z wielkim powodzeniem stosowałem połączenie Dragon Aroma lin karas karmel z lin karas xxl. Oczywiscie z duza iloscia cietego czerwonego. Leszcze i liny wariowały. Powiem tylko ze nie jestem fanem stosowania zanet w duzych workach np 3 kg. Na takiej paczce xxl zepslulem sobie cala nocke. Moze to przypadek, ale teraz zawsze kupuje opakowania dragona 0,8 kg.
Bardzo pozytywnie oceniam tez zanete Lorpio extra lin karas. To opakowanie 1,9kg, ale zawsze pieknie pachnaca zaneta i rownie skuteczna na linka.
W tym sezonie siegne po Sensas Tanches (na lina): cena wysoka, ale chce sprawdzic czy warto za te pieniadze oraz Catch Marcela van den Eynde. Jak skuteczne sa te zanety u mnie opisze po wakacjach:)

lin - 19-02-08, 10:59

hmm czyli dodac tez lorpio extra i dragona arome.Co do aromy to wczesniej juz myslalem nad nim,musze tez przetestowac :)
bronek - 20-02-08, 18:22

witam.
wypowiem sie tylko na temat zanet dragona bo je stosuje.

u mnie zaneta dziala troche odwrotnie niz u was :wink:

na zanete dragona karpiową łowiłem ładne sztuki karasia, leszcza i ploci

natomiast na zanete leszczową dragona - karpie.

przyneta to glownie bialy , cerwony robak + kukurydza z puchy (czasem o smaku truskawkowym )

brak bran wystepowal kiedy dodawalem do zanety czosnku (chyba go nie lubią). :lol:

lin - 23-02-08, 22:54

hmm jak narazie zakupilem Dragona magnum, co proponujecie kupic po tej zanecie?
Adas - 23-02-08, 23:03

bruda
lin - 23-02-08, 23:05

Adas napisał/a:
bruda
yyyy ?co to?
sandacz - 23-02-08, 23:30

Sa takie zanety , niby to opracowane przez Bogluslawa Bruda, firma bodajze nazywa sie Boland... ale glowy nie dam
lin - 23-02-08, 23:34

pierwsze slysze :shock: niech ktos cos wiecej powie o tej zanecie, rozumiem ze u ciebie sie sprawdza?
jacekkk - 23-02-08, 23:47

HEj chyba jeszcze nikt nie wspomniał o sensanie najlepsze szczerze polecam
lin - 23-02-08, 23:51

pewnie ze najlepszym :wink: w co nie watpie, lecz nie na moja kieszen :) wiec ta zaneta odpada i szukam szczescia u innych firm.
jacekkk - 23-02-08, 23:52

oj sory nie przczytałem wszystkich odp sory ale sensas jest ok
lin - 23-02-08, 23:53

okk :wink: moze masz jakies ciekawe uwagi co do innych firm?? lorpio, traper, dragon?? :lol:
jacekkk - 24-02-08, 00:20

Też są ok już urzywałem dragona lorpio trapera ale najskuteczniejszy był sensas oczywiscie jest wiele innych dobrych marek kyure orzywałem np. marcel
jacekkk - 24-02-08, 00:43

jak chcesz to moge pare rodzajów jakie urzywałem podac
sandacz - 24-02-08, 13:10

lin napisał/a:
pierwsze slysze :shock: niech ktos cos wiecej powie o tej zanecie, rozumiem ze u ciebie sie sprawdza?

Kupilem jedna paczke po wyprobowaniu opisze napewno efekty....

trini - 24-02-08, 13:22

a ja bardzo lubię trofeum, już drugi rok mam spory zapas ich atraktorów, teraz wyszły zanęty :)

Rok temu w kwietniu zamówiłam sobie przez internet od nich trochę, i wystarczyło na dłuuugo - w tym roku udało mi się na targach w Poznaniu zdobyć kilka paczek :)

Polecam, bo nie śmierdzą chemią, jak dla mnie porównywalne są z Marcelem, pod względem skuteczności, za to cena zdecydowanie zachęcajaca :lol:

Jeśli ktoś ma ochotę zdobyć taki atraktor - zapraszam do kliknięcia w zielony link w mojej sygnaturce :)

hexman - 24-02-08, 13:32

Zanęty B.Bruda są stosunkowo skuteczne na wodach gdzie ja łowię, ale nie powiem żeby wyniki były oszałamiające.
Lecz jak się je "dopieści" to są naprawde warte swojej ceny! I mogę je polecić.

Jarosław - 24-02-08, 15:25

trini napisał/a:
trofeum jak dla mnie porównywalne są z Marcelem, pod względem skuteczności,

:shock: Odjeło mi mowę :lol:

jacekkk - 24-02-08, 16:17

a urzywał moze ktoś już dżokersa jest bardzo skuteczny gdy oczywiście odpowiednio sie go poda mi sie sprawdził
:grin:

Adas - 24-02-08, 18:08

1#
jacekkk napisał/a:
HEj chyba jeszcze nikt nie wspomniał o sensanie najlepsze szczerze polecam

oj mylisz się... zależy od wody

2#
jacekkk napisał/a:
a urzywał moze ktoś już dżokersa jest bardzo skuteczny gdy oczywiście odpowiednio sie go poda mi sie sprawdził

tak ale temat jest a zanętach a nie o robaczkach :cool:

trini - 24-02-08, 18:17

Jarosław napisał/a:
Odjeło mi mowę

Słuchaj, u mnie naprawdę się Trofeum sprawdza, na równi z Marcelem :) Aczkolwiek, nie mają wszystkiego co ma marcel.
Na pewno to zależy też od innych czynników i tego, że dodaję jeszcze inne rzeczy, ale ja sobie bardzo chwalę, zwłaszcza cenowo.
Masz inne doświadczenia?
Jeden lubi to, inny tamto :) A jak się sprawdza, to czemu o tym nie powiedzieć? :roll:

hexman - 24-02-08, 19:02

trini napisał/a:
A jak się sprawdza, to czemu o tym nie powiedzieć? :roll:

Toż to święta racja :wink:

W tym tygodniu mam ochotę spróbować Lorpio, bo slyszałem o nim wiele przychylnych opinii. Tylko za bardzo nie wiem którego. Może polecilibyście coś na rzekę, głebokości ok 2-3m i o uciągu 1-2g? Ryby które przeważają to płoc, leszcz, karaś, i ukleja :neutral: a raczej uklejki. Liczę na Waszą pomoc :wink:

Ostatnim nabytkiem był Traper na wody stojące na karpiowate, dopieszczony płatkami, konopiami, i atraktorem(całość była słona) i wyniki były zadowalające, lecz zastanawiam się czy może być coś lepszego :mrgreen:

jacekkk - 24-02-08, 19:48

Adas napisał/a:
oj mylisz się... zależy od wody

to wiadomo że nie ale wyżej wymienione tez napewno sie nie sprawdzają na wszystkicvh wodach

Adas napisał/a:
tak ale temat jest a zanętach a nie o robaczkach

a czy robaki nie moga służyc do necenia a w szczegulnosci jokers odpowiednio podany z ziemia może ściągnąc piekne rybki i zatrzymac je na długo w łowisku

Jarosław - 24-02-08, 20:25

trini napisał/a:
że dodaję jeszcze inne rzeczy,

Czyli Trofeum używasz jako bazę

trini napisał/a:
ja sobie bardzo chwalę, zwłaszcza cenowo.

Popieram.

trini napisał/a:
Jeden lubi to, inny tamto

Bardzo popieram :mrgreen:

trini napisał/a:
A jak się sprawdza, to czemu o tym nie powiedzieć?

Jeszcze bardziej popieram.

ale
trini napisał/a:
porównywalne są z Marcelem, pod względem skuteczności,

Nie popieram :???:

trini napisał/a:
Masz inne doświadczenia?

Właśnie dlatego :lol:

trini - 25-02-08, 08:45

jako bazę używam bazy - jako atraktory, atraktory
no przecież chyba wiesz jak się tego używa :D :lol:
mówię o tym, że dodaję jeszcze innych rzeczy - nie samej bazy, i nie samego atraktora, tylko lecą jeszcze ziarna najprzeróżniejsze, i inne smakołyki, no i mam kilka tajemnic, których nie zdradzę, trzymam je dla siebie na SPECJALNE okazje ;)

Jarosław - 25-02-08, 18:08

trini napisał/a:
mam kilka tajemnic, których nie zdradzę,

Dobrze, że też kilka sobie zostawiłem.

Kotwica - 05-04-08, 11:08

Witam wszystkich !

Dzisiaj jak robilem porządki zozerwała mi się zanęta , na szczęście nic się nie wysypało,naderwane tylko z boku tak na 5 cm długości.Czy do niedzieli 13 kwietnia nie wywietrzeje ona i nie straci zapachu ani aromatu jeśli ją zamknąłem szczelnie ??

Daniel2330 - 05-04-08, 19:55

Poprostu zaklej powstają szczeline taśmą klejącą . A wracając do tematu wpakuj zanęte do 2 rekawmówek i dobrze zawiąż i napewno będzie ok :smile:
lin - 08-04-08, 21:40

ja jak narazie pozostane na Traperze i Dragonie. Jak sprawdze wszystkie interesujace zanety tych firm to bede patrzyl lorpio i inne. Ale na to wiadomo ze trzeba czasu.
angler-73 - 27-04-08, 11:48

Prosba do wszystkich.Potrzebuje przepis na zanęte na karasia-lina,Zbiornik mała żwirownia 1,5-2,00m gł,łowisko jeszcze nie zarośniete moczarka i dla tego o tej porze roku mozna połowić tam kilowe karasie bo potem to jest nie możliwe,dominującą tam ryba sa karas,lin,karp.Budżet nie ograniczony.
Mam coś takiego co sądzicie;
1kg.Special Marcela
1kg.Tench&Carassio Robinsona
1kg.Traper Gold Series Select
300g.Biszkoptu miodowego
Pinka

Jarosław - 27-04-08, 18:57

Nie radzę mieszać zanęt czterech producentów jednocześnie, bo nie wiadomo wtedy co rybom zaszkodzi :lol:
angler-73 - 27-04-08, 19:18

Więc co radzisz :?: Nie wieże że nie ma tu wedkarzy mogących mi doradzić :sad:
Jarosław - 27-04-08, 19:43

angler-73 napisał/a:
Nie wieże że nie ma tu wedkarzy mogących mi doradzić

:lol: ale Pyton Ci już odpowiedział :wink: a z moim zdaniem się za bardzo nie liczysz.

krzychu_sc - 02-05-08, 12:30

witam mi bardzo dobre efekty przynosi sensas i traper gold series ale jak wiadomo nie ma mieszanki doskonalej i musisz kombinowac z zanetami jak i dodatkami do nich bo na jednym stawie dziala tak a na i nnym ryby maja inne upodobani i juz trzeba kombinowac ale tak jaki juz pisalem tamte zanety na wiekszosci lowiski mi sie sprawdzaly :grin:
stocha - 02-05-08, 13:36

angler-73 jeśli lin i karas jest rybą dominującą to ja bym nie wieżył że te droższe mieszanki są lepsze :wink: U mnie dobre wyniki osiągam na zanetach trapera,lub mieszance dragona magnum z expresem i xxl,naprawdę polecam,a jako okrasę dodaj trochę posiekanych czerwonych robaczków :wink: Jeśli lin nie żeruje to jak mawia mój znajomy wędkarz(ps: starszej daty :wink: ): możesz mu nawet d..e miodem posmarować i tak nie weźmie :wink: :lol:
angler-73 - 05-05-08, 12:01

Dzięki wszystkim za rady.Łowiłem na zanęcie Robinsona Tench&Carassio +biszkopt miodowy+kukurydza przetarta+pinka i stara prawda sie sprawdziła jak nie bierze to... :evil: złowiłem 2 karasie towarzysz obok to samo (zaneta Dragon).Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz :cool:
sandacz - 30-05-08, 18:00

Witam !
Mial ktos do czynienia z zaneta Marcela Super Carp White ?
Czym ja ewentualnie "doprawic", mam zamiear dorzucic do niej kukurydze. Woda to maly 3 ha zbiornik z woda stojaca. Ryba przewazajaca to wlasnie karp,lin i rodzimy karas, na te ryby mam zamiar sie nastawic. Jezeli nie to, to co innego w tej cenie ???

Matik - 02-06-08, 21:12

do tego marcela dodawałem albo tandem baitsa jakies atraktory albo winnera. dorzuc kukurydze i troche białego
sandacz - 03-06-08, 08:12

Dzieki czyli oglnie zaneta warta polecenia ?
Unises - 03-06-08, 08:33

sandacz napisał/a:
Dzieki czyli oglnie zaneta warta polecenia ?

Zanęty Marcela od bardzo wielu lat to "absolutny sufit" wśród zanęt :wink:

lin - 16-06-08, 12:07

mam do was takie ogolne pytanie odnosnie trapera sekret a mianowicie jest pare kolorow sekreta (czany,czerwony,zolty) no i wlasnie jakie kolory na jaka pore roku/na jakie dno itp? chce poznac charakterystyke tych zanet "do czego" i kiedy je uzywac
hexman - 16-06-08, 13:33

lin, czarny sekret jest na płoć. Jasne zanęty są raczej leszczowe-to jest ogolna zasada ktora powinno sie kierować.
Daniel2330 - 16-06-08, 13:37

Zanęty ciemnego koloru stosuje sie przewarznie w zimie albo gy dno jest ciemne a ryby boją sie jasnych zanęt ale niezawsze tak jest czesto ryby jubią jak zanęta kontrastuje z dnem i w tym przypadku stosuje sie zanęty o jasnych kolorach
hexman - 16-06-08, 13:39

Daniel2330 napisał/a:
czesto ryby jubią jak zanęta kontrastuje z dnem

Nie mówimy teraz o płoci, która raczej unika takiego połączenia :wink:

Daniel2330 - 16-06-08, 21:16

niekoniecznie tak musi być czesto stosowałem jasne zanęty z dodatkiem pieczywa fluo i miałem bardzo dobre wyniki . A pozatym niema jednoznacznej reguły na to jaki kolor zanęty na jakie ryby . Najlepiej to samemu dojśc za pomocą prób i błędów do tego jaki kolor na danej wodzie sie spisuje najlepiej . :razz:
lin - 18-06-08, 09:34

a co z traperem czerwonym?? ja slyszalem ze ploc to najlepiej na czerwona zanete :>
Daniel2330 - 18-06-08, 13:33

to zależy na jakim akwenie łowisz na jednym idą do czerwonej a na inym do czarnej niema reguły nato :wink:
lin - 28-06-08, 21:45

no to w takim razie trzeba przetestować oby dwie :) tylko czy te zanęty nadają się na koszyk?? ...
petros - 01-07-08, 08:46
Temat postu: Gutkiewicz Big Fish Premium
Co sadzicie o zanecie Gutkiewicza Big Fish Premium? Czy jest ona porownywalna z seria xxl Dragona?
robas1971 - 16-07-08, 12:57

Witam.mam pytanie czy ktos stosował juz zanete TRABUCCO ULTIMATE ETANG PRO oraz TRABUCCO RIVER i z jakim skutkiem pozdrawiam
maju - 29-07-08, 13:27

Zastanawiam się nad kupnem 2,5 kg zanęty dragon magnum na leszcza. Czy używacie zanęt z tej serii , jakie macie opinie na jej temat :?:
qbalub - 29-07-08, 17:32

Mam pytanko:) używał już ktoś zanęt dragon nature?? skutkują one ??? i czy w tym okresie będą dobre na karpia??ponieważ mam zamiar ustawić się na nockę której celem jest karp i węgorz:) z wędkarskim pozdrowieniem;) :grin:
maju - 05-08-08, 15:06

Ostatnio zakupiłem tego dragona magnum leszcz i jestem całkiem zadowolony. Zanęta ma fajny łagodny zapach, a po odpowiednim podrasowaniu wyniki na rybkach są też ok :wink:
Zipacna - 07-08-08, 22:22

A jaką zanętę polecacie na środkową Wisłę? - łowienie z gruntu - DS, docelowo - leszcz, płoć, karp (w tym sazan) i "czepidła" typu kleń, krąp.
Jutro wybieram się do sklepu i muszę zrobić zaopatrzenie, a widzę że zawodowcy tutaj doradzają.

lin - 08-08-08, 17:43

Jak oceniacie zanęty Trapera Gold Series i Sekreta??
cinek1979 - 09-08-08, 07:41

gold series jest brdzo dobrą serią zanęt szczególnie experta lubię , spróbuj też lorenca z serii super u mnie cenowo mniej więcej to samo co gold series a sprawdza sie na odrze szczególnie na leszcze i krąpie
jonnu - 05-09-08, 20:27
Temat postu: Czy Traper Feeder To dobra zaneta
Witam Chcial bym sie dowiedzic czy traper feeder czerwony jest dobra zaneta Na zawody Grubnowe na odrze?? z gory dzieki
maju - 06-09-08, 11:27

Cytat:
czy traper feeder czerwony jest dobra zaneta Na zawody

Nie :twisted:
U mnie zanęty trapera kiepsko się spisują przy rekreacyjnym łapaniu, a co dopiero na zawodach....
Polecam na zawody gruntowe zanętę marcela Gold Pro Bream :wink:

tomek1 - 06-09-08, 11:56

maju napisał/a:
U mnie zanęty trapera kiepsko się spisują przy rekreacyjnym łapaniu, a co dopiero na zawodach....
Polecam na zawody gruntowe zanętę marcela Gold Pro Bream :wink:

To jeszcze napisz jaka jest różnica w cenie- żeby porównanie było pełne :lol:

hexman - 06-09-08, 13:30

maju napisał/a:
Gold Pro Bream :wink:

Nie wszyscy mają tak zasobny portfel :lol:
tomek1 napisał/a:
jaka jest różnica w cenie
GP bream kosztuje 14 zł/kg. Ale jak już polecać takie zanęty, to bardziej mi się sprawdził sensas 3000, różnica 4 zł jest nieznaczna już na takich zanętach(jak ktoś może dać za zanęte 14 to może też dać 18 :lol: ), do tego bremix SS za 13 zł i zanęta gotowa :lol:
A tak poważnie to sam na zawodach używam trapera zawodniczego+dodatki MVDE, wychodzi przystępnie, a wyniki są naprawdę dobre na wiśle :wink:

Jeśli już mówimy o zanętach Gold Pro Bram, to nie sztuka kupić zanętę... sztuka dobrać do nich odpowiednie dodatki i atraktory :wink: . Jeśli chodzi jeszcze o tą zanętę, to dobrze jest ją namoczyć dzień przed zawodami, żeby dobrze się nawilżyła i słabo pracowała :wink:

tomek1 - 06-09-08, 15:32

hexman napisał/a:
GP bream kosztuje 14 zł/kg

Czyli mniej więcej tyle co dwie 3 kilowe paczki trapera. :lol: I tej informacji brakowało w porównaniu :mrgreen: :wink:

robcio - 06-09-08, 20:19

maju napisał/a:
U mnie zanęty trapera kiepsko się spisują przy rekreacyjnym łapaniu

A u mnie wręcz przeciwnie, dodając do uniwersalnego trapera melasę i siekane rosówki mam całkiem przyzwoite wyniki w połowach leszczy i w dodatku na "łódzkich" wodach :wink:

maju - 09-09-08, 17:03

Cytat:
Czyli mniej więcej tyle co dwie 3 kilowe paczki trapera. :lol: I tej informacji brakowało w porównaniu :mrgreen: :wink:

Wiem że jeśli ktoś nie ma kasy to na pewno wybierze trapera albo jakąś inną tańszą zanętę...
Ale ja jak się wybieram na zawody to wolę wybrać zanętę sprawdzonego producenta :smile:
Swoją drogą na zawody niezła jest zanęta Sensas 3000 Bremes(z dodatkiem Super Bremix)

cinek1979 - 10-09-08, 17:32

wiosną dobrze połowiłem na gold series trapera płocie ,latem ładnie wchodził wnią leszcz i krąp....przynajmniej u mnie na odrze i jej kanałach
sandacz - 10-09-08, 18:55

Kupilem niedawno kilka paczek GS do testow i powiem ze bez fajerwerkow u mnie o wiele lepiej sprawdza sie zaneta Dragona Magnum ktora jest 2x tansza :wink: Pozatym po przesianiu golda przez sito zostalo pelno jakis smieci : folie, papierki itp. :???:
Reasumujac zostaje przy Dragonie

hexman - 10-09-08, 19:00

sandacz napisał/a:
po przesianiu golda przez sito zostalo pelno jakis smieci : folie, papierki itp

U mnie to jest na porzadku dziennym-i traper(obojetnie czy zawodniczy czy zwykły), czy brud.. ogólnie jest to ta niższa półka, więc wybaczamy :lol: :lol: .
U mnie gold sprawdza się dosyć dobrze, więc ja pozostaje przy papierkach i foliach ;)
Na dragonach powiem szczerze nigdy nie łowiłem, ale dla mnie podstawowymi zanetami są: traper i Brud, a od święta MVDE :wink:

#_GoNzO_# - 05-10-08, 10:21

U mnie dobrą zanęta na rzekę była zanęta Dragona MAGNUM,traper też nie jest zły ale zanęty stila też są dobre :P
DooLiN - 09-11-08, 22:53
Temat postu: Zanęta Jaxon Select Płoc
Chciałbym się dowiedziec o skutecznośc zanęty Jaxon Select Płoc i czy wogóle opłaca się ją kupowac.Może ktoś wie z czym dobrze się komponuje.Prosze o wypowiedzi na temat tej zanęty i serdecznie dziękuje za odpowiedzi. :razz:
qbalub - 15-02-09, 14:47

A co sądzicie o zanętach profess?? używał już ktoś ich?? jakie efekty i jaką cenę mają te zanęty?? pozdrawiam :wink:
sandacz - 23-03-09, 19:43

Witam!
Mam małe pytanko przed sezonem chce kupic troche zanęt i mam problem. Nie wiem czy inwestowac w Lorpio Extra czy może Gutkiewicze Performance, obie serie kształtuja sie podobnie cenowo... jakie jest zdanie bardziej doświadczonych, konkretnie chodzi o zanęty karp,leszcz, płoć.

Pozdro

tomek1 - 23-03-09, 21:01

sandacz napisał/a:
konkretnie chodzi o zanęty karp,leszcz, płoć

Jak masz możliwość, to szukaj Still-a. Miodowa na karpia i czarna (z dodatkiem krwi) na pozostałe ryby. Kup, nawilż i powąchaj :wink:

Damian21 - 06-04-09, 14:06

tomek1 napisał/a:
Jak masz możliwość, to szukaj Still-a.

potwierdzam, w zeszłym sezonie uzywalem glownie stil'a HPB karp wanilia, miod a takze B.Bruda karp wanilia lub miod - takie moje uniwersalki na karpia, karasia i lina, bardzo mi spasowaly, rybom też :smile:

omen93 - 08-04-09, 07:38

Szczerze mówiąc to ja używam przeważnie zenęt Stil.Na dragona i lorpio też nie narzekam. :wink: HPB to naprawde dobra seria...a zapach i smak takiej zanęty przedni.Polecam również serie TURBO-LOCK i Formel1.-do tych zanęt nie dodaje się już żadnych uszlachetniaczy,dodatków(są to mieszanki w 100% kompletne-wskazania producenta).Jedynie wiadomka...odpowiednią ilość robali,ziarna.
b0bek - 08-04-09, 13:44

Z tych tańszych polecam Star Fisha. Nie jest może jakiś super, ale przyzwoity. Dobra cena jak na uczniowską kieszeń. Wystarczy troche podrasować i można łowic :P
lin - 17-05-09, 09:03

a co powiecie na temat Trapera Leszcz, Płoć i Feeder ??
warszawa_24 - 17-05-09, 09:40

Traper Leszcz i Płoć - miałem.
Płoć musiałem wzbogacić pokaźną ilością konopi, słaba zanęta, jakoś mi się niepodoba,
Leszcz nie lepszy.

Ja na Trapera nie łowię, polecam Stil.
Tańsze (Extra, to taki najlepszy z tańszych 4zł) i na moim łowisku efektywniejsze.

lin - 17-05-09, 09:48

no właśnie ja zauważyłem że ten traper coś lipa...ogólnie zielony zwykły traper (płoc, leszcz, lin i karaś) Nie wiem jak inne serie trapera np. Sekret, Specja, itp. Ten Still jest dobrze dostępny w sklepach? Mam jeszcze prośbę do wędkarzy którzy znają dobrą i z grubą granulacją zanętę na leszcza albo ogólnie denną
Damian21 - 17-05-09, 09:51

lin,te tanie to sa raczej bazy do samodzilnego wzbogacenia pod jakas rybe.
sproboj zanęt B.Bruda.

warszawa_24 - 17-05-09, 09:57

lin napisał/a:
dobrą i z grubą granulacją zanętę na leszcza albo ogólnie denną

Ja znam :mrgreen: .
Stil HPB Duży Karp, Lin, Karaś.
Żółta, miodowa, grubofrakcyjna zanęta (nawet wafle w niej są).
Polecam.

Co do dostępności, u mnie jest ale zato niemam
Damian21 napisał/a:
B.Bruda.
.
Trzeba pytać, sprzedawcy mogą przywieść z hurtowni.
Ja się w Stila zaopatruję w bricomarche.

lin - 17-05-09, 10:00

Damian21 napisał/a:
lin,te tanie to sa raczej bazy do samodzilnego wzbogacenia pod jakas rybe.

kurde damian takiej odpowiedzi od kogoś chciałem usłyszeć, bo ten traper to już mi spokoju nie dawał długo (jakiś syfiasty jest). Więc trzeba zmienić zupełnie zanętę :> Jak wygląda cenowo ten brud i jaką dokładnie zanętę bruda wybrać na leszcza, płoć, lina i feeder? ja akurat nie mam talentu do tworzenia własnych zanęt, więc chyba naprawdę muszę zacząć kupować coś droższego i atrakcyjniejszego. Dzięki warszawa, widzę że wiele ludzi chwali tego Stila

Damian21 - 17-05-09, 17:05

B.Bruda to sa zanety hyba firmy boland, karp wanilia lub miód, karasiowo-linowa widzialem ostatnio to inne pewnie tez sa, nie sa najtansze, hyba 2,5kg/12zl ostatnio uzywalem czesciej Lorencowskich bo ww. akurat braklo i jakies nieznane mi dotad "starfish" podobniez na karpie - taki owocowy zapach - calkiem niezla choc niedbale zmielona, duze bryly herbatnika i cale fistaszki(bez skorupek :mrgreen: ) ale 9zl za 3kg to niejest zle, poko co na dzikiej wodzie lowilem ploc/wzdregi i linek weszedl wiec oceniam pozytywnie.
maju - 17-05-09, 18:27

Damian21 Starfish wg. mnie robi dobre zanęty, szczególnie mi przypadła do gustu leszczowa(są dwa rodzaje żółta i czerwona) oraz uniwersalna. Do tego dawałem zawsze jakieś dodatki i atraktor i wyniki były bardzo dobre... :razz:
U ciebie nie ma problemu z jej dostępnością?? Bo u mnie od dłuższego czasu jej nie sprowadzają, a szkoda :mad:
Co do zanęt B. Bruda nie jest to może jakaś rewelacja ale najgorsze też raczej nie są...
Mam teraz z tej firmy zanętę Karp Wanilia(mieszam ją z Turbo Marcela ale nie daję jej za dużo) i jest ok.. sprawdza się dobrze na lescze :grin:

Cytat:
bo ten traper to już mi spokoju nie dawał długo (jakiś syfiasty jest). Więc trzeba zmienić zupełnie zanętę

Uważam że zanęty trapera to po prostu chłam, często zdarzało się że w paczce lądowały jakieś folie i nie zmielone grube frakcje...
Efektów też nie miałem za dobrych :neutral:

Damian21 - 18-05-09, 08:14

maju napisał/a:
Damian21 Starfish wg. mnie robi dobre zanęty,
dzięki za info.
maju napisał/a:
U ciebie nie ma problemu z jej dostępnością?? Bo u mnie od dłuższego czasu jej nie sprowadzają, a szkoda :mad:
dotąd się z nią jeszcze nie spotkałem, ale myśle że zaczną je regularnie sprowadzać
maju napisał/a:
Co do zanęt B. Bruda nie jest to może jakaś rewelacja ale najgorsze też raczej nie są...
Mam teraz z tej firmy zanętę Karp Wanilia(mieszam ją z Turbo Marcela ale nie daję jej za dużo) i jest ok.. sprawdza się dobrze na lescze :grin:
wanilia czy miód jest bardzo uniwersalnym zapachem, dobzre sie komponuje i raczej nie gryzie z większością zapachów dlatego sie nie dziwie ze przerobiles ja pod leszcze ;) za to jest zawsze pachnąca i świeżutka.
Damianxtx - 22-05-09, 20:21

Starfish miałem to kilka razy jak dla mnie porażka z tą zanęta. Nie wiem czemu narzekacie na tego tarpera ta z serii sekret przypada rybą do gustu przynajmniej u mnie na niektórych wodach.Ogólnie to muszę coś nowego wypróbowac
dominik poznan - 24-05-09, 19:58

Nie polecam zanęt INSEL nawet drobnica nie zwraca na nie uwagi kompletne dno !
Dragon i traper są bardzo korzystne

Vasyl - 27-05-09, 22:45

Dzis z ciekawosci kupilem zanety Profess i powiem ZENADA.

90% to zmiksowane przeterminowane produkty spozywcze wszelkiego rodzaju - znalazlem nawet duze gumiaczki a'a Haribo!!!
Zaneta po rozrobieniu bardzo slabo sie wiazala ze soba.

kaperecz - 28-05-09, 09:05

Zamówilem na alegro Zanęta MUNDIAL Super Mix http://www.allegro.pl/show_item.php?item=639980652 I podczas rozmowy tel. zostałem poinformowany ze jest to orginalna zanenta belgijska z gwarancją importera w polsce nie otwierana, a otrzymałem kurierem zanete Gutkiewicza. Czyste oszustwo.
moesso - 28-05-09, 18:20

W końcu promocja od Artura ;)
swider86 - 19-05-10, 02:25

A ja z czystym sumieniem poleciłbym ci zanęty BOGUSŁAWA BRUDA. Zarówno do łowienia codziennego(wersja tańsza) :razz: jak również serię zawodniczą(naturalnie wersja droższa aczkolwiek w porównaniu do innych zawodniczych zanęt naprawdę w przystępnnej cenie). W szczególności sprawdza się czarna płoć oczywiście z kilkoma dodatkami, w którą z powodzeniem wchodzą naprawdę różnego rodzaju gatunki ryb a mi sprawdzała się i sprawdza do dziś zarówno na wodach stojących jak i płynących. Z tego co widzę nie jest ona jeszcze chba zbyt powszechna może nie weszędzie jeszcze dotarła ale naprawde warto jej poszukać i na niej poekspermentowac :lol: pozdrawiam
seb603 - 01-06-10, 19:47

jeżeli chodzi o zanętę na leszcza to mogę polecić TRAPERA z serii sekret żółty ale dość droga.
sebek - 08-06-10, 18:54

Również polecam Sekreta Trapera wszystkie rodzaje (poza czerwoną ręce barwi jak cholera)
troche droższe są świetne Gut-Mix GMS oraz Trapery Gold Series.Z tańszych Gutkiewicze są przyzwoite oraz Sil J.Lesniwolski szczególnie płociowa o sm.Czekolady oraz leszcz marcepanowy.

oI0 - 08-06-10, 20:15

Starfish seria special two, big carp , Traper - sorry wg. mnie porażka bułka tarta z atraktorem zapachowym , ew. seria gold (ok 10zł za kg ) no i oczywiście Sensass
Damian21 - 08-06-10, 22:45

sebek napisał/a:
wszystkie rodzaje (poza czerwoną ręce barwi jak cholera)
a co powiesz na "czarny leszcz" B.Bruda? rzeczywiście czarny - chyba 25% pyłu węglowego(swoją drogą trzeba mieć głowę do interesów) tam jest, lekko tłustawa. tak, idealnie przywiera do skóry.
po mieszaniu łapy jakbyś przekopał gołymi rękami pół cmentarza(proponuję gdzieś zaszyć się na resztę dnia), jako zanęta zła nie jest - choć nie łowiłem leszczy :mrgreen: .

sebek - 09-06-10, 05:21

nie testowałem Bruda nigdy więc niemam zdania zawsze wolałem postawić na Gutka który rzadko zawodził
tomek1 - 09-06-10, 07:53

Damian21 napisał/a:
po mieszaniu łapy jakbyś przekopał gołymi rękami pół cmentarza

W końcu "Brud" :mrgreen: :lol:

BOBO - 09-06-10, 21:37

Startujac w zawodach zawsze stosowalem i bede stosowac zanety Marcela!
Nie jest tak ze ktos kupi 3,4 rodzaje zanety wymiesza do kupy i bedzie miec efekty,do tego trzeba czasu ,duzo czasu by dobrac odpowiednie rodzaje zanet do siebie!Ja do tego dochodzilem niecale 2 lata i teraz moge powiedziec ze bylo warto!
Kiedy byly dobre zanety Sensas-a,teraz uwazam ze zeszly ponizej kreski,dla mnie przeszly do historii!

maniek - 09-06-10, 22:16

BOBO napisał/a:
duzo czasu by dobrac odpowiednie rodzaje zanet do siebie
Dobierasz zanętę do siebie ,a nie do wody. :?:
rojass - 10-06-10, 18:56

Chodziło zapewne o mieszanie kilku różnych i wrzucaniu takiej mieszanki do wody :)
BOBO - 10-06-10, 21:12

Macie racje,zle napisalem o ci mi chodzi(moja gafa)
Reasumujac :Dobieram(y)zanete do lowiska i do okreslonych gatunkow ryb

tom3hs - 11-06-10, 21:51

BOBO napisał/a:
Startujac w zawodach zawsze stosowalem i bede stosowac zanety Marcela!
Nie jest tak ze ktos kupi 3,4 rodzaje zanety wymiesza do kupy i bedzie miec efekty,do tego trzeba czasu ,duzo czasu by dobrac odpowiednie rodzaje zanet do siebie!Ja do tego dochodzilem niecale 2 lata i teraz moge powiedziec ze bylo warto!
Kiedy byly dobre zanety Sensas-a,teraz uwazam ze zeszly ponizej kreski,dla mnie przeszly do historii!

nie trać nadziei zanęty Snsasa były dobre i będą zależy od łowiska na wszystkie nie polecam Marcela oraz Marcel też zjechał z jakości jak każdy gdy wchodzi firma daje z siebie wszystko by wyrobić renomę a potem po kosztach daje i się już tak nie przykłada raz bardziej jest to widoczne raz mniej pozdro

mariusz13087 - 13-06-10, 12:02

Stosowalem zanete B.Bruda, mysle ze jest gorsza od Trapera, tani szajs
dudi82 - 11-07-10, 00:34

polecam zanęty pana Zbyszka Milewskiego na rekreacyjne łowienie serie Extreme, bardzo dobra relacja jakości do ceny.
tomek20stencel5 - 06-08-10, 06:31

Rekreacyjnie głównie Stil (za to, że są grube, ładnie pachnące, bez śmieci i za to, że ładnie rybki u mnie ściągają), Traper, a na zawody to MVDE, lub też ew. zależnie od łowiska MVDE + Stil.
dominik poznan - 28-05-11, 21:51

Co powiecie o zanętach eldorado?do tej pory stosowałem dragon magnum w jednym łowisku się sprawdzały natomiast w innym klapa zupełna
dominik poznan - 29-05-11, 22:19

Dziś sprawdziłem zanętę hpb eldorado leszcz piernik na początku po otwarciu i wsypaniu zanęty suchej do wiadra okazało się że nie pachnie zbyt przyjemnie i już odechciało mi się wyjazdu ale z braku zajęcia pojechałem na rybki i okazało się że rybki mają inne zdanie o niej w zanętę weszły ładne płocie leszcze do zanęty dodałem robaków i kuku zmieniam zanętę z dragona na eldorado hpb
T.N.T - 30-05-11, 19:34

Wg. mnie najlepszy jest Sensas.
dominik poznan - 30-05-11, 20:03

może i najlepszy ale cenowo drogi a mieszkając praktycznie nad jeziorem i spędzając nad nim większośc wolnego czasu wyrzucać tyle kasy co chwila to przesada a nęcenie typowo ziarnem niema sensu bo jeziorko blisko miasta i w weekendy miejsca pozajmowane a tak tania zanęta z ziarnem daje efekty bardzo dobre bez długoterminowego nęcenia
Kozii - 30-05-11, 20:19

Wszystko zależy kto ile ma pieniędzy. Nie oszukujmy się do rekreacyjnego nęcenia nie jest nam potrzebny nie wiadomo jaki Sensas, wystarczy jakiś Traper czy coś w tym stylu. Natomiast podczas zawodów już nie jest tak kolorowo i nie niestety najczęściej aby coś osiągnąć trzeba zainwestować spore pieniądze.
daniello2010 - 30-05-11, 20:22

A jaka jest skuteczna zanęta na leszcza,lina??Jaka firmę proponujecie?łowię głównie feederem
dominik poznan - 30-05-11, 20:59

P. lorenc grand prix jedyna zanęta która sprawdziła mi się na lina do tego pinka i kolorowe robaki a na leszcza zanęta samet leszcz
Kozii - 30-05-11, 21:05

Niema "cudnej" zanęty. Na każdym łowisku będzie się sprawdzało coś innego. Dla przykładu raz kup traper raz gutka i zobacz na co będziesz miał efekty. Trening czyni mistrza.
Krzycho Wędkarz - 22-07-11, 17:42

Ja obecnie stosuję zanęty Stila, długo używałem Trapera ale obecnie jestem bardzo zawiedziony tymi zanętami. Zanęta Stila po namoczeniu i przesianiu przez sito jest sypka, łatwo się z niej lepi kule, szybko opuszcza koszyczek, po wrzuceniu do wody ładnie się smuży w postaci słupa (testowałem na płyciźnie), natomiast z Trapera robi się klucha, po przesianiu przez sito konsystencja mielonego a po odpadnięciu tego na dno tworzy się jedna wielka ciapa, do tego słabiej pachnie i jest u mnie droższa. Łowię rekreacyjnie, więc nie stosuję dużo dodatków: kukurydza, cięte rosówki, pinka, konopie, czasem jakiś atraktor w proszku - w zależności od tego, co mam.

Bardzo fajne efekty miałem rok temu stosując zanętę piernikową na leszcza. Może nie łowiłem kolosów, ale rybki często brały, interesowała też liny.

Niestety nie znalazłem jeszcze w okolicy zanęt Dragona, tez bym chętnie wypróbował.

dominik poznan - 22-07-11, 19:07

Na moim jeziorku stosuje 2 zanęty tam gdzie wrzucam ziarno z łodzi co 3 dni daje sypkiej zanęty mundial-f zeby drobnica wysprzątała resztki a na wypad w inne miejsce nie nęcone stosuje zanęty eldorado
Smile - 22-07-11, 21:31

Ja używam głównie zanęt Lorpio. Według mnie są najlepsze, nawet najtańsze wersje maja zapach bardzo intensywny 3 razy silniejszy niż badziewie TRAPERA.
SoV3re!gn - 29-07-11, 19:48

JA stosuję zanętę DB oryginal i bardzo ją chwalę :grin: