W璠karstwo - Forum Dyskusyjne
Forum w璠karskie portalu w璠karskiego haczyk.pl - w璠karstwo, 這wiska, sprz皻 oraz metody i sposoby po這wu.

Tematy og鏊ne - Co teraz 這wicie na rzece?

bobiniarz - 04-03-09, 11:43
Temat postu: Co teraz 這wicie na rzece?
Witam, zak豉dam ten temat, poniewa, w sobot pierwszy raz wybieram si nad rzek, dok豉dnie na Wis喚, odcinek tu za Warszaw (na wysoko軼i υmianek).
Jak do tond 這wi貫m tylko na jeziorach, a rzeka jako mnie odpycha豉, ten nurt i w og鏊e. Czytaj帷 cz瘰to Haczyka i wasze relacje z wypraw, postanowi貫m te spr鏏owa. Troch poczyta貫m i b璠 pr鏏owa 這wi na przep造wank, bo do gruntu nie mam odpowiedniego sprz皻u.
I tu moje pytanie: Jakie ryby teraz 這wicie na rzekach i na co. N璚i czy nie, a jak tak to czym? Mo瞠 jakie uwagi co do miejsca po這wu, Z tego co wyczyta貫m to powinienem szuka miejsc ze s豉bszym nurtem i nie za g喚bokich ( ok.2m ). Zestaw przep造wanki, lekko przegruntowany, czy raczej wisz帷y nad dnem?
Wszelkie sugestie mile widziane.

Miras - 04-03-09, 12:41

Sorry 瞠 troch nie na temat, ale kolega z moich okolic wi璚 nie mog貫m si powstrzyma... :mrgreen:

Bardzo ciekawe pytanie, jestem w podobnej sytuacji co bobiniarz, z tym 瞠 ja spr鏏uj na feedera. Koledzy 這wi帷y na Wi郵e, pom騜cie 鄴速odziobom :roll: .

Lord Konrad I - 04-03-09, 15:16

nie wiem ch這paki co na Wi郵e, ale ja si powoli szykuj na jazie :mrgreen: Lubi groch ;) Na sp豉wik na pewno p這tki. Na spina okonie, klenie, i r闚nie jazie.
Robal - 04-03-09, 16:07

Panowie najlepiej teraz p鎩嗆 na p這cie, na haczyk da pinki lub bia貫go, zan耩cie ziemi z dodatkiem joka, mo瞠cie te doda zan皻y z klejem + m彗a piernikowa tylko nie przesad嬈ie z ilo軼i. 2 metry powinno by odpowiedni g喚boko軼i, najlepiej jeszcze w jakim dole, lub na kraw璠zi do逝.
hexman - 04-03-09, 16:24

Pami皻ajcie, 瞠 przy n璚eniu na rzece, trzeba odpowiednio doci捫y zan皻 glin, lub w razie potrzeby, czym "ci篹szym". :wink:
rav91 - 05-03-09, 09:15

A w豉snie jak to jest z tymi glinami i klejami :?: Kiedy tego dodawac i w jakich proporcjach :?: Czy ktos by m鏬 mi to wyjasnic :?: :sad:
Vasyl - 05-03-09, 12:51

Ja na sredni uciag dodaje 0,5kg kleju na okolo 2kg zanety. Do tego zmielone platki owsiane ( tez kleja) i troszke ziemii. Sporo, ale mam pewnosc ze zaneta nie splynie
Miras - 06-03-09, 23:43

Czyli reasumuj帷:

na haczyk: pinka lub bia貫 (a co s康zicie o czerwonych robaczkach, lub ros闚ce jeszcze za wcze郾ie?)

miejsce po這wu: niezbyt g喚boko max 2m

Nie b璠 ukrywa, jest pi徠ek par piwek sie wypi這 :mrgreen: wi璚 mo瞠 pisz troch nie sk豉dnie ale mam jeszcze kilka pyta:

Je郵i 這wi z g堯wki to rzuca na styku nurtu i spokojnej wody czy w spokojn wod?
Jak zan皻 wybra? A mo瞠 nie ma to wi瘯szego znaczenia?

Zwykle na pocz徠ku sezonu wol 這wi na wodzie stoj帷ej ale jest jeszcze sporo lodu wi瞛 w gr wchodzi jedynie nasza poczciwa Wis豉 :roll:

bobiniarz - 08-03-09, 22:14

No i sezon rozpocz皻y. Ja kontra ryby 0:1. Ryb zero, a ja straci貫m przelotk szczytow w jednej z w璠ek, spad豉 gdzie podczas dojazdu nad wod, wi璚 mo積a powiedzie 瞠 samob鎩. Ca造m szcz窷ciem mia貫m jeszcze dwa kije. Z mojej analizy wynika 瞠 wybra貫m z陰 miejsc闚k. Od brzegu od razu 1,5m g喚boko軼i i po jaki dw鏂h metrach spad do 7-8 metr闚 i to nie by do貫k tylko d逝ga rynna z mocnym nurtem. A gdzie 20m od brzegu by豉 wyspa. Pr鏏owa貫m przep造wanki i w nurcie i na p造ci幡ie, ale bez efekt闚. Nied逝go powt鏎z wypraw nad Wis喚 ale w inne miejsce.
Je瞠li kto ma jakie porady co do miejsc闚ki to pisa 鄉ia這.

Miras - 20-03-09, 21:17

Pozwol sobie odkopa temat :mrgreen:

Jakie teraz macie wyniki na du篡ch nizinnych rzekach? By貫m ju kilka razy nad rzek, ale bez w璠ki. Na warszawskiej Wi郵e jest dosy sporo wody i uci庵 te jest du篡. Nie wiem jak si zabra do 這wienia. Jakie miejsc闚ki wybiera w takich warunkach, by po豉pa feederem?

Vasyl - 21-03-09, 17:29

Nad Odra w Szczecinie bylem tydzien temu z DS. Wyniki mocnosrednie, ale jak na t pore roku moze byc. Pokazal sie nawet drobny leszczyk szukajacy juz miejsca na tarlo.

Zaczyna juz ladnie skubac okon. Wczoraj koledzy polowili. Jutro ja jade na pasiaka :)

Lary - 21-03-09, 21:14

Generalnie u mnie wysoki stan wody ale da si znale潭 kilka metr闚 spokojniejszej wody gdzie jazia i p這 mo積a po這wi.
Miras - 21-03-09, 22:43

Lary napisa/a:
da si znale潭 kilka metr闚 spokojniejszej wody gdzie jazia i p這 mo積a po這wi.

M鏬豚y dok豉dniej opisa miejsc闚k? Je郵i chodzi o 這wienie w rzekach to jestem zupe軟ie zielony :oops: Chodzi Ci o miejsca kt鏎e przy normalnym stanie wody s suche? W samej Warszawie Wis豉 jest dosy w御ka, a co za tym idzie uci庵 jest o tej porze roku naprawd du篡 wi璚 o 這wieniu raczej mo積a zapomnie. Jutro przejd si nad rzek od Falenicy w stron miasta. Tam koryto jest szersze woda p造nie wolniej, wi璚 mo瞠 znajd jakie dobre miejsce

Spider - 22-03-09, 04:58

A co by軼ie poradzili na mniejsz rzek?? Tak jak np. Krzna (lewy dop造w Bugu)
Chc 這wi w bia貫j podlaskiej i okolicach. Woda jest wysoka ale da si znale潭 miejsc. Gdzie szuka p這ci i jazi??

chomik - 24-03-09, 14:46

Ja w璠kuj na 鈔edniej rzece nizinnej a nazywa si ona Obra.Ukleje s prawie wsz璠zie gdzie troch spokojniejszy nurt przy brzegu,a z nimi okonie ale maj pod dostatkiem drobnicy i nie chc teraz bra na czerwonego...Najbardziej bankow miejsc闚k teraz b璠 okolice dop造w闚 innych rzek,rowk闚 陰cz帷ych rzek ze stawem lub jeziorem.Ostatnio po這wi貫m niewielkich kr徙ik闚,p這tek i jazi w豉郾ie w okolicy takiego rowka;g喚boko嗆 ok 1,5m,trzcina na brzegu,przyn皻a to czerwony nr3,zestaw zarzucony blisko brzegu na spokojnym (przep造wanka z przytrzymaniem).Mo積a te pr鏏owa za wi瘯szymi przeszkodami gdzie nurt znacznie zwalnia.
szczupak013 - 27-12-12, 12:42

Ja wybieram si 14 stycznia na rzek, g堯wna metoda to feeder, teraz od kilku dni szukam jaki do趾闚 lub spad闚.
wirefree - 18-02-13, 21:16

Nad rzeke to tylko tam gdzie wiesz gdzie sa ryby, bo z zimowisk dopiero zaczna schodzic po roztopach na wiosne przed tar貫m czyli marzec, kwiecien, maj,