Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kami

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  197
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Kontakt

 • AIM
  6937687

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  koło Starachowic
 1. Trini nie masz racji. Cytat z RAPR: "6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować: wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę." Czyli mogą łowić we dwóch, ale w ramach limitów jednej osoby.
 2. Kami

  Walne Zebrania Kół 2012

  Ja też dzisiaj byłem na zebraniu mojego koła w Brodach (okręg kielecki). Może aż tak szczegółowo jak Tomek1 nie będę się rozpisywał, ale z pewnością warto chodzić na takie zebrania. U mnie frekwencja też raczej niska, coś koło 50 osób na 861 członków koła. 2 lata temu złożyliśmy wniosek o nadanie w końcu rzece Świślina statusu wody górskiej. Udało się, od tego roku jest już taką wodą. Mimo że nie płynie teoretycznie przez "teren" naszego koła tylko sąsiedniego, to jednak na zarządzie okręgu propozycja przeszła. Poza tym odbyła się żarliwa dyskusja nt. tego, że starachowickie koło będzie miało jako jedyne dostęp do zbiornika Piachy w Starachowicach, o czym wspominałem w temacie o świętokrzyskich łowiskach. Była tym bardziej gorąca, że był na sali zarówno przedstawiciel zarządu okręgu kieleckiego, jak i przedstawiciel zarządu koła w Starachowicach, które to można powiedzieć, że wywołało tą burzę. Skończyło się na tym, że wójt pomoże w zasięgnięciu opinii gminnego prawnika, ponieważ w tej kwestii są mające dosyć mocne podstawy wątpliwości prawne o legalności takiego postępowania (podobno koło nie ma mocy prawnej do podpisywania umowy na dzierżawę zbiornika z miastem, a jedynie okręg). Tak więc w skrócie, warto chodzić na takie zebrania. Nawet jak nie przegłosuje się żadnych nowych uchwał, to jednak można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
 3. Udało mi się zrealizować główny cel na ten sezon, czyli pierwszego w życiu wymiarowego bolenia. W lipcu złowiłem 3 sztuki - 55 cm, 55,5 cm i 57 cm. Poza tym w listopadzie pobiłem życiówkę w okoniu, z 30 cm powiększyłem na 31 cm. Z ciekawszych ryb to jeszcze wspomnę o 2 wymiarowych pstrągach wiosną. Na rybach byłem dość często, może z 90 razy. No i na początku roku często łowiłem z lodu, przez co chyba troszkę podniosłem moje umiejętności w tej dziedzinie wędkarstwa.
 4. No to tak. Zbiornik Piachy nie jest już dzierżawiony przez okręg PZW Kielce, teraz przejęło go miasto Starachowice. Podjęto decyzję o tym, że wędkować tam mogą jedynie członkowie koła ze Starachowic. Z żadnych innych już nie.
 5. Coś mi się obiło o uszy w tej sprawie. Słyszałem, że dostępny tylko dla członków koła w Starachowicach, ale tak się zastanawiam czy aż takie ograniczenie jest możliwe. Jak będę miał sprawdzone informacje to dam znać.
 6. Kami

  nowe przepisy

  A czy to aż taki ważny przepis, że się nim tak ekscytujecie? 35 ryb limitowanych w roku to przecież bardzo dużo...
 7. Kami

  Porozumienia okręgów

  Spoko, nie ma za co.
 8. Kami

  Porozumienia okręgów

  Tak, możesz tam łowić.
 9. Zakaz spinningowania na pewno nie dotyczy wszystkich rzek krainy pstrąga i lipienia. W okręgu kieleckim na 12 rzek górskich, zakaz taki jest na dziesięciu.
 10. Kami

  Brody Iłżeckie

  KrzyśxD ja zająłem 2 tygodnie temu 6 miejsce jednym okoniem, ale trzej pierwsi mieli zaledwie 2 okonie, tak więc jeszcze gorzej. A najlepsze, że Spinningowe MO Kieleckiego też w tym roku na Brodach. Japońce biorą w zatoczce koło gimnazjum w Rudzie. Przynajmniej brały.
 11. Zdecydowanie jelec. Tench pomiędzy rybami na Twoich fotach moim zdaniem trudno doszukać się jakiegokolwiek podobieństwa. Ten rozpiór u góry wygląda zdecydowanie inaczej, spójrz choćby na oczy. Poza tym jest zdecydowanie szerszy.
 12. Kami

  Pstrągowe rzeczki

  Od przyszłego roku Świślina od mostu drogowego pomiędzy miejscowościami Dąbrowa i Pawłów w górę będzie wodą górską.
 13. Krzyżówki są jak najbardziej możliwe. Co do niepłodności to się nie wypowiem, bo nie wiem.
 14. Kami

  Rejestr Połowu Ryb

  Jeśli jest tam taka rubryka, a przypuszczam że jest, to pewnie jest ona wymagana. Wszystko zresztą pewnie pisze w instrukcji. Np. w okręgu kieleckim już drugi rok nie ma rubryki "długość ryby".
 15. Mi nie chodziło o to, że kogoś wprowadzasz w błąd celowo. Wiem o tym, że co okręg to inne opłaty i trochę inny regulamin. Dlatego też cytowałem przepisy ogólnokrajowe.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...