Skocz do zawartości
studiuj rybactwo     zestaw na suma

Kri$$

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Kri$$

  Dobry zestaw na żywca??

  Jakie rozwiązanie polecacie jako zestaw na żywca do dużej rzeki z silnym nurtem (Odra w okolicach Wrocławia)? Paternoster, grunt czy jeszcze jakieś inne rozwiązanie. Bo klasyczna bombka z żywcem pływającym w nurcie momentalnie spływa.
 2. Kri$$

  rzeka Ślęza

  Widzę, żę nieśmiało przez wątki spiningowe przebijają się posty o łowieniu na przynęty naturalne, zatem pozwole sobie zadać pytanie do stałych bywalców Ślezy. Czy znacie i jesteście w stanie polecić jakiś odcinek gdzie głębkość przekracza 1,5m i możnaby pokusić się o łowienie przepływanką? W miejscach które znam Ślęza w większości jest stosunkowo płytka, zarośnięta niczym ryżowisko i z mulistym dnem, więc naturalnie nie jest pierwszym wyborem na spławik w jakiejkolwiek formie.
 3. Kri$$

  Bajkał koło kamieńca wrocławskiego.

  W zeszłą niedzielę moje koło miało tam (na cyplu) zawody feederowe. Na 24 chłopa, po 5h łowienia, połowa skończyła bez ryby, a łapiąc 2 wymiarowe okonie można było stanąć na podium.
 4. Kri$$

  Bajkał koło kamieńca wrocławskiego.

  Czy ktoś w tym roku był już na Bajkale? Da się dojechać normalnym autem osobowym?
 5. Kri$$

  Wakacje z wedka.. i z rodzina..

  Podłączę się pod pytanie. Poszukuje hotelu/ośrodka gdzie mógłbym pogodzić te dwa (wydaje się niemożliwe do pogodzenia) aspekty. Czy ktoś z Was zna jakąś miejscówkę, gdzie mógłbym zabrać się z rodziną (w tym 2-letnią córką)? Poszukuje miejsca, gdzie są fajne warunki, jakaś restauracja (żeby nie myśleć o przygotowaniu jedzenia) i plac zabaw/bawialnia dla dzieci. O walorach wędkarskich nie muszę wspominać. Fajną opcją, która rzuciła mi się w oczy jest Hotel Moran (znalazłem przy okazji relacji z jakiś zawodów wędkarskich), jednak nie ukrywam, że szukałbym czegoś ciut tańszego i co za tym idzie może być jedna gwiazdka mniej
 6. Kri$$

  Bystrzyca

  @jaceen Rzecz w tym, że jeszcze nie opłaciłem karty za ten rok i nie mam zezwolenia, stąd nie mam do czego się odnieść. Stąd moje pytanie.
 7. Kri$$

  Bystrzyca

  Z tego co widzę, odstępstwa do RARP w stosunku do Bystrzycy w tym roku się mocno zliberalizowały (przynajmniej w stosunku do tego co było w poprzednich latach): http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/162659/60/odstepstwa_regulaminowe_obowiazujace_w_2018_roku btw. czy tylko mi się obiło o uszy, że wymiar okonia miał od tego roku być zmnieszony do 15cm? Nic tutaj na ten temat nie ma.
 8. Kri$$

  staw w Domasławiu

  Odgrzeje tego kotleta. W tym roku byłem tam kilka razy, z różnymi efektami. Jest to woda PZW. Wzdłuż brzegu od strony AOW jest najgłębiej (miejscami nawet do 7m). Dostęp do wody jest praktycznie wyłącznie z brzegu południowego i wschodniego (północny i zachodni zarośnięty jest trzciną). Jest tu w zasadzie każda ryba jaką można spotkać w wodzie stojącej (standard czyli płoć, leszcz, szczupak, okoń, ale i lin, węgorz i sum się zdaży). Staw jest mocno zarośnięty i kwitnie, ale głównym problemem w mojej opinii są ludzie (pewnie jak wszędzie ). Pomijając syf jaki zostawiają nad wodą to niejednokrotnie miałem wrażenie, że sąsiad, stanowisko obok przyjechał albo dokończyć flaszkę albo żeby mu stara w domu nie brzęczała, bo drąc ryja do kolegi na drugim brzegu „Januuusz, i jak, biorą?” skutecznie uniemożliwiają złowienie czegokolwiek zarówno sobie, Januszowi i innym. Dodatkowo latem zbiornik robi za kompielisko okolicznej dzieciarni. Ogólnie w mojej opinii ma potencjał i to spory, ale jakieś koło musiałoby się nim zaopiekować.
 9. Kri$$

  rzeka Ślęza

  @jacolan Myślę, że Ślęza jest stosunkowo trudną technicznie, a przez to mniej atrakcyjną rzeką dla „przeciętnego” wędkarza. Dodatkowo wydaje mi się, ze wciąż większa popularnością cieszą się inne metody. Ślęza przez swój charakter jest piękna i urokliwa rzeką, ale w większości swojego odcinka może przyciągać osoby dłubiące okonie czy klenie. Muszkarze raczej celować w wody bardziej górskie, a spiningiści szukający szczupłego, bolka czy sandacza prędzej wybiorą Odrę. O spławiku czy feederze nie wspomnę. Ja mieszkam kilkaset metrów od Ślęzy w Komorowicach, ale byłem na niej w tym roku raz i to bardziej w charakterze wycieczki krajoznawczej. Ja wolę łowić pełnym zestawem, więc wybieram inne miejsca - bardziej dostępne i głębsze.
 10. Witam, Poszukuje łowiska komercyjnego w okolicach Jeleniej Góry? Chciałem zabrać teścia (totalny amator, bez karty wędkarskiej) na komercję, gdzie można pojechać z rana i coś połapać. Nie zależy nam, żeby wracać z worami mięsa do domu - ma to być relax. Intensywnie googlowałem, ale jedyne co znalazłem to: 1) Miłków: wejściówka 50zł/dzień (w cenie są 3karpie + 1 inna ryba do wzięcia) 2) Loveryby między Jelenią a Cieplicami: wejściówka 20z/dzień od osoby ale czynne dopiero od 12:00 :/ Czy znacie jakieś miejsca gdzie można przyjechać w miarę z rana i połapać bez karty?
×