Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie

patryk1113mw

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  62
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutral

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Radomsko

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Witam. No wiadomo, że nie każdy jest nie miły, ale z pewnością zdarzają się tacy wędkarze. niki, ale z tego co mówisz to łowisz już długo na tym zbiorniku czyli wszyscy cię znają. Z moich obserwacji najgorzej ma nowy na zbiorniku wtedy jest narażony na zaczepki.
 2. patryk1113mw

  pytanie

  Witam. Nie będziesz musiał opłacić zaległych składek. Karta wędkarska jest bezterminowa a składek nie trzeba opłacać co rok. Po prostu gdy ich nie oplacimy nie łowimy, po kilku letniej przerwie możemy je opłacić i łowimy.
 3. Witam. No i takie podejście się chwali. Szczególnie dla młodego wędkarza, który zaczyna przygodę z wędkarstwem i każda wskazówka jest cenna. Ja też lubię pospinningować. Raz nad zalewem też spotkałem się z taką sytuacją, że tamtejsi wędkarze łowili karpie na feeder i żywiec za drapieżnikiem. I dało się odczuć i usłyszeć jakieś pomruki o tym, że im płoszę ryby, chodź oczywiście nie łowiłem blisko ich stanowisk. A jakie wy macie doświadczenia w tym temacie. Pozdrawiam.
 4. Witam. Jak tam wasze wrażenia odnośnie relacji między wędkarzami nad wodą? Ja wędkuję na wodach PZW w okolicach Radomska, Częstochowy. Często zdarza się, że inni wędkarze są nie przyjemni. Po rozłożeniu sprzętu do zasiadki przechodzący wędkarze mówią ze to ich miejsce itd;, a na łowisku jest 100 innych miejscówek każda ciekawa. Wiadomo przecież, że nie ma zajmowania miejsc tylko łowi się tam gdzie jest wolne miejsce. Dotyczy to zarówno zbiorników jak i rzek. Ogólnie ciężko pogadać z wędkarzami na łowiskach. Są mile nastawieni tylko ci co są miejscowi i się razem znają (,,miejscowy do miejscowego"), przyjezdni są jakby nie mile widziani. Chodź w większości przypadków jestem przekonany , że ci miejscowi nie mają nawet wykupionych kart wędkarskich PZW i łowią praktycznie codziennie na tych łowiskach, a my przyjezdni raz na jakiś czas się wybierzemy na łowisko i jesteśmy tam niemile widziani. Są to najczęściej starsi panowie emeryci. Jak by się mogło wydawać powinni być życzliwi a tu takie niemiłe zaskoczenie. Może nasze młodsze pokolenie inaczej będzie podchodzić to tematu wędkarstwa. A jak jest nad waszymi zbiornikami w waszych okolicach? Życzę trochę więcej szacunku i życzliwości w naszej wędkarskiej rodzinie, jak i szacunku do łowisk i ryb. Pozdrawiam.
 5. A czy ktoś poławiał w tym sezonie na Warcie, Pilicy? Okolice Maluszyna, Radomska, Częstochowy, lub jakiś inne zbiorniki w tych okolicach. Jak wasze efekty? Pozdrawiam.
 6. Witam. ładne widoki nad tym stawem w Folwarkach. U mnie również na razie brak czasu. W tym sezonie łowiłem na razie u siebie nad stawem. A z wypadów zaliczyłem zalew w Kodrębie gdzie złowiłem płoć i okonia i miałem jedno mocniejsze nie zacięte branie, lecz pogoda wtedy nie sprzyjała. Byłem też nad Wartą około 4 godzinki na spinning za szczupakiem, okoniem ale nic nie udało się złowić. Spławiały się tylko w słońcu płocie lub jazie. Jazia widziałem też z bliska w słońcu na płyciźnie w świetnej kondycji. Myślę, że w najbliższym czasie będę miał więcej wolnych chwil i uda się dużo więcej razy wybrać na rybki. Pozdrawiam
 7. Witam. I odwiedziłeś w tym sezonie już Wartę w okolicach Radomska?
 8. Witaj David G. Dzięki za opinie. Ja już wybrałem wędki i zakupiłem. Są podane wyżej ale podam jeszcze raz. Wędka spinningowa - Mikado Nihonto Red Cut Sapphire 2,70 do 30g http://allegro.pl/mikado-nihonto-red-cut-sapphire-270-do-30g-eva-i6641961997.html Wędka karpiowa - Mikado Silver Eagle Heavy Carp 3,90 3.25 Ibs http://allegro.pl/wedka-mikado-silver-eagle-heavy-carp-390-3-25lbs-i6717039955.html Jest jakiś posiadacz tych wędek i może podzielić się również wrażeniami?
 9. Dzięki i wzajemnie. No postaram się pochwalić jakąś zdobycza, ale narazie pogoda trochę przeszkadza mi w wedkowaniu. Myślę, że maj będzie owocniejszy. Pozdrawiam.
 10. Podsumowując temat zdecydowałem się na zakup trochę droższej wędki spinningowej niż na początku poruszanych w temacie. Przez temat przewineło się dużo przykładów sprzętu i różnych ciekawych porad. Zdecydowałem się na zakup sprzętu marki Mikado na nowy sezon. Wędka spinningowa - Mikado Nihonto Red Cut Sapphire 2,70 do 30g http://allegro.pl/mikado-nihonto-red-cut-sapphire-270-do-30g-eva-i6641961997.html Wędka karpiowa - Mikado Silver Eagle Heavy Carp 3,90 3.25 Ibs http://allegro.pl/wedka-mikado-silver-eagle-heavy-carp-390-3-25lbs-i6717039955.html Do tego też kołowrotek Mikado o wielkości 4000, pokrowiec, żyłka, plecionka i parę innych drobiazgów na nowy sezon wędkarski. Sprzętu jeszcze nie testowałem nad wodą. Jeszcze nie udało się wyrwać nad wodę. Brak czasu lub zła pogoda. Myślę jednak, że w najbliższym czasie uda się powędkować i podzielić się z wami wrażeniami z zakupionego sprzętu. Pozdrawiam.
 11. Witam. Dzięki za obiecane zdjęcia. Dopiero początki sezonu na pewno przyjdą i większe zdobycze jeśli tylko będzie czas by spędzać go nad wodą. Pozdrawiam.
 12. Witam. I jak tam dalsze testy kija? Jakieś nowe fotki, rybki które udało się złowić na ten sprzęcik. Pozdrawiam
 13. Witam. Bardzo dziękuję za pomoc. Może zdecyduję się na zakup tego kija. Miałem kupić Mikado hirameki bardzo ładny i lekki kij i myślę że to dobry sprzęt. Lecz mogło by się okazać że jednak czasami cw 5-15 mógłby mnie trochę ograniczać w górnej granicy. Więc chyba się zdecyduję na to Mikado Sapphire. Z twojego opisu fajny sprzęcik dobrze wyczulony. Przeglądając kołowrotki zastanawiam się nad wyborem czegoś z tego tylko jeszcze nie wiem w jakim rozmiarze. Prawdopodobnie chciałbym używać na nich plecionki. http://allegro.pl/mikado-purple-rain-3006-fd-ze-101-zl-na-66-zl-i6641663810.html http://allegro.pl/mikado-nemesis-4006-fd-ze-108zl-na-68zl-feeder-i6682693259.html http://allegro.pl/mikado-shinju-3004-fd-i6697350839.html
 14. Witam. Dziękuję za dokładny opis wędki. A jak kij pracuję pod rybą? Jak się ugina? A jaką wielkość kołowrotka zastosowałeś do tego kija? Ile waży by wyważyć zestawik? Bardzo proszę o dalsze recenzję i opis wędki podczas dalszych testów. Pozdrawiam
×
×
 • Dodaj nową pozycję...