Skocz do zawartości
tokarex pontony

darekp

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. darekp

  WROCŁAWSKA ODRA

  Kolega jest z forum tylko mało się udziela, a Ty łowisz ładnie i z przytupem. Spotkanie miłe i owocne w wymianę doświadczeń .Poznałem jedyny "słuszny kolor" i pokazałem swój "słuszny kolor". Brania sporadyczne ale były. przynęta kajtek 2". To był pierwszy i przedostatni wypad w tym roku {praca, praca, praca}. Jutro może powtórka. Wszystkim z forum wszystkiego najlepszego i wielkich ryb w nadchodzącym roku. pozdrawiam Darek.
 2. Czyli następny odcinek serialu pt.'To była fajna woda". Dzięki za info. Pozdrawiam.
 3. Możesz napisać coś więcej na temat tej wody? Jeżdżę tą drogą na kosarwacje wierzy widokowej i zawsze zastanawiało mnie co to za woda. Pozdrawiam.
 4. darekp

  WROCŁAWSKA ODRA

  Byłem 3 godz. bez kontaktu z rybą. Woda spadła ok,1m.Wędkarzy niewielu .
 5. Zamienię wędkę jak w temacie, dł.3.00m. c.w.10-30 gr. na kija o podobnych par. dł. 2.70m. Wędka zakupiona 06.08.2011r. stan jak nowa [zafoliowany korek],żadnych rys . W komplecie pokrowiec i fabryczna tuba . Preferowany odbiór osobisty. Rozważę wszelkie propozycje. Info tel.603-765-979 Ew.możliwa sprzedaz. Pozdrawiam.
 6. Od kilku lat 1 maja nie złowiłem szczupaka,więc może jakieś sugestie co do miejsca połowu.Czas przerwać złą passę.
 7. Mam taki sam plan,ale nie mam miejscówki,więc może.......
 8. Wczoraj złamałem Dragona infiniti 5-25g 290. Pekła część szczytowa przy trzeciej przelotce. Co ciekawe kij złamał się przy holu szczupaczka 46 cm.Jestem bardzo zły Kij na gwarancji oddaję w piątek do reklamacji, zobaczymy co powie servis. [/fade]
 9. Dobrze prawisz.Wczoraj jeszcze coś skubało na Osobowicach a dzisiaj od świtu do 9.00 ani brania
 10. Brawo jaceen! Widzę że "tą wodę" opanowałeś do perfekcji. Sobotnie popołudnie spędzone na kanale osobowickim.Na dwa spiningi "padło" pięć okonków 15-20 cm.Totalna posucha.No i przegrałem z żoną 3:2. Dzisiaj rewanż.
 11. 1. Tuż po zacięciu pod jakim kątem względem wody należy trzymać wędzisko? 90-70 stopni? 70-45? ad1.Wędzisko powinno tworzyć kąt prosty, lub zbliżony do prostego ale z osią żyłki ,wtedy najlepiej amortyzuje odjazdy i pracuje na Twoją korzyść 2. Spięty okoń (30-35cm) był przeze mnie ciągnięty jakieś 30 sekund, chciałem go wylądować ślizgowo, miałem cwaniak w odległości metra, zbliżyłem rybę do powierzchni – tak, że łeb wystawał jej z wody, wtedy znów zaczął się szamotać i spięty. Czy to zbyt krótki czas? Wyglądał na otumanionego, stał po tym kilka dobrych chwil przy dnie. Zauważyłem, że zacięty był za koniec wargi, jak więc należy prowadzić taką rybę? Spokojnie? Co to znaczy spokojnie? Czy może na całego – jak mój kolega – który, gdy mu się coś uwiesi, zwija zestaw jakby od tego zależała wielkość zdobyczy (im szybciej, tym większa )? Prawie nic mu nie spada, w tym jednak nie ma finezji, znakomitego uczucia pulsowania. ad2.Po podcholowaniu w pobliże brzegu - poluzuj hamulec.Ryby lubią w tej fazie wariować.Ciąganie na siłę nie sprawdzi się przy większej rybie. 3. Czy podczas holu wolno zaprzestać ściągać żyłkę, w ten sposób, iżby ta była napięta, gdy ryba szaleje w toni? Tyle się mówi, że luz na lince jest wielką szansą dla ryby, a nie mówi się dlaczego, więc dlaczego? ad3.Jak najbardziej.Masz jeszcze hamulec w kołowrotku i tu jego rola. 4. Szczupak, z tymi to dopiero mam przejścia. Najwięcej spadów moich (jeśli nie wszystkie) ma miejsce w ciągu pierwszych sekund holu, czy należy poprawić zacięcie? Z jaką siłą? W stronę przeciwną do przemieszczania się ryby? ad4.Próbowałem docinać i próbowałem nie docinać-efekt ten sam i tak spadają.Jedyna rada to ostre groty haków i kotwic. 5. Kiedy mamy do czynienia ze szczupakiem skoczkiem, szczytówkę trzymamy nisko? Czy raczej wysoki nie powinny robić na wędkarzu większego wrażenia poza estetyką ad5.Szczytówka nisko ale tylko jak chce wyskoczyć[patrz pkt.1].Niestety udaje się to tylko [przynajmniej mi] na długim dystansie[żyłka jedzie do góry-wychodzi z wody]. Życzę połamania.
 12. darekp

  Szczupak 2010

  12.06.2010 Odra + obrotówka 1 Wirek = 65 cm. szczupaka
 13. Dzisiaj kanł żeglowny Odry od 4.30 - 8.00 szczupaki 65 i 46 cm. i dwa spiete ok. wymiaru. okonie 7 szt. od 15-25 cm. Na gumki zero brań. Efekt dała dawno zapomniana obrotówka DAM Efzet 2 srebrna oraz Wrek 1. Przeprosiłem się z obrotówkami na które nie łowiłem już ze dwa lata. Woda dalej spada i jest coraz czystsza.
 14. Potwierdzam , też byłem na zwiadzie.Na barkach II boleń tłucze aż miło.Zamkneli śluzę na osobowicach-woda nie płynie.Biorą ładne płocie .Maniek jeszcze dwa tygodnie i rzeka nasza.
 15. Dzisiaj od 15.00 -18.00 Odra. szczupak 42 i 51 cm. sandaczyk 40 cm. sumik karłowaty 25cm.Wszystko na kopyta 7 cm.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...