Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie

roman gawlas

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  933
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  WROCŁAW
 • Zainteresowanie
  spining-majsterkowanie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. roman gawlas

  Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych

  romansidlo wow super,bardzo ciekawe kolorki, pewnie nie jeden z nich to przyszły kiler.
 2. roman gawlas

  Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych

  Fiszeer-tak jak powiedział artech zdecydowanie za duże stery, obetnij wpierw z szerokości i próba a jeśli nie pomoże to i z wysokości też troszeczkę obetnij, powinny zadzialać.
 3. roman gawlas

  Przeprowadzka z koła do koła

  To jest niemożliwe co Ci powiedziano, na jakiej podstawie rozliczają się z pobranych znaczków, coś tu bardzo śmierdzi przestępstwem skoro nie posiadają kartotek to nie ma koła,ja bym to zgłosił najpierw w okręgu a jeśli skutki będą mierne to pozostanie prokurator- to jest szokujące i dla mnie nie pojęte. Procedura przeniesienia z koła do kola jest oparta na kartotece i jak Ci powiedzieli w nowym kole to tak jest, ludzie czasem emigrują z koła do koła aby ukryć swoje kary, tacy też bywają.
 4. roman gawlas

  Społeczna straż rybacka

  Przez wiele lat byłem społecznym strażnikiem obecnie już nie nadążam za młodymi- to co napisał Przemo1 jest prawdą i tylko takie postępowanie jest zgodne z Polskim prawem, jedynie w przypadku jeśli w patrolu bierze udział Policja czy PSR lub inne służby mundurowe nabywasz prawa tych służb, dowodzeniem takiego patrolu z urzędu przypada SM i dowódca decyduje o przebiegu akcji uniemożliwiającej ewentualne opuszczenie rejonu kontrolowania przez osobę kontrolowaną,do czasu pozyskania danych osobowych, w przypadku ich braku dostarczenie takiego człowieka do najbliższej jednostki Policji lub wzywanie pomocy od Policji, do czasu jej przybycia jeśli delikwent jest agresywny dowódca zarządza użycie środków przymusu bezpośredniego. Społeczna straż praktycznie jest pozbawiona wszelkich praw SM,mogą jedynie grzecznie poprosić o podanie dokumentów uprawniających do połowu ryb, i dopóki Polskie prawo się nie zmieni to moim zdaniem nie oczekujmy poprawy stanu naszych łowisk, bród niechlujstwo i kłusownictwo jest praktycznie akceptowane przez wędkarzy bo w 99% nikt nad wodą nie zwróci uwagi sąsiadowi że zostawił burdel po sobie a już nie wspomnę że łowił na trzy wędki i jeszcze czwarta spiningował. Tak wygląda krajobraz Polskich wód, dobrze że świadomość młodych wędkarzy zaczyna być inna idąca we właściwym kierunku, że coraz częściej spotyka się młodych którzy nie boją się zwrócić uwagi sąsiadowi że robi źle, czy to młodemu czy staremu, i w tym kierunku zmierzajmy-edukacja jest podstawą zmian, i jeszcze jedno ja jeśli chcę cokolwiek zmienić zaczynam od siebie, i to polecam każdemu.
 5. roman gawlas

  Koniec PZW ?

  Zapraszam popracujesz i zobaczysz ile zarobisz-w krótkim czasie będziesz jeździł nową BMW lub jeszcze czymś lepszym, naprawdę w PZW dają sporo za darmochę. Żal mi tych którzy tak myślą- żenada!!!!
 6. roman gawlas

  Koniec PZW ?

  Bo to "koryto" dostępne jest raz na 4 lata, i pewnie w nieodpowiednim czasie chciałeś mieć to "koryto" dla siebie- I to jest to- płacę grosze a wymagam za tysiące- ludzi tak myślących jest w Polsce znakomita większość (wędkujących), a może trzeba zmienić mentalność podejścia do całego zagadnienia, może przyczyny braku ryb-choć w to nie bardzo wieżę że tak jest wszędzie, odłowy kontrolne mówią coś innego-przynajmniej u mnie na Odrze i zbiornikach zaporowych- ale to inna bajka. Machać szabelką to już nie te czasy, zawiń rękawy i zacznij działać a nie narzekaj że masz zamkniętą drogę do reform- bo nie chcesz tego robić lepiej i łatwiej jest wymagać!!!!! Nie ma sprawy, tak myślalem.
 7. roman gawlas

  Odszedł maniek, nasz forumowy kolega

  Będzie mi Ciebie brakować drogi Krzyśku Mańku"
 8. roman gawlas

  Koniec PZW ?

  Panowie dlaczego cytujecie nie moje wypowiedzi moim nikiem- szczupal 28 i czaplasiwa
 9. roman gawlas

  Koniec PZW ?

  I to powinno być podsumowaniem całej dyskusji!!!!!! takie podejście do sprawy moąze coś zmienić.
 10. roman gawlas

  Koniec PZW ?

  Z tym akurat zgadzam się w 100%-tylko nikt palcem nie tknie aby coś zrobić aby to zmieniać, a mówców jest sporo, powiem tak jestem członkiem koła liczącego 1700 członków, na zebrania sprawozdawcze przychodzi coraz mniej ludzi okoł 50 osób w porywach, średnia wieku zarządu to 45-48 lat a liczba członków zarządu z prezesem jeszcze kilka lat temu liczyła 15 osób, na dzień dzisiejszy jest nas 8 i dwóch odejdzie od czerwca młodych oczywiście(27 i 30 lat) POZOSTANIE 6 I BĘDZIE BRAKOWAĆ DO OBSADZENIA PODSTAWOWYCH FUNKCJI Czy jeszcze czegoś potrzeba? To Wy młodzi tak ochoczo rwący się do społecznej pracy na forach i nad wodą przy piwku i na luziku- czemu nie zbierzecie grupy podobnie wam myślących i nie zrobicie rewolucji w swoich kołach- macie takie same szanse jak każdy jeden czlonek PZW- A NAWET WIĘKSZE BO BĘDZIECIE W WIĘKSZOŚCI. Tylko to pewnie za trudne dla niektórych.
 11. roman gawlas

  Koniec PZW ?

  Skoro wszyscy widzicie zło i macie na to receptę, w PZW to dlaczego nikt z Was nie ruszy d...y i nie zrobi porządku, żeby nie było niedomówień nie bronię zażarcie PZW bo są regiony gdzie jest burdel i korupcja, ale na podstawie jednego nie sądźcie wszystkich-na Boga!!!!!
 12. roman gawlas

  Koniec PZW ?

  Operaty wodno prawne przygotowuje właściciel wody lub jego przedstawiciel, z reguły jest to osoba nie przygotowana merytorycznie do takich decyzji, chociaż jest ich już coraz mniej, PZW wykonuje to co ma zapisane w operatach, więc siłą rzeczy zobowiązany jest do wykonania nawet bzdurnego i niezgodnego z punktu widzenia ichtiologicznego takiego zarybienia, jeśli się postawi co do zgodności tego zarybienia z potrzebami badań czy odłowów kontrolnych może być pewny że na kolejny okres nie dostanie pozwolenia na połowy na dany akwen. Jest jeszcze sporo luk we wlaściwym podejściu do zarybień także po stronie PZW, jednak na pewno nikt się nie odważy zarybiać rybą introdukowaną wód otwartych, w wodach zamkniętych czyli jeziorkach i stawach to wędkarze wymuszają zarybienie karpiem czy amurem i tylko czekają na hasło zarybienia bo trzeba iść po mięcho, nie uogólniam tego jednak tak się dzieje co najmniej w 50-60% Polskich wód.
 13. roman gawlas

  Koniec PZW ?

  Nie zapomnij że płacisz 0,5zł za dobę a wymagasz ochrony osobistej nad wodą....... Jak płacisz tak masz- ochrona kosztuje. Gdyby nie ta garstka " LEŚNYCH DZIADKÓW" ludzi którym jeszcze się chce narażać zdrowie, to by już nic nie zostało w wodach dzierżawionych przez PZW,których właścicielem jest Skarb Państwa i to ON POWINIEN ZADBAĆ O SWOJE MIENIE, a nie dzierżawca który za rok może nim nie być.
 14. roman gawlas

  Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych

  Boleniówki mają 8cm i wagę od 10-14g, sandaczowe 10cm a wagę 10-15g a robale 1,5-2cm i około 1,5-2,5g
 15. roman gawlas

  Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych

  Witam Tak jak obiecałem pokażę jeszcze świeżutkie dzisiaj ustawiane woblerki, na pierwszej fotce to prototyp na letniego suma liczę że mu się spodoba, praca dosyć mocna szeroka, pięknie nurkuje, druga i trzecia to trochę sandaczówek na rynny za warkoczami i głębsze baseny pod wieczór i kolejne to dosyć dawno prawie zapomniane ale skuteczne boleniowki, no i robactwo tym razem koledzy wymusili na mnie bardzo mocno przeciążone,bałem się o ich pracę ale jest ok, drobniutka dobrze wyczuwalna,waga pomiędzy 1,5-2g
×