Skocz do zawartości
tokarex pontony

Tomaszek

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  2940
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Co. Kerry

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ech, to już nie to samo co kiedyś.

  1. tomek1

   tomek1

   To samo nie, ale lepiej ;)

 2. Zmiana prezesa! Podziekowania dla tomika jako zalozyciela. Za rozwiniecie pomyslu i wytrwala prace przez 10 lat! Naprawde dobre plynne przekazanie paleczki. Tomek1 powodzenia w nowej misji! Jestem pewien twojego sukcesu!
 3. O śmierci Mańka dowiedziałem się z video tomka1 na youtube. Wielka szkoda i jakoś tak smutno i refleksyjnie się zrobiło. Spoczywaj w pokoju kolego.
 4. Tomaszek

  Irlandia

  http://www.clarepeople.com/index.php/201005171341/angler-s-body-recovered-from-sea.html To kolejny polski wędkarz który zginął w Irlandii. Zdaje się że nasi rodacy są wyjątkowo podatni na tego typu wypadki. W ciągu ostatniego roku to bodajże 10-ty tego typu przypadek o którym słyszę. Na irlandzkich forach (i w gazetach) pojawiają się pytania i dywagacje - dlaczego akurat Polacy (czy szerzej - wschodnio-europejczycy) tak często ulegają tego typu wypadkom? Pamiętajcie więc: - Zawsze noście kamizelkę ratunkową gdy wędkujecie z klifów - Kamizelka leżąca na skałach czy na dnie łodzi nie zadziała! - Jeśli stan morza/wiatr jest powyżej 4 nie wędkujcie w takich miejscach wcale - Nie chodźcie na klify sami - Zawsze informujcie kogoś gdzie idziecie i kiedy zamierzacie wrócić.
 5. Cześć chłopaki tomik, wyczuwam spore napięcie w twoim poście Szczera prawda że kolega mi przysłał link wskazując na wysoką pozycję swojego faworyta. Ja przez sentyment zwróciłem uwagę na haczyk, stąd mój post. Radości nie mam z tego żadnej a i podniecają mnie zupełnie inne rzeczy. Tak więc proszę nie odbieraj mojego tematu jako napaści na twoje królestwo.
 6. Kolega przesłał mi dość interesujące zestawienie-ranking polskich stron internetowych o tematyce wędkarskiej. Zestawienie zawiera również interesujące statystyki dotyczące poszczególnych stron. Szczerze mówiąc jestem dość zaskoczony odległą pozycją haczyka, szczególnie patrząc kto znalazł się na wyższych miejscach. Macie jakieś komentarze? Spostrzeżenia? http://www.alexa.com/topsites/category/Top/World/Polski/Sport/Sporty_terenowe/W%C4%99dkarstwo
 7. Hey! Dziękuję wszystkim za dotychczasowe poparcie i pozytywną reakcję na ten apel. W tej chwili organizujemy spotkanie z senatorem partii zielonych Danem Boyle aby omówić sprawę. Jednocześnie tych którzy chcą iść krok dalej w swoim udziale w akcji proponuję wysłać email(e) do stosownych ministrów. Dla ułatwienia poniżej podaję adresy email oraz przykładową treść listu. Proszę wpiszcie swój tytuł emaila jak również zachęcam do zmiany treści emaila jeśli uznacie to za stosowne. Adresy: eamon.ryan@dcenr.gov.ie conor.lenihan@dcenr.gov.ie brendan.smith@agriculture.gov.ie trevor.sargent@agriculture.gov.ie tony.killeen@agriculture.gov.ie martin.cullen@dast.gov.ie Treść: -------------------- To all the above ministers, I urge you all, to please do all that you can within your powers to reject the recent proposals from the Federation of Irish Fishermen to allow Irish commercial fishing vessels to target sea bass and land it when caught in offshore waters. Irish sea Bass are only now starting to make a slight recovery since the introduction of the bass bye laws some 19 years ago. Irish sea bass are slow growing fish. They are a hugely sought after sport fish that attract tourists both home and abroad. Surely the combination of tourism being so important and the fact that so many other sea fish stocks having already been depleted should be enough to leave this precious sport fish in its current protected state. Yours faithfully, --------------------
 8. Powiedz stop komercyjnym połowom europejskiego bassa morskiego 16 grudnia ubiegłego roku minister Tony Killeen z ministerstwa Agrokultury, Rybołówstwa i Jedzenia (Department of Agriculture, Fisheries & Food) w Irlandii złożył na ręce premiera tegoż kraju propozycje Federacji Irlandzkich Rybaków (FIF - The Federation of Irish Fishermen) dotyczącą zniesienia zakazu połowów sieciowych europejskiego bassa morskiego (Dicentrarchus labrax). Bass morski jest fantastyczną rybą sportową. Po 20 latach ochrony, populacja gatunku została w niewielkim stopniu odbudowana z prawie całkowitego wyniszczenia. Labraks jest szybki, silny, srebrny, niekiedy duży i doskonale wygląda na zdjęciach. Łowienie go to czysta przyjemność. Można się na niego nastawiać stosując metodę spinningową, muchową lub gruntową. Jest jedną z klasycznych ryb sportowych świata. Dwadzieścia lat odbudowy gatunku może zostać zniszczone bardzo szybko! Proszę podpiszcie petycje która zostanie wysłana do ministerstw: zasobów naturalnych, rybołówstwa, turystyki aby propozycja ta została odrzucona. http://www.ipetitions.com/petition/sbbce/ Proszę również administrację forum oraz moderatorów aby w miarę możliwości temat ten został czasowo podwieszony celem zebrania jak największej ilości głosów. Wszelkie pytania dotyczące ww. sprawy proszę śmiało zadawać, odpowiem na nie w tym wątku.
 9. Tomaszek

  Irlandia

  No pięknie tomek104, moje szczere gratulacje!
 10. szalony_kat, to miło słyszeć że sobie tam ładnie łowicie. Ja do Holandii mam pewien sentyment jako że w latach studenckich przez trzy czy cztery kolejne lata jeździliśmy z kumplem na wakacje do miejscowości Avenhorn (niedaleko Horn) gdzie bebraliśmy się w błocie dłubiąc cebulki tulipanów Wtedy jeszcze za "guldziory". A potem... puszczaliśmy wszystko w Amsterdamie Nic dziwnego że Holandia miło mi się kojarzy Pozdrawiam!
 11. jeux, jak nie na temat? Temat jest o Holandii i o wędkowaniu w tym kraj właśnie piszemy To tego nie rób, kolego. Chcesz punkty załapać u kierownictwa, żeś taki gorliwy? Proszę więc, nie pisz nigdy w naszym wątku "Irlandia".
 12. Tomaszek

  Irlandia

  @MaciekC Ja zauważyłem że łysy zawsze bardzo dobrze wpływał na barania basów. @tomek104 Widziałeś nie raz na zdjęciach. Moja jest poprostu niebieska. No faktycznie, camou nie mają... Poszukaj w BPS jeśli takich kolorów szukasz.
 13. Tomaszek

  Irlandia

  Bardzo polecam musto. http://www.musto.com/ Naprawdę nie tylko doskonałe materiały i wykonanie ale i przemyślamy krój.
 14. Tu się nie ma co zastanawiać. Bierz chłopie power-prosiaka. Sam używam 10lb drugi sezon. Zresztą pozostałe plecionki do spinningu 20lb i 30lb też mam od PP. Uważam że jest to gwatancja pewności i nie mam ochoty eksperymentować. W końcu chodzi o złowienie ryby
×
×
 • Dodaj nową pozycję...