Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowiska komercyjne na dolnymśląsku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam. We Wrocławiu mieszkam od 3miesięcy nie znam tutejszych łowisk. W niedziele chce sie wybrać na jakieś komercyjne łowisko i prosze was o małą podpowiedź gdzie najlepiej. Zależy mi na tym żeby łowisko nie było takie małe, żeby była możliwość grilowania i żeby były ryby najlepiej duze :razz: (karp, amur, szczupak) Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komercyjnych to znam tylko to w Chrząstawie Wielkiej - jest to zalana kopalnia piachu czy innego gruzu, takie 3 kwadratowe dziury w ziemi zalane wodą.

Niby tam jakiegoś karpia wpuszczają i inne rybki ale nie liczył bym na zbyt wiele, jak nie miałem karty to z 4 razy tam byłem i nic.

Poza tym żadnego klimatu tam nie ma, siedzisz po środku pola i tyle.

Drugie na którym byłem to w Kotowicach, nazywa się bodajże "Rybaczówka" czy jakoś tak.

Jest to starorzecze odry, rybka jest co prawda...leszcze, krąpie ale najwięcej jest byka niestety. Klimat fajny bo to w lesie jest.

Innych niestety nie znam, te które podałem są oczywiście poza wrockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolego, nie wiem z której strony wrocka mieszkasz, ale poleiłbym Ci Staw w Szczodrem, to jest tuż pod Wrocławiem w kierunku na Oleśnicę - Warszawę. Z tym że tam na zbyt wielkie okazy bym nie liczył, karp i pstrąg tłucze jak głupi. Jeżeli nie jesteś mobilny, to z placu Kromera jakiś autobus tam dojeżdża, ale nie znam numeru. Ogólnie dosyc fajna atmosfera, grilka spokojnie można zrobić, w sumie jest fajnie i polecam. Następnie jadąc na lotnisko ul. Graniczną jest po lewej stronie prywatne, ogrodzone łowisko, ale to znam tylko z polecenia, gdyż tam nigdy nie łowilem. Jadąc w kierunku Obornik Śląskich, masz w miejscowości Pęgów po prawej stronie łowisko kom. ale też Ci nie powiem jak tam jest z rybką. W sumie wszędzie bedziesz miał te 15-20 km. Chrząstawy też jak [poprzednik bym Ci nie polecał, kiszka i zero klimatu. Jakby co, to zapraszam na GG, 7150313.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 2 months later...

Na jutro zaplanowalem piknik z dziewczyna, chcialbym by zlowila 1 karpika. :mrgreen: I pojawia sie dylemat-gdzie jechac. Z watku nie odczytalem jednoznacznie gdzie mozna polowic karpikow w okolicy Wro a zarazem nie placic za nie, wypuszczac na legalu. Pomozecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam, jak chcesz złowić jakiegoś karpika to polecam miejscowość KROBIELOWICE koło Kątów Wrocławskich, tam zapłacisz 5 zeta i se połowisz, i nie musisz płacić za złowioną rybę, pozdrawiam bodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, pochwalcie się proszę, czy łowi ktoś coś na żwirowni w Chrząstawie? Bywam tam czasem i jest krótko mówiąc lipa, nikt nic nie wyciąga. Podobno jest płoć, ale spod lodu, podobno jest karp, ale nikt go nie wyciąga itd. Słyszałem, że tam karmią te ryby conajmniej w ilościach wielorybowych :) Wypowiedzcie się proszę, bo korci mnie aby znowu się tam wybrać. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
KROBIELOWICE koło Kątów Wrocławskich, tam zapłacisz 5 zeta i se połowisz, i nie musisz płacić za złowioną rybę

To żeś nam troszku nakłamał. Jak tam byłem z koszyczkiem we wrześniu to było tak :

-5 zł od wędki

-12 zł za kg karpia, 14 za kg amura itd...

Ogólnie źle tam nie jest. przede wszystkim jest tam cisza i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

A który zbiornik byś tam polecił ? Planuję w piątek się tam wybrać. 1 wędkę rzucę na karpika a z drugą coś pomyślę. Jest tam np Leszcz ? Na co łowiłeś płoć ? i czy nadal opłata jest 5 zł od wędki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal 5zł od wędki, leszcza tam nie widziałem, ani nie słyszałem, żeby ktoś wyjął, głównie płoć, okoń, czasem szczupak i oczywiście karpik, ale za to zdziwiłem się jak gość wyciągnął ładnego bolka jesienią. Ja płoć łowię na pinkę (biała + czerwona), ale nie wiem jak się sprawdzają przynęty roślinne, nie mogę też wyczuć zanęty, może w tym temacie ktoś inny się wypowie (kuku, pszenica, groch?). Acha staw po lewej stronie od wjazdu, najlepiej brzeg zaraz przy ogrodzeniu. Mam nadzięję, że choć trochę rozjaśniłem. Zapraszam innych do wypowiedzi odn. przynęt zanęt na tym łowisku. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dzisiaj. Wiało strasznie i moje spławiki nie dawały sobie rady z wiatrem. U kumpla podobnie. Na gruncie miałem kulkę truskawkową a kumpel kuku, na spławikach biały robaczek. Sypałem zanęty trochę ale wyniki słabe - 2 płoteczki. Niedaleko jakiś wędkarz trochę płotek nakosił. Na koniec zmiana stanowiska i zaczęła się zabawa :) U kumpla karpik się zerwał na robaczka z działeczki już przy brzegu. U mnie w końcu karpik skusił się na kuleczkę i udało się go wyciągnąć. Rozmiarowo mały ale cieszy :), miał około 1,5 kg. Było kilka brać jeszcze i na sam koniec kumplowi też udało się wyciągnąć karpika 1,5 kg. Przy okazji grillowaliśmy trochę i wypoczęliśmy :) Po raz pierwszy wróciłem z tego miejsca zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

czy łowisko w Wiszni Małej i Pęgowie jest czynne?

jak wyglądają ceny i warunki?

Ewentualnie jakiś komercyjny stawik w północnej części Wrocławia?

Od niedawna tu mieszkam i poszukuję czegoś do spędzenia wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.