Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

łowiska komercyjne na dolnymśląsku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzebuję wątek, bo interesuje mnie jezioro w Kotowicach - "Rybaczówka", czy to łowisko nadal funkcjonuje? Jeśli tak to jakie są opłaty? Szukam czegoś blisko Wrocławia, bo dopiero odebrałam kartę i na razie chciałabym poćwiczyć łowienie na dzikich/komercyjnych łowiskach. Widziałam, że to są dwa położone obok siebie jeziorka, oba należą do "Rybaczówki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tollos nie wiem niestety. Teren jest objęty ochronę - projekt...chyba Natura 2000 i wydaje mi się (choć głowy za to nie dam sobie uciąć, a miejscowi też nie wiedzieli), że chyba PZW. No chyba, że teraz to dzikie łowisko, ale :???: teren jest tak ładny i zadbany, że w to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek dalej, za stacją kolejową jest bardzo fajny zbiornik PZW i mam cichą nadzieję, że i ten taki będzie. Gdy uzyskam jakieś informacji z Gminy to powiadomię jaki jest jego status. Co do ryb to chyba na wiele nie można liczyć, gdyż znając życie, poprzedni dzierżawca odłowił co można było odłowić ;) chyba, że się myle :)

Pozdrawiam

Tollos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że coś tam zostało, bo teren jest śliczny. Wrócę tam pewnie w przyszłym roku -już łowić , a nie zwiedzać, bo na razie mam tylko kartę, a opłaty planuje wnieść od stycznia. Dlatego na razie szukam tylko łowisk komercyjnych. Byłam na Jeziorze Srebrnym - nadal 10 zł od wędki, bardo przyjemny teren i w Chrząstawie (5 zł od wędki) i chciałabym wybrać się do Brzegu na kąpielisko przy wałach, nie mogę tylko znaleźć informacji odnośnie opłat i godzin otwarcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że coś tam zostało, bo teren jest śliczny. Wrócę tam pewnie w przyszłym roku -już łowić , a nie zwiedzać, bo na razie mam tylko kartę, a opłaty planuje wnieść od stycznia. Dlatego na razie szukam tylko łowisk komercyjnych. Byłam na Jeziorze Srebrnym - nadal 10 zł od wędki, bardo przyjemny teren i w Chrząstawie (5 zł od wędki) i chciałabym wybrać się do Brzegu na kąpielisko przy wałach, nie mogę tylko znaleźć informacji odnośnie opłat i godzin otwarcia?
wały Śląskie kąpielisko jest lowiskiem ogólnodostępnym jak byś pojechała dalej w stronę lubiaza jest wioska pogalewo duze jest tam lowisko prywatne,złap i wypuśc ,typowe lowisko karpiowe,mają stronę internetową z pozdrowieniem wasyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witajcie,

generalnie dużo częściej spinninguje, ale kilka razy w roku zaliczam też jakiś wypad stacjonarny, co by posiedzieć ze znajomymi na spokojnie lub też aby zabrać na ryby moją drugą połówkę. W okolicach Wrocławia nigdy stacjonarnie nie łowiłem, ale pojawiła się taka potrzeba, więc potrzebuję Waszej pomocy. Nie jest jednak ze mnie typowy zapalony karpiarz, więc miejscówki gdzie doba kosztuje 40-50zł, trzeba mieć maty, coś do dezynfekcji ran itp. odpadają. Piszę o tym, bo na temat takich łowisk dosyć łatwo znaleźć informacje w Internecie, a niestety szukam czegoś innego.

Chodzi mi o miejsce, w którym najlepiej gdyby dniówka nie przekraczała 20zł, nie było wymogu zabierania wszystkiego co się złowi no i z grubsza, żeby była szansa połapać. Wiadomo, że z rybkami bywa różnie, ale jednak wydając określoną kwotę za jeden dzień łowienia ma się trochę większe wymagania odnośnie rybostanu niż na zbiornikach PZW. :)

Wszelkie namiary, numery i porady będą mi bardzo pomocne, więc liczę na Waszą życzliwość. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjazd z drugą połówką polecam Miłocin w Pierwoszowie, przy trasie nr 5. Super miejsce na szybki rekreacyjny wypad, można rozpalić własnego grilla albo kupić coś z rusztu, miejsce jest ładne. Co do rybek, to są niewielkie karasie, są karpie na pewno do 5-6 kg, są amury 10kg. Nie jest to raczej miejsce na dwudniową zasiadkę.

Może to nie dolny śląsk, ale Sielska Woda też jest fajnym miejscem, tam można urządzić zasiadkę weekendową, wynająć domek itp. Są karpie, nawet takie ponad 10kg, są jesiotry, są też leszcze.

Te dwa miejsca znam i mogę polecić.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady! Znalazłem miejscówki w Internecie i przyznam szczerze, że na podstawie www ciekawszym miejscem wydaje mi się Sielska Woda. :) Z tym, że wiadomo nic nie zastąpi po prostu wyjazdu i przekonania się osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sprawdziłem oba miejsca, więc w zamian za pomoc, podzielę się moimi spostrzeżeniami. Miłocin wydaje się ciekawszym miejsce, jeśli oczekuje się dużo zabawy. Karasi w przedziale 30-35cm naprawdę sporo, więc można ich całkiem sporo nałowić. Jeśli chodzi karpie to często też się trafiają takie niezbyt duże, powiedzmy do 45cm. Trudniej za to o większego. Co nie znaczy, że takich tam nie ma, bo największy jaki udało mi się ostatecznie złowić miał 68cm i 6kg. ;) Trafił mi się tam też jeden leszczyk 35cm i tyle jeśli chodzi o gatunki, bo innych nie trafiłem, nie wiem co jeszcze się tam znajduje, ale myślę, że albo jakiś drapieżnik albo jesiotr, bo straciłem co najmniej dwa przypony.

Oto największy wspomniany karp:)

DSC_0054.JPG


Sielska Woda to zupełnie inne miejsce - po pierwsze byczki! Łowienie na robaki tylko dla cierpliwych, bo szansa, że inna ryba przebije się pomiędzy sumikami do robaków nie jest zbyt wielka. Tu więc najlepiej szukać innych rozwiązań. Mega atrakcją jest duża populacja jesiotra o sporych rozmiarach, przekraczających spokojnie metr. Niestety jedyne dwa brania jesiotrów jakie zanotowaliśmy były na robaki, a jak już pisałem łowienie na robaki do łatwych nie należy, więc jest to problematyczny temat. Dodatkowo oba były spore, niestety wygrały walkę i na zdjęciu nie zameldowały się. Ludzie je łowią, więc pewnie na innego rodzaju przynęty też reagują, ale póki co nie odkryliśmy co innego poza robakami jest skuteczną metodą na nie. Jeśli chodzi o inne gatunki to są też leszcze i karasie podobnie jak w Miłocinie, ale wydaje mi się, że jest ich zdecydowanie mniej, za to karpie są większe. Nie trafiłem malucha typu 35-40cm, za to rybek w przedziale 2-4kg było już kilka, więc zabawa przednia. Były też większe sztuki na kiju, które okazały się sprytniejsze. Potencjał więc jest, tylko woda dosyć fimeryczna, można trafić mega dzień, a można też taki, że złowienie czegokolwiek sensownego to wymagające zadanie. Być może ma na to wpływ szum tutejszego ośrodka, kąpieliska itd. w okresie wakacyjnym.

Gdybym więc miał powiedzieć, które miejsce ciekawsze to trudno mi się dziś zdecydować, może ewentualna większa ilość wypadów rozwikła zagadkę. Warto jednak zauważyć, że obecne ceny są następujące: Miłocin 20zł łowienie, 10zł osoba towarzysząca (w weekend); Sielska Woda 10zł łowienie, 5zł osoba towarzysząca (zawsze).

Jeśli macie jakieś inne wody godne polecenia to dajcie znać, chętnie sprawdzę, w międzyczasie dosprzętowiłem się w matę wędkarską i odkażacz do ran, więc ten wymóg już mi nie straszny. :D
 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
41 minut temu, michalvcf napisał:

Witam, odświeże temat, był ktoś gdzieś ostatnio? Chciałbym połowic gdzieś jakieś karpie, nie interesują mnie duże ryby, bardziej chodzi o zabawę. 

 

Polecam Kaszyce albo Skoroczysko.

Kaszyce - zdecydowanie przeważają karpie 3-4-5kg

Skoroczysko - 1-2-3kg

 

 

  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.