Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Lipiec to najlepszy miesiąc na króla drapieżniów , czy jest ktoś kto się nastawia na tą silną rybke. Artech ty masz jedne z lepszych łowisk , sum

powinien być numero 1. U mnie na koncie już 5szt jak się zbiera na burze

to rzucam wszystko i jade na swoje łowisko, jak narazie bez rekodów

Ale słyszałem że na Odrze padła 50kg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U mnie na Odrze (czyli okolice Dziewoklicza) padają sum....iki do 40 cm, w tym sezonie na nocce jeszcze nie byłem ale może się jeszcze wybiorę, ale raczej na węgorza niż na suma, nigdy nie nastawiałem się specjalnie na tę rybkę, nawet sprzętu nie mam odpowiedniego :oops:

A że w Odrze żyją potfory to fakt, ale co dziwne to trzy największe o których słyszałem padły w ............ listopadzie, dwa na Odrze prawie w centrum miasta takie w kole 40 - 50 kg jeden chłopak złowił je w jednym miejscu w dwa dni to - się nazywa fart, ale największy padł na Regalicy (okolice Cegielinki) nie pamiętam ile ważył ale miał 186 cm :shock:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO fakt tych sumków 40-60cm jest najwięcej może coś PZW w konicu dobrego zrobił bo nie sądze ze to ztarła . jak psełdo wędkarze nie wytłuką

tych maleństw to niedługo będzie z czym powalczyć a silna rybka nie ma co taki 10kg daje popalić , miałem już takie jedno spotkanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czesc wszystkim jestem nowy u was i zaineresowała mnie pogaducha o sumach blisko mnie jest ciepły kanał wody z elektrowni tam dopiero to jest rzeznia przez klusoli a propos dla nas braci od kija akwen zamkniety a sumów to jest bardzo bardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dla zainteresowanych jest to kanał ciepłej wody elektrowni kozienice woj. mazowieckie byłe radomskie preferowana metoda połowu przez kłusoli to: tkz. banan, inaczej szarpak kilogram tołpygi 10 pln suma 10pln a reszta to za przysłowiową flaszeczkę jestem przekonany że kłusole to pracownicy firm znajdujących się na terenie elektrowni, nasza kochana straż wędkarska jest nieudolna na kanale zamntowano monitoring lecz do sądu grodzkiego nie wpłyneło żadene obwinienie wszyscy o tym wiedzą i cisza a szkoda bo akwen od 1980 kiedy zaczynałem moczyć kija był moim eldorado niestety wstydze się ze nie mogę wam nic pozytywnego na temat naszych radomskich łowiskach choć mam miejsca gdzie mógłbym was zaprosić - pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

I na koguty też się da :D

Sprawdziłem - działa ;) Oczywiście jest to tylko i wyłączenie przyłów, ale sie trafiają. Ma to miejsce wyłącznie w momencie, kiedy łowię bardzo flegmatycznie lekkimi przynetami np 8 gram na 3-4 m :lol: ... tak se kombinuje jak sandałki nie chcą ganiać szybkich ;)

A sumy? Prawdopodobnie dla tego, że tych "normalnych" kogutków nie moze dogonić ... łachudra jeden :lol::lol::lol:

NIe sa to okazy, ale .... wychodzą z nimi fajne fotki .... z tymi wąsiskami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez trafiaja sie sumy po wyzej 30 kilogramow

Nie wiem, jak u Was, ale mi sie nie trafiły, tzn nie wylądowały na brzegu. Miałem coś dużego na kiju 2 x w życiu.

1 raz to zb. Tresna, łowiłem z brzegu, gdzie jedyne co mogłem zrobić, to przyglądać się, jak zyłka 0,28 leci z kołowrotka. Jestem pewien, ze to był sum a potem potwierdzili to miejscowi. On nie jednemu juz pokazał gdzie ich miejsce :lol: Szacowali go na ok. 40 kg. O tym juz chyba pisałem kiedys na tym forum.

2 raz to zb. Paraj, gdzie rybeczka zafundowała mi jazdę na pontonie bez trzymanki przez ok. 20 min, potem wlazła w korzenie i tyle ja widziałem. Tutaj przypuszczam po zachowaniu sie ryby, ze to był duzy sandacz, ale o jego wadze i wymiarach nie bede sie wypowiadał, bo skoro 13 kg wyskoczył z wody po 5 min bez podnoszenia kotwicy, to ten .... hmmmm :roll: Strach sie bać :mrgreen:

By takie sumicho wyrwac na brzeg, trzeba sie na niego ustawić ... sprzęt odpowiedniej mocy a nie jak ja ... przy okazji sandaczy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W Plocku na Wisle czesto sie mocujemy z sumami Jest duzo dolow powyrywanch przez poglebiarki Wystarczy echosonda i mozna je szybko zlokalizowac Najgorzej jak niebiora ana echosadzie sa jak na talerzu Ze wszystkich przynet na sumy uwazam za najlepsza czerwone robaki Do lowienia ich stosuje wedki o wyrzucie 240 g , żylka 0.5 , multiplikatory . A haczyki z możliwych najwieksze. Pozdrowienia 3majcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lowienia ich stosuje wedki o wyrzucie 240 g , żylka 0.5 , multiplikatory

Witaj Gościu :)

No, to jest sprzęcicho na które sa małe szanse nie wyciągnięcia rybki 8) I o to własnie chodziło. Inaczej ... szkoda naszych nerwów, płonnych nadziei i paczki fajek wypalonej w jednym ciagu po tragicznym finale ... dla nas oczywiście :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Co z tego ze porzadny sprzet jest ,Jak coraz mniej sumow sie lapie , Najpierw rybak sie rzadzil a teraz Pzw przejelo Wisle , Nic sie nie zmienilo Pzw dzierzawi rybakom wode za smieszna cene .ROBIA CO CHCA a ceny za lowienie rosna TYLKO WEDKARZY POTRAFJA KARAC A RYBAK WIELKI PAN ALE TO MUSI SIE ZMIENIC JUSZ NIE DLUGO WALNE ZGROMADZENIE PZW POZDROWIENIA KRZYCHU PLOCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.