Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy. Jestem tu nowy możecie mi powiedzieć jaką metodę wybrać na suma i jak zmontować zestaw będę wdzięczny za pomoc bo mnie to interesuje a nie wiem za bardzo na co bierze itp pozdrawiam

Przecież to właśnie temat o tym tak trudno wrócić się kilkanascie stron wcześniej :?::neutral::smile:

Dzisiaj pierwszy w tym sezonie wyjazd na nocke sumową nad wisłe zobaczymy co przyniesie... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na moim odcinku Odry tam gdzie łowię stan wody jest dalej bardzo wysoki ,wiec ciężko cokolwiek jest łowić zwłaszcza suma.

Dawid połamania kija :) czekamy na relacje jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - już można łowić - stan wody w miarę "spada" zresztą wczoraj byłeś to widziałeś

Ps. jak tam panowie wyniki ? jakieś konkrety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja już 4 nocne zasiadki do godz.00.30 na rzece "Obra" i tylko krąpie na rosówkę a na fileta i wątróbkę nic.Miejscówka słynąca z sumów bo przy zrzucie nieczystości z miejscowej suszarni.Padały tu sumy na przestrzeni wielu lat nawet takie 40-50kg.Podobno brały dwa tygodnie temu ale oczywiście <85cm. ... No nic dziś konsekwentnie posiedzę do 00.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co tu tak cicho ,nikt suma nie łowi ,a tylu chętnych było.

Ja jestem prawie co noc ale te krąpie już mnie do szewskiej pasji doprowadzają.Tylko zestaw dotknie dna i już ściągają rosówkę,moment i pusty hak.Na fileta nic.Zmieniam miejsce i przerabiam zestawy z gruntu na pater-noster :twisted: .Coś wali w wodę jakby kamień 5kg ktoś wrzucił ale nie wiem czy to czasem nie jest spłoszony bóbr których jest sporo u mnie na rzece.Jeśli ktoś zna ten dzwięk i jego przyczynę to proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wali w wodę jakby kamień 5kg ktoś wrzucił ale nie wiem czy to czasem nie jest spłoszony bóbr których jest sporo u mnie na rzece.Jeśli ktoś zna ten dzwięk i jego przyczynę to proszę o pomoc...
A jakże to może być on pan bóbr ,skubaniec zerują w nocy ,a jak sie przestraszy to wali ogonem w wodę ,powinieneś widzieć smugi jak płynie,jesli nie ma smugi i cos wali w nocy ,może być to sum , wtedy szybko przerabiaj wędkę na zestaw ze spławikiem i próbuj z wierzchu .

PS absolutnie nie strasz bobra bo to zwierzak bardzo złośliwy :mrgreen: będzie ci pływał cała noc ,ja ze swoim bobrem :wink: doszedłem do porozumienia ,ja go nie przepędzam on nie straszy mi ryb :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co tu tak cicho ,nikt suma nie łowi ,a tylu chętnych było.luix, pochwal sie chodziarz ty jakąś fotka :sad:

Maniek jestem codziennie - rano i wieczorkiem odkąd dowalili wodę nie ma nic " na dole" czesze od brzegu czasami aż do ścinawy i nic !!

Dwa brania w tym jeden 45 cm "może" - drugie przy zacięciu to zostało mi tylko oczko od główki " ponoć sumowe " - firmy nie będę podawał....

Woda strasznie skacze źle..

W tym roku za przeproszeniem jestem udupiony - nie mam łodzi tak bym łowił na górnej - wyżej elektrowni - a tam łowią systematycznie - szczury bo szczury ale łowią ..

Za to sandaczy naszło ale co mi z sandacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda strasznie skacze źle
No właśnie w tym problem ,dobowe zmiany poziomu wody nie przyczyniając się do sukcesów ,zwłaszcza na cos większego .
Za to sandaczy naszło ale co mi z sandacza...
nie którzy by skakali ze szczęścia :wink::mrgreen: u nas z tym mizernie sie zrobiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luix,

miałbym do ciebie prośbę mianowicie jakbyś był nad woda w sobotę i później mógł napisać jak się ma poziom wody będę bardzo wdzięczny :)

poniżej brzegu dolnego mamy zamiar potrolingowąc trochę ale na wysokiej wodzie raz już się wpakowaliśmy i cała wyprawa była z góry przekreślona i na weekend alternatywą będzie Mietków. wszystko zależy jak puszczą wodę :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon, woda poniżej Wałow może być niska ,ale to nie znaczy że jest spokojna ,zrzut na Brzegu Dolnym jest ok 180 metrów sześciennych na sekundę ,czyli woda zapyla ostro ,ale oczywiście lepiej mieć info od stałego bywalca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luix,

miałbym do ciebie prośbę mianowicie jakbyś był nad woda w sobotę i później mógł napisać jak się ma poziom wody będę bardzo wdzięczny :)

poniżej brzegu dolnego mamy zamiar potrolingowąc trochę ale na wysokiej wodzie raz już się wpakowaliśmy i cała wyprawa była z góry przekreślona i na weekend alternatywą będzie Mietków. wszystko zależy jak puszczą wodę :???:

Oki rano jadę - wrócę to dam ci znać na priv - wczoraj niestety nie dojechałem - huragan mnie zaskoczył "drzewa powywracało itp" - dopiero prąd włączyli dlatego tak późno odpisuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luix,

poniżej

maniek,

ważne żeby nie była za wysoka, może w końcu uda się wyholować jakiegoś sumiastego bo jak do tej pory miałem bardzo konkretnego kabana, który po 10 minutach wożenia znalazł sobie karcz i przetarł plecioneczkę :)

przy niższej wodzie można też połowic także piękne klenie na smużaki :)

Co ciekawe kilka tygodni temu brały z trolingu 35-45cm na Dorado lake 7cm baryłka :mrgreen: w dodatku jeszcze nie wytarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kiedyś pytałem o przynete z tego filmu i była cisza czy ktoś z SUMIARZY spotkał się z tym cackiem ?

ciekawi mnie bo widać że łowi facent na grunt a przynęta jest plastikowa /niebieska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film żałosny - dwa wieśniaki i dwa szczury...

Albo to pływaki albo kulki proteinowe - stawiam na pływaki

pływaki nie za blisko przynęty by były

to raczej jakas elektroniczna zabawka lub pachnidełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego za blisko?

jaka zabawka !!! może agregat?

I nie kieruj się takim czymś jak " Dwa sumy w dwie godziny" - ciekawe jakbyś zobaczył że ktoś łowi cztery sumy w ciągu godziny - na płotkę - co byś pytał - skąd ta płotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego za blisko?

jaka zabawka !!! może agregat?

I nie kieruj się takim czymś jak " Dwa sumy w dwie godziny" - ciekawe jakbyś zobaczył że ktoś łowi cztery sumy w ciągu godziny - na płotkę - co byś pytał - skąd ta płotka?

:mrgreen:

kolega jeszcze jest w erze kamienia wyłupanego :wink:

przynety z mocnym zapachem, vibratorem lub wydajace dzwięki zasilane batryjką zegarkową to powoli norma dla poławiaczy okazów

dla niektórych przygodą jest siedzenie 3 dni na sumach a dla innych złapanie 3 sumów i wypuszczenie do wody

ja wolę 2 metodę jadę na ryby i oczekuje szybkich efektów i zabawy /rybek nie jadam - no rzadko tylko sandacze :mrgreen: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.