Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja mam dwie plecionki thryton fluo 0.35/32.5kg 250m (taki jaskrawo żółty kolor) Szczupaki na nie brały bez problemu nawet bez żadnego przyponu stalowego, po prostu sama żólta plecionka. Sumów jeszcze nie miałem okazji łowić. W lipcu napisze czy sie sprawdzają. Mogę powiedzieć natomiast, że są praktyczne. Bardzo dobrze je widać nawet ze znacznej odległość co pomaga zapobiegać w plątaniu się dwóch zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.50 za gruba??? niby czemu? ja stosuje żyłki na suma 0.50-0.60 takie same jak na może, rzuca się nią dobrze, ja daję radę prze rzucić Narew gdzie w mojej miejscowości ma na bank 90m. Żyłkę 0.35 mam na szczupaka, i nie prawda że jak żyłka ma 0.5 mm to musi się skręcać lub mieć pamięć , to świadczy tylko o jej jakości. Hol wąsatego może potrwać nawet 2 godziny, to największy test wytrzymałości, żyłka jest ciągle rozciągana i przecierana o dno i zawady, żyłki 0.50 nie da się tak łatwo przetrzeć o kamieniste dno a 0.35 bez najmniejszego problemu, poza tym trzeba mieć na uwadze to że żyłka ma wytrzymałość np 10kg to na węźle będzie miała max 8kg a to duża utrata mocy, poza tym nawet jeśli wyciągniemy wąsatego to żyłkę 0.35 możemy od razu wyrzucić bo będzie tak spracowana i rozciągnięta że nie będzie się nadawać. Jeśli chodzi o plecionki to stanowczo odradzam je na suma :!: plecionka nadaje się na sandacza i na może ale na suma odpada, ręce by ci przy holu odpadły, żyłka amortyzuje uderzenia i zrywy ryby a plecionka będzie jak drut przez co masz większą szansę na złamanie wędki,z plecionki robię tylko przypony o długości 70cm-100cm robię je z jak najgrubszej plecionki ale żyłka 0.60 też się nada. I sprzęt robię po przyjedzie nad wodę ponieważ wszystkie węzły muszą być przewiązane na nowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żyłki fluoresencyjne są odowiednie na suma?
Nie ,nie dlatego że sum się przestraszy :wink: bo to "ślepok" :mrgreen: i kolor mu nie przeszkadza ,tylko żyłki fluo są o niebo słabsze od tych nie barwionych i nie chodzi mi tu o osiągi katalogowe tylko rzeczywiste czyli testy nad wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psioter5, zgadzam się z Tobą w 101 % :razz:

Wiem, że Jexon nie ma tu dobrych opini, ale może ktoś miał kontakt z ich żyłkami z seri Crocodile Marine? Ja mam Xt-Pro Carp 0,35 22Kg i dobrze służyła w poprzednim sezonie to i też bd dobra teraz.

Denerwują mnie żyłki o średnicy 0,60 a wytrzymałości 10kg, dla mnie to bez sensu.

maniek, Zdaję spbie sprawe, że ich dane techniczne nie są rzeczywiste, ale naparwdę niemogę znaleść żadnej dobrej żylki min. 200m. Sa jak wyżej-0,60mm i 10Kg.

Ten jaxon wydawał by się dobrym produktem. Może go ktoś miał i podzieli się swoją opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poinformowanie mnie o tym.

Daiwa i Samurai to właśnie te 2 żyłki które są wg Was najlepsze?

Dobrze, może znajdę jakąś do mojej karpiówki no i na "dziada"

Maniek, te okazałe rybki(karp,amur) to na którąś z tych żyłek?

Niepamiętam, kto ale raczej to Ty niemogłeś zerwać tej żylki w zaczepie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepamiętam, kto ale raczej to Ty niemogłeś zerwać tej żylki w zaczepie, tak?

To żyłka Daiwa Infiniti Duo.Używam od 3 sezonów nie tylko do karpi ale też do sumów ,jak do tej pory najlepsza żyłka na rynku.Zresztą kupiło kilku haczyk- owców i też chwali . :wink: Co do Samuraja to jeszcze nie testowałem w terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć na uwadze to że żyłka ma wytrzymałość np 10kg to na węźle będzie miała max 8kg a to duża utrata mocy

Oto mi własnie chodzi : Daiwa Infinity Duo Carp 0,36mm 870m 9,5kg

Szczerze to się naprawde martwię, jak coś już wygląda ok i już mam kupić to zawsze coś wyskoczy. Może plecionka Power Pro 0,41 40kg będzie lepsza?

na suma odpada, ręce by ci przy holu odpadły, żyłka amortyzuje uderzenia i zrywy ryby a plecionka będzie jak drut przez co masz większą szansę na złamanie wędki

psioter5, dobre wędzisko i uregulowany hamulec i będzie dobrze, chyba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mi własnie chodzi : Daiwa Infinity Duo Carp 0,36mm 870m 9,5kg

Szczerze to się naprawde martwię, jak coś już wygląda ok i już mam kupić to zawsze coś wyskoczy.

Domyślam się, że martwi Cie jej wytrzymałość ?
Właśnie mie taki żyłki odstraszają - 0,40mm i 13kg

Akurat teraz mam w wyposażeniu mojej karpiówki 0,35 i 22kg.

Dziwią mnie żylki nieproporcjonalnie średnicą do wytrzymałości.

Zrób sobie test tej żyłki z twojej karpiówki. Spróbuj powiesić na niej powiedzmy 18 kg. Ciekawe czy wytrzyma, jeśli nie to zmniejszaj ciężar aż dojdziesz do jej prawdziwej wytrzymałości. Napisz jaki będzie wynik testu.
dobre wędzisko i uregulowany hamulec i będzie dobrze, chyba :wink:
Przede wszystkim sprawny, płynnie działający hamulec + umiejętny hol i wyciągniesz na tej żyłce Daiwa prawie wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.