Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

tomek1, widzę, że ten link dotyczy sandacza.

Tak, ale na 3 zdjęciach zbrojenia przynęt są haki o których mówię. Tu znalazłem zdjęcie ze swoich zbiorów.

040d631873607505m.jpg

Tyle, że tu rozmiar 1/0 a na suma 2/0. Poniżej masz link do strony z serią Mustad Ultrapoint.

Przy okazji znalazłem tu ciekawy hak na suma, ale nie miałem go w łapach do tej pory.

http://www.firmadragon.pl/strony/oferta/hakiglowki/haki-up.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Obrazek

I co o nich myślisz?

---------------------------------------------

Sorki że wtrącę

Z lewej to karpiowy hak do siłowego holu !

z prawej to węgorzowy - typowy na rosówke

Żaden z nich to nie jest hak sumowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o plecionki to stanowczo odradzam je na suma :!: plecionka nadaje się na sandacza i na może ale na suma odpada, ręce by ci przy holu odpadły, żyłka amortyzuje uderzenia i zrywy ryby a plecionka będzie jak drut przez co masz większą szansę na złamanie wędki,

Plecionki są przystosowane pod każdy gatunek ryby !

Jeśli chodzi o suma i jego metody połowu to jak najbardziej PLECIONKA !

lepszy kontakt z przynętą jak i rybą lepsza kontrola podczas full contact - itd. itd

Rączki nie odpadną - od tego są pasy holownicze i specjalne uchwyty walki na wędziskach

A od zrywów i uderzeń są wędziska które m.in. mają za zadanie amortyzować zrywy , uderzenia czy gwałtowne odjazdy, moment brania , itp - oczywiście odpowiednio mocne młynki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od zrywów i uderzeń są wędziska które m.in. mają za zadanie amortyzować zrywy , uderzenia czy gwałtowne odjazdy, moment brania , itp - oczywiście odpowiednio mocne młynki .
Chętnie poznamy twoje zdanie na temat sprzętu .a i mile nam będzie pooglądać fotki rybek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chodzi o sprzęt który tutaj był omawiany ? czy też jaki ja stosuję do poszczególnych metod i technik połowu - czy jakiego sprzętu powinno się używać do połowu tych ryb.

Jakbyś mógł sprecyzuj dokładnie o co chodzi.

Co do fotek to kiedyś ktoś bardzo mądry człowiek powiedział cytuje " Mądry szuka spokoju a głupi rozgłosu" Wiesz kto to był - Bogdan Barton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sprzęt który tutaj był omawiany ?

Jak możesz wnieść coś ciekawego do dyskusji to dlaczego nie?

jaki ja stosuję do poszczególnych metod i technik połowu

Jak Ty widzisz łowienie suma.

czy jakiego sprzętu powinno się używać do połowu tych ryb

Chętnie poznam Twoją opinię i mam nadzieję że podzielisz się wiedzą :cool:

Co do fotek

Mile widziane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o suma i jego metody połowu to jak najbardziej PLECIONKA !

dla mnie na suma raczej żyłka ponieważ dobrze amortyzuje poprzez rozciąganie szaprnięcia większej sztuki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o suma i jego metody połowu to jak najbardziej PLECIONKA !

dla mnie na suma raczej żyłka ponieważ dobrze amortyzuje poprzez rozciąganie szaprnięcia większej sztuki....

Oczywiście to są twoje spostrzeżenia i nie zamierzam ich podważać

Sam używam żyłki a raczej używałem - teraz już rzadziej - tylko i wyłącznie przy metodzie na przystawkę - ale to było jeszcze wtedy gdy łowiłem karpiowym kijem 3.30m - dla czego bo to był stary wysłużony kij na niezbyt dobrych przelotkach na przeciętnym blanku.

Z kwestią czasu rynek wędkarski, pod względem sprzętu sumowego zaczoł się dostosowywać, rozwijać i co za tym idzie trzeba było sprzęt wymienić na odpowiedni do ów metody.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj na jakim sprzęcie teraz dokładnie łowisz, bo sam planuje powoli się dozbroić. Gdzie jak gdzie, ale w Rybniku to sumy są. Interesuje mnie głównie przystawka.

Jaki masz kij/ młynek/ plecionke, jakie sztuki na tym łowisz i co o tym zestawie myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam @hubal

Fakt zgadzam się z tobą w zupełności - tam są sumy przez duże "S"

Mam znajomych co tam łowią i nie omieszkałem też spróbować swoich sił w tamtych okolicach..

Choć u nas w ukochanej odrze też są krokodyle w końcu jest to rzeka - duża rzeka

Zalew a rzeka to dwie różne sprawy wymaga zupełnie innego sprzętu niż na rzekę.

Trzeba znaleźć consensus - na przystawkę nigdy nie łowiłem na zbiornikach typu Rybnickie

Na jakim sprzęcie teraz łowie ....

Od wielu lat - mam takie jakieś swoje przekonanie "pewnie jak każdy z nas" - łowie na sprzęcior firmy RHINO , Penn, Dam, Abu kiedyś był tam Cormoran - leży gdzieś w szafie..

Ogólnie jeśli chodzi o stacjonarny sprzęt to seria BLACK CAT - RHINO od wędzisk po kręcioły aż po mate - co do plecionki też RHINO ale jeszcze jej nie testowałem

Jakiej używałem była to Cormorana 150 lbs jeszcze z Niemiec sprowadzałem bo tu nie było.

- Przyponowe to odkąd wyszedł sufix a raczej się w sklepach pojawił zaczołem go używać

Na takim sprzęcie nawet z brzegu wiadomo na rybniku jest zakaz wędkowania z łodzi - masz pewność że coś nie chuknie coś nie strzeli albo się nie wyprostuje albo czegoś nie wyrwie.

Mowa o przystawce dla samego komfortu łowienia z gabarytami nie przesadzaj - wystarczy kij do 200 gram najlepiej parabolik lub semi parabolik - do 3.30m na dobrym blanku - dobrych przelotkach najlepiej typu low rider na te przelotki można założyć każdą plecionkę, metalowy uchwyt kołowrotka, metalowy dolnik przy okazji ułatwia współprace z pasem biodrowym to tak w skrócie o stacjonarnej wędce sumowej.

Kręcioł mocny zresztą pewnie wiesz bo łowisz na Rybniku, co do plecionek to też nie ma co przesadzać wystarczy - 0.30 -. 0.40

Haki na pewno wiesz jakie stosować

Przynęty też, w końcu znasz łowisko

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybnickie jak rybnickie, aż starch pomyśleć co tam pływa. Ale na wielu mniejszych stawach w okolicy pływają już "dwójki". Nie będę od razu atakował rekordu Polski, a na przynęte nie założe karpia 2 kg. Najpierw przeciwnika trzeba poznać.

Wydaje mi się, że decydującym czynnikiem w kompletowaniu zestawu będzie wyważenie.

@maniek, myślałem, żeby kupić magic runnera, wydaje mi się bardziej uniwersalny?

Jakie są twoje wrażenia przy holowaniu sporych rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są twoje wrażenia przy holowaniu sporych rybek?
Pozytywne ,mi tam sie dobrze łowi ,kupiłem w zeszłym roku drugiego ,może tez ze ma dwie szpule ,choć jedna jest "plastyczana" to i tak mi pasuje na alu pleciona a na drugiej żyła ,wiesz Odra nie w każdym okresie sie nadaje z plecionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybnickie jak rybnickie, aż starch pomyśleć co tam pływa. Ale na wielu mniejszych stawach w okolicy pływają już "dwójki". Nie będę od razu atakował rekordu Polski, a na przynęte nie założe karpia 2 kg. Najpierw przeciwnika trzeba poznać.

Wydaje mi się, że decydującym czynnikiem w kompletowaniu zestawu będzie wyważenie.

@maniek, myślałem, żeby kupić magic runnera, wydaje mi się bardziej uniwersalny?

Jakie są twoje wrażenia przy holowaniu sporych rybek?

W przypadku suma i zestawów stacjonarnych wyważenie nie ma nic do rzeczy..

Jedynie co to cie ręka zaboli ..

magic runner to nie jest taki zbytnio dobry szpula typu szpula Long cast zbyt długa oś

Miałem Quantumy BCS troszeczkę się powyginały - a tak zachwalali..

Ty nie musisz atakować rekordu polski wystarczy jak on cie zaatakuje . Wystarczy 60 kilo i będziesz miał z nim problem na ch. sprzęcie

Chciałeś rzeczowej konkretnej porady dostałeś ! więc ja tego przeciwnika poznaje ponad 15 lat i poznaje nadal i wcale go nie traktuje jako PRZECIWNIKA - masz złe podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafrapował mnie podpis w stopce luixa

"Siluropassion Team"

Heh, aż mi się ciepło zrobiło... :cool:

Muszę sprawdzić na mapie, gdzie jest ten Brzeg...zagłębie Siluropassion Team-u, może się wybierzemy razem na zasiadkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że moje podejście jest jak najbardziej poprawne. On jest po jednej stronie, ja drugiej. On desperacko walczy o życie, ja cieszę się każdą sekundą holu. Takie są realnia, tylko nikt tego nie nazywa.

Sum na wędce jest twoim przeciwnikiem, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. No chyba że u ciebie same wyskakują z wody. Zachowanie ryby po zacięciu trudno nazwać współpracą. :D

Co do wyważenia, to włąśnie o to chodzi, żeby ręka niepotrzebnie nie bolała.

maniek, musze się im bliżej przyjrzeć, bo intensywnie myślę nad zakupem 2 sztuk.

ps. Mam dwie kumpele w brzegu dolnym.. tam fabryka cukierków jest chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek42,

, gdzie jest ten Brzeg.
Tylko się nie pomyl ,Bo Brzeg to bliżej opola ,a Brzeg Dolny kolo Wrocka :wink: Fakt faktem suma tam bylo od groma ,ale czy kłusownik nie poradzi sobie z nadmiarem ryb luix, pewnie wie lepiej a i nie wiem czy się da namówić na wspólna zasiadkę .Kol. wyznaje zasadę Mądry szuka spokoju a głupi rozgłosu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafrapował mnie podpis w stopce luixa

"Siluropassion Team"

Heh, aż mi się ciepło zrobiło... :cool:

Muszę sprawdzić na mapie, gdzie jest ten Brzeg...zagłębie Siluropassion Team-u, może się wybierzemy razem na zasiadkę?

Waldku Siluropassion Team Poland to po prostu klub, jak każdy inny przykładowo karpiowy

z tym że zrzesza kilka osób z polski i zagranicy nic nadzwyczajnego. Hiszpania, Włochy mają takie właśnie kluby - my nie - stąd ten pomysł . Na Po jeden z klubów co roku organizuje Mistrzostwa Świata w połowie sumów. Dużo by pisać...

Team czy to spinningowy czy też karpiowy ograniczają się do połowu konkretnej ryby, ryb organizują imprezy itp. Jedynie co odróżnia nas od innych klubów jest to że jest on jedyny w kraju. Ja jestem założycielem i zarazem czarną owcą - lubię dzielić się zdobytą wiedzą na temat suma a jak może wiesz ludzie którzy tylko i wyłącznie łowią wąsate nie są przychylnie nastawieni do publikowania zdobytej przez lata wiedzy, cóż to taki zamknięty krąg który próbuje zmienić .

Co do wypadu to jest sporo czasu kto wie - zawsze jestem otwarty na nowe znajomści

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Mam dwie kumpele w brzegu dolnym.. tam fabryka cukierków jest chyba.

Nie cukierków a czekolady :)

Żart zakłady chemiczne PCC Rokita (syf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem dzisiaj wedziskomistrall aqua carp 3,6 3lbs cena fajna okolo 150 . mam pytanko jak myslicie sparawdzi sie przt polowie suma ? Wedkuje na jeziorku duzych nie ma ale mysle ze okolo 10 kg juz beda, myslicie ze przy wiekszych da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.