Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zmiana miejscówki (50m. w dół rzeki) i pierwszy sumek 50 cm. ok.22-giej.Krąpie już nie tak dokuczliwe,bobry siedzą cicho więc rokuje to jakieś nadzieje na większe osobniki,tylko norka amerykańska się przyczepiła tym razem a do płochliwych ona nie należy :razz: no i noc zdecydowanie za zimna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

siema wszystkim łowie ryby juz od 6 lat jednak nigdy nie złowiłem suma powyzej 80 cm mieszkam w szczecinie najczesciej łowie w kanałach (kanał parnicki dziewoklicz cegielinka) na temat suma przeczytąłem juz naprawde duzo i mam teraz 2 takie pytania(bo nie jestem pewien na 100% ) czy sum w nocy wejdzie do płytkiego kanału od 1,5-3,5 metra szerokosc kanału około 30 metrów miedzy odra a innym szerszym kanałęm i czy jest wogóle jakaś szansa na drapiezniki w nocy z grutnu bo płoc i leszczy tam niemało i 2 pytanie powiedzcie jak najlepiej zrobic fileta z rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że może wejść do tak płytkiego kanału jeśli sąsiaduje z legowiskiem jakichś wąsaczy czyli z głęboką wodą z różnego rodzaju zwaliskami np.drzew które dają schronienie sumom, bo jeśli nie ma obok takich miejsc sum raczej nie będzie się fatygował i wybierze blizsze miejsce zerowania, radze szukać go przy przykosach w nocy na plytkiej wodzie w dzien w najgleszych miejscach przykosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ja mam pytanko na co ?

Czy próbujecie na pellety ? na kulki mega śmierdzące ? itp ??

I mam pyatnko o sam przypon..... czy fluocarbon sie sprawdza ? czy po prostu stalka ?

No i jeszcze - jesli na włosie to jakie haki. bo sumowe mają oczko wygięte w drugą strone niż karpiowe - więc jesli na włosie to jaki hak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tobie dudi, karpie sie znudziły :wink::mrgreen: na kulki nie próbowałem w odrze ale pelet to i owszem stosuje cały czas ,z początku na włosie jako samą przynętę ,ale brania były bardzo krótkie jak na rosówkach i zanim podbiegłem to było po ptokach :neutral: ostatnio pelet daje na włosie a na hak wątróbkę ale wydaje mi sie ze to do kitu i zacznę pelet stosować na nici rozpuszczalnej. Co do przyponu to raczej tylko stalki ,choc jeszcze nie zdarzyło mi sie aby przetarł mi przyponu z plecionki to wole dmuchać na zimne :wink: zawsze może być ten pierwszy raz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosowąłem zawsze gruba plecione ale gdy chce ie połowic jeszcze jakies inne rybki np na fileta(sandacz,wegorz) to ze stalki trzeba zrezygnowac a dac albo wolfram albo flucarbon przynamniej ja tak uwazam a po 2 to powtarzam pytanie jak najlepiej zrobic fileta z rybki??? a jak w kanale jest masa grązeli rozwalonych drzew zaczepów, róznych zawad a le obok rzeka ma betonowy brzeg wejdzie sum ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ja mam pytanko na co ?

Czy próbujecie na pellety ? na kulki mega śmierdzące ? itp ??

I mam pyatnko o sam przypon..... czy fluocarbon sie sprawdza ? czy po prostu stalka ?

No i jeszcze - jesli na włosie to jakie haki. bo sumowe mają oczko wygięte w drugą strone niż karpiowe - więc jesli na włosie to jaki hak ?

@dudi - pellet i kulki sobie odpuść kleń się czepia - zawsze będzie szybszy.. bynajmniej na rzece te zanęty - przynęty się nie sprawdzają

....gruba plecionka jako przypon...

a w którą stronę haki karpiowe mają wygięte oczko ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu a w lato byłem z kumplem na nocce ja chodzięłm i spinningowałem i złowiłem małego sandaczyka on uparcie siedział z ciezkimi zestawami mocny kij zyłka 55-60 i plecionka albo 25-35 przepon odszedłęm na 15 minut gdy wrociłem holował suma około 20 kg ale oczywiscie nam sie zerwał i terz od 30 wypraw nie żłowilismy zadnego powyzej 65 cm :)sa przyoły w postaci grubych okoni sandaczy a na rosówy nawet leszczy ale ni wiecej jezeli maccie jakies lepsze pomysłe na sprzet lub zestaw to powiedzcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którą stronę haki karpiowe mają wygięte oczko ?

Do środka a sumowe jak sie nie myle na zewnątrz.

@dudi - pellet i kulki sobie odpuść kleń się czepia - zawsze będzie szybszy.. bynajmniej na rzece te zanęty - przynęty się nie sprawdzają

Ja mam na myśli kulki pow 30mm (ZOOM takie robi )

A maniek karpie mi sie nie znudzą chyba nigdy ale na Odre mam ochote a że woda na nęcenie za wysoka jeszcze, to trzeba by było spróbować czegoś innego. :)

A nie sądzisz że pellet na Pva spłynie gdzieś w dal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film żałosny - dwa wieśniaki i dwa szczury...
Szczury nie szczury ,luix, no to czas nas przekonać jakie sumy to nie szczury ,jakaś fotka mile widziana :mrgreen: .

Dudi przecież zestaw ty umieszczasz i chyba wiesz gdzie :wink: ,u mnie nic nie spływa ,bo stawiam na spokojnej wodzie .

na temat suma przeczytałem juz naprawdę dużo i mam teraz 2 takie pytania(bo nie jestem pewien na 100% ) czy sum w nocy wejdzie do płytkiego kanału od 1,5-3,5 metra szerokość kanału około 30 metrów miedzy odra a innym szerszym kanałęm i czy jest ogóle jakaś szansa na drapiezniki w nocy z gruntu bo płoc i leszczy tam niemało i 2 pytanie powiedzcie jak najlepiej zrobić fileta z rybki
kaczorrek, wybacz samym czytaniem ryb się nie nauczysz łowić ,nie stety decyduje praktyka ,może sum tam zaglądać ale wcale nie musi ,przecież ty tam siedzisz nie my to zamiast spać obserwuj co się dzieje nad woda :wink: jak zrobić fileta ,to proste :mrgreen: gorzej wytłumaczyć ,jak zrobię fotki to ci podeśle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masę różnorakich haków karpiowych - do różnych metod połowu, tak samo w hakach sumowych jest w czym wybierać ...

Tak kulki 30mm to faktycznie duże - ale porządny kleń da jej rade, mniejsze zaczną ją podszarpywać - czy duży leszcz zwłaszcza jak teraz ich sporo naniosło łącznie z karpikami po 4 kg - czy nie lepiej założyć jakieś mięsko - lub coś co się żwawiej rusza ?

Co do Pva ciężko powiedzieć - ale raczej poniesie za duży uciąg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że na pellet i te kulki mają dużo brań, ale zakładają po 2 szt jak nie więcej :)

A na stojącej wodzie czasem robiłem tak że podawałem trupka i do niego na nici PVA kilka pelletów rybnych w celu zwiększenia smrodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczury nie szczury ,luix, no to czas nas przekonać jakie sumy to nie szczury ,jakaś fotka mile widziana .

Maniek całkowicie zgadzam się z Twoja opinią. Czas na udowodnienie, że jestes "łowcą sumów" luix :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesteście dorośli a zachowanie z waszej strony jest trochę dziwne..

Ale skoro już mnie podpusciliscie to zastanawiam się po jaką cholere tu jestem

Jak będę chciał rozgłosu to będę się afiszował w każdym z możliwych miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak @artech - ale z drugiej strony fatalna jakość zdjęć zbytnio nie nadające się do wglądu publiki..

Może znajdę lepsze na płytach - bądź będą nowe lepsze

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje przeczucie sie sprawdziło byłęm tam na kanaliku przez cała noc obserwowac i połowic troche płotek i leszczy (płoc 34 cm i 3 leszcze powyzej 40 cm a ) widziałem około 5 spławów suma wygladąło to jakby ktos wskoczył do wody dosłownie :cool: widziaęłm tam mase innych spławiajacych sie duzych ryb ale kompletnie nie chciały brac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoze mi ktos w koncu zrobic poprawnie filet??? :roll: bo na zywce ostatnio nic nie bierze 5 dzien chodze z zywczykiem prawie non stop w różnych ciekawych miejscach jedna branie szczupak lub sandacz który pokiereszowął rybke i koniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie

Właśnie zjechałem z nocki z Wisły z problemem, który tylko fachowiec od suma może rozwiązać.

Oto pytanie:

Sum to czy bobry wywalają się z charakterystycznym mocnym walnięciem plum-pluum

-hehe, chyba trafnie przekazałem to plumknięcie.Jak wór 50 kg cementu- takie poprawione pluuuum

Ja sądzę, że to bobry wariują chociaż w okolicy nie podgryzionych drzew, kolega aż nie mógł wędkować z wrażenia-strach było podejść do wody po ciemnicy.

Ciekawe,hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co sumy takie do 20 kg lubia walnąć się z hukiem w wode, większe już podobno tego nie robią. Nie raz byłem świadkiem walnięcia takiego suma jednak takie głośne pluśniecią o jakich piszesz to mogą być raczej bobry, walniecie suma mozna porownać do wielkiego bolenia a raczej takie wielkie kłody to moze być bobr aczkolwiek niewiadomo trzeba było by to usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odgłos przypomina wrzucenie pustaka do wody,lub jak opisałeś wora cementu,to raczej na bank jest bober. Przerabiałem to wiele razy. Miałem nadzieję, że u mnie jest tyle sumów, aż przy szarówce kilka lat temu zobaczyłem te niby sumy. Pływają sobie spokojnie lecz gdy je coś zdziwi walą ogonem o wodę i robią nura. Nieraz serce podeszło mi do gardła gdy przy całkowitej ciszy niedaleko mnie walną taki "pustak" o wodę. Teraz są już tak oswojone, że bez problemu można je wieczorami przy blasku księżyca pooglądać. Nie nawidzę ich za te fałszywe pluskanie i straszenie :mad:

Rok temu wszedł mi jeden w zestaw gruntowy na suma i po krótkim holu celowo przerwałem żyłkę 0,35mm - bo szkoda mi było kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.