Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

dobra chłopaki :)

jade na suma w sobote na nocke z kompaniją moją :)

na tą rybke to pierwszy wyjazd w tym roku :) w zyciu moze z 7 :) zazwyczj małe ale wiem ze tam gdzie jade są sumy takie że jedzą konie na śniadanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

brodzic, z tego co wiem to maluchy takie do 1,20 już się ruszyły i atakują. Teraz czekać trzeba aż starszyzna poukłada się na blatach. Zazdroszczę Ci bo ja aktualnie w czerwcu nie będę miał czasu ani z kim na suma. Na jakie wody jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odra zachodnia niedaleko kołbaskowa, mam taki nowatorski pomysł, troszku go zanecic. pare kul w rejon wedkowania zmielone ryby jak na kotlety to strasznie smierdzi wymieszac ze żwirem i torfem oraz klejem, zdało by to egzamin ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odra zachodnia niedaleko kołbaskowa, mam taki nowatorski pomysł, troszku go zanecic. pare kul w rejon wedkowania zmielone ryby jak na kotlety to strasznie smierdzi wymieszac ze żwirem i torfem oraz klejem, zdało by to egzamin ?:)
To żaden nowatorski :lol: sumy z powodzeniem nęcę od kilkunastu-lat ale ja tam nie bawie się w mielenie :wink: ćwiartki wystarczy ,w zeszłym roku nęciłem miesiąc [cały czerwiec] 1kg-2kg wątróbki wieprzowej ,w Lipcu same wychodziły na brzeg na zapach wątróbki. :lol::lol::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :mrgreen:

no i po wyprawie :) sie działo:)

w sobote zajechaliśmy nad wode na drugie śniadanie oczywiście już z grila :) wcześniej rozbiliśmy obóz :mrgreen: pawilon , naznosiliśmy drewna i dwóch zajeło sie grilowaniem :wink: piwko ja z kumplem wyjeliśmy federy z pokrowca i do dzieła za drobnicą :) a tu zero :shock: nic nie pyknie , nawet odra sie zatrzymała pierwszy raz od 20 lat to widziałem zero pradu zero ryb :?: cos tam prąd lekko ruszył i w siacie 1 leszczyk a kumpel jeden krąp i to tyle :) bezrybie, na mielenie i zanecanie suma nie ma mowy :roll: złe przeczucia :twisted: jeszcze nocka przed nami i szykowanie wędzisk na suma , haki , dzwonki świetliki juz zamontowane :wink: na hak po 5 rasów dorodnych jeszcze przed zmierzchiem wszysto w wodzie :shock: i czekanie tylko sie sciemniło szaro zrobiło branie :shock: jest!!! chwila i na brzegu 2kg niewymiar :oops: za chwile u kumpla branie i znowu jest!!! taki z 20 cm :grin::grin: tak to było do 22 obiecujący początek jakas nadzieja ale potem juz do rana ani jednego braniac :sad: nic

tylko gwiazdy mozna było podziwiac i samoloty tych coraz więcej, kumpel po północy poszedł spac ja jeden warowałem i o swicie zmiana warty kumpel zwinął sumowki, wyjął federy i do południa złapał jeszcze 2-3 krąpie i zwijka, no i tak to sie działo :oops::grin::cool: poza tym poszło troche bronka i dużo jedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy mam do was pytanie.

Zamierzam poeksperymentować jeszcze z wątróbką drobiową. Zauważyłem, że na kotwiczce trzyma się dosyć dobrze jednak jest i tak po jakimś czasie objadana przez drobnicę.

Chciałem zastosować kawałki wątróbki ale zawiązane w materiale z pończochy / rajstop.

Boje się jednak, że to może zmniejszyć częstotliwość brań.

Przerabiał już ktoś ten temat w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jestem tu nowy;) Ja osobiście łowie sumy od 5 lat:P Nie złapałem większych okazów, ale mam na kącie takie z którymi można się pobawić:D W zeszłym roku w wakacje polowałem na suma i byłem 2-3 razy na cały weekend:P Złapałem wtedy 6 sumów:) Jeden mój rekordowy 119cm i 13 kg a reszta 80-90 i od 5-10kg:D Ja stosuje zanęcanie punktowe:D Mam mały pontonik i pływam po łowisku i zanęcam te miejsca w które uważam za dobre:P i zawsze jakiegoś Maluszka wyciągnę nie powiem bo i nawet węgorzyki się trafiają:D Zazwyczaj do zanęty stosuje wątróbkę, krew bydlęcą, miele małe rybki i przed zanęcanie dodaje troche pisku do obciążenia zanęty i kleju do zanęt żeby to wszystko jakoś się trzymało:D Zazwyczaj biore 4 wędki i na każdy hak zakładam co innego:) Na jeden kępę rosówek na drugi wątróbkę na trzeci zdechłe rybki przytrzymane w słoiku na słońcu przez 2-3 dni:D A na czwartym robie kanapeczkę;) raz rybke z wątróbką, raz rosówke z rybką i tak mieszam:D Pozdrowienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakąś sprawdzoną zanętę na suma pelet kulki lub cokolwiek suchego, żeby niebyły to ryby trupki filety czy wątroba.

Po prostu szukam jakiegoś dobrego śmierdziela którym szłoby podkarmić sumy przez tydzień lub dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprobować pelletem necic, ale w rzece ciezko go utrzymac bo lekki jest..

Też nad tym się zastanawiałem tylko jakiego użyć rybny?

Na początek planule kanał a tam uciąg taki jak w jeziorze pawie zerowy spławik 5g stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz sum to i tak małe piwo w porównaniu do tego co pływa w innych zakątkach świata :) Jako że pracuje w palmiarni poznańskiej to wiem co takie inne rybki potrafia. Trzy osoby podczas czysczenia zbiornika nie mogly dać sobie rady z Arapaima o dl ok 1m i wadze ok 8kg bo rybke trzeba bylo na chwile przenieść w inne miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.