Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Bank line - odpowiednik w Polska


Anem_

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich. Mam nieco nietypowe pytanie, bo jedynie pośrednio związane z wędkarstwem. Chciałbym bowiem zapytać czy ktoś może mi wskazać polski odpowiednik linki, która w USA znana jest pod nazwą Bank Line, Tarred Nylon Twine, a która jak udało mi się wyczytać wykorzystywana jest między innymi do połowu sumów. Sprzedawana jest w różnych grubościach, najczęściej w dwóch oznaczonych numerami #18 i #36 i jest w kolorze czarnym.

Wykorzystywana jest ona bardzo szeroko również do innych zastosowań z uwagi na jej wytrzymałość, na przykład do survivalu. Ja poszukują jej właśnie do tych innych zastosowań, ale dotychczasowe poszukiwania nie dały jakiegokolwiek sensownego rezultatu. Proszę o informację, czy w Polsce jestem w stanie kupić tego typu linkę i co mam wpisywać w wyszukiwarkę żeby ją odnaleźć?

Z góry dzięki. Poniżej linka w rozmiarze #36

No_36_Bank_Line_100_foot_spool__67357.1364742056.390.350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
na przykład do survivalu. Ja poszukują jej właśnie do tych innych zastosowań,

Przecież survival to przede wszystkim Paracord , w różnych grubościach,

tylko po co przepłacać, za militarne pochodzenie (nazwę i normę), skoro można wziąć linkę polipropylenową np. taką http://allegro.pl/shop.php/Show?search_scope=shopItems-20305431&id=20305431&string=Lina+polipropylenowa+pleciona&p=1

ciut inny splot otuliny i jest nieco sztywniejsza, ale parametry zbliżone nierozciągliwa, nie gnije, nie butwieje, i ładniej końcówki się opala.

Masz tam różne grubości i kolorki całkiem spory wybór.

Kupiłem kilka linek od nich, między innymi, mam jedną 3mm przy siatce z rybami. :cool:

No chyba że szukasz czegoś naprawdę cienkiego to wtedy rzeczywiście plecionki na suma.

A tak przy okazji... do czego to ma służyć pułapki, wnyki ? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.