Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łódki wędkarskie -pytania i odp.


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość kenyn
Witam. A co myslicie o takiej lodzi , niby nowość -materiał polietylen ale bardziej chodzi mi o plywalność na rzece ( Odra) z spalinowym 6 KM. Bardzo prosze o porady. Jestem w kropce miedzy tym a pontonem od Zodiaca. Tutaj jest adres w celu oglądnięcia łodzi !!!! Łódź NOE duża http://www.sorba.pl/Katalog-lato/Lodzie/Lodz-polietylenowa-NOE-duza-350.html

Znalazłem już link jak to chodzi na silniku:

w czwartek jadę zobaczyć ją na żywo. Do tej pory z polietylenu robili tylko kajaki a teraz widzę, że też i łodzie, podobno są nie do zniszczenia. Nie wiem jak będzie sprawować się na rzece ale na jeziorze wygląda fajnie, a jeszcze jedno mi się przypomniało, czytałem że na rzekę łódź musi mieć kil albo prowadnice, nie może mieć płaskiego dna. Ta ma duże prowadnice więc w nurcie powinna się dobrze sterować i powinna trzymać się wyznaczonego kursu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A co myslicie o takiej lodzi , niby nowość -materiał polietylen ale bardziej chodzi mi o plywalność na rzece ( Odra) z spalinowym 6 KM. .... Łódź NOE duża http://www.sorba.pl/Katalog-lato/Lodzie/Lodz-polietylenowa-NOE-duza-350.html

Witam

Nie wiem jakie masz inne wymagania wobec łodzi ale ja proponowałbym Tobie łódkę WIND II http://boatspoland.pl/wind.php

Jest większa od Noe (dłuższa i szersza) co przy wędkowaniu ma znaczenie. Na wodzie zachowuje się stabilnie nawet przy dużej fali (klasa pływalności C). Na wiosłach idzie znakomicie. Oczywiście nie zachęcam aby poruszać się tylko na wiosłach ;-), ja mam na niej 5 HP i wystarcza (woda trochę większa niż na Odrze).

Zwróć uwagę na kształt rufy w NOE jest szeroka co nie służy dobrej pływalności. Co do ceny to WIND II jest tańsza niż NOE.

PS Panuje przekonanie, że na rzekę najlepsza jest pychówka i chyba to twierdzenie jest prawdziwe. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie, gdy widzę je na wodzie. ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po obejrzeniu filmiku jestem rozczarowany. :sad: Z tego co widac to ta łódka ledwo smiga w 2 osoby , niewiem jaki tam silnik jest zamontowany (na mały niewyglada). Cos jakby niemogła oderwac sie od wody. , nawet przy 1 ludku smiga jakos niemrawo. Po mojemu albo stopa zle dobrana lub ustawienie kąta stopy. Oczywiscie jak kolega wspomniał moze to byc tez szerokosc rufy i sposób jej wyprofilowania. Napewno nie wezme jej bez wczesniejszego sprawdzenia na wodzie. Ponoc jest taka mozliwość. Sie sprawdzi latem :shock: jak bedzie lipa to guma zodiaka lub linder 355 Ganzisko. U mnie musi to być niewięcej niz 65 kg. ma byc mobilnie i lekko . wziąść za sznurek i z wody samemu wytachać. ale dzieki :grin: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kenyn

Alfa jest za ciężka. To co widziałem na filmie to mi wystarcz. Ja mam troszkę inne potrzeby. Musi być lekka, stabilna i wytrzymała. Pływać będę na 5kM. Łódkę czasami zabieram do Szwecji na szczupaki tam już rozwaliłem Riba (ponton) i uszkodziłem wypożyczoną łódź (oj drogo mnie to kosztowało). Klamka zapadła, kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

:oops: Kupiłem w tym roku Marine Boats 4,2 m z Chojnic;

jestem zadowolony;

waga łodzi 140 kg używam silnika 20 hp Johnsona na Odrze

(jest za wielki ,ale nadmiar mocy to jest to:

co misie lubią,

gdy trzeba popłynąć 10 km pod prąd na łowisko )

MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli leżała 3 lata do góry stępką to nie ma problemy

laminat jest wieczny

a naprawa jest tak prosta że bardziej się nie da ( znajdziesz na każdym forum żeglarskim )

tylko jeśli była w wodzie na zimę to może być szmelc ? bo lód pogniecie kadłub

moje gg 9861623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim maleństwem we dwóch ?

na spining ?

lubisz się kąpać ?

a poważnie z takiego maleństwa pływałem podnosząc szczupaka ręką będąc sam na łódce !

na dwóch ludzi szukaj minimum 3,6 m dł na jakieś 1,4 m szer

i to na stojąco będzie ciężko połowić we dwóch ; samemu raczej tak ale o bezpieczeństwie własnym na zaporówce z falą wysokości 1 m :evil:

nie mówimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam łodzi 4,2 m jedyny problem że strasznie sie na szarpiesz przy zrzucaniu i wciąganiu na przyczepę ale bezpieczeństwo pewne moja jest kategori C czyli do fali o wysokości 2 m to samo mówi za siebie

na zaporówce w zeszłym roku jak spływałem zrobiła sie fala że stopa silnika ( 20 cali )

wychodziła nad powierzchnię (Mietków )

raczej nie wybrał bym się niczym mniejszym

MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje cię wypożyczanie ?

a może z kumplem zakup na pół jakiejś używanej ?

zakup drewna ?

ja swoją pierwszą kupiłem z kolegą na pól i było to wielkie drewno;

na zimę wyciągaliśmy ją w 8 chłopa !

ja kupiłem łódź z przyczepą aby nie być zależny tylko od jednego łowiska

i tak to się zaczeło najlepsze rozwiązanie to mieć swoja łódź

bo ja miałem takie szczęście że jak ja miałem ochotę na powędkowanie łodzi nie było

albo trza czekać

nie chciałbym się wypowiadać na temat tej czy innej łodzi :

moja rada :

zawsze wybieraj największą i najszerszą z możliwych bezpieczeństwo jest najważniejsze

wolę się zmęczyć podczas wiosłowania ,ale nie bać że się wywrócę na wodzie o temperaturze kilku stopni MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości łodzi to 3,1 już w zupełności wystarcza trzeba zobaczyć łódź na żywo bo trudno na sucho wiedzieć jaka długość na 2 osoby

aktualnie mam dwie łódki 4,2m są ogromne identyczne wymiary jak osobowe auto takie jest odzwierciedlenie pływa się fajnie ale dla 1 albo 2 osób to jest ogromna i kolejna moja łódź nie będzie miała więcej jak 3,3m

pisaq, jeżeli będziesz zainteresowany kupnem to pod koniec sezonu jedną sprzedam na pewno nie będę miał miejsca żeby je przezimować obie są zarejestrowane i nigdy nie naprawiane nigdzie ani poszycie ani ławeczki posiadam też silnik dwusuw produkcji zssr dodam do łódki silnik sprawny wzmocnienie pod silnik jest zrobione ale jak pływa zestaw nie wiem u mnie zakaz spalinówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Cóż, tak myślę i dochodzę do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie większa łódź, np w/w Norton 7. Czemu?

Ano, we dwójkę zabieramy dużo sprzętu: silnik, echo, akumulatory, z osiem wędek, dwie duże torby z gratami. A ja lubię mieć gdzie nogę postawić :P

Względy transportowe nie mają znaczenia, łódź zostawię na stanicy PZW na Przeczycach i luz.

Chyba lepiej wziąć kredyt na pół roku i mieć dużą, wygodną i bezpieczeną łódź niż kupić balię za zaskórniaka.

Najgorszy jest koszt transportu, bo większość producentów znajduje sie na Mazurach czy Pomorzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kupić łódź kup w zimie

ropa tańsza , sprzedający (producent ) opuści ci parę stów bo zależy mu na kasie aby dotrwać do wiosny (wiem co mówie ja wyżebrałem 600 zł !na paliwo jak znalazł )

teraz przepłacisz

no i bez pośredników

kup u producenta ;

ja kupiłem w Chojnicach ;

zaprosili mnie na hale miałem okazję zobaczyć jak powstaje ,ile ma warstw na dnie !(kamienie , i wodowanie w przygodnym terenie ) no i w zimie masz czas a to jest tylko kilka godzin

szukaj najcięższej z możliwych (ilość laminatu ) i tylko sprawdzonych producentów

ja kupiłem już 3 łódź u tego samego producenta ( za każdym razem większą )

jak chcesz namiary na moje gg 9861623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chojnice? To wiem o którego producenta chodzi :)

Ma on w swojej ofercie coś wiekszego niż 320?

Niestety, zima nie wchodzi w grę bo zimą wcale nie mam więcej czasu, a łódź chciałbym mieć na sezon sandaczowy 2011 :)

Żony nie mam, dzieci chyba też, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :D

Do Nortonów 7 jestem przekonany, gdyż przepływałem na nich 666 godzin. Niamałe, wygodne, stabilne. Producent oferuje takie ułatwienia jak winda do kotwicy czy krzesełka obrotowe (do spinningu pewnie jak znalazł!).

Tylko cena (4 kafle)i transport z Łomianek mnie trochę zniechęcają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.