Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś cokolwiek napomknąć o najefektowniejszych metodach połowu na tych zbiornikach? Chodzi o spławikowanie, grunt, spinning i oczywiście nęcenie na różne gatunki ryb. Jeżdżę tam bardzo często ale coś nie mogę trafić w gusta kulinarne tam zamieszkałych rybek. Może jest tu na forum jakiś stały bywalec na Pilcach?

Dzieki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzięki, dzięki :mrgreen:

Własnie szykuję się na jutro eskapadę :twisted: mam nadzieję, że oprócz leszczyków, wzdręgi, okonka i hurtowej ilości płoteczki na żywca wyciągnę w końcu coś konkretnego. Zobaczymy... Sprzęt przyszykowany, robaki, świetliki i zanęta kupione + czosnek oczywiście i róznego rodzaju płatki owsiane :lol: Hyhy trzymajcie kciuki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, 3mam !!

A co do pogody to u mnie taka sama, rad nie rad dzieli nas jedynie nie cała setka km.

Ja na deszczyk mam sposób - płaszcz wędkarski, w którym wyglądam jak w kondomie no i oczywiście browarek (bez tego na rybki nie jadę) :wink::lol:

Daj znać, ja się odezwę w poniedziałek.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc trasa Kłodzko - Bardo (innymi słowami na Wrocek) w Bardzie odbijamy w prawo, przejeżdżamy przez tzw. dziury - dosłownie też :???: rzut beretem i jesteśmy przy zakładzie wydobywajacym żwir i jego pochodne :idea: Pilce nie jet to jeden zbiornik, lecz pajeczyna dróg, które prowadzą do kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu jeziorek mniejszych i wiekszych. Natura, natura, dzikie chaszcze i te cholerne szerszenie :evil: Więc jesli ktoś kojarzy, czekam niecierpliwie na doświadczenia z tych łowisk.

Pozdro

Jutro jadę, jutro jadę :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ciężko teraz o płoteczkę :???:

tez cos o tym wiem.

ok bylem dzis juz chwilke wzialem bata io lowie plotki i albo 20 cm albo krasnopiorka.

i zlowilem tylko okonka ktory poszedl na chwile na zywca.

Ale ogolnie to bieda :/ A sandalom nie popuszcze !!!

moze jutro. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Pilcach w zeszłym roku. Naprwde świetne miejsce, troche cięzki dojazd ale warto. Jest tam duzo stawów pożwirowych, wszystko zarośnięte jak w dziczy-bardzo mi się podobało. Połapaliśmy leszczy takich 30-dziestaków na feedera. Kolega złapał tam w nocy Sandała ponad 60 cm o dziwo na kukurydze i dwie pinki. Dwa tygodnie temu inny kolega łapał piękne garbusy na spinnig z łodzi. Kilka km dalej są ładne dwa zbiorniki zaporowe Topola i Kozielno ale jeszcze tam nie byłem. Jak możesz to napisz jakie efekty tej ESKAPADY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki doopa blada, że tak powiem :evil:

w niedzielę wytargałam leszcza, mój "chłop" - nic.... więc z jedną leszczyną do domu nie wrócę, bo sępów troje :sad: oddałam mu wolność

w poniedziałek kolejna próba od rańca, efekty: jak zwykle jedna leszczyna taka nawet ok na spławiczek oczywiście, mój "facio" na koszyczek z gruntu wyciągnął ..... 2 podpierdółki jazgacza - no szlag by trafił :evil::???: Zero brania, nawet te płoteczki, w których łowieniu to jestem szpec. Jestem tylko ciekawa jak poszło sąsiadom z drugiego brzegu, najpierw wycinali trzinkę formując sobie nowe stanowisko, a potem łódeczka bach na wodę i kilka rundek z żywcem na sandałka, oj ciekawe...

Jutro kupię sobie tuńczyka w puszcze, tak mi się rybki chce :lol::lol:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a bylem dziś nawet w pilcach. Najpierw zatrzymałem się w topoli i przy moście złapałem niewielkiego bolka. Później pojechałem do pilc, ale nie na te oficjalne stawy pzw, ale na ten duży staw który jest przed wsią po lewej stronie z któego wydobywają żwir. Kumpel mmi mówił że ładne okonie tam ostoatnio łapał, ale mi niestety nic nie wzięło, choć uklejki od czasu do czasu pryskały. Woda jakaś taka brudna. Następnie przeniosłem się na inny staw, który leży w kierunku przyłęka, dość daleko od drogi. Tam są piękne miejsca i tam w jednej z zatok namierzyłem okonie. Brały niezwykle delikatnie. Kilka udało się wyjąć mi i innym spiningistom.

Jeśli chodzi o te stawy PZW to są one dość ciekawe, ale jakoś mnie donich nie ciągnie. Już wolę nysę płynącą obok albo zbiorniki koło paczkowa: topolę i kozielno. Specjalnie tam nie jeżdżę za dużo. Jedynie w zeszłym roku jak się napaliłem na spiningowe mistrzostwa okręgu które właśnie tam były rozgrywane to jeździłem tydzień dzień w dzień, ale efektów powalających nie miałe, choć pewnie dlatego że chodziłem głównie z bocznym trokiem i paprochami. Udało mi się jednak wyjąć kilka okoni po niecałe 30 cm.

Oprócz ładnych okoni jest też szczupak i sandacz, w zasadzie na każdym stawie. Trudno mi polecić ci jakieś konkretne miejsca. Dużo szczupaków łowi się na stawie nr 3 w jego górnej części (bardzo zarośnięty). Wbrew pozorom bardzo ciekawy i rybny jest staw nr 2 (jego głębsza część). Z przynęt (na okonie) polecam gumowe raki-są naprawdę skuteczne na tych łowiskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam ja bylem dzisiaj na pilcach obok stawu nr 2 to jest chyba nr 1 ale nie widzialem tablicy co to za staw. Brały ładne plocie i to wszystko. Myslalem ze moze jakiegos leszczyka sie uda wyciagnac a tu kicha. Pozniej pochodziłem ze spinem i efekt znakomity 3 zerwane gumy i tyle. Fajne sa tam miejsca ale zeby cos tam złowic trzeba miec fuksa chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejna dzisiejsza wyprawa na pilce i oczywiscie zerwane 2 gumy ale sukces wyciaglem okonia 38 cm na riperra perlowego. Spotkałem znajomych i juz wiem na co łowic wiec na kolejnej wyprawie mysle ze beda same sukcesy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie wiesci z pilc droga jest zamknieta na wysokosci tasmociagu co idzie nad droga

A co się stało, że droga zamknięta? Zalało tam czy co?

Spotkałem znajomych i juz wiem na co łowic wiec na kolejnej wyprawie mysle ze beda same sukcesy ;)

To się podziel drogi kolego na cóż takiego i jakie rybska bierą na Pilcach :wink:

Jak będziesz miał info o dostępie do zbiorników to daj znać, w sumie to miałam się w tym tygodniu tam wybrać i to na noc...... :roll::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi nie wiem jak teraz sytuacja wyglada ale jak rzeka wylala to sie rozlala pewnie po stawikach i nie wiem jak tam z ryba i w ogole. Moze byc ciezko jak bede mial jakies swieze wiesci to napewno napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam nadzieję, że nie było poprawki z powodzi z 97, bo by mnie chyba trafiło....

W sumie to pewnie przez pewien czas będzie tam nieciekawie.

Dzięki wielkie za info i czekam na dalszy rozwój :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Halo, halo.....

jakieś świeże wieści z Pilc? Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek widział, niech da znać jak tam sytuacja wygląda, toż to weekendu początek czas na wyprawę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc madi z tego co slyszalem czyli plotki to podobno na jednym ze stawow przerwalo wał i połaczył sie z drugim tylko nie wiem ktore to stawy. Podobno droga dalej zamknieta bo wlasnie cos tam robia no i podobno smierdzi bo wyplukalo troche ryby ze stawow i teraz gnije. To tyle co slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar weź nie gadaj, aż taka tragedia?

Ja mam nadzieję, że to jednak trochę przerysowana plotka, jak dam radę to zadzwonię jutro na tamtejszy zakład i spróbuję się czegoś dowiedzieć. Chociaż jutro sobota i z info może być lipa.

Dzięki za odzew, jak coś ustalę to też dam znaka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.