Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

aniaa55, Od zeszłego roku tj. od jesieni zmienił sie nieco dojazd, z uwagi na poszerzenie działalności kopalni, nie jest to super droga ale idzie wytrzymać. Postaram się wrzucić kilka zdjęć z kolejnego wypadu.

abc, dzieki za info, na pewno skorzystam, myślę nawet że na dniach się tam pojawię i zrobię małe rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wiem, wiem. Mam nadzieję że do maja mostek wytrzyma. Zresztą info mam na bieżąco. Wujek męża jest z Ożar i też wędkuje. A my od 94 r. prawie co rok tam jesteśmy. Jak coś potrzeba się dowiedzieć to chętnie pomożemy w szczególności mąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj mały wypad na Pilce, chyba bardziej dla relaksu niż na ryby. Samochodów dosyć sporo, w tym amatorzy jazdy quadami. Tak więc ciszy to raczej dzisiaj nie było, ale spodziewałem się tego. Właściwie to chciałbym wrzucić info dot. drogi biegnącej wzdłuż stawu nr 3. Otóż droga ta niestety uległa ponownemu rozmyciu przez wodę, jest to na odcinku między końcem stawu nr 1 (i z niego nadmiar wody kieruje się przez droge do stawu nr 3) a stawem nr 2 i 3. Widać ktoś próbował zapobiec temu wysypując tam ziemię, ale woda znalazła przesmyk i nadal wali przez drogę dość mocno ją podmywając. Czy ktoś wie kto zleca tę częściową naprawę "dróg" może trzeba pomóc i zebrać trochę środków finansowych celem uratowania tego dojazdu bo może być nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników akwenów w Pilcach. Łowiłem kilka razy w Pilcach z róznymi efektami. zastanawiam się nad żwirownią, która jest przy źródełku, teraz jest tam bardzo trudno dojechać. Czy wolno na niej łowić i czy są tam jakieś ryby? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, jeżeli chodzi o rybostan, to jest tam praktycznie wszystko. Pamiętaj jednak ze zbiorniki te są dość specyficznym łowiskiem i żeby dobrze powędkować szczególnie drapieżnika trzeba trafić w "ten" dzień. Wówczas efekt murowany. Takie jest prznajmniej moje zdanie.

Jeżeli chodzi o białą rybę to dominują leszcze takie w przedziale 20-45cm. Sam poławiałem też większe sztuki ponad 50cm, ale w nocy na przełomie lipca i sierpnia. Sa tam też duże karpie, ale to zasiadka na kilka dni.

Dodam że nadal uczę sie tych łowisk i sam sięgam po info, ostatnio ciekawe wiadomości wrzuciła koleżanka aniaa55. Acha, co do numeracji tych stawów niestety nie pomogę, wiem gdzie jest każdy z tych stawów ale potrafię określić tylko część po numerach tj.: 1, 2, 3, 7, 9 pozostałych nie jestem pewien. A określenie "nad żwirownią, która jest przy źródełku" niestety mało mi mówi. Na pewno łowisko pilce jest łowiskiem ogólnodostepnym, choć pierwszy staw zaraz za miejscowości Dzbanów nie należy do PZW - chyba jest w zarządzie RZGW (a wody Skarbu Państwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareksm2, Dzięki za informację. O żwirownię którą pytam to masz rację, jest to chyba woda Skarbu Państwa. Jadąc od Dzbanowa w kierunku Pilc, po lewej stronie, faktycznie stoją tam tablice informujące o zakazie wstępu. Kiedyś łowiłem tam ładne leszzce i liny, a teraz zasypali dostęp do tej wody. Mam jeszcze prośbę, który ze stawów poleciłbyć do połowu leszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, Ja osobiście poławiam na 3, jest to duży staw. Tam też udało mi się złowić największe sztuki i wiem że wyciągneli w zeszłym roku kilka pięknych karpii ale to asiadka kilkudniowa. Piękne karpie i amury a nawet słynne jesiotry rodem z kotliny kłodzkiej poławiają ludziska na stawie nr 1. Jeżeli chodzi o amury to polecam szczególnie staw nr 1 od strony rzeki. Są tam dwie małe wysepki i między nimi wchodzą piękne sztuki. Ale łowiący spędzili tam duzo czasu zanecając wczesniej to miejsce. Przyjeżdżali w tygodniu i sypali. Okupowali to miejsco praktycznie non-stop. Na stawie nr 1 łowiono również jesiotry, które podczas podtopień czerwcowych w 2009r uciekły z hodowli i wraz z biegiem rzeki nysy powpadały tu i tam.

Według mnie na lecze lepiej szukać większych akwenów dlatego ja wybieram najczęściej nr 3, choć inni "okupują" też 9, 7 no i jedynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jareksm2, a o tym jesiotrze to słyszałem i osobiście widziałem jak w Nysie Kłodzkiej wędkarz złowił 2 jesiotry. Za 2 tygodnie wybieram się do Pilc, rozpoczynam sezon :) i skorzystam z Twoich podpowiedzi, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie po przerwie świątecznej.

Najpierw co do jesiotra. Po dużej wodzie wszyscy go łowili, a ludzi było tyle że kija nie można było wsadzić. Brał dosłownie na wszystko, a łowili go jak płotki, niejednokrotnie kłócąc się o ryby. Wywozili workami. Jednym słowem banda.

Co do stawu przy źródełko to Dzbanowski - woda skarbu państwa. Ryb sporo jednak jak reszta stawów woda chimeryczna. Poprostu trzeba trafić. Z wiarygodnych źródeł wiem że kilkoro zapaleńców z Ząbkowic Śląskich wpuściło tam ok 6 - 7 lat temu sumy i on sie tam przyjoł jest go naprawdę sporo. Leszcze też są imponujących romiarów, ale aby je połowić trzeba nęcić kilka dni.

Jest sporo okoni dochodzących do 1,5 kg. Oprócz tego liny, płocie, szczupaki. Karpie i sandacze pochodzą jeszcze z powodzi w 97 roku. Pamiętam jak je łowiliśy niektóre miały znaczki czeskie, a wtedy najlepiej brały na rosówki w nocy.

Gdy często tam bywaliśmy przedewszystkim wędkarzy było mniej, ryb pewnie więcej. Teraz to się zmieniło, ale co z robić. Jedno jest pewne nigdy nie zapomnimy Pilc z przed lat i nadal tam będziemy wracać z ochotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniaa55, jak sądzisz, czy wysoka woda czerwcowa z 2009 roku mogła wiele zmienić w rybostanie stawu Dzbanowskiego? Byłem kilka dni temu na tym stawie i widziałem, że Nysa wdarła się wówczas poważnie do tego zbiornika. Oceniam to po wyrwie (100 może więcej metrów), a właściwie braku ziemi oddzielającej ten akwen od rzeki. Z daleka wygląda to jakby Nysa po części przepływała przez staw.

Ja nie znając wcześniej tego łowiska nie jestem w stanie określić ewentualnego spustoszenia lub na odwrót, może rybek przybyło?

Myślę jednak że niestety ryb jest tam znacznie mniej (obym się mylił) niż przed czerwcem 2009r. Pozdro. Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek pewnie chodzi Ci o staw cmentarny, czy jak u nas mówią cmentażowy, bo na pewno po ostatniej powodzi Nysa nie wpłynęła do stawu Dzbanowskiego. Jeżeli na tym stawie było dość dużo zatopionych drzew to na pewno jest to staw cmentarny. Z tego co słyszałem to tam weszło dość dużo ryby z Nysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja byłem wtedy na zbiorniku Dzbanowskim w czerwcu 2009 r. i wiałem stamtąd bo ostrzegła mnie straż wędkarska, mówili, że zaraz wejdzie tu Nysa. Za kilka kilka dni pojechałem ponownie zobaczyć ten zbiornik i faktycznie były ślady wody i oceniłem, że woda sięgała ok 3 metrów (ślady na drzewach, połozona trawa, pozostałości podwodnej roślinności). Rozmawiałem również z kolegą, który widział na własne oczy ile było wody w zbiorniku Dzbanowskim i potwierdza moją wersję. Ważne jest to, że Nysa przelała się do zbiornika Dzbanowskiego i nie przepłynęła przez niego, więc logicznie myśląc powinno to urozmaicić rybostan. Może wiecie coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzieliśmy wody 2009 roku, jedynie mogę się od odnieść do powodzi z 1997. Sytuacja podobna. Wtedy Nysa przerwała wał w okolicach stawu cmentarnego i wdarła się do stawów. Zaleniu uległy wszystkie stawy oprócz nr 7, 8, 9 i 10 i Dzbanowskiego. Na tych stawach woda podniosła się bardzo dużo. Z racji tego że lowimy tylko na tych stawach nie mogę się wypowiedzieć co do rybostanu na innych zbiornikach. To co zauważyliśmy: na 7 ryba poprostu zaczeła brać wcześniej był to staw przepływu wydaje mi się że zwiększenie natlenienia wody przez przepływającą wodę ze stawu nr 8 było tego bezpośrednią przyczyną, na stawie nr 8 pojawiło się dużo karasia co w następnych latach skutkwało łowieniem sztuk w okolicach kilograma, staw nr 9 wprost eksplodował sandaczem, kto tylko miał na haku uklejkę łowił. Sztuki nie przekraczały 2 kg. Zresztą sandacz pojwił się na wszystkich wyżej wymienionych stawach. Staw nr 10 został praktycznie zamulony i wędkarsko (przynajmniej dla mnie stracił znaczenie). Na stawie Dzbanowskim woda była tak duża że taśmociągów nie było widać, natomiast koparki było widać tylko czubek. Zarówno do tego stawu jak i do takiego malutkieg znajdującego się pomiędzy Dzbanowskim a najnowszym stawem zaraz obok zakładu woda przyniosła czeskie karpie. Generalnie na tych stawach powódź nie wyrządziła szkód wręcz przeciwnie dorybiła je.

Myślę więc że i duża woda z 2009 nie zabrała ryb a je tam dostarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji oraz z tego co piszesz to faktycznie na zbiorniku Dzbanowskim powinno być duzo ryb różnego gatunku. Dziwię się tylko, że od dwóch lat mam mizerne efekty w łowieniu porównując oczywiście do lat ubiegłych tuż po powodzi. Zauważyłem też, że obniżył się poziom wody tak na oko ok. 1,5 metra. Miejscowi wędkarze mówia, że to efekt połączenia zbiornika Dzbanowskiego z innym zbiornikiem za pomoca ruryą o dużej przepustowości. Mozliwe, że ryby poprostu odpłynęły, znalazły sobie inne nowe żerowiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć suhhar byłem na Pilcach w niedziele ale bez wędek na off-roadzie z kumplem. Powiem tak , dojazd normalnym autem nad staw 2 i 3 raczej niemożliwy 9c6dca6e.jpg . To jest droga do stawów nie wiem dokładnie gdzie bo nie znam Pilc po prawej stronie na tym foto były stawy nr 2 i 3 po lewej taki duży staw (kiedys tama łowiłem ale nie wiem co to za nr). To jest pierwsza wyrwa w tej drodze do pokonania terenowka niestety dalej jest druga wyrwa ale nie do przejazdu (droga całkowicie przerwana) Jak wjechałem na tą drogę to na pierwszym stawie po lewej stronie(mały staw nie było żadnej tablicy co to za nr) było 2 kolesi autem osobowym i akurat jeden z nich wyholował pięknego karasia oceniam go na jakieś 1.5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalewator, to droga prowadząca wzdłuz stawu nr 3 i dalej. Pisałem o tym fakcie juz wcześniej i dzwoniłem tu i tam, miałem szczera nadzieję że ten problem zostanie rozwiązany, a tu lipa. Szkoda słów na nasze władze w PZW. Mówiłem że jak pójdzie woda z jedynki to będzie domino czyli wpadnie do trojki i tak dalej. I zostanie wielkie g...., a nie Pilce. nalewator, dzieki za foto, zaraz będę się kontaktował z moim kumplem z koła i jeszcze raz porusze ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dojechać na początek świniarni czyli 1 i stawu nr 3, tam zostawić samochód. ja tak zrobiłem bo faktycznie czytałem i słyszałem że dalej przejazd jest raczej niemożliwy. Niestety wjazd od strony Ożar na stawy przez mostek na Ożarówce też nie jest najlepszy , ów mostek zapadł się i przejazd raczej tylko dla śmiałków maluszkiem.

Pamiętam kilka lat temu piękne karasie grały na piaskach malutki staw za 3 tam gdzie większość osób jeździła się kąpać, staw chyba nie ma numeru , ciekawy jestem czy po kilku latach dalej tam coś pływa. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po kiju. Od czwartku do soboty byłem na Pilcach, dwie nocki spędziłem w namiocie :smile: , w nocy trochę zimno, ale dało się wytrzymać :smile: , złowiłem ok 25 płoci takich 35 cm i jednego leszcza 40 cm. W dzień nic nie brało, w nocy od godz. 22 do 1.30 były najlepsze brania. Szron pokrywał wędki, ręce grabiały z zimna, ale było warto :smile: , Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.