Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

jareksm2 zgadzam się z Tobą w 100%, każdy normalny wędkarz potrafi zrozumieć abstynęcję wędkarską na danym zbiorniku, każdy normalny wędkarz nie smieci nad wodą, robi porządki nad wodą zbierając śmieci i wywozi je do śmietników. Ja zawsze tak robię , za kżdym razem wywoże do swojego śmienika w Lubie, śmieci innych z Pilc!!!! Pseudo wędkarze to zmora, majkarty wędkarskie, a tak na prawdę mają w sobie ducha kłusownika i niszczyciela przyrody. Druga sprawa to faktycznie, na co są przeznaczane nasze składki wędkarsskie, ponad 150 zł, ludzie czy my utrzymujemy pasibrzuchów w PZW czy składamu się na zarybianie?!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pomysł i idea szlachetna. Imho nierealna w naszych warunkach. Nikt tego by nie upilnował, wręcz byłby to raj dla pseudo wędkarzy i kłusoli bo "normalnych" przestrzegających przepisów wędkarzy by tam nie było i kontroli pewnie też :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalewator, nie zgodziłbym sie zupełnie z tym, ze jest to tylko idea. Jeżeli Koło pod zarządem którego znajduja sie dane łowiska mowa tu o kole w Bardzie i chyba Kamieńcu wyłączyły by czasowo jeden akwen, to przy takiej presji wędkarskiej chyba dałoby się upilnować przestrzegania tego nakazu. Naprawdę jest sporo ludzi na Pilcach, ale oczywiście taki pomysł musiałby być rozważony na posiedzeniu zarządu koła. Myślę że nie jest to pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie wiem czy pamietacie w zeszlym roku zlapano 2 kolesi co siecia ryli staw numer 1 i to dlatego ze ktos kto sie nie bal zadzwonil na policje. A jakby tak nikogo nie bylo ? dobre 3 godziny plywania z siecia i polowy ryb nie ma. Dlugo by mozna na takie tematy dyskutowac ale to temat rzeka. moim zdaniem powinni udostepnic do polowy cala wode na pilcach nawet tak gdzie kopara chodzi to by troche odciazylo stawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie że rozrzucenie ryby po stawach da lepszy efekt niż zarybienie jednego stawu i wyłączenie go z połowów. Oczywiście mam obawy co do uplinowania takiego akwenu.

Odnośnie udostępnienia stawu kopalnianego to raczej nierealne. Tak z punktu widzenia samego przedsiębiorstwa i BHP. Tam są taśmociągi/elektryka - nikt sobie nie pozwoli żeby osoby obce znajdowały się w takim terenie - w razie wypadku (mimo że i tak mało prawdopodobne) to dla firmy tylko problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację , wszystko zależy od ludzkiego podejścia. Kopalnia Pilce nie liczy się z tym aby udostępnić i zagospodarować wyeksploatowane żwirownie, mało tego utrudnia do nich dostęp, a przykładem tego jest usypanie wału na dzbanowskim i zasypanie drogi dojazdowej. jak wejdziecie na stronę www kopalni Pilce to w jednej z zakładek jest wątek poświęcony ekologi i zagospodarowywaniu wyrobisk pożwirowych i dostępności do uprawiania turystyki wodnej - przecież to kpina!!! Macie takie piękne warunki do zagospodarowania tych wód, wydaje m się, że PZW powinien jakoś zainteresować się tymi wodami i zagospodarowaniem ich i dostępu do linii brzegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro tj. w czwartek wyjazd moich kolegów po kiju, w tym przedstawicieli SSR na staw nr 8. Po cichu zrelacjonuje ich dokonania na tych wodach. Niestety bywaja tam dość rzadko i nie wiedzą jakie czekają ich przeszkody, typu zagrzebanie sie w błocie samochodem typu SEDAN. He, he, ostrzegałem ich ze po dzisiejszych deszczach może być wesoło. Zwłaszcza od strony stawu nr 3a, gdzie trzeba przedrzeć się przez teren błotno-podmokły. Panowie jadą na zasiadkę szczupakową oczywiście na żywca, bo są już trochę leniwi na spin :wink: Piotruś z SSR trzymam kciuki he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów - prawdziwych wędkarzy . Jako nowy użytkownik tej strony , licze na owocną współprace , dobre rady , ciekawe i aktualne wiadomości . Mimo , że już od ponad 30 lat wędkuje to każda nowa rada jest pomocna .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pilczyk . Dzięki że się odezwałeś . Z tego co widzę często bywasz na Pilcach . Ja jeździłem wszędzie (Kozielno , Mietków , Otmuchów , Paczków , Topola , Odra wzdłóż i wszerz ). Wszędzie coraz GORZEJ! Na Pilcach nie byłem , a wygląda na ciekawe miejsce . Planuje się tam wybrać . Jeszcze się spiszemy . Na razie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Suhhar..odnośnie udostępnienia stawu kopalnianego

Tak jak pisano poniżej wszystko zalezy od ludzkiego podejścia a czasem i to nie wystarczy. Postawienie tabliczek "wchodzisz na własną odpowiedzialność" to też koszt i nie do końca wszysto załatwia (w sądzie w razie wypadku i pewnie to można by obalić). Więc po prostu niechce im się takich rzeczy robić i nie ryzykują.

Biznes jest biznes niestety i pomóc to ja mogę tobie po koleżeńsku albo ty mi, ale niestety nie spodziewajmy się dobrej ( i darmowej ;-) woli od firmy prywatnej.. przynajmniej od większości z nich.

Dokładam się w 100% do Pilczyka odnośnie zagospodarowania wyrobisk. To jakaś kpina.

Doły, wały, dziury, rowy... a takie piękne tereny mogłyby być. Pewnie gmina również powinna dodatkowo zareagować w tych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się arekmax, że podzielasz mój pogląd, może za jakiś czas faktycznie ktoś ocknie się i zagospodaruje te piękne wody, nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że lokalne samorządy powinny działać w tej sprawie i w turystyce wodno - wędkarskiej. Musimy w to wierzyć i dbać o takie piękne miejsca.

PiotrJ masz rację sukcesywnie odwiedzam Pilce od 12 lat mimo, że jestem z Lubina (130 km). Moja żona pochodzi z tych rejonów i dzięki temu dostałem okazję poznawania tych przepięknych i łownych miejsc :smile: , mam bogate doświadczenia w wędkowaniu na tych terenach, może nie tak duże jak koledzy, którzy mająbliżej i częściej trenują :smile: . Musimy się kiedyś umówić i wspólnie powędkować. Pozdrawiam wszystkich kolegów wędkarzy. Oczywiście dam znać z weekendowej zasiadki gruntowej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis na pilcach wynik 1 szczupak 26 cm i z 5 okoni i to na 11. miedzy 7 a 8 jest masakra wody duzo okolo 20 cm wiecej i brudna niesamowicie, teren podmokly strasznie ,ledwo sie jedzie po lace, auto ubazgrane po dach kilkoro wedkarzy moczylo jedynei kije

ale bylo fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana mały zwiad bo akurat nie padało. Wpadłem na cmentarny. Przez cmentarny przepływa już nysa i to całkiem ostro. Woda brudna tak jak z rzeki po opadach. No i ogólnie strona od kopalni paskudna - butelki, śmieci, gałęzie, większość pewnie z wartkiej nysy.

Nysa idzie dość wartko, zastanawiam się czy nie zostanie już tak na dłużej.

Puknięć również żadnych nie miałem.

Pozdrowienia dla Pilczyka którego spotkałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.