Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Pilczyk Rybki są pewnie jak wszędzie ,ja tylko spiningowalem w co ciekawszych miejscach (kilka okonków i szczupaczków) ale widziałem też klenie.

RETROPER Autko nie musi być ładne ma być "nie zmęczone". W grę wchodzą (XJ , ZJ , Terrano 2 , Pajero 2 , Vitara). Jak coś kupię na bank trzeba się będzie wybrać.

Faflik 15 lat temu była wioska Pilce , była droga i był dojazd 'polonezów" , był też inny stan rybostanu i inna presja wędkarska. Droga niszczeje czy jeździsz po niej osobówką ,terenówka czy czym innym od 15 lat nie była remontowana i nie będzie( tereny zalewowe pod zbiornik) . Bród o którym wspomniałeś to przepływ pomiędzy 7 a 8 a nie żadne "zasilanie w świeżą wodę". Stawy zasila (a przynajmniej kilka z nich ) potok Ożarówka). Jakbyś miał choć lekkie pojęcie o jeździe off-road to wiedział byś ,ze w intencji samochodu jest to żeby żaden olej nie wyciekał . Woda dostająca się do silnika , mostów itp. sieje spustoszenie od tego są (uszczelniacze mostów , robi się odpowietrzenia itp.) a umyć to się mogą jedynie koła z błota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nalewator ,

Wydaje mi się masz nader idealny obraz stanu auta oraz wpływu jazdy autem terenowym na drogę. ;-)

Nie nakręcajcie się bo szkoda posta na takie polemiki i zamiast rozmowy o rybach zrobi sie zbyteczna dyskusja w złym poście. A jak zwykle prawda będzie gdzieś pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś zerknąć na kilku stawach. Pogoda taka że sam bym pobawił się podlodowo, tzn słoneczko, już na plusie, lód chyba kilkanaście centymetrów. Ogólnie kilku wędkarzy było, dziur po wierceniach też całkiem całkiem.

Wstawiona jest rura po drogą dojazdową na jedynke-żwiry czyli przepływ wody z kopalnianego na jedynkę. Przepływ nie za duży ale strumień taki już nieco większy. Przynajmniej tak mi się wydaje że nowa, wcześniej tam był tylko mały przeciek ale to podpowierzchniowo przez grunty.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ostatni raz byłem w zeszłą sobotę, stawy nr 9 i 3d całkowicie odmarznięte, lód był jeszcze na większej części stawów nr 8, 7, 5, 6 i 4 (numery z foto od aregmax, ).

Na innych nie wiem.

Drogi nadal nie naprawili i już nie naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, sorki że nie dałem znać co i jak, ale chwalić się nie ma czym :sad: Kumpel złowił piękną płoć, później mniejszą i w zasadzie to wszystko. Był to niedzielny wypad, chyba bardziej dla rozpoznania niż na zasiadkę. Obecni na stawach konkretów też nie złowili, ogólnie narzekali że bida.

Ale wiosna idzie pełną parą, więc co dziennie może być inaczej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŚLI MOGĘ COŚ PODPOWIEDZIEĆ TO ZAUWAŻYŁEM ŻE WIEKSZOŚC WĘDKARZY JECHAŁA NA STAW NR 1 NA ŻWIROWY CYPEL OBOK DAWNEJ ŚWINIARNI.MYSLE ŻE CHODZI O PŁYTSZĄ WODĘ,TAM SIEDZI TERAZ RYBA.TO SĄ TYLKO MOJE OSOBISTE SPOSTRZEŻENIA A JAK JEST W RZECZYWISTOŚCI TEGO JESZCZE NIE WIEM BO TO JEST MÓJ DRUGI ROK ZABAWY Z WEDKARSTWEM.POZDRAWIAM WSZYSTKICH KTÓRZY UWIELBIAJA TE PIEKNE ZBIORNIKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem na cmentarnym, zauważyłem, że Nysa wpływa troche inaczej niż w tamtym roku. Oczywiście jak to na cmentarnym - zero brań. Próbowałem z gruntu, na spławik za płotką z delikatnym zestawem oraz na spina za okoniem. Planuję pojawić się tam w maju na 2-3 dni chyba, że opłacę karte to pojade gdzie indziej. Aha ludziska zjeżdzali z nocki i też echo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax, o tej porze roku łowi się na stawach przepływowych, gdzie ryba jest już bardziej pobudzona do życia. Nysa przepływająca przez cmentarny obniżyła poziom stawu około jednego metra co spowodowało odpływ ryb. Niema co liczyć na ryby z Topoli, jest zbyt płytko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.