Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
lapiecie cos koledzy?
ja nie mogę narzekać :wink:

Byłem w sobotę Pilcach, złowiłem dwa leszcze +/- 50 i kilka ładnych płoci. Miałem też kilka "spapranych" brań no i dwa konkretne uderzenia, niestety po krótkim holu zestawik się zerwał :cry: Przypuszczam, że karpik wszedł w łowisko.

W każdym razie brań było sporo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem we wtorek cały dzień na stawie 3c, ale niestety większej rybki niżeli płotka 20cm nie uświadczyłem.

Płoć i wzdręga (10-15cm) brała cały czas z dna, a z powierzchni ukleja.

Zabawy było co nie miara bo praktycznie każdy rzut kończył się holem jakiegoś malucha.

Leszcz niestety nie skusił się ani jeden, rozrabiałem w tym celu nawet dwa rodzaje zanęt leszczowych i nic.

Podczas zbierania się do domu ok 20:00 miałem pierwsze ale bardzo dziwne branie na fedder'a,

jakby wiatr podciągał żyłkę i popuszczał tylko, że ugięcia szczytówki nie pokrywały się

podmuchami wiatru. Myślę sobie coś jest nie tak, na branie wygląda zbyt niemrawo ale co tam

myślę sobie - zacinam - w końcu i tak zbieram się do domu.

Ściągam zestaw i idzie ciężko, ale równo i bez odjazdów. Przy samym brzegu patrzę i

oczom nie wierzę, holuję żółwia :lol:.

Niestety biedak przy brzegu przeciął żyłkę (zapewne przez fakt dużego kąta zwijania żyłki)

i odpłynął z haczykiem w pysku :cry: , próbowałem go jeszcze szybko złapać

podbierakiem ale bez powodzenia. Sztuka była dosyć spora bo miała ok 20cm średnicy.

Przyznam szczerze, że nie zdawałem sobie nawet sprawy z występowania takiego zwierzaka w Pilcach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Słyszałem, że w niedzielę mają się odbywać zawody wędkarskie na Jedynce i podobne z tego tytułu dzień wcześniej była akcja wielkiego sprzątania, czy to prawda? Jeśli tak to powinno się bardzo często organizować zawody, wtedy byłoby czyściutko, Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynka należy chyba do koła w Bardzie, ale nie jestem tego pewny. Może robili jakieś zawody - ja dzisiaj byłem na zawodach z okazji dnia dziecka w Lądku i muszę się pochwalić osiągnięciami mojego syna - 11 karasi w godzinę (bo tyle niestety było czasu na samodzielne łowienie przez dzieci) i wynik 1,74 kg to chyba nieźle, co w sumie dało mu II miejsce. :mrgreen:

A wracając do PILC na ostatnim wypadzie wpadł linek -40cm :mrgreen::mrgreen::mrgreen: i dwa karasie po 30cm. (nie liczę płotek-palczaków)

Później wrzucę zdjęcie linka, lecz nie jest dobrej jakości. W upał ryba wysycha dosłownie w oczach, więc nie robiłem ekstra ujęć żeby jej nie męczyć - no i rybki pływają nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co się nastawiałeś na nocce?

na białą rybkę, ale z rańca porzucałem trochę spinem.

Najgorsze jest to że w ogólne nie widać było żeby ryba żerowała. (o 4 rano woda powinna aż wrzeć :mrgreen: ) a tu nic.

A co do sandała (to w zeszłym roku zgubiłem - takie na rzepy :mrgreen: ) a tak na serio- to na pewno jest, choć sam go nie złowiłem na Pilcach. Może w tym roku się uda. :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana drobnicy trochę nałapałem, ale to taki scenariusz jak w zeszłym roku swego czasu - małe wzdręgi często, kilka płotek i 2 średnie leszcze, takich brań drobnicy sporo. Koło mnie gostek dwie dość duże sztuki (z daleka chyba oba leszcze) i brań tez kilka miał. Wiec pewnie miejsce lepsze się trafiło na ten dzień na trójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.