Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki pierwsza klasa :!:

Z lotu ptaka Pilce wyglądają przepięknie, nie ma co porównywać ze zdjęciami satelitarnymi, które są bez wyrazu. A tu niektóre zdjęcia pokazują przyrodę jak z jakiegoś rezerwatu. Jestem pod wrażeniem, szacun dla Kolegi Oblatywacza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Czy 3 zdjęcie od końca nie ukazuje żwirowni Dzbanowskiej?

Tak, to Dzbanowski. A przy prawej krawędzi kawałek Cmentarnego.

Miałem nadzieję, że sam dzisiaj zrobię więcej zdjęć. Jednak pogoda nie dopisała, następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faflik, to Ty też latasz?

Tak, ale tylko swobodnie - bez napędu. Dlatego trudniej mi zrobić te zdjęcia które sobie zaplanowałem. Muszę wystartować w Kotlinie Kłodzkiej z którejś góry i dolecieć w zaplanowane miejsce. Wczoraj miałem lecieć z Łyśca koło Stronia Śląskiego.

Na picasa mam też swoją galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faflik, widziałem starty w Laskach, to zaraz za Ożarami czyli bardzo blisko. Tyle ,że zakladam że dojazd w to miejsce dość długi, oczywiście o warunkach nie mam pojęcia bo się na tym nie znam. Tak czy siak blisko na pilce z tamtego rejonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najpierw chciałbym sie przywitać :)

Śledzę temat od jakiegoś czasu no i postanowiłem się dołączyć do dyskusji.

Na Pilcach bywam od jakiegoś czasu coraz częściej.

Do tej pory bywałem na wielu stawach ale żadnego jakoś specjalnie nei rozpracowałem jeszcze.

Chciałbym się dowiedzieć cos więcej na temat stawów 10, 9, 8, 7, 5, 6 i ewentualnie dalszych (13,11,14).

Z tego co do tej pory przeczytałem to na 8 najwięcej szczupaka w okolicach wymiaru.

Jest tak jakaś biała ryba? Moze karaś i lin? Płytki ten staw dość, zarośniety wiec teoretycznie powinny tam być, a jak to jest w praktyce?

Na 7 rózne rybki łowicie ale ciekawi mnie czy jest tam leszcz? Dużo leszcza:>

Na 9 podobnie z tego co widze.

Na 5 słyszałem, że jest duzo szczupaka, prawda to?

Może jakaś biała ryba?

Na temat 6 zero info na forum, nie łowiłem tam jeszcze ale widziałem staw, dośc zarośniety i niewielki.

Co do "dalszych" stawów to nie widze za wiele informacji :) Chyba z racji na beznadziejną droge dojazdową :|

A 13 wydaje sie być ciekawa.

No i jedna mała uwaga.

Staw nr 11 na mapce to w rzeczywistosci 14, widziałem tabliczke.

Natomiast staw nr 14 na mapce, tzw "kwadraciak" to głównie kąpielisko, trudno tam o spokoj w ciepłe dni.

Nie wiem czy podlega on pod PZW bo żadnej przy nim tabliczki nie widziałem.

Jeśli macie jakieś ciekawe informacje na temat tych stawów to podzielcie sie:)

Też będę w miare moich możliwosci dzielił się doświadczeniami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dembic, ósemka to jest staw zagadka, nie wiadomo co się zahaczy :) lata temu to był mój ulubiony zbiornik ze wszystkich bajorek, szkoda, że tak zanika powoli. Z białej napewno płoć, leszcz, lin także występuje. Kiedyś był piękny kleń. Było doskonale widać duże sztuki pływające w stadach przy powieszchni. Brały dobrze na czereśnie :) z drapieżnika szczupak, okoń i raz sandacza niewymiarowego złapałem. Już bardzo dawno nie widzialem, żeby ktoś tam poławiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dembic, według mnie, nie ma można specjalnie rozrónić rybostanu poszczególnych stawów. pewnie ze na większych akwenach zahaczyć idzie ładniejsze leszcze, czy inne rybki, ale nie jest to regułą. Sam sie o tym przekonałem.

ogólnie rybek jest coraz mniej (daje się odczuć brak zarybień - a te które są to "kropla w morzu" zwłaszcza, że tylko karpiem :cry: którego miejsce jest w stawach hodowlanych) no ale tyle z narzekania.

W tamtym roku miałem nieco farta co do zebaczy, których naprawde sporo złowiłem i które nadal pływają, a złowiłem je chyba na kazdym stawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10 jakiś miesiąc temu złapałem ładnego japońca na czerwonego robaka, brały także mniejsze i trafił się nawet wymiarowy lin.

8 to staw bardzo zanieczyszczony z jednej strony, z drugiej natomiast jest bardzo dużo roślin.

Na 9 podobno dominującą rybą jest sum, co nie jest zbyt optymistyczne dla łowców białej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dembic, ósemka to jest staw zagadka, nie wiadomo co się zahaczy :)(...) Już bardzo dawno nie widzialem, żeby ktoś tam poławiał.

Dlatego właśnie mnie on, jak i pozstałe "dalsze" stawy interesują :)

1 i 2 jest jak dla mnie zbyt tłumnie oblegana, zwłaszcza w weekendy ;/

Podobnie 3.

ogólnie rybek jest coraz mniej (daje się odczuć brak zarybień - a te które są to "kropla w morzu" zwłaszcza, że tylko karpiem :cry: którego miejsce jest w stawach hodowlanych)

Smutne :|

A co do zarybień karpiem to aż żal mi Panów z PZW.

Pewnie połowa z nich jeszcze wierzy, że karp sie wytrze. :roll:

Co do pozostałych zarybień też brak słów, czy w okręgu Wałbrzyskim jest choć jeden kompetentny ichtiolog? Nie wydaje mi się skoro cały system zarybień Pilc i Nysy nie trzyma sie kupy...

Szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZW Wałbrzych to amatorzy, jak również straż rybacka. Osobiście rozmawiałem z jednym z nich , który szczycił się ile to suma nie wpuścli na Dzbanowski i faktycznie efekt jest taki, że miłośnicy połowu białej ryby niech lepiej omijają ten staw. Dzbanowska żwirownia jest już jałowa a dlatego że przekopany jest wlew na nową żwirownię. Zniszczyli zbiornik i tyle, sum wytrzebił narybek, a stare sztuki białej ryby są ostrożne. Polecam Cmentarny, dwa tygodnie temu kolega łowił karpie takie ok. 3 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera mnie bierze, bo od trzech tygodni nie mam co wpisać :razz:

Jak nie zakupy, to robota, to znowu żona coś potrzebuje i tak dalej. Aż w końcu nadchodzi upragniony wieczór przed wolnym czwartkiem. szybko pakuję manatki - bo cały sprzęt wędkarski leży w aucie i o 18.00 pędzę z młodym na pilce. Szukamy miejsca bo ludu jest już sporo. kiedy się w końcu rozkładamy nastaje błogi spokój ........... no i niestety nadchodzi zajeb......ta burza.

Człowiek czeka na tą nockę (jak nie powiem na co za kawalera :mrgreen: ) a tu taki zong.

Wracamy o 22.00 :evil: , rano o 4.00 zrywam się z betów i po chwili jestem w aucie gotowy do drogi. Wyjeżdżam na rybki i co ????? ....... zajebi..........ta wichura w Lądku, myślę sobie no to po moim wędkowaniu :evil: . Nigdzie nie pojechałem, a o 8.00 piękna pogoda :twisted:

I tak wyglądają ostatnie moje wypady - ni składu ni ładu.

Jeżeli ktoś coś połowił to gratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje jareksm2.

Cały dzień było duszno to musiało w końcu lunąć :mrgreen:

Ja dziś mały wypadzik na Cmentarny ze spinem, kilka okonków ale wszystko jakieś takie małe, chude :|

W sumie to więcej zwiedzałem niż łowiłem :)

Zauważyłem, ze częśc zbiornika od strony wypływu jest bardzo płytka i cos tam na tych płyciznach żerowało, warto się tam wybrać na grunt? Dalej od brzegu jest głębiej?

I czy łowił ktoś na samym wypływie Nysy z cmentarnego?

Bo stosunek przesiadujących wedkarzy nad wpływem a wypływem oceniłbym na 10:0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax racja, droga wzdłuż Cmentarnego nie rozpieszcza.

Tak btw to jest moze jakies w miare płytkie przejście przez nyse w okolicach Cmentarnego? Bo lądowa droga na drugą strone stawu to jedynie od strony Suszki.

Jutro prawdopodobnie wybiore sie troche połazić ze spinem na tenże staw.

Jareksm2, bywa :)

Znajomy złowił ostatnio kilka ładnych płoci i linów również na mało uczęszczanym stawie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Krajoznawczo dostałem się na cmentarny na stronę przeciwległą tzn tą mało dostępną.

Dojazd jest fatalny ogólnie, i nie na auto. Od strony wypływu Nysy, miejscami, to jest właściwie wąska scieżka przez busz.

Łatwiejszym wydaje się nadmuchanie pontonu :-) - gdyby ktoś bardzo chciał.

Po starym korycie nysy pozostawały małe stawiki. Pewnie prawie nic tam nie ma ale woda jak zwykle kusi :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.