Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wiem suhhar i dzięki za szczerość :smile: , moja żona już się z tym pogodziła, że wędkarstwo to moja największa życiowa pasja i że potrafię w deszczu siedzieć i łowić przemoczony aż do majtek :smile: , chociaż czasem kręci głową i niedowierza mojemu oddaniu dla wędkowania :smile: . Chcę jeszcze dodać, że złowiony leszcz miał wysypkę tarłową i oczywiście odzyskał wolność. Pozdrawiam i połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złowiłem ok 25 płoci takich 35 cm i jednego leszcza 40 cm. W dzień nic nie brało, w nocy od godz. 22 do 1.30 były najlepsze brania.

Pilczyk gratuluję udanej zasiadki, połowiłeś sobie :wink:

dwie nocki spędziłem w namiocie :smile: , w nocy trochę zimno, ale dało się wytrzymać :smile:
Szron pokrywał wędki, ręce grabiały z zimna, ale było warto :smile:

I to się nazywa prawdziwe wędkarstwo, które jest pasją wielu z nas. Super!

A jak wygląda sprawa wyrwy w drodze dojazdowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, chyba trafiłem na bratnią duszę. He, he. Gratulacje za połów na Pilcach. Ja byłem w sobotę. Pojawiłem się ok. 5.30 nad tym ostatnim stawem (tam gdzie aleja dębów) to chyba w okolicach 13 -nastki. Jest to prostokątny staw w miare głęboki, jest tam też kładka albo raczej "trampolina do skakania". Ale niestety nawet puknięcia. Siedziałem praktycznie do godz. 11.30. Nic, zerooooo. Spakowałem manaty i moim kombiakiem wracając zahaczyłem może na 20 minut na staw nr 7. Tam pociągnąłem piękną płoć (też z wysypką) i wróciła do wody. Płoć walczyła doskonale - myslałemże ciągne ładne leszczysko, a tu moim oczom ukazuje się płoć.

Ogólnie udany wypad za sprawą pięknej pogody i spiewu ptaków. Co do brań mogło być lepiej.

Metoda połowu: spławik przy trzcinkach efekt - zero efektów :cry: oraz pickier - 1 płoć :oops: . czasami i tak bywa. Pilczyk, a na którym stawie poławiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, co do wyrwy, próbowałem działać. Ale wszyscy obiecują i to wszystko. Na miejscu spotkałem kilku wędkarzy z Barda, mówili że mają kłaść kręgi żeby był przepływ i dopiero zasypać. To miało byc na pierwszej wyrwie, a co do drugiej nic nie wiem. Pewnie dlatego, że jest to teren zalewowy i nikt nie chce inwestować, bo po co. Szkoda gadać. A wędkarzy coraz więcej na Pilce zjeżdża, chyba urzeka ich natura. Bo mnie na pewno. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Widzę że czasem pojawia się temat wyjaśniania który staw jest który więc propozycja takiej mapy jak załączona. Mam nadzieję że sie przyda. :-)

Znawcę stawów proszę o post z dalszą numeracją stawów i zamienię litery na numery.

Pozdrowionka.

[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax, super, nareszcie może uzgodnimy tę numerację :wink:

Potwierdzam:

A-4

B-6

C-5

D-7

E-8

F-9 (pierwszy staw przy drodze od strony mostku - ledwo zywego zresztą)

Pozostałe nieznane mi z numeracji, ale poławiałem na nich. W ostatnią sobote na stawie oznaczonym literą O. Niestety bez efektów.

Może ktoś jeszcze wrzuci info na temat tej numeracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za wiele Panowie nie pomożemy. Staw G to nr 10 tzw Oczko, staw pomiędzy dzbanowskim a kopalnianym to staw zakładowy. Z tego co wiem całkowicie wyłączony z wędkowania. Ochrona goni, chyba że ktoś ma znajomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolando22, miałeś racje staw nr A na zdjęciu to faktycznie nr 3. Niestety suhhar, ja tez byłem przekonany ze to 4 ale dziś specjalnie sprawdziłem.

Dziś tradycyjnie po stresującej pracy mały wypadzik na PILCE, niestety bez efektów nie licząc jednej płoteczki.

Jeżeli ktos wybiera sie na majówkę na PILCE, to chyba marne szanse znalezienia dobrego miejsce. Biwakowiczów jest już sporo :razz:

No i sporo dzisiaj było spiningistów rzekomo łowiących okonie, dziwnym trafem gumami i blachami szczupakowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja spróbuję podać przybliżoną numerację stawów oczywiście do weryfikacji.

A-3 G-10

B-6 H-12

C-5 I-11

D-7 JKL-13

E-8 M-4

F-9 N- 15 i O-14

Jeszcze jest taki mały staw z plażą, pomiędzy 3 a H pewnie też ma numer. Kiedyś ze spinem obchodziłem wszystkie stawy ale nie na każdym słupku była tabliczka. Proponuje pochód 1 majowy dookoła stawów w celu ustalenia prawidłowej numeracji. Teraz kiedy Bardo objęło Pilce jest nadzieja, że stawy zostaną ponumerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udany wypad. 4 szupaki - wszystkie wróciły do wody. Niestety czułem się jak idiota wypuszczając je, ludzi było sporo i patrzyli na mnie jak bym był z innej planety.

Pierwszy tekst "Panie w łeb go i na dzwonki ( chodziło o ryby)"

Teraz juz wiem dlaczego na Pilcach więcej żab niż ryb.

Ale znalazłem jedno miejsce gdzie w malutkiej zatoczce podprowadziłem "potwora" niestety moja nieuwaga drogo mnie kosztowała. Pieknę cielsko szczupaka błysneło praktycznie metr od brzegu i tyle go widziałem. Próbowałem jeszcze z dobrą godzinę, widać było że żerował ale już nie był zainteresowany moimi cudami.

Jeszcze tam wrócę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.