Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Mam pytanie jak wygląda sytuacja na stawie Dzbanowskim?? Czy na pierwszym wjeździe od strony wsi Dzbanów sa dobre miejscówki i jak z głębokością?? zamierzam spróbować na koszyczek pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Może doprecyzuje bo do dzbanowskiego nie wpływa raczej żadna 'klasyczna' rzeka, raczej strumień z pól (który rzeczywiście przy ostatnich deszczach przypominał trochę rzeke). Częściowo płynie rurą pod drogą polną a częściowo przez drogę jak już mocno poleje.

Z pogodą jak dziś to poznasz po wyrwach przy brzegu ale wody to tam za dużo nie powinno spływać.

Pozdro dla bractwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax masz całkowita racje pomyliłem dzbanowski z cmentarnym. :oops: . A odnośnie dzbanowskiego to widziałem jak łowili w takim jakby lasku nawet tam busem jakoś dojechali.

P.S. Proponuje ,żeby moderacja przypięła mapkę do pierwszego postu bo ciężko ją znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom i wróciłem. Pogoda troszkę inna niż rano ale za to efekty nieco lepsze niż poprzednio. Dwa linki jeden 31 cm drugi ok 25 cm, 3 leszczyki po ok 30 cm, wzdręgi, płotki i piękne ukleje :smile: . Szybki grill i ucieczka z miejscówki bo zaczęło się miękko robić i bałem się że ugrząznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś wypiął się dość ładny 'koło wymiarowy' szczupak na 7. Zaczynam krzywo patrzeć na mój nowy spinning bo to 3 raz z rzędu taka wypinka a dość miękki jest.

Niestety z kleniem i paroma gumkami zero efektów...

A zmokłem jak pies.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Pilc. 26 maja byłem tu pierwszy raz z wędką. Więcej łaziłem niż łowiłem bo bardziej poznanie terenu było celem wyprawy. Wcześniej byłem tu kilka razy bez wędki. Miejsce bardzo mi się podoba. Myślę, że będę tu często. Trafiłem tu za namową jareksm2 spotkanego nad wodą. Pozdrawiam. Bardzo tu dużo ciekawych informacji. Postaram się wkrótce podzielić się swoimi doświadczeniami i przygodami z Pilc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy wypad mniej udany, na ultra-lekki spin tylko 2 okonki. Kol. PanJarek miał rację ze tylko na żółte gumki były strzały. Acha, jeszcze jedno kiedyś pisałem o szczupłym który był postury mojej "nogi" he, he tzn. bardzo solidnej budowy. dziś w tym miejscu, pewien chłopak znany mi tytko z widzenia miał jego dwa brania na żywca. w tym jedno konkretne, gdzie tylko liczył metry wybieranej żyłki z kołowrotka i tyle go widział. przy pierwszym moim spotkaniu z tym "kaczodziobym" ten "znajomy" miał przyjemność to widziec i od tego czasu spotykamy się nad tym samym miejscem, tyle że on na żywca a ja na spin. jego metoda wydaje sie lepsza bo miał łącznie już trzy brania w tym jednym "bardzo małym" miejscu. Ja niestety tylko byłem świadkiem jego emocji.

pozdro dla wszystkich PILCO maniaków - jest tam jeszcze ładna ryba :wink: Dzis sie znowu o tym przekonałem mimo ze nic konkretnego nie wyciągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drugi wędkarski zwiad na Pilcach zakończony złowieniem 2 okoni ok. 15 cm. Trzeci widowiskowo aż wyskoczył za ripperkiem z wody i ledwie w locie minął się z szczytówką. Dwa złowione były na obrotówkę w kolorze żółtym. Poprzednicy pisali też o tym kolorze więc coś w tym musi być. Jeśli chodzi o szczupaki to znalazłem tylko ucięty łeb w trawie na oko 60tki. Napotkani wędkarze narzekali na brania. Obrzucałem wg mapki stawy 3d i 3c. Wcześniej postanowiłem też odnaleźć stawy od 11 do 15. Pobłądziłem trochę ale wydaje mi się że 12 z mapki to w rzeczywistości 14. Innych słupków z numerami nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niedziela raczej też marnie tzn okonek na srebrną i leszcz za grzbiet ;-).

U napotkanych też nie było rewelacji.

Jedna osoba miała szczupaka (jeśli dobrze dojrzałem bo dośc daleko było) - na żywca na stawie nr 8.

To chyba był jeden z wielu dni kiedy to rybka słabo żeruje...

Z daleka widziałem zasiadkę na stawie kopalnianym, ciekawe jak tam z ilością ryby..

A ogólnie ryba duża to jest ..ale chimeryczna bardzo... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w piątek po południu. Jak zwykle objazdowo ,na co lepszych miejscówkach po kilka rzutów i dalej. Efekt 2 krótkie szczupaczki w granicach 30-40cm i wyjście pięknego klenia oceniam go na jakieś 50cm niestety zawrócił i tylko ogon widziałem. Na 3 można dojechać ,nawet można od 2 strony na 3d droga trochę podeschła (przynajmniej w piątek ). Postanowiłem także wybrać się w okolice gdzie nie byłem tj.13b,11,13c i 14 efekt 4h w błocie parę kilometrów marszu po ciągnik do Ożar. Ciągnik ledwo dał radę o mało sam się nie zakopując. Wyjechałem na asfalt gdzieś za Ożarami . Nie polecam tam się wybierać bez wyciągarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fordem to bym nawet nie próbował :grin: . Jeep nie dał rady . Ale poznałem nową drogę dojazdową na pilce jak jeszcze trochę podeschnie to można będzie dojechać do stawów od 2 strony za Ożarami.

<a  href=%7Boption%7Dhttp://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-05/1a967dc1.jpg' alt='1a967dc1.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewator, no to choć raz punkt dla Pilc za to że pokonała mechanikę :-) Wygląda jakbyś się na pdwoziu zawiesił..

Jareksm2, ogólnie na 3 i 1 standardowo można dojechać. Trochę błota na trawie jak zjeżdzasz na jeden lub drugi staw i trochę się trzeba przedzierać przez trawkę ale przejdzie. Ogólnie często zostawiają auta na samej drodze pomiędzy stawami, kilka metrów juz można dojść.

Odnośnie lina potwierdzam też staw 3a. Raz starszy kolega miał jednego właśnie tam, chyba około 2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pilcomaniaków . Nie odzywałem się długo na forum , ale strone śledziłem co pare godzin i w końcu z czwartku na piątek wybieram się z zięciem na nocną zasiadkę - oczywiście - PILCE . Bedzie to nasz pierwszy wypad na te łowiska , których jeszcze nie znamy . Byłbym wdzięczny za kilka wskazówek - rad . Wyjedziemy z Wałbrzycha , prawdopodobnie wjedziemy od Dzbanowa , i nie wiemy czy "podróż " zakończyć na stawie nr 9 czy próbować pchać się dalej .( Auto osobowe ) . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety warunki zmieniają się dynamicznie :-) i dalej zapowiadają deszcze.

Do wyboru kierunek na staw nr 9 (łowienie od strony Ożar) lub na staw 1 i 3a. Tam dojedziesz.

Chyba na pierwszy raz to lepiej pojechać na 1 lub 3a (sumarycznie wydaje mi się że będzie tam więcej miejscówek do wyboru). A jeśli możesz zostawić auto i zdecydujesz się podejść piechotą kawałek to w rachubę wchodzi dalsza część stawu 3 i 2.

Może jeszcze ktoś dopisze o miejscówkach stawu 9. Dawno tam nie byłem

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.