Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiejszy wypad zaliczam do udanych. Pomimo deszczowej pogody, na łowisku zameldowałem sie dopiero o 8.00. Ale nareszcie jakieś efekty. Praktycznie za trzecim rzutem od momentu przyjazdu na stawie nr 1 przy samych trzcinach uderzył szczupaczek 50cm, wykonał piekny odjazd i 2 świece. Efektowny malec. :mrgreen: Później długo, długo nic, aż w końcu na trójeczce uderzenie. Czułem że nie jest to potwór, więc dla podkręcenia "emocji" popuściłem hamulec. Kilka odjazdów i melduje się szczupły 54 cm.

A tak dla wiadomości: droga wzdłuż stawu nr 3 nadal przerwana, błoto, błoto i jeszcze raz błoto. samochodem osobowym lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!

Jak tam efekty na Pilcach? Panowie powiedzcie mi czy na cmentarnym można łowić, czy można bez trudu dojechać do brzegu? Z tego co mówił Aregmax to przez cmentarny przepływała Nysa i nieźle zmąciła i zabrudziła cmentarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie " moczy kije " . Byliśmy w czwartek na Pilcach , dojechaliśmy do Dzbanowskiego , potem kawałek za znak " zakaz wjazdu " , a przez mostek tylko do 9 , dalej osobówką nie było dojazdu - same błoto ! Z Pilc pojechaliśmy na Kozielno . Efekty : piękne , duże leszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te leszcze to chyba na kozielnie "Piotr J "?? musze przyznac ze ciezko w dzien polapac duze leszcze na pilcach, w tym roku udalo mi sie tylko w jeden dzien, moze ktos ma dobry sposob lub zanete na leszcza na pilcach na stawach pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam " Rolando 22 " zgadza się , leszcze na Kozielnie : czerwony robak i jedna pinka . Największy ponad 60 cm głęboko w nocy , a dwa pozostałe ponad 50 cm nad ranem . Na Kozielnie wylądowaliśmy z wiadomego powodu , na Pilce nie daliśmy rady dojechać do wody autem osobowym . Kilka osób przed nami próbowało , ale po kilkunastu metrach rezygnowali . A może ktoś zna lepszą drogę dojazdu niż my wybraliśmy ? . . pozdrawiam . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Pilczyk

chyba z nas nikt ostatnio nie przebywał na cmentarnym. Wydaje mi się że droga (od strony dzbanowa) bedzie ok bo ona była twarda i nie rozjeżdżona. Ale same łowisko dalej pewnie bałagan. Nysa była ostatnio dużo wyższa i brzegi będą mocniej zaśmiecone wszystkim co pływa. Więc jest tam dość nie etycznie. Pewnie jesteś już na rybach więc post spóźniony :-)

P.S. Jeśli wpływa nysa to pewnie taki akwen staję się wodą górską?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Piotr J,

nie ma za bardzo innych możliwości, albo przez mostek na staw 9 albo przez kopalnie do stawów 1,3. Zaczeła sie pogoda więc jak zacznie wysuszać drogi to mam nadzieje że się poprawi.

Prawdopodobnie można dojechać do stawu 14 od strony Kamieńca ale ponieważ autem tam się nie pchałem więc w ciemno nie będę polecał.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj aregmax

Dzięki za informację, na rybach niestety nie jestem, chodź wybierałem się, no ale sprawy rodzinne pokrzyżowały moje plany. Zamierzam się wybrać w najbliższy weekend i myślałem o odwiedzeniu cmentrnego, ale jesli sytuacja będzie nieciekawa to uderzę na Pilce. Zapowiadają duże upały, także mam nadzieję, że słońce osuszy trochę drogi dojazdowe i łowiska zrobią się bardziej dostępne.

aregmax, a powiedz mi czy Nysa opuściła właściwe koryto, czy dodatkowo zrobiła sobie drugą nitkę przepływającą przez cmentarny? Wydaje mi się, że mozna nadal łowić na cmentarnym bez żadnych dodatkowych opłat na wody górskie. Przecież przez Topolę też przepływa Nysa, a nie obowiązuja opłaty górskie - Takie moje zdanie, ale słusznie zauważyłeś i podałeś problemik do przemyslenia. Według mnie na wzór Topoli na cmentarnym można łowić bez opłat górskich. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to chyba jest dodatkowa nitka, czyli rozgałęzienie.

Piszę 'chyba' gdyż trafiłem tam jednorazowo w czasie pierwszej fali deszczów i wstępnie myślałem że Nysa tylko wylała. Ale teraz wydaje mi się że jest to rozgałęzienie i jest tam na stałe. Niedługo to sprawdzimy. Może to być bardzo ciekawe w łowisko.

Odnośnie górskiej/nizinnej pewnie trzeba by poszperać w paragrafach. W przypadku Topoli to akurat jest wyraźnie zdefiniowane w spisie łowisk że od mostku jest nizinna a powyżej jest górska.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się upierać, że akwen cmentarny to teren zalewowy, a nie rzeka. Więc wody nizinne. Ale z drugiej strony podobna sytuacja była na Bartnikach, tam w 1997r rzeka zmieniła bieg i przepływa przez jeden ze stawów z tym że dokładnie przez jego środek. Niestety uznano ze jest to woda gorska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, zapraszam na wspólny wypadzik, mi udało się wyrwać 2 dni urlopu tj. czwartek i piątek które zamierzam spędzić na stawie nr 3. Zasiadka głównie na białą rybkę ale w nocy rzucimy na "trupka" lub żywca.

Jak ktoś jeszcze jest zainteresowany wypadem - zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, właśnie wróciłem z PILC Byłem praktycznie od 3 rano nad wodą. Jedyne brania leszczy (fraptem trzy sztuki ok. 30cm) na stawie nr 3 były w godzinach 5 - 7 i koniec, totalne zerrrroooo. Na żywca kompletnie nic. Byłem z dwoma znajomymi którzy ulokowali się na stawie nr 7. Sytuacja podobna. Acha, siedział tam też facet od środy, nad ranem około 8 uderzył mu okoń ok. 28cm na uklejkę i to tyle.

Od godziny 14 zaczeło mocno wiać, a brań nadal nie było wiec sobie odpuściłem.

Daj znać jak Tobie poszło. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jareksm2, też dzisiaj wróciłem z wyprawy wędkarskiej. Łowiłem na Dzbanowskim i poprostu porażka, w nocy zero brań, nad ranem zero brań, próbowałem na rosówkę, żywca, białe i pinkę i guzik. Wogóle się zastanawiam czy na Dzbanowskim jest wogóle biała ryba, kiedyś była, ale teraz zaczynam w to wątpić.

Ostrzeżenie dla kolegów którzy nie łowili jeszcze w nocy: komary ostro atakują, jestem cały pogryziony.

Powiedzcie koledzy jak w Pilcach z dojazdem do żwirowni, czy słońce pomogło?

Korci mnie cały czas Cmentarny, bo łowiłem tam piękne leszcze w tamtym roku, ciekaw jestem czy ktoś z kolegów próbował w tym roku tam coś łowić?

Jareksm2, a na którym stawie łowiłeś, chętnie się kiedyś przyłaczę, pozdrowienia.

Pozdrawiam Pilcomaniaków :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiłem na trójce, ale wczoraj próbowałem dojechać do cmentarnego od strony przerwanej drogi. Więc dojechałem do wyrwy w dawnym asfalcie, przejechałem obok i kierowałem się do cmentarnego ale nie znałem dróg dojazdowych, jest tam kilka. Trafiłem chyba w niewłaściwą bą dojechałem do wyrwy i koniec.

Z opowieści o cmentarnym płyną same "legendy" musimy się kiedyś tam wyrwać. :grin:

A dzisiaj byłem na wilkanowie - wiecej w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, mam pytanko, powidzcie mi czy na Cmentarne można dojechać od strony Dzbanowa, czyli jak wyjeżdża się z Dzbanowa to pierwszy skręt w lewo, czy są tam dostępne miejscówki?

Jareksm2 chętnie bym się przyłączył do wspólnego wędkowania na Cmentarnym, ja prawdopodobnie będę na najnbliższy weekend lub za dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, mam na bieżąco wieści z Pilc, a konkretnie ze stawu nr 3, ponieważ moi znajomi zakotwiczyli tam na ok. 2 tyg. :smile: . Łowią leszczyki takie jak dłoń, okonia złowili na żywca, szczupak wypiął się przy samym brzegu i co najbardziej mnie zaskoczyło - w nocy złowili węgorza!!!

Może wkońcu ryba zaczęła brać, woda ociepliła się i zaczną się konkretne brania konkretnych ryb.

Macie wieści jak tam woda na Cmentarnym, klarowna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero piękna zasiadka 2 tygodnie, super.

Pilczyk, zakupiłem terenówkę więc będziemy mogli dojechać w większość miejsc, jutro postaram się zrobić małe rozpoznanie terenu na cmentarnym. Na spin udam się za przerwana drogą i zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.