Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem w niedziele. Nad woda dopiero o 10 .

Połączenie łowienia ,off-roadu i grilowania.

Efekt kilka leszczyków,okonków ,jazgarków. Wypad zaliczam do udanych, dopiero poznaje Pilce i powiem że naprawdę mi się to łowisko podoba . Myślę jednak ,że aby były jakieś efekty to min 2-3 dniowa zasiadka .

Mapka zamieszczona w temacie bardzo pomocna byłem prawie nad każdym stawem .Za tydzień zamierzam trochę popływać na stawie cmentarnym( z brzegu zapowiadał się ciekawie). Czy ktoś tam łowił z łódki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Siemka panowie i panie ;) nalewator kiedys gadałem z kolesiem na pilcach to bylo na jesien i on w zeszlym roku plywal na tych wiekszych stawach łodka i mowil ze na cmentarnym jest duza ryba ale tylko na srodku w dolach siedzi. Wiec warto poplywac ale rozumiem ze Ty za szczupakiem bedziesz plywal ? czy za biala ryba ? Z tego co sie orientuje tam strasznie duze leszcze pływają ;) Jakbys szukał kompana do łódki to moze ja bym sie zabrał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, Tak ze spinem będe pływał . Niestety mam małą łódke 3.10m i jadę z kumplem ,który jest współwłaścicielem tej łódki :wink: W końcu trochę na wiosłach się popływa bo tam silnika to odpalać raczej nie ma sensu :wink: . Wezme echo i zobaczę co to za doły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję nowszą mapkę - dzięki abc za numery stawów ze strony 'kamienieckiej'.

Przy okazji następnego wypadu jeszcze raz zerknę na te dalsze stawy.

Dodałem a,b,c,d dla przyszłej łatwiejszej komunikacji (aczkolwiek jest to nieoficjalne).

25147ae6.jpg

Pozdro.

P.S. kto ściągnął bobry na Pilce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka panowie ! dzisiaj po poludniu wybrałem się na pilce zobaczyc co sie tam dzieje i powiem ze sie nic nie dzieje ;) Biczowałem staw numer 1 i moja ulubiona miejscowke ale ani dyga. Byłem w szoku jak zajechałem...ani jednego wedkarza dosłownie jakby wszystkich wymiotło ;) dopiero pozniej przyjechaly 2 auta. Fakt zimno było i wiało no i oczywiscie nic nie brało. Ale zawsze to czas spedzony nad woda a nie w domu. Juz niedlugo podam linka do filmiku z tej wyprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris z tego co wiem to na kopalnianym nie można łowić, no chyba, że ma się jakieś znajomości :), a na Dzbanowskim również nie wolno, chociaż czasem jacyś wędkarze się pojawiają. Zresztą na Dzbanowskim mało jest ciekawych miejscówek, od drogi po lewej stronie nie polecam bo za płytko, jedynie po prawej stronie i w głąb są znośnie miejsca oraz po drugiej stronie w lasku. Druga sprawa to Pilce i Cmentarz są dużo atrakcyjniejsze i tam mozna połowić obficie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że jest coraz gorzej na Pilcach jeśli chodzi o zaśmiecanie. Nad wodą powstaja małe, nielegalne wysypiska śmieci. Wyobrażam sobie jaki syf pozostawili pseudo wędkarze po weekendzie majowym. No ale świadczy to tylko o buractwie i prostactwie. Przykre to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wróciłem z pierwszego nocnego wypadu. W nocy strasznie zimno, a przy tym wilgotno. Wszystko mokre :evil: . Zaryzykowałem dojazd do stawu 3d od strony tej wysepki. Droga masakryczna ale dałem radę. :wink: Brania zaczeły sie praktycznie po 24.00, ale nie było ich duzo. 2 leszcze 54 i 42cm to wieksze okazy, trzy pozostałe w granicach 30cm. Nad ranem zahaczył sie także zebaty na żywca, jednak nie byl dobrze podhaczony i po kilkunasu sekundach walki wygrał ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję jareksm2, a powiedz czy leszcze miały wysypkę tarłową? Jak byłem w kwietniu od 22 do 24 to niektóre płocie i jeden leszcz miały wysypkę tarłową, a w nocy było raz -4, a w druga już cieplej bo -3 :) i brania też były tylko w nocy, w dzień pykała ukleja i malutkie płoteczki. Wybieram się za tydzień na noc, będzie już chyba cieplej w nocy :), pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, Leszcze mniejsze juz po tarle, ale większe przed. Ten największy miał poczatek wysypki. A co do żywca to nie jestem specjalistą, ale sam w końcu rzuciłem na spławik, no i coś się tam dział. :wink: Osobiście wole spin na zębacze, ale na noc trzeba żywca. Może wspólnie kiedyś zrobimy wypad? Ale ja najszybciej wybieram się dopiero za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareksm2 dzięki za info i za propozycję wspólnego wędkowania. Jestem jak najbardziej "za", postaram się za 2 tyg. wybrać na Pilce i na pewno dam Ci wtedy znać, a jak nie za 2 tyg. to będziemy próbować innym razem i może ktoś się też do nas przyłączy. Pozdrawiam wszystkich kolegów wędkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to moze ja mlody starzem wędkarz opowiem kilka swoich wypadow na pilce.

moje wypady zwykle 2 , 3 godzinne na spining koncza sie kilkunastoma okoniami tzw patelniakami , raz udalo mi sie nawet klenia 50 cm zlapac na gumke i duzo szczupaczkow niestety niewymiarowych. Oczywiscie jak juz ktos wspomnial droga jest straszna ale jesli ktos ja zna i jedzie powoli i wie gdzie jedzie to dojedzie bez problemu dojazd od niemczy na pilce zajmuje mi 20 do 35 min a same manewry na pilcach pod nr 8 jakies 10 min xD

pozdr.

ah zapomnialbym tych mrowek jest tam tak duzo jak komarow na ujsciu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 10 latach opłaciłem karte :D wczoraj byłem na stawie numer 8 to co zobaczyłem szok poprostu. Pamiętam ten staw doskonale wpływał do niego jakiś potok a teraz staw jest zarośnięty, mniej wody, pełno śmieci. Krótko rzecz ujmując robi się poprostu bagno ;/ szkoda bo była tam piękna ryba. Ktoś się orientuje co się teraz dzieje na stawie nr 7 ? warto jechać ? dalej przepływa do niego woda ze stawu numer 8 ? były w tym miejscu niezłe ryby zawsze :) powiem szczerze, ze o stawach 13,14,15 nawet nie słyszalem nie zapuszczalem sie nigdy tak daleko :) warto tam sie wybrac ? i na co ? terenówki niemam :P ps jutro tez jade na Pilce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technops przeplyw dalej jest z 8 do 7. Rzeczka robi swoje niosąc dużo smieci, pewnie za kilka lat 8 zniknie w południowej części. W tym roku byłem tylko na 8 brala tylko płoć

i szczupak. Sam jestem ciekawy co bierze na 7 i innych stawach. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś w zasadach ustalania wielkości zarybień? Podpatrując wykaz zarybień z 2007 i 2008 roku na stronie PZW Wałbrzych dokonany na Pilcach gdzie presja wędkarzy w tym okresie wzrosła chyba o 100% to jest gorzej niż źle. Trochę karpia (szkoda że nie rodzimej ryby ale lepszy rydz niż nic) o karasiu i linie nie wspomnę bo to kropla w morzu. A szczupaka aż 50 kg. Na tyle wody .

A może wprowadzić drastyczne rozwiązanie: zarybić co roku jeden większy akwen i zakazać połowu przez rok, niech ryba się "rozejdzie" a nie zostanie wyłowiona w 2 tygodnie po zarybieniu. Oczywiście taki pomysł będzie sprzeczny z ideą wielu pseudo wędkarzy nie mówiąc już o kłusolach. Ale może w ten sposób można by było choć w części odbudować rybostan? Co wy na to koleżanki i koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.