Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, ale najpierw serdecznie pozdrawiam aregmax, którego miałem przyjemność poznać :smile: . Właśnie wróciłem do Lubina, zmęczony ale zadowolony, że mogłem w tak pięknych rejonach dolnego śląska przebywać. Łowiłem z gruntu na Dzbanowskim od 4 rano do godz. 17, złowiłem 5 płoci takich powyżej 35 cm i leszczyka. Na Pilce bałem się wjechać swoją zwykłą osobówką dlatego wybrałem Dzbanowski. Ogólnie jest mokro i cięzko dojechać do wody.

Zastanawiam się jak to się stało, że Nysa wpłynęła na Cmentarny?

Mam zamiar pojawić się ponownie w Waszych pięknych stronach za 2 tygodnie i mam nadzieję, że wkońcu jakoś uda się dotrzeć do Pilc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

No to faktycznie niezłe cyrki z tą Nysą. Pilczyk nad 7,8,9,10 da się dojechać, wiadomo błota, wody i dziur jest pełno, ale dałem rade :) Co ciekawe widziałem gostka, który dojechał na 7 i 8 od strony stawu numer 6. Nie znam tej drogi niestety. Za tydzień opłacam opolskie i czas na Otmuchów :D Btw jeździ ktoś z Was na cukrownie, odcinek Nysy za Otmuchowem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć komórką jak to wyglądało..

wpływ do cmentarnego (widok na staw)

53e02dcf1b9bf821m.jpg

wpływ do cmentarnego (widok na rzekę)

20bd559a4d86e6dem.jpg

wypływ (prawa część zdjęcia to już wypływ, trochę słabo widoczne)

caa66ad4c5251bd0m.jpg

wypływ

272e4a9b2dd40151m.jpg

wypływ

a3e58949f3408d6am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego technops siedziałeś na stawie 3a ?? Byłem dzisiaj właśnie na stawie nr 3

i widziałem tylko jednego wedkarza. Brania bardzo słabe o pogodzie nie wspomnę. Wydawało mi się że sypali ziemie na wał od strony jedynki, nie wiem czy kopalnia może przebić się do stawu nr 1 wydaje mi się że to nie należy już do kopalni tylko PZW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pilczyk

Wpływa i wypływa oczywiście. Pierwsze dwa zdjęcia to wpływ a następne trzy to wypływ (chociaż słobo widać na zdjęciach).

Jeśli zerkniesz na mapę stawów to wpływ jest od lewej strony cmentarnego (tam gdzie na mapie nysa ma najcieniej do stawu) a wypływ jest z prawej najbardziej górnej strony stawu (patrząc na mapę), rejon tej malutkiej wysepki tez widocznej na mapie.

Nie raz pewnie tak płynęła bo rejon wpływu mocno naniesiony kamieniami, pewnie jeszcze z ostatniej powodzi.

czy ktos zna wyniki zawodów z ostatniej niedzieli i tydzien przed? (bo chyba też były)?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aregmax

Szkoda, że tak się stało z tą Nysą, że zaśmieciła cmentarny. Ciekaw jestem jak to się odbije na efektach w wędkowaniu. Wogóle widzę, że kopalnia nie przejmuje się wędkarzami i w jakiś sposób chociaż pomóc w dostępie do wody. Może PZW jakoś się powinien dogadać z właścielem kopalni, hmm, no szkoda, że nie jest tak jak być powinno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jakie są dalsze plany kopalni?, w którym kierunku będzie przebiegać dalsza eksploatacja, bo chyba nie wejdą na staw nr 1 (świniarnia)?? Kopalnia ma obowiązek zrekultywować wyrobiska ale niestety dopiero po zakończeniu wydobycia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jedynke wejda predzej czy pozniej, mnie tylko interesuje to zeby z tej ich wody mozna bylo korzystac i wreszcie zeby pzw cos zarybialo zeby to roslo bo presja na pilce rosnie a ryb nie przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, ja próbowałem interweniować w sprawie zerwanej drogi miedzy 2 a 3 zaraz na wiosnę. Kilka telefonów od mojego dobrego znajomego z zarządu koła Lądek nawet do okregu Wałbrzycha. Bezskutecznie. Obecnie nawet nie wiem czy jest to juz naprawione czy nie, bo poruszam sie druga stroną.

Obiło mi sie o uszy, że to teren zalewowy, że w perspektywie czasu i tak ma byc zalany więc szkoda inwestować. Szkoda gadać, ale masz moje 100% poparcie. Presja wzrosła nawet względem zeszłego roku chyba o 100%, a zarybień zerooooo, nie mówiąc juz o inwestytcji w drogi dojazdowe czy zabezpieczenie samych stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha co do planów kopalni tego chyba nit poza nimi nie wie. Ale może dać do myślenia teren odgarniętej ziemi obok stawu nr 1 tam obecnie pracuje maszyna wydobywająca urobek, ale jest też kawał pola odsłoniętej ziemi od strony stawu cmentarnego. Są tam tablice zakazu wstepu i wielkie hałdy ziemi. Teren jakby był przygotowywany do eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska paranoja i jak zwykle niemoc zwykłych ludzi i wędkarzy. Zobaczcie koledzy, kopalnia ma w dupie wędkarzy, PZW jest bezsilna, zeo zarybień, utrudniony dostęp do wód, za to Społeczna Straż Rybacka kontroluje wędkarzy, że hej, zwłaszcza z Kamieńca Ząbkowickiego. Nie rozumiem po co te kontrole, czemu maja one służyć? Rozumiem gdyby uprawiano tam gospodarkę zarybieniową, dbanie o dostęp do wody, ale w tym przypadku to jest zwykła złośliwość, z trzech stron aby udupić wędkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, z tymi kontrolami to nie bardzo sie zgadzam, byłem kontrolowany i Panowie z SSR byli bardzo mili. Pogadali, pośmiali się, sprawdzili papiery. Wszystko ok. Jeżeli będzie więcej kontroli to przynajmniej teoretycznie powinno być mniej kłusoli. Dlatego ich popieram, mi osobiście nigdy nie przeszkadzali i nie miałem problemów. Sam fak słabych zarybień na tym terenie (ostatnie chyba w 2008r.) nie koliduje z przeprowadzaniem kontroli, choc może sie to wydawać troszkę śmieszne ale na pewno nie jest bezcelowe.

Szkoda że pogoda taka bo miałem zamiar w weekend wyskoczyć nad wode, ale obawiam sie że daleko nie ujadę moim super terenowym Oplem Astrą kombi :mrgreen:

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareksm2, ja też wędkuję zgodnie z prawem i zgadzam się, że kontrolerzy są mili i normalni, ale irytuje mnie to, że kontrolują wody, które tak na prawdę nikogo nie obchodzą i kłusowników chyba tez nie ma skoro piszecie, że jest zero zarybień, a presja wędkarska wzrasta. Musi być jakaś równowaga, egzekwować prawo jeśli dba się o mienie i gospodaruje się nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareksm2, szczerze mówiąc to w obrębie Lubina nie ma tak pięknych wód jak w Pilcach. Większość łowi w Odrze w okolicach Ścinawy, mam do niej ok. 15 km, ale ja jakoś nie lubię łowić w rzekach. Owszem na spining tak, ale z gruntu wolę wody stojące. Jesienią i wiosną spiningujęna Odrze, jednak w większości sezonu przyjeżdżam na Pilce, chociażby z tego względu, że moja żona pochodzi z tych okolic :smile: , odwiedzam teściów a wtedy i zawsze Pilce :smile: . Sam odkrywałem te wody i metodą prób i błędów wypracowałem sobie jakiś tam swój schemat łowienia. Z uwagą zawsze słucham waszych doświadczeń. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , co do wejścia na 1 to nie jestem pewny , to zależy czy grunty są własnością kopalni a mogli oddać je do gminy żeby nie płacić podatków, znam podobne przypadki :) ponieważ mam troszkę z górnictwem wspólnego. Jeśli sypia hałdę od strony cmentarnego to racjej na pewno nie pójdą z eksploatacją w tamtym kierunku. Zastanawiam się na co idą nasze opłaty , zero zarybień, znajomy opowiadał mi kiedyś że narybek który kupuje pzw idzie do okolicznych stawów hodowlanych i ja mu wierze, Polska panowie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koledzy pogoda, pada deszcz? Wczoraj oglądałem w TV, że Czesi mają zapełnione do granic możliwości zbiorniki retencyjne. Oby tylko nie spuszczali wody z nich bo powódź murowana jak w 1997 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.