Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik zaporowy Dobromierz


feederalny

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Na stronie która kolega podał czytamy: "Decyzją administracyjną z dnia 6.11 1998r. wydaną przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Wojewódzkiego w Wałbrzychu znak OŚ-IV-6210/139/98 ustanowiono dla ujęcia wody na zbiorniku "Dobromierz" strefy ochrony sanitarnej"

A ustawa z 5.I.2011 dz.u. 159 art 21 strefy ochronne ustanowione przed 1.I.2002 wygasają z dniem 31.12.2012

wiec jeśli nie zostały podjęte inne decyzję po 2002r to ów strefy na dobromierzu znikły i ich poprostu niema. I wszystko było by pięknie i ładnie gdyby nie program Natura 2000 i ustawa z dnia

16 .4.2004 art 36 która to wnosi obostrzenia co do terenów obietych tym programem. I tu nasz wspaniałe pzw daje ciala . Bo można by udostępnić ten akwen do wędkowania jako łowisko no kill . Czy też wprowadzić inne rygorystyczne przepisy . No ale po co....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co ma burmistrz Dobromierza do tej wody nie wiem pewnie jak by takowy istnial to bysmy lowili :mrgreen: narazie jest tylko wójt i z tym panem rozmawialem akurat przed wyborami i sam powiedzial ze jak by cokolwiek mogl to juz dawno by zbiornik otworzyl wiadomo ze zawsze cos by skapnelo dla gminy i jakas atrakcja a tak pewnie zezwolenia a raczej jakies pozwolenia wydaja wodociagi ale to tylko dla swoich . Fajnie by bylo zeby cos sie ruszylo z ta woda ale to pewnie trzeba sie zebrac tak jak ze Slupem moze cos zezwola pozwola dopiero jak bedzie o tym glosno pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z wasz szanownych kolegów zgłębial ten temat od strony prawnej ? W ilości siła jeśli jest chodź cień nadzieje na udostępnienie to warto poświęci trochę czasu na to. Zaczal bym od plotek o pozwoleniach platnych.jesli by sie potwierdzily tj pkt zaczepienia. Trza było by się tez przyjrzeć bliżej temu.programowi natura 2000 i zobaczyć na innych obszarach gdzie on jest .czy są wody nim objęte i udostępnione do wedkowania.samo z siebie się nic nie zrobi. Także zachęcam do Poświęcenia chwili swojego czasu . Wysłania kilku listów . Wykonania paru telefonów. To naprawdę niewiele kosztuje a może się uda.

sam tematu nie podejmę gdyż tam nie wedkuje . Ale jeśli znajdą się chętni któży wezmą czynny udział to można coś poprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wodą to jest jakiś przekręt wg. mnie bo jesli non stop ktoś sie pyta czy próbuje cos wykombinować żeby tam łowić to nikt nic nie wie, nie jego sprawa , nic nie można zrobic itp.W kole to już nawet nie ma co mówic o Dobromierzu bo patrza sie na Ciebie jak na jakiegos kosmite , to ja sie pytam po jaki ...... non stop jest tam straz rybacka jak niby PZW nic nie moze zalatwic zeby ta wode udostepnic swoim czlonkom no po co :?: swoje wody niech pilnuja :evil: a nie kilometr nizej na robale pstragi lowia i nikogo to nie obchodzi.Sprawa dla mnie jest prosta zawsze ktos tam lowi i spokojnie kasuja i tyle wg mnie taki maly bankomat :mrgreen: jak otworza to pewnie strazy tam juz nie spotka sie tak jak na innych naszych wodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez chwile coś tam poczytałem o tym projekcie natura 2000 i nie zabrania on wprost wędkowania .ma za zadanie utrzymać i nie pogarszac naturalnego środowiska to po pierwsze. Po drugie jest wiele obszarów w Polsce gdzie jest ten program i można wędkowac .

Piszesz Smyk ze wielu próbowało i nic. Zapewne tak było. Tylko w takich tematach trzeba być strasznie upierdliwym i formalnym. Tzn trzeba pisać oficjalna korespondencje podpisana imienne i slac poleconym. Jeśli zwracasz się do urzędu oficjalnie to niema bata oni są zobligowani odpowiedzieć. Także nic na gębę na wszystko papier. Jeśli będą na prawie to polegnie Dobromierz a jeśli będą niejasności to można coś ugrać. Ktoś tam wcześniej wklejal linka ze śr wodociągów . ... i w sumie masło maślane.trzeba Napisać do wydziału ochrony środowiska w Wałbrzychu o stan prawy i stref ochronnych na dzień dzisiejszy. I powołać się na ustawę która przytaczalem wcześniej . Po uzyskaniu odpowiedzi będzie wiadomo coś więcej i pewne inf. Znaczek 5 zł + 10 min na napisanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wszystko zależy od RZGW Wrocław. Jest to jedyny organ mogący cokolwiek zmienić. Można jeszcze pisać do Marszałka Województwa o zmianę decyzji o wydaniu operatu wodnoprawnego, ale znając naszych urzędników, to marne szanse... Także kto ma operat, ten ma władzę. Ani PZW, ani Wydział Ochrony Środowiska, a nawet władze gminy nic tu nie wskórają.

Dobromierz jako zbiornik wody pitnej jest nie do ruszenia.

I ciekawostka geologiczna na temat zbiornika:

Lokalizacja zbiornika jest uważana przez niektórych naukowców za niewłaściwą ze względu na możliwe zagrożenia sejsmiczne. Kilkaset metrów przed zaporą przebiega sudecki uskok brzeżny. Wstrząsy sejsmiczne mogą spowodować naruszenie uszczelnienia zapory, co w przypadku zapory ziemnej jest równoznaczne z jej awarią.

Współczuję okolicznym wędkarzom, że na tak pięknej wodzie nie można wędkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydro jeśli się mylę to przepraszam ale :

Rzgw jest właścicielem wszystkich wód i on daje pod opieke dane wodę komuś . W tym wypadku zwik . Nie zgodzę się ze wydział ochrony środowiska nie ma nic do tego gdyż to on wydał decyzję o której pisałem wcześniej. Niewiem jaki jest obowiązujący akt prawny dotyczący stref na tym zbiorniku

Ani jak wpływ ma na to program Natura i status zbiornika wody pitnej. Problemem w takich sytuacjachjest to ze właściwie wszyscy gadają rozmyślają a nie podejmują żadnych dzialan. Ot Polska cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Siarq. Jeżeli nic się w tym temacie nie działa,to pozostaje status quo. Najbardziej powinno zależeć na tym okolicznym kołom wędkarskim. Proponuję członkom tych kół udać się na jakieś zebranie zarządów tychże kół, poprosić o głos (może go oddać jeden z członków zarządu) i poddać pod głosowanie uchwałę obligującą zarząd do działania w tym temacie. Najlepiej zrobić to na Walnym.

Potrzebny jest tam pozytywny bodziec do działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowny Panie Józiu . To nie kwestia wiary a faktów. Stan z przed posiedzenia był taki a nie inny i jedyne co

było wiadomo to plotki. I stan prawny. reasumujac dobrze się stało ze w końcu ktoś przełamał lody w tym temacie . Ilość zezwoleń miażdży na dzień dzisiejszy . jednak to wstep i zapewne zwolennicy będą naciskać o zwiększenie ich liczby. Powinny pójść raczej w kierunku ilości sprzedawnych zezwoleń dziennie niż ogólnej puli zezwoleń na rok....tak jak ma to miejsce na wybranych odcinkach rzek w niektórych rejonach świata

pozdrawiam i gratuluję wygranej batalii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Józiu . To nie kwestia wiary a faktów. Stan z przed posiedzenia był taki a nie inny i jedyne co

było wiadomo to plotki. I stan prawny. reasumujac dobrze się stało ze w końcu ktoś przełamał lody w tym temacie . Ilość zezwoleń miażdży na dzień dzisiejszy . jednak to wstep i zapewne zwolennicy będą naciskać o zwiększenie ich liczby. Powinny pójść raczej w kierunku ilości sprzedawnych zezwoleń dziennie niż ogólnej puli zezwoleń na rok....tak jak ma to miejsce na wybranych odcinkach rzek w niektórych rejonach świata

pozdrawiam i gratuluję wygranej batalii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Właśnie, drodzy koledzy, nabyłem zezwolenie na połowy na Dobromierzu. Pozwolenie otrzymałem, a właściwie kupiłem za 50 zł., w moim kole. Z tego, co udało mi się ustalić wynika, że Wałbrzych ogólnie dostał 500 takich zezwoleń do dystrybucji (np. moje koło 24 szt.). Warto zatem, jeśli ktoś jest zainteresowany a jeszcze takiego pozwolenia nie ma, zdobyć je - może jeszcze jakieś zostały, zamówione i nie wykupione jak moje...Mam nadzieję, że warto te pięć dych wysupłać....

post-15045-1454497396236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj mały rekonesans z aparatem fotograficznym i lornetką nad wodą - szukanie miejscówek itp. Ślady po "kolegach" oczywiście są - pudełka po robakach, worki po zanęcie(!) puszki po piwie itp. ale na szczęście nie dużo i nie wszędzie. Od strony wodociągów brzeg super czysty - jest pięknie, wzorcowo....Wędkarzy widziałem z daleka i przez lornetkę na drugim brzegu, w 5 min. wyciągnęli 3 drobne ryby, nikogo poza nimi....Bardzo, ale to bardzo piękny zbiornik...

post-15045-14544973971628_thumb.jpg

post-15045-14544973971876_thumb.jpg

post-15045-14544973972122_thumb.jpg

post-15045-14544973972385_thumb.jpg

post-15045-14544973972683_thumb.jpg

post-15045-14544973972919_thumb.jpg

post-15045-14544973973269_thumb.jpg

post-15045-14544973973556_thumb.jpg

post-15045-14544973973851_thumb.jpg

post-15045-14544973974233_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

 

50 minut temu, Miro1956 napisał:

Żeby jeszcze nocki można było robić

No to teraz nie ma takiego problemu - godzina po zachodzie i godzina przed wschodem....to zostaje jakieś 7-8 godzin do spania w namiocie.;) Tylko chyba biwakować taz nie można:wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.