Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ile dac ołowiu do spławika o 3 gramowego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ile powinienem dac ołowiu do spławika 3 gramowego ??( głupie pytanie lol ze mnie ale zawsze dopasowywałem nad wodą i sie nad tym nie zastanawiałem :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 months later...

Ja uzywam tylko oliwek bo dla mnie są najlepsze śrucinki dodaje tylko wtedy kiedy chcem mieć większy cięzar !!!!!:D::D:D:D ale do spławika 3 gramowego to trzeba bedzie 2,5 grama obciązenie bo 2 gramy to spławik bedzie pływał w tą i spowrotem a 3 gramy przy małym gruncie będzie tonoł to pozostaje tylko 2,5 grama ::::::::::D:D:D:D:::):

post-1428-1454497126586_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

a nie lepiej dociazyc splawik tak aby na zylce byly rozmieszczone srucinki co w sumie daje 2,75g - 2,80g? Teraz robia sruciny w takich rozmiarach co daje duze mozliwosci wywazenia i kazdy wedkarz moze to zrobic wedlug wlasego upodobania i tak jak to mu pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

wszystko pięknie piszecie panowie tylko nikt nie zadał pytania czy ten zestaw jest na jezioro czy na rzekę, a to jest moim zdaniem decydujące, a po drugie primo-ultimo :mrgreen: jaka metoda połowu bo w przystawce się przeciąża...,przy łowieniu z opadu niedociąża itp. itd.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w rzekach póki co nie łowię, a na jeziorze w zależności od metody, gatunku ryby i odległości poławiania stosuje różne typy obciążenia:

1) przy łowieniu niedaleko od brzegu równomiernie nieduże śruciny w ilości 3-6(max. 7) sztuk

2) przy łowieniu ryb płochliwych (np.: lin) stosuję oliwkę oraz 2-3 śrucinki doważające maleńkie po 0.2g każda

3) do dalekiego żucania albo skupione śruciny albo oliwka + jedna większa śrucina blisko haczyka (max 8cm), która przeciwdziała plątaniu przyponu

4) przy łowieniu na większych głębokościach kiedy wpół wody skubie drobnica to skupiam śruciny w odległości ok. 20cm od haczyka + jedna nieduża śrucinka dociążająca

5) kiedy łowię przy samej powierzchni (np.:wzdręgi) to stosuje luciutki spławik i max. 2 śrucinki blisko haczyka

to takie moje propozycje tyle że wręcz należy z tym eksperymentować i szukać rozwiązań optymalnych na daną wodę i dane warunki połowu (pogodowe i nie tylko...) :mrgreen:

tutaj są rysunki poglądowe:

http://public.fotki.com/sinus/ryby/obciazenie1.html

http://public.fotki.com/sinus/ryby/obciazenie2.html

pozdrawiam i powodzenia :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Około 2,5 grama. Ale takie pytania chyba nie są potrzebne, bo odpowiedź jest logiczna i banalna. A jak już naprawde nie wiesz to wystarczy zrobić to nad wodą i wyważyć tak jak Ci pasuje. :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Trzeba jeszcze przyjąć że spławik spławikowi nierówny :grin: na niektórych spławikach piszę 3 gr. a w rzeczywistości jest inaczej. Ja zainwestowałem sobie w wyważarkę stonfo i jestem z niej bardzo zadowolony mogę wyważyć sobie spławik jak chcę w domu np w tubie czy wiaderku. Nie sztuką jest wyważyć spławik 3 gr. gorzej jest ze spławikami 0,3gr i w dół, gdzie trzeba wziąć pod uwagę również ciężar haczyka i przynęty jaką zakładamy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Mam pytanie posiadam spławik na którym pisze 2g+2g i kompletnie nie wiem jakie dociążenie mu zrobić. Łowiąc na żwirowni teren jest różny płytko a za chwile dziura głęboka i założyłem mu 1.8 g był spoko antenka dość długa ładnie widoczna ale jak wszedł spławik na płytszą wodę to widać mu tylko główkę co mi polecicie , grunt miałem ustawiony na ok 3-4m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku musisz sobie na małym gruncie odpowiednio dociążyć spławik. Najlepiej tak, aby wystawała max 1/3 spławika- zależy to też od spławika jaki używasz. A potem gruntujesz, jeśli tak jak piszesz dno jest nierówne to musisz trzymać się tego miejsca w którym wygruntowałeś spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wiatru należy zatapiać żyłkę. Czyli po rzucie wkładasz szczytówkę wędki do wody i wykonujesz z 2 szybkie obroty korbka kołowrotka. Wtedy żyłka powinna się zatopić i zestaw nie powinien spływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.