Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach-październik 2013


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki

łowiłem na woblery lipińskiego oraz na rippery. Stały głęboko, przy dnie. Generalnie jednak miałem wrażenie, że przynęta nie miała jakiegoś szczególnego znaczenia, ale miejsce. Wszystkie bolki złowiłem w odstępach co kilka rzutów z jednego miejsca. A później już nic, więc albo wyłowiłem wszystkie z tego miejsca, albo przepłoszyłem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gdy przychodzi jesień zaczynam na poważnie chodzić za boleniami, bo w zeszłym roku przekonałem się, że brak oznak żerowania na powierzchni wcale nie oznacza, że tych ryb nie można złowić. A są obecnie bardzo spasione na zime i w świetnej kondycji. Nie miałem większych sukcesów w ostatnich tygodniach, raz tylko trafiłem sześćdziesiątaka. Ale dziś nadrobiłem z nawiązką: w 2 godz. złowiłem 4 bolki a piąty spadł. Spośród złowionych 3 przekroczyły 70 cm (między 71 a 73 cm), czwarty miał sześćdziesiąt parę cm. Były mega grube, trudno mi ocenić ile ważyły, bo puściłem, ale ostro się napociłem przy holu (przy pierwszym myślałem że sum, takie odjazdy robił).

Wrzucam 2 foty które udało mi się zrobić nim padł telefon:

Obrazek

Obrazek

Taki dzień pamięta się bardzo długo.

Być może nie powtórzy się więcej a wielu wędkarzy marzy o takim sukcesie.

U mnie podobny dzień zdarzył się kilkanaście lat temu.

Cztery boleniowe brania, dwa udało się wyhlować (60/65cm).

Gratulacje pewniak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wyjazd z kolegą madmanem nad tajną rzeczkę ze spinem .

a0d31d5af3bf91bcm.jpg .

dea662151d797d09m.jpg

e2f07f625589fadam.jpg

Złowiliśmy w sumie ok 20 okoni i 2 niewymiarowe szczupaki . Mielismy jeszcze sporo brań ,głownie okoni . Przynęta to niewielka obrotówka . Za tydzień powtórka . Zdjęcia robione telefonem , dlatego jakość nie najlepsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy wypad nad Wisłę zakończył się pozytywnie , pierwsze branie spitoliłem , następne zacięte ale szczupak kruciak , następne dwa brania i zejścia , godzinę później następne branie ale to już było sandaczowe niezacięte , przemieszczam się dalej i w drugim żucie boleń 55cm , fotka , miara i do wody , nie mija 10 minut i następne branie zakończone szczupłym 77 cm , w tym samym miejscu miałem jeszcze kilka brań delikatnych ale niestety bez konkretu , później długo nic i pod wieczór kilka pstryków , ogólnie dzień zaliczam do jednych z najlepszych :grin: jutro prawdopodobnie powtórka

9042d724793c8dd9m.jpg

2fa06c6a9cd4b6d3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem zawody, które nie będę wspominał zbyt dobrze, nie załapałem się do pierwszej 10, zwycięzca w 5h złowił 7 kg ryb, podczas gdy kumpel na 4 miejscu miał zaledwie 1,1kg, więc duża rozbieżność.

Dziś od 7 do 9 wybrałem się na spina w poszukiwaniu szczupaka, wynik do jeden maluch koło 35cm na białe kopyto relax z czarnym grzbietem. Większe nie chcą mi brać.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dziś próbowałem przekroczyć te magiczne 80 cm i oczywiście się nie udało:) Ale coś się ułowiło. Miałem łącznie 4 brania, z czego zapiąłem 3 ryby, a wyholowałem 2. Mniejszy bolek miał ok. 55 - 60 cm (nie mierzyłem) a większy 69 cm. Przyznaję, że zabrałem tego drugiego bo w domu miałem gości którym obiecałem rybę. Dzięki temu mogłem go zważyć - 3,1 kg. Te sprzed kilku dni były trochę dłuższe i dużo grubsze, na pewno przekraczały 4 kg.

1be6725d5e559aebm.jpg

bbaac2aaa0a5acebm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kolejny dzień w poszukiwaniu miarowych sandaczy, chyba powoli zaszczepiam sie kogutami :wink: dzisiaj wyciagnąłem 4 maluchy z czego 2 na koguta, pare bran zepsułem... kolega ktory był ze mna na 4 brania 2 sandacze zapiete, miały rowno po 58cm

gratki dla tych co połowili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma szału, bo pogoda świruje - jeno bolek szaleje nad ranem;) U mnie ostatnio tony drobnicy, większa ryba nie podchodzi. Niestety. Nie wiem jak w innych województwach ale Odra i okolice Wrocławia mają tak niski poziom wody, że nic dziwnego - duża ryba w dołach siedzi.

Ale jak to bywa w wędkarstwie świeżo zarażony spinningiem mój tata (któremu de facto palcem wytykałem co ma kupić i jak łapać) poszedł nad Odrę i zapiął trzy szczupaki - dwa 30cm i jeden 51cm -_-. Dodam tylko iż ja w tym roku jeszcze ani jednego wymiaru nie wyciągnąłem.

Welll...

Tak czy owak gratuluję pięknych ryb tym, co łapią - zwłaszcza kapryśnych boleni! Kto wie, może dzisiaj wieczorem i mnie się uda coś w końcu zapiąć większego ;)

maniu - no a rzeczka piękna... tylko ryba kapryśna i cwana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś a wczorajszy wypad nad Wisłę w Warszawie zaowocował może nie wiślanym potworem a sumem metrowym, niestety zdjęcia są ale u kumpla na telefonie jak zgram to dorzucę. Dodam iż wyjęty został z prawie 6 metrowego dołka a staliśmy na 70 centymetrach wody :]

Do tego pare podbić ale nic więcej nie udało się wyciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od południa do północy na Narwii nad Łachą cisza. Grunt, na haku rosówka, wątroba, filet.

Jadąc mostem na Narwi widziałem w południe stado spinningistów na zalewie, ale w sklepie wędkarskim w Zegrzu pan zeznał, że mętnooki śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.