Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wędkuje od 2 lat i wszystko co wpada na moje wędki wraca do wody. Wędkuje nie dla pozyskania pożywienia, aby mi się karta wróciła czy też "co w domu powiedzą że znowu bez ryby wracam". Wędkuje bo jestem ciekaw co w rzece lub stawie pływa, dla mojego prywatnego rekordu , aby miło i jak to możliwe w ciszy i spokoju spędzić czas nad wodą.

Podsumowując: Łowie , Nie Zabieram , Wypuszczam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Łowię, wypuszczam, doginam zadziory - nie ma innej opcji.

Ostatnio byłem w niemczech, zaskoczył mnie fakt że w regionie, w którym chciałem łowić regulamin zabraniał wypuszczania miarowych ryb poza okresem ochronnym, pod karą grzywny (srooogiej). Grzywna wymierzona przeciwko dręczeniu zwierząt.

Jest to argument trudny do podważenia przy racjonalnej populacji ryb, ale przez to wędkarstwo sprowadza się do pozyskiwania jedzenia i wyklucza łowienie sportowe.

Oby u nas nie wpadli na takie pomysły :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię, wypuszczam, doginam zadziory - nie ma innej opcji.

Ostatnio byłem w niemczech, zaskoczył mnie fakt że w regionie, w którym chciałem łowić regulamin zabraniał wypuszczania miarowych ryb poza okresem ochronnym, pod karą grzywny (srooogiej). Grzywna wymierzona przeciwko dręczeniu zwierząt.

Jest to argument trudny do podważenia przy racjonalnej populacji ryb, ale przez to wędkarstwo sprowadza się do pozyskiwania jedzenia i wyklucza łowienie sportowe.

Oby u nas nie wpadli na takie pomysły :roll:

Wpływy obrońców zwierząt są silne i nie słabną. Oni z reguły najchętniej zabroniliby wędkowania i jedzenia mięsa w ogóle. Dlatego zakaz zabierania ryb i obligatoryjne C&R (postulowane przez wielu wędkarzy, również znanych) to prosta droga do zakazu wędkowania. O ile zakaz jedzenia mięsa nigdy nie przejdzie, niezależnie co za ekspert będzie się wypowiadał, tak zakaz męczenia zwierząt - bardzo łatwo. Co udowodniły Niemcy - bo ten regulamin to nie relikt przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak sobie siedzę i przeglądam tablice poglądowe rybek.

Patrzę na ryby chronione prawem i oż mi oczy wyszły z orbit jak zobaczyłem, że piskorz który jest w mojej rzeczce na wsi są piskorze. Co roku je widzę - są takie maluteńkie i pięknie rozrabiają.

Ha, ha - czy to komuś zgłaszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Odgrzewam kotleta.

Tzw. temat rzeka ale z perspektywy czasu każdy ma jakieś wnioski. Wydaje mi się, iż w tym filmie ujęta została kwintesencja całego C&R:D. Oglądając ten odcinek nie mogłem się oprzeć aby go nie zamieścić na forum (przez wzgląd na dawne czasy... .).

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.