Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Moderate c.w. 2-12 g, dł. 2,82 cm


Romcio.fish

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacja techniczna:

producent: Dragon i Japonia (z katalogu wynika, że Dragon złożył wizytę u właściciela japońskiej firmy i zarazem konstruktora Moderate i ruszył projekt Moderate).

Mata: Toray

model: Moderate 2-12 g

Akcja: Med-Fast, umiarkowanie szybka

dolnik dzielony, 2 części - korek, 1(uchwyt) – pianka (istnieją dwie wersje dolnika)

uchwyt kołowrotka: Fuji IPS

przelotki: Fuji Alconite K-Series, 10 sztuk

omotki: Gudebrod

korek: portugalski AAA

pianka: EVA twarda

ciężar wyrzutu: od 2 do 12 gramów

przeznaczenie: spinningowanie kleni, jazi, okoni, boleni, dużego białorybu jak brzana, duży leszcz zza przykosy itp.

Seria: wędzisko 2-12 g jest częścią 11-wędziskowej oferty wędzisk o akcji umiarkowanie szybkiej.

Dodatkowy osprzęt w zestawie:

miękki dwukomorowy pokrowiec – dobrej jakości, wyposażony w 2 rzepy (góra) i tasiemkę (w środkowej części wysokości).

Sprzęt posiadam od i jak często używam:

nie jestem posiadaczem Moderate, na łowisku byłem ze znajomym pracownikiem sklepu wędkarskiego, który zabrał na czas łowienia wędzisko ze sklepu. Stąd na dolnym korku folia.

Dzięki uprzejmości znajomego mogłem spinningować tym wędziskiem ponad 2 godziny.

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy:

w rwącej rzece miałem na Moderate bardzo ładnego silnego klenia, długość ok. 45-50 cm. Ryba wypięła się przy próbie podebrania dłonią. Więcej brań na Moderate nie miałem.

Podoba mi się w nim to, że... czyli + :

+ bardzo lekki

+ starannie wykonany

+ lakier na omotkach starannie nałożony

+ estetycznie się prezentuje

+ blank jest smukły

+ przelotki ułożone w systemie antysplątaniowym

+ dobrze trzyma zaciętą rybę

+ posiada ładne ugięcie pod rybą

+ posiada dobry zapas mocy

+ można używać wędzisko w rzece Dunajec (ostry nurt) i z pewnością w Wiśle okaże się użyteczne

+ uchwyt na kołowrotek dla mojej dłoni ma dobrą wielkość (jest mały), wygodny

+ dolna i górna część blanku wzmocnione są dodatkowym oplotem w miejscu łączenia

+ w miejscu łączenia dolna część blanku głęboko wchodzi, co budzi zaufanie połączenia

+ dolnik zabezpieczony jest kauczukowym pierścieniem, co zapobiega zniszczeniu korka i hałasowaniu dolnikiem o dno łodzi.

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - :

- trochę kosztuje,

- bardzo dobrze ładuje się od 4 g, wtedy wędzisko samo rzuca. Pływające Tiny (niecałe 2 g) też daleko się zarzuca, ale wędzisko już się tak elegancko nie ładuje przy wyrzucie. Chociaż zdaję sobie sprawę, że każdy z wędkarzy nieco inaczej odczuwa komfort zarzucania i ładowania się wędziska, więc nie chcę przesądzać. Każdy musi samemu spróbować.

- skrócenie dolnika i odciążanie blanku zapewne procentuje tym, że najwygodniej łowi się wędziskiem kierując szczytówkę do wody. Założyłem raczej niewielki kołowrotek Fishmaker 730 z żyłką 0,14 mm, gdybym założył cięższy, to pewnie wyważenie byłoby lepsze i mógłbym trzymać wędzisko szczytówką skierowane pod kątem 45 stopni w niebo.

Od momentu posiadania działa bez zarzutu:

zbyt krótko użytkowałem, aby oceniać go pod tym kątem. Przez 2 godziny łowienia mojego i cały dzień kolegi, kijek sprawował się dobrze.

Sprzęt był dawany do naprawy:

Nie.

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model:

spodobało mi się to wędzisko, jednak przed zakupem w tej chwili powstrzymują mnie 2 czynniki: wyższa cena – to raz, chcę spróbować wędziska Moderate 3-15 g, 3,05 m – to dwa.

Koszt wędziska:

sklep wędkarski internetowy, pierwszy z brzegu, ok. 630 zł.

Używam w komplecie z:

Kołowrotek Fishmaker 730, natomiast kolega – Shimano Exage.

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia:

Zdecydowanie lepiej zarzucało mi się przynęty z tzw. krótszego zwisu, aniżeli z długiego – co mnie zdziwiło trochę.

Podczas łowienia używałem następujących przynęt: kleniowe Tiny pływaki i tonące Hornety, Minnow Salmo i Rapala lżejsze pływające i cięższe tonące, kleniowo-pstrągowe Lipińskiego. Wędzisko żywo reagowało na obciążenie zestawu, gdy przynęta znalazła się w rwącej wodzie, a następnie w spokojnej.

Generalnie to nie sposób przyzwyczaić się do wędziska w dwie godziny na trudnym łowisku, ale mogę powiedzieć, że ten czas wystarczył, abym się zainteresował tym blankiem. Pod dużym kleniem blank pracował pięknie, wprawdzie nie jest demonem szybkości w zacinaniu (akcja umiarkowanie szybka), ale też pięknie trzyma rzucającą się rybę na żyłce. Myślę, że polubię ten spinning.

wk2p.th.jpg

Tytułowy spinning Moderate. Foto z katalogu.

l21y.th.jpg

Uchwyt kołowrotka jest wygodny, kolega ma średnio dużą dłoń i też dobrze mu się trzymało spinning.

90zm.th.jpg

Do łowienia używałem małych przynęt.

f1u9.th.jpg

Spinningowałem daleko zarzucając, np. siedząc u podstawy główki i zarzucając na szczyt główki.

i9m1.th.jpg

Ugięcie banku pod Hornetem 4 cm prowadzonym w wirach i nurcie.

dyzw.th.jpg

Ugięcie blanku w chwili, gdy Hornet wpadał w spokojną wodę.

harl.th.jpg

uu1k.th.jpg

2 zdjęcia - Ugięcie blanku pod obciążeniem symulowanym zaczepieniem przynęty o kamień.

0x9k.th.jpg

Prawdopodobnie tak będzie się uginał blank pod walczącym kleniem o wadze 2 - 2,5 kg. Przelotki od kołowrotka 1. i 2. leżą w zakresie tzw. zapasu mocy blanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.