Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Paprocany w Tychach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

polecam jezioro paprocańskie w tychach jest to akwen 130 ha jest stosunkowo płytki ( srednio 1,6 m) ale to nie jest przeszkodą rozgrywane sa tu mistrzostwa karpiowe polski naprawde wyciagaja tutaj okazy nawet po 10-15 kg równiez jezioro ma wiele innych gatunków ryb : szczupaki, okonie ,płocie ,bolenie itd a szczupaki jesienia potrafia atakowac kazda przynete a ich rozmiary dochodza do ponad 1 m długosci

wiecej nie chce mi sie pisac o tym zbiorniku ale gorąco go polecam :!::!::!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Witajcie,

ja w sobotę byłem na Paprocanach i efekt był ;)

2 szczupaczki 43 i 45 cm i okonie 20 i 25 cm.

Oczywiście wszystkie rybki wróciły spowrotem do wody.

Łowiłem na spining z łódki.

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój pierwszy raz w tym roku ze spinningiem w ręku.Dla rozgrzewki Paprocany(bo mniejsze od Dzieckowic :wink: ).30 min łowienia i 55cm na blaszce wisiało :mrgreen: .Na spławik(kukurydza i biały robak) totalne nic :cry: (2 godz łowienia).Brzegi obłożone wędkarzami jak sardynki w puszce :mrgreen:

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich. Bywam na paprach bardzo często .Ogólnie na zbiorniku panuje duża presja wędkarska ale jak się pozna jeziorko bliżej można połowić całkiem niezłych rybek.Ogólnie łowie na spinning ale wczesną wiosną śmigam ze spławikiem. W okolicach zrembu na spławik można połowić ładnych linków ( szukać trzeba ich w krzaczorach). W czerwcu można połowic sandałów są fajne trzy miejsca gzie siedzi ta ryba ( które sam zczaiłem) :mrgreen: . ogólnie można przez cały rok łowić szczupaki..... 45cm max są wszędzie . Od strony dzikiej plaży stali bywalcy targają bolenie na kule wodną. Ogólnie polecam ten zbiornik choć ostatnio zaczęli sypać jakąś chemią która ma niby oczyścić wodę. MAM NADZIEJE ŻE

NIE Z RYB.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pływałem dziś po tym zbiorniku. Byłem ze spinem, rzucałem w okolicach wysepki oraz w starym kanale. Na wodzie spędziłem 5 godzin i wróciłem o kiju. W stanicy dowiedziałem się, że padły w dniu dzisiejszym dwa sandałki. Wracając postanowiłem porzucać z brzegu i napotkałem miejscowego. Stwierdził, że od momentu w którym wsypali chemię przeciw roślinom brania są znikome. Ten sam człowiek powiedział mi, że zbiornik ma być spuszczony i będzie pogłębiany.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę nie wypisywać głupot i plotek na forum. Zbiornik może i kiedyś będzie czyszczony ale na pewno nie teraz. Niedługo są tam zawody Okręgu!

Ps. chciałem przypomnieć że na Paprach są najlepsi gospodarze. Za bardzo dbają i się starają i na pewno nie pozwolą by ktoś ich trud i wysiłek zniweczył.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...
Głównie leszczyk taki pod 30-35cm, ale trafił sie jazik i lin.
Ludzie po co komu leszcz 30cm toż to "żyletka" :evil:

Chłopie i co płaczesz nad rybami :neutral: jakbym brał np. szczupaka poniżej 60cm to mozna by mówić że sznurówka, bo łeb i ogon odejdzie i nic nie zostaje. Leszcza nie ma co żałowac (zwłaszcza tego małego) bo wszedzie jest go dużo. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jadam ryb bo kupe ości, czasem tylko karpika na świeta i sumika karłowatego. Jak jeżdże na ryby sam to biorę naprawdę niezłe okazy, ale nie dla siebie. A zresztą co ja sie będe tłumaczył :neutral: Skoro leszcz nie ma miary to znaczy że mozna brać jakiego sie chce, nigdy nie łamałem regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.