Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feeder na wodzie stojącej, wasze uwagi i spostrzeżenia


respect04

Rekomendowane odpowiedzi

a jaka zaneta uzyc do DS do koszyczka??na leszcza i krapia??Traper Feeder?czy zwykle zanety leszczowe Dragon Magnum Leszcz albo cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Traper Feeder?
To świetny wybór, jeszcze lepiej jak będzie to specjal albo secret + kopromelasa lub brasem albo biscuit (biskłit), na lechole poprostu rewelka na karpie zresztą też tyle że na karpia to mieszałem ją z jakimiś karpiowymi jeszcze i tylko z kopromelasą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to wtedy kupie traper leszcz special :)) albo ten sekret a tak poza tym co to jest ten brasem??bo nie wiem ?! a co do melasy to ja stosuje miod rozpuszczony (pol szklanki miodu i pol wody) i efekty przy staaalej pogodzie sa dobre. Nie wiem jak jest z melasa, nigdy nie probowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brasem to komponęt, dodatek zanętowy w proszku, ulubiony zapach leszczy.

melasa
Kopromelasą! jest to również proszek, są to chyba wywłoki orzecha kokosowego z melasą, ale dokładnie co to jest to niewiem. Obydwie rzeczy można bez problemu zakupić w wędkarskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to jak bede w poniedzialek w wedkarskim to kupie brasem i kopre-melase no i Traperka albo dragona magnum jeszcze nie wiem, i sproboje dac te 2-3 lyzki, lesie sie nie obraza :)) heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Methoda (metoda na methode :wink: )-"nowoczesny feeder" ,patent zapozyczony od karpiarzy,koszyk wyglądający jak specjalny ciężarek karpiowy tylko lzejszy, przystosowany do DS. Oblepia się go zanętą i delikatnie wciska w nią haczyk z przynętą. W sumie można zrobić to samo ze zwykłą sprężyną ale jak wiemy jeden szczegół może zaważyć na ilości brań, pozatym z koszyczka do methody łatwiej jest przynęcie wypaść.

Przeczytałem o tym troche w sierpniowych "WW" i ciekawi mnie czy wy stosujecie tą metode i jakie macie efekty, może podzielicie się własnymi spostrzeżeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A ja kojarzę sprzed wielu lat (to chyba były początki tej metody), że stosowano głównie nazwę quiver-tip, czyli dosłownie drgająca końcówka. Dopiero później ta nazwa jakoś ewoluowała :roll:

A feed to karmić więc moim zdaniem feeder to wędka z zakarmiaczem (koszykiem, sprężyną) ale niekoniecznie drgająca szczytówka

otóż to.

dla mnie jak mówię, że łowię na "fedrę", czy "feder", mam na myśli metodę gruntową z koszyczkiem albo sprężyną. nieważne czy to jest DS, czy "bombka" z elektornicznym syngalizatorem.

jeśli DS, to dodaje że DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to.

dla mnie jak mówię, że łowię na "fedrę", czy "feder", mam na myśli metodę gruntową z koszyczkiem albo sprężyną.

No tak tyle że nie od tego wziął się feeder. Feed- karmić a fedra- sprężyna. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to.

dla mnie jak mówię, że łowię na "fedrę", czy "feder", mam na myśli metodę gruntową z koszyczkiem albo sprężyną.

No tak tyle że nie od tego wziął się feeder. Feed- karmić a fedra- sprężyna. :wink:

a widzisz, ciągle uczę się nowych rzeczy. :D

w takim razie:

FEEDER - czyli dokarmiacz - łowienie z gruntu na sprężynę lub koszyk, bądź inne akcesoria gdzie dokleja się zanęte, są takie ołowie podobne do sprężyn, gdzie też się daje zanęte.

FEDRA - grunt, tylko że konkretniej - na sprężynę

wszystko już wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Mam pyatnie odnosnie polowu feederem na mulistym dnie.Nie wiem co mam zrobic zeby przyneta nie tonela w mule.Biale robaki utrzymuje kawalek styropianu ale juz kuku nie da rady(sprawdzalem w domowych warunkach),moze ten bialy styropian odstrasza ryby.Dopiero dwa razy lowilem ta metoda i widze ze brania sa na biale(nawet czesciej niz lowiac splawikiem) ale jak cos szarpnie dwa razy to zylka natychmiast sie luzuje i wsio(moze babka bedzie lepsza?).Przypon zrobilem krotki,a za nim kawalek korka i koralik pozniej sprezyna.Doradzcie mi jesli juz ktos lowil w takich warunkach i wie co i jak.

Co lepsze sprezyna czy koszyczek?

Co zalozyc na hak czy tez zylke troche wyzej zeby unosilo grubsza przynete chciaz troche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowiąc kukurydzą na mulistym dnie na hak najlepiej założyć jedno ziarnko kuku "normalne" i samą skórkę z drugiego ze styropianem w środku.

jak cos szarpnie dwa razy to zylka natychmiast sie luzuje i wsio
Nie wiem jak to wygląda ale może to branie, no i zawsze żyłkę można łatwo naprężyć.
Co lepsze sprezyna czy koszyczek?
Jeśli nie łowisz na dużych odległościach to sprężyna bez obciążenia powinna najlepiej zdać egzamin, ponieważ nie będzie się zapadać w muł tak jak koszyk z obciążeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Skrętek za rade :!:

Chociaz Ty raczyles pomoc :???:

na hak najlepiej założyć jedno ziarnko kuku "normalne" i samą skórkę z drugiego ze styropianem w środku.

ten patent mi sie spodobal :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz Ty raczyles pomoc
Wybacz ale twój post gdzieś mi się zapodział :mrgreen: .Co zaś się tyczy problemu ,wyjscia masz dwa ,albo zmienic miejsce,albo starać się podnieści ,lub zneutralizować ciężar przynęty ,oprócz kulki styropianu ,jest tzw "dmuchane nasiono" np ryż ,ale wiem że jest też w wędkarskim sklepie kuku dmuchane i wiele innych ,jak będe to podpatrze co tam mają w ofercie.Oczywiście w tym przypadku wszelkie kanapki są jak najbardziej wskazane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast styropianu i korka zastosować dostępny w każdym sklepie spożywczym ryż prażony. Nie wiem czy dobrze napisałem nazwę ale chodzi o takie lekko brązowe zirenka sprzedawane w woreczkach. Dzieciaki się tym zajadają. Pływają równie dobrze jak styropian a same w sobie mogą być przynętą.

Według mnie równie dobrze na stojącej wodzie mulistej możesz stosować koszyki 10g ale bez rurki tylko z gumką wentylkową. Niektóre koszyki wykonane są tak, że w prosty sposób można to obciążenie jeszcze zmniejszyć, np. ścinając nożem ołów. Pamiętaj że 10g koszyk w wodzie waży mniej niż na powietrzu.

No i ostatnia sprawa. Łowiąc na mulistym dnie stosowałbym raczej dłuższe przypony. Nawet jeżeli koszyk zapadnie się w muł to nie pociągnie za sobą przynęty na 50 cm przyponie. Ziarnko kuku opadnie własnym ciężarem na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdym sklepie spożywczym ryż prażony. Nie wiem czy dobrze napisałem nazwę ale chodzi o takie lekko brązowe zirenka sprzedawane w woreczkach.

Brązowe są o smaku kakaowym, czekoladowym toffi itp. Naturalne są bielusieńkie, wyglądem przypominają konkretnego białego robaka w wersji max.

jest też w wędkarskim sklepie kuku dmuchane

Ja wolę sobie sama zrobić popcorn, dobrze posolić i wsuwać :lol:

Sorki, tak mnie naszło :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryż prażony
Nie wiem czy na dłuższą metę zdał by egzamin, jak byłem mniejszy to też się tym opychałem i w buzi te ziarenka zaraz się "rozpływały", pewnie w wodzie było by tak samo-chwile by "popływało" a pózniej się rozmyło. A co do kuku to nie wiem bo nie próbowałem(ani jeść, ani łowić :wink::lol: ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na dłuższą metę zdał by egzamin, jak byłem mniejszy to też się tym opychałem i w buzi te ziarenka zaraz się "rozpływały", pewnie w wodzie było by tak samo-chwile by "popływało" a pózniej się rozmyło.

Ryż preparowany wsypuje się do niewielkiego słoiczka i zalewa olejem. Trzeba to zrobić z czuciem. Ryż nie może być w zalewie olejowej a tylko wszystkie ziarenka powinny nim być pokryte.

Czy się sprawdzi? Są sytuacje że nie ma lepszej przynęty, bardzo dobry jest w kanapkach np. z białymi robakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preparowany

o własnie tego słowa mi brakowało :mrgreen:

Są sytuacje że nie ma lepszej przynęty, bardzo dobry jest w kanapkach np. z białymi robakami.

pewnie dlatego, że albo bardzo wolno opada na dno albo bardzo fajnie unosi się nad dnem a w połączeniu r ruchliwymi robaczkami przyneta może sprawiać wrażenie że pływa w stojącej wodzie prowokując ryby do brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.