Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sezon podlodowy 2013/2014


robisum1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zbliża się mój ulubiony sezon .

Postanowilem założyć ten temat mimo ze lodu na naszych wodach jeszcze brak .W zeszłym roku mróz już pracował nad pokrywa lodowa .

Ja już przygotowuje się do sezonu i zapewne wielu z Was tez ,ostrzy haki,noże ,kupuje żyłki,przynęty,ubiór by być zwartym i gotowym gdy nadejdzie czas .

Tak ze jak już ktoś wykuje pierwszy przerębel to niech chwali się tu wynikami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Chwalę się pierwszym wykutym przeręblem :mrgreen: Mazury j.Tatary Duże , las koło Ełku -12*C grubość lodu 5cm. ryb zero ,gdyż wyprawa zwiadowcza :wink: Na tym jeziorku lód był już w Wigilię taki z 1cm. po Świętach już go nie było :sad: Po obiadku wybieram się nad większe i nie osłonięte jezioro Toczyłowo koło Prostek , też w celach zwiadowczych. Myślę że w przyszły weekend jak będzie mróz będę już łowił :idea:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/22/1s0j.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/401/wzps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty :mrgreen: łaziłem tylko na głębokość gdzie jest do pasa :wink:

Na Toczyłowie lód 3-4cm. http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/811/cb0f.jpg zamarznięta tylko północna strona , musiało zamarznąć sobotę/niedzielę bo w piątek padał śnieg . Też pochodziłem przy brzegu , miałem już pierzchnię , ale nie mam jeszcze składek :roll: w weekend pewnie już będę łowił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj sprawdziłem lód- od 10 do 15 cm- czysty i lity. :cool: Dziś przygotować sprzęt i naładować akumulator do sondy. Jutro zapowiadają pogodę bez wiatru i lekko w plusie. Będzie przepięknie na lodzie. Już nie mogę się doczekać :twisted: Może uda się nagrac jakiś fajny materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Pany od 22 stycznia już łowię :cool: ganiam za okoniem ,ale muszę powiedzieć że ciężko jest znaleźć wymiarowego :neutral: przeważnie biorą takie do 16cm . Na chwilę obecną udało mi się złowić tylko 7 wymiarowych , no i nie wiadomo gdzie go szukać :?: Łowię przeważnie na Toczyłowie i jak na razie najlepsze wyniki są na 7m , żadne górki/spady nie wiem czemu on siedzi na blacie? przy trzcinach sam drobiazg się czepia . Lód czarny kryształ od 30-20cm silny wiatr ,mrozy też spore , taż że w tygodniu nie ma nikogo na jeziorze :mrgreen: łowię sam(urlop) albo z jednym znajomkiem bezrobotnym :wink: .

25go byłem z braćmi na Śniardwach lód od20-6cm też wiało i jeszcze tak mało ludzi w weekend to i tam nie widziałem :roll: może dlatego że ryba też nie bierze - we trzech przez 7h złowiliśmy 11okoni i 3 płotki :sad: Ale już dwóch oszołomów jeździło samochodem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdziłem lód- od 10 do 15 cm- czysty i lity. :cool: Dziś przygotować sprzęt i naładować akumulator do sondy. Jutro zapowiadają pogodę bez wiatru i lekko w plusie. Będzie przepięknie na lodzie. Już nie mogę się doczekać :twisted: Może uda się nagrac jakiś fajny materiał?

Prawie wszystko było super- oprócz ryb. Ponad cztery godziny łowienia w różnych miejscach- bez brania :shock: To drugi raz w mojej podlodowej "karierze", kiedy nie miałem nawet brania- drugi taki przypadek miał miejsce na pierwszej w życiu krótkiej zasiadce. :roll:

Być może pogoda zadecydowała, bo w ciągu doby temperatura wzrosła u nas o 16 stopni.

Jeszcze może jutro się uda spróbować i tyle, bo przy tej pogodzie lód więcej nie wytrzyma. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na lodzie łowię w sumie 9dni w tym sezonie i muszę przyznać że cienizna jest :roll: na 98 okoni tylko 7 wymiarowych , reszta to drobiazg . Druga sprawa to nie wiadomo gdzie go szukać? przy trzcinach go nie ma , czasem trafi się na głębokości 2-3m , najwięcej złowiłem na 7metrach (blat) i to trzeba dużo kuć dziur , bo wyjmuje się po 2/3 sztuki i cisza , w następnej przerębli to samo :sad: Tydzień temu byłem na Śniardwach ,na sprawdzonych miejscówkach - wynik 3okonie przez 7h . Dziś pojechał tam brat z kumplem to nie wiem czy połowili , ja nie miałem ochoty tłuc się 60km. pojechałem na Toczyłowo tu też tylko 6okoni na 7m. gdzie indziej nawet nie było puknięcia :???: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat na Śniardwach(Guty) 12płotek i 3okonie , a kolega 20 płotek , ale żadne wielgachne sztuki . Dzwoniłem też do kumpla i zebrałem informacje :mrgreen: to ogólnie na Mazurach słabo w tym sezonie ,czasem trafi się 2-3 okonie a czasem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsze wejście na lód, z ojcem postanowiliśmy zapolować na duże garbusy z głębokiej wody. Łowiliśmy na blaszki i na twisterki. Ojciec w pierwszym (!!) rzucie zapina jakąś wielką rybę. Byliśmy przekonani że to szczupak lub sandacz bo strasznie mocno murował. Po jakiś 10minutach w przeręblu pojawia się okoń jakiego jeszcze nie widziałem. Ciężko mi dobrze ocenić bo jeszcze nie ochłonąłem, ale mógł mieć pół metra jak nic. Jak to zwykle bywa dał nura i świeża 0,14 pęka jak nitka :/ Nie powiem odechciało nam się wędkować, może to przez to do końca dnia tylko jeden mały trzydziestak. Jutro powtórka, do końca zimy będę chodził za tym okoniem, może uda się go skusić po raz drugi do brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.