Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Grand Prix haczyk.pl 2014- bieżąca dyskusja


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że poziom jest naprawdę wysoki. :cool:

A ja myślę- mam nadzieję, że naprawdę wysoki poziom zacznie się od maja, jak zaczniemy łowić szczupaka, bolenia, potem sandacza i suma, wtedy dopiero może być ciekawie. Tylko coś widzę nie ma dużego parcia na GP. W "jak było dziś na rybach" widzę fajne rybki, a nie widzę ich w GP. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 275
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko coś widzę nie ma dużego parcia na GP. W "jak było dziś na rybach" widzę fajne rybki, a nie widzę ich w GP. Dlaczego?

Nie wszyscy lubią rywalizację, nie każdy jest przekonany że start ma sens. Myślę, że z czasem będzie coraz więcej zgłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem do konkursu coś od siebie.

Wyjaśniam, że ryby mierzone do kija i po wypuszczeniu zdejmowana miara.

W wyjątkowych sytuacjach, gdy ryby w pobliżu PB, to używam miarki.

Jeżeli będą wątpliwości, to wszystko przyjmę na klatę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy lubią rywalizację, nie każdy jest przekonany że start ma sens. Myślę, że z czasem będzie coraz więcej zgłoszeń.

tomek1, to może pomyśl o jakiś haczykowych gadżetach dla nowych. Coś w ramach zachęty za wzięcie przez Nowych forumowiczów udziału w zabawie... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, to może pomyśl o jakiś haczykowych gadżetach dla nowych. Coś w ramach zachęty za wzięcie przez Nowych forumowiczów udziału w zabawie... .

Myślę, że z czasem rywalizacja nabierze odpowiedniej renomy. Już teraz walka o podium jest zacięta. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę jeszcze swoje zdanie w temacie konkursu.

Przegląda forum tysiące osób i wielu ma wyniki, o których możemy pomarzyć.

Zaglądają tu w innych celach i w tej rywalizacji zapewne nie wezmą udziału.

Trzeba pomyśleć o wędkarzach, którzy mają bardzo ograniczony czas na wędkarskie wyczyny.

Dla nie których może to być, np. czas urlopu, jednodniowa przygoda lub uwieńczenie kilkuletniej pogoni za dużą rybą.

Są też wędkarze, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z wędkarstwem.

Chcąc zgłosić rybę punktowaną w GP, mogą zniechęcić ich ich systematyczni poławiacze takowych.

W dyskusji biorą udział ci "systematyczni", którym zależy na kolorycie tej rywalizacji. Dla przykładu ( w całości popieram pogląd):

Bardzo duża jest liczba wędkujących która sporadycznie wybiera się nad wodę. Tym trudniej im złowić jakiś okaz przekraczający nasze limity. Jeśli już nawet coś złowią i mieliby ochotę wziąść udział w konkursie to pogłowie zgłoszeń (typu karp w poprzedniej edycji) skutecznie zniechącała ich do pochwalenia się na łamach GP.

Fajnie byłoby rozszerzyć grono uczestników konkursu. Im nas więcej tym ciekawiej. Chodzi przecież o zabawę nieprawdaż

Wiem po sobie i czuję, że koledzy mocno ograniczają się w zgłaszaniu ryb.

Bo my łowimy! Jest to nasza pasja i dużo czasu spędzamy nad wodą!

W wypowiedziach poprzednich przewija się mocno argument ograniczenia ilości zgłoszeń na poczet tych najokazalszych.

Może jednak niech wygrywają ci, którzy w sezonie złowią rekordowe okazy?

Do tego dodać premię za dodatkowy gatunek, ale nie w hurtowych ilościach :)

Myślę, że temat jest otwarty na zmiany. Nie zamknie możliwości zaistnienia w konkursie łowcy jednego rekordowego okazu w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem po sobie i czuję, że koledzy mocno ograniczają się w zgłaszaniu ryb.

Bo my łowimy! Jest to nasza pasja i dużo czasu spędzamy nad wodą!

W wypowiedziach poprzednich przewija się mocno argument ograniczenia ilości zgłoszeń na poczet tych najokazalszych.

Może jednak niech wygrywają ci, którzy w sezonie złowią rekordowe okazy?

Grand Prix to właśnie zabawa dla tych którzy łowią regularnie. Jak sam wiesz od czasu do czasu okaz trafi się nawet wczasowemu wędkarzowi, z resztką starej żyłki na kołowrotku i spławikiem jak na żywca. Czy to znaczy, że powinien wygrać Grand Prix?

Ja z podekscytowaniem śledzę kolejne zgłoszenia a premia za nowy złowiony gatunek też fajnie podkręciła rywalizację. Niekoniecznie musi tu być 100 zawodników- Grand Prix to z definicji coś dużego, ponadprzeciętnego. :wink: Być może w przyszłości wymyślimy jakąś fajną formułę rywalizacji dla tych, którzy nie łowią tak regularnie jak czołówka Grand Prix.

Zobaczymy jak potoczy się dalej rywalizacja. Być może w następnej edycji pomyślimy nad limitami w ramach gatunku, ale na razie moim zdaniem możemy być dumni z naszej zabawy, bo jest to chyba unikat w naszym internecie, poziom jest naprawdę wysoki a my przecież jesteśmy dopiero u progu sezonu. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama kwestia zgłaszania ryb to chyba indywidualne podejście wędkarza do tej zabawy. Ja mam zamiar się bawić i nie patrzę na to , że mam 1/20 punktów do czołówki. Nie ma się co wstydzić. Śmiało zgłaszajcie rybki , nawet jeżeli nie macie ich w ilości dwucyfrowej.

Jeszcze tylko zahaczę temat podejścia matematycznego do tej zabawy. Chodzi mi o bonus dokładnie. Mnożenie punktów za kolejny gatunek jest moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem. Jedynie chciałbym poddać pod dyskusję taki pomysł , aby bonus był liczony od największej ryby. To znaczyłoby , że tak jak w przypadku np. Maniek72 nie musiałby czekać na lina 50cm tylko spokojnie wrzucać te które już złowił. W momencie gdy już złowi 50 - kę to od niej dostanie bonus i nie będzie całej tej ciuciu-babki z czekaniem kiedy zgłosić.

To tylko taki pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie chciałbym poddać pod dyskusję taki pomysł , aby bonus był liczony od największej ryby. To znaczyłoby , że tak jak w przypadku np. Maniek72 nie musiałby czekać na lina 50cm tylko spokojnie wrzucać te które już złowił. W momencie gdy już złowi 50 - kę to od niej dostanie bonus i nie będzie całej tej ciuciu-babki z czekaniem kiedy zgłosić.

To tylko taki pomysł

Ma to swoje plusy, ale trochę zaciemnia obraz klasyfikacji, bo właściwie musiałaby być obliczana dopiero na koniec tury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Maniek72 nie musiałby czekać na lina 50cm tylko spokojnie wrzucać te które już złowił. W momencie gdy już złowi 50 - kę to od niej dostanie bonus i nie będzie całej tej ciuciu-babki z czekaniem kiedy zgłosić.

Hehehe, mną sie nie przejmujcie- ja mieszkam nad samą rzeką i dwa razy dziennie jestem na rybach :grin: Tak więc ogólnie radzę sobie całkiem nieźle- wynika to chociażby z rachunku prawdopodobieństwa. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to swoje plusy, ale trochę zaciemnia obraz klasyfikacji, bo właściwie musiałaby być obliczana dopiero na koniec tury.

Ma też i minusy. Załóżmy , że łowię jazia 38 cm i trzymam zdjęcie z nadzieją złowienia większej sztuki. Mam czas do 10 maja tak ??? Jeżeli nie złowię to muszę zgłosić krótkiego lub nie zgłaszać go wcale ??? Czy może mam kisić zdjęcie i zgłaszać np w drugiej turze.

Chodzi mi o to że wyniki nie do końca zależą od wielkości ryb , a od kolejności zgłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma też i minusy. Załóżmy , że łowię jazia 38 cm i trzymam zdjęcie z nadzieją złowienia większej sztuki. Mam czas do 10 maja tak ??? Jeżeli nie złowię to muszę zgłosić krótkiego lub nie zgłaszać go wcale ??? Czy może mam kisić zdjęcie i zgłaszać np w drugiej turze.

Chodzi mi o to że wyniki nie do końca zależą od wielkości ryb , a od kolejności zgłoszeń.

Zgodnie z regulaminem rybę można zgłosić do 30 dni od jej złowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę doczytać dokładniej regulamin. Czy większe znaczenie ma data złowienia ryby, czy moment jej zgłoszenia? Czy w ogóle ma to znaczenie?

Grand Prix to właśnie zabawa dla tych którzy łowią regularnie. Jak sam wiesz od czasu do czasu okaz trafi się nawet wczasowemu wędkarzowi, z resztką starej żyłki na kołowrotku i spławikiem jak na żywca. Czy to znaczy, że powinien wygrać Grand Prix?

Łyżwiarze bez własnego toru zdobywają olimpijskie medale i większy podziw dla nich za wyniki. :smile:

Nie wrzucałbym do jednego worka wszystkich zgłaszających np. jedną rybę.

Chyba każdy zakłada, że złowi tą największą, rekordową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10 maja możecie jeszcze zgłaszać ryby do pierwszej tury Grand Prix haczyk.pl 2014 (Uwaga! ryby złowione do 30.04).

Rozpoczął się maj a tym samym II tura naszej rywalizacji. Już kilka fajnych ryb zaprezentowaliście na forum, w związku z tym zapraszam do zgłaszania ryb do II tury Grand Prix.

Zgłoszenia II Tura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały dwa dni na zgłoszenia kwietniowych ryb do pierwszej tury.

Czyżby rywalizacja była rozstrzygnięta, czy też "pokerzyści" trzymają asy na ostatnią chwilę? :mrgreen: Ostatnie zgłoszenia do północy 10.05- liczy się data umieszczenia zgłoszenia do akceptacji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy też "pokerzyści" trzymają asy na ostatnią chwilę?

Trzymają asy na ostatnią chwilę :grin: Innymi słowy to miejsce mi pasuje i nie zamierzam tego zmieniać, ale jeżeli ktoś spróbuje mnie w ostatniej chwili "zrzucić z pudła" to ostrzegam, że mam kilka "asów" w rękawie, ale wolałbym ich nie wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymają asy na ostatnią chwilę Innymi słowy to miejsce mi pasuje i nie zamierzam tego zmieniać, ale jeżeli ktoś spróbuje mnie w ostatniej chwili "zrzucić z pudła" to ostrzegam, że mam kilka "asów" w rękawie, ale wolałbym ich nie wyciągać.

maniek72, jak nie teraz to kiedy? :twisted: Jak złowiłeś to dawaj, dawaj... . Nie ma już na co czekać :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy gdzieś widać klasyfikacje bo nie mogę się jej dopatrzyć , jak nie startuje ( a bardzo nieskromnie powiem ,że gdyby nie brak czasu na ryby to może by i pudło by się powalczyło, bo rywalizacje lubię jak nikt inny :twisted: ) to chociaż bym się po-emocjonował zmieniającymi się miejscami . :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobiegła końca rywalizacja w I Turze Grand Prix haczyk.pl 2014

1. wernicjusz 1318 pkt

2. pankowaty 1276 pkt

3. maniek72 1200 pkt

4. jaceen 753 pkt

5. SZCZYPIOR 487 pkt

6. przemlinek 416 pkt

7. DAWID 343 pkt

8. pawciobra 204 pkt

9. tomdud85 179 pkt

10. P 92 pkt.

11. kars48 76 pkt

12. Tollos 67 pkt.

13. michalvcf 62 pkt

Pierwsza tura naszej zabawy rozgrywanej w nowej formule, stała moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie, mimo że to trudny czas wiosennych kaprysów pogody i zmiennych brań.

Zgłoszono łącznie 72 ryby ośmiu gatunków: jaź 22 szt., płoć 16 szt., kleń 11 szt., okoń 7 szt., pstrąg potokowy 6 szt, lin 4 szt., leszcz 3 szt., karaś srebrzysty 3 szt.

Walka o czołowe miejsca była bardzo emocjonująca a końcowe różnice punktowe nieznaczne. Gratuluję Wernicjuszowi zwycięstwa, Pankowatemu i Mańkowi72 miejsc "na pudle". Nie mniejsze gratulacje należą się pozostałym uczestnikom Grand Prix. Szczerze zazdroszczę Waszych pięknych ryb i życzę nie gorszych sukcesów w drugiej turze rywalizacji.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymują pamiątkowe medale. Proszę Was o przesłanie danych adresowych na PW.

thumb_medale_1.JPG

thumb_medale_2.jpg

Dziękuję wszystkim za udział i emocjonującą walkę. Zapraszam również innych członków naszej społeczności do udziału w kolejnych turach Grand Prix haczyk.pl 2014. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.