Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grand Prix haczyk.pl 2014- bieżąca dyskusja


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zmian.

VII Postanowienia końcowe.

Redakcja haczyk.pl zastrzega sobie możliwość zmiany w każdej chwili regulaminu i powyższych zasad- również podczas trwania rywalizacji, a także możliwość nieprzyjęcia i odrzucenia zgłoszenia.

Z jednej strony chciałoby się dać szansę wszystkim , a z drugiej żeby nie było monotematycznie. Ja jestem za zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 275
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pankowaty napisał/a:

Być może dobrze byłoby podzielić GP na dwa konkursy - drapieżniki i ryby spokojnego żeru,

Wszelkiego rodzaju podziały na My i Oni będą mocno kontrowersyjne.

"Chodzi mi o to, aby język giętki

Powiedział wszystko, co pomyśli głowa" - mi się to nie udało, już tłumaczę o co mi chodziło.

Zamysłem moim jest inne traktowanie zgłoszeń drapieżników niż białej ryby, ale utrzymanie jednej klasyfikacji. Tak, aby dało się lepiej porównać złowienie płotki ze złowieniem sandacza, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że złowienie płotki 35cm jest o wiele łatwiejsze niż sandacza 84cm (a dają tyle samo punktów).

Co do pomysłu ograniczenia liczby zgłoszeń danego gatunku, to mam tylko jedną obawę, a mianowicie że rozmiar ryb nie ma w takim modelu aż takiego znaczenia, ważne będzie, żeby złowić więcej gatunków. Ale jeśli uważacie koledzy że taki właśnie model ma być promowany w GP, to dla mnie jak najbardziej OK.

Reguły może i można zmienić, ale tak, aby nie krzywdzić tych co są już w grze.

Jak na razie w grze jestem chyba tylko ja. Nie mam nic przeciwko zmianom, nawet jeśli we mnie uderzą, więc karnie poddam się woli forum :) Dla mnie to tylko zabawa, i tak liczą się tylko rybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony chciałoby się dać szansę wszystkim , a z drugiej żeby nie było monotematycznie.

To zależy jak chcemy traktować te zawody? Czy jako "zdrową" zabawę gdzie nagrodą będzie przysłowiowy haczyk czy idziemy w kompletną komercję bo ktoś chce wygrać jakiś zajebi... sprzęt jak na Mistrzostwach Polski. :cool:

Tak naprawdę limit 10 sztuk wydaje mi sie i tak dość ciekawym sposobem na urozmaicenie zgłoszeń. Patrząc z pryzmatu poprzednich edycji gdzie dominowały 2 gatunki tym razem można byłoby się jakoś przed tym zabezpieczyć.

Jak na razie w grze jestem chyba tylko ja. Nie mam nic przeciwko zmianom, nawet jeśli we mnie uderzą, więc karnie poddam się woli forum Dla mnie to tylko zabawa, i tak liczą się tylko rybki

To nie chodzi o Ciebie. Nikt do Ciebie nic nie ma. Intencją takiego konkursu powinna zabawa i mnogość zgłoszeń przeróżnych łowców. Do tej pory spooora część "haczykowców" odpuszczała sobie GP. Właśnie z takich niedomówień i z faworyzowania takich a nie innych gatunków ryb.

Więc może zmusimy się jakoś do podjęcia walki w każdej metodzie???

Niech wygra najwszechstronniejszy wędkarz a nie najskuteczniejszy łowca jednego gatunku.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę rozwiązanie pośrednie.

Bez ograniczania ilości zgłoszeń w ramach gatunku, ale za to większa progresywna premia za kolejny gatunek zgłoszony w Grand Prix tzn.

Pierwsza ryba zgłoszona z danego gatunku-tak jak teraz premia= punkty x 2.

Premia za pierwszą rybę z drugiego gatunku= punkty x 2,5 ,

z trzeciego gatunku =punkty x 3 itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1,

A może wogóle jeszcze taki dodatkowy ekstra bonus punktowy za np. 3-4 gatunki w turze?

O tym piszę powyżej. Zgłaszasz swoją pierwszą rybę z piątego gatunku w turze i punkty za tą rybę są mnożone x4 :twisted: , za szóstą x 4,5 i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba propozycja Tomka, tylko może mnożnik damy x2 za 2 gatunek x3 za 3 gatunek itd, żeby faktycznie nagroda za wszechstronność była znacząca.

Jak się nie spróbuje, to nie dowiemy się, czy to dobry pomysł :smile: .

Ja daję łapkę w górę.

Przeglądnąłem tabelę ryb, które punktują w rywalizacji.

Brakuje mi tu pewnej ryby, którą też sporo wędkarzy łowi. Wręcz specjalnie nastawiają się na nie, czyli sumik karłowaty, (amerykański, koluch, byczek ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem tabelę ryb, które punktują w rywalizacji.

Brakuje mi tu pewnej ryby, którą też sporo wędkarzy łowi. Wręcz specjalnie nastawiają się na nie, czyli sumik karłowaty, (amerykański, koluch, byczek ).

Po pierwsze nie jest notowana w rekordach WŚ. Po drugie to trochę tak jakby notować rekordy ryb chronionych. I to i to wydaje mi się delikatnie mówiąc niesmaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zgodzę się z Jaceen-em mógłby pojawić się sumik karłowaty i jego wymiar np. 30cm, gdyż można złowić celowo, bądź też nie sztuki + / - 40 cm. Przy okazji konkurs zyskałby na oryginalności

Trochę powagi koledzy. Proszę o konstruktywne uwagi co do dyskutowanej powyżej kwesti regulaminu. Do niedzieli chcę zdecydować o ewentualnej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ryby do punktacji brane są tylko z notowań i tabeli WŚ, to rozumiem.

Nie rozumiem tego stwierdzenia

I to i to wydaje mi się delikatnie mówiąc niesmaczne.

Czyżby w temacie "byczka" coś się zmieniło? Jest na czerwonej liście?

Trochę wędkarzy znam i wiem, że ta ryba jest łowiona celowo. Nie widzę w tym nic niesmacznego. Ja nie mam wody gdzie mogę łowić głowacice, pstrągi itp., ale byczków u nas pod dostatkiem.

Booseib mnie rozumie.

Traktuję tą uwagę b. poważnie.

Oczywiście wskazany byłoby szerszy komentarz przez innych uczestników.

Jedyne, co może być niesmaczne to, że nam wędkarzom wpaja się, że to ryba chwast.

I w takim przekonaniu ryba idzie pod buta. A w sklepach kupujemy byczki w zalewie pomidorowej i niektórzy zachwalają ich walory smakowe.

Także nie widzę tu nic niesmacznego :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co może być niesmaczne to, że nam wędkarzom wpaja się, że to ryba chwast.

I w takim przekonaniu ryba idzie pod buta

Bo to jest chwast, którego zgodnie z przepisami nie wolno wypuścić do wody.

RAPR pkt. IV, ppkt 3.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego zapisu

RAPR pkt. IV, ppkt 3.7
jest to ryba, nie chwast. Jeżeli byłoby inaczej nie odzywałbym się w temacie. I nie chodzi o wypuszczanie, czy nie.

Jeżeli chwastoryba :mrgreen: nie ma być brana pod uwagę dla powagi konkursu, to nie ma tematu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża jest liczba wędkujących która sporadycznie wybiera się nad wodę. Tym trudniej im złowić jakiś okaz przekraczający nasze limity. Jeśli już nawet coś złowią i mieliby ochotę wziąść udział w konkursie to pogłowie zgłoszeń (typu karp w poprzedniej edycji) skutecznie zniechącała ich do pochwalenia się na łamach GP.

Fajnie byłoby rozszerzyć grono uczestników konkursu. Im nas więcej tym ciekawiej. Chodzi przecież o zabawę. Nieprawdaż?

tomek1, prześledziłeś ilość zgłaszanych ryb w poprzednich edycjach. Pomijając karpia z amurem oraz bolenia to jaka była średnia ilość zgłaszanych ryb na uczestnika?

Kilka sztuk!

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sklepach kupujemy byczki w zalewie pomidorowej i niektórzy zachwalają ich walory smakowe.

A ja, jak nałowię ich więcej to je wędzę i są rewelacyjne.

Fajnie byłoby rozszerzyć grono uczestników konkursu. Im nas więcej tym ciekawiej.

No juz pisałem, że w tym sezonie mam plan zaistnieć w GP haczyk :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, prześledziłeś ilość zgłaszanych ryb w poprzednich edycjach. Pomijając karpia z amurem oraz bolenia to jaka była średnia ilość zgłaszanych ryb na uczestnika?

Kilka sztuk!

Oczywiście, ale konkretnie Twoja propozycja- ograniczenie ilości ryb zgłoszonych z jednego gatunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale konkretnie Twoja propozycja- ograniczenie ilości ryb zgłoszonych z jednego gatunku?

Najbardziej sprawiedliwa wg. mnie jest ogólna zasada 10sztuk z gatunku na ture/etap - jak zwał tak zwał. Niezależnie czy to płoć, jaź czy boleń.

Ale to takie moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po analizie Waszych głosów w sprawie punktacji, postanowiłem wprowadzić zmianę polegającą na premiowaniu zawodników za wszechstronność- w duchu omawianych wyżej propozycji:

Wprowadza się dodatkową premię punktową za wszechstronność wędkarza. Za pierwszą zgłoszoną rybę danego gatunku zawodnik otrzyma premię w postaci pomnożenia punktów zdobytych za zgłoszenie tej ryby, przy zastosowaniu progresywnej skali premiowania:

Pierwsza ryba z pierwszego zgłoszonego gatunku- bez dodatkowej premii

Pierwsza ryba z drugiego zgłoszonego gatunku- premia= punkty za tą rybę x 2

Pierwsza ryba z trzeciego zgłoszonego gatunku- premia= punkty za tą rybę x 3

Pierwsza ryba z czwartego zgłoszonego gatunku- premia= punkty za tą rybę x 4

itd.

Przykład

1. Zawodnik zgłasza swojego pierwszego szczupaka 100cm

(100/133)*100 = 75 pkt (bez premii)

2. Następnie zgłasza pierwszą płoć 35 cm

(35/45)*100 = 78 pkt

Premia = 78 x 2 (drugi zgłoszony gatunek) = 156 pkt

Zawodnik otrzymuje 156 pkt za tą rybę.

3. Ten sam zawodnik zgłasza swoją kolejną płoć 35 cm

Tym razem uzyskuje 78 pkt. (kolejna ryba tego samego gatunku- bez premii)

4. Następnie zgłasza swojego pierwszego okonia 42 cm

(42/55)*100 = 76 pkt

Premia = 76 x 3 (trzeci zgłoszony gatunek) = 228 pkt.

Zawodnik otrzymuje 228 pkt za tą rybę.

itd.

Nagrodami za trzy pierwsze miejsca w I turze Grand Prix haczyk.pl 2014 będą okolicznościowe medale. :cool:

medale1_zpsca9e577d.jpg

medale2_zpsc5ef02c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.