Skocz do zawartości
tokarex pontony

Targi wędkarskie 2014


sandacz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Witam!

Jestem na targach 21.

Tomek1 jakieś wieczorne plany?

Moja prywatna propozycja aktualna.

Dzięki, ale raczej poszukam czegoś blisko MPT.

Wieczorne plany 21.02 jak najbardziej. Mam nadzieję, że mnie grypa nie rozłoży bo coś mnie rozbiera dzisiaj. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targi dosyć fajne. Można co nieco obejrzeć np. kij karpiowy w 6 składzie. W porównaniu z rokiem poprzednim zmiana na + . Spotkanie integracyjne najlepszą częścią targów.

Panel dyskusyjny PZW " złów i zabierz czy raczej złów i wypuść " największą porażką targów. Według betonów z PZW zmiana przepisów receptą na wszystko. PZW posiada 600 000 czlonków przy ponad 2 000 000 aktywnych wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o takiej ilości miejsca jak na zdjęciach można było pomarzyć :wink:

Więcej postaram się napisać dzisiaj. Poniżej link do filmiku nagranego z pokazu w akwarium. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem (pewnie nie jeden wędkarz pierwszy raz widział tak duże ryby :mrgreen: ). Choć gdyby nie pstrągi, to ciężko byłoby pokazać ataki na przynęty, bo szczupaki miały je w nosie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś koło 15.30 padło oświetlenie w tym akwarium :razz: i nie mogli tego naprawić przez 15min jak stałem przy tym, nie wiem jak było do końca targów. W akwarium 2 szczupaki (ten większy podobno wyskoczył z akwarium na testach w czwartek :mrgreen: ), 2-3 sandacze, z 4 liny, leszcz, jesiotr, coś z dziobem, kilka łososi, karpi, amur i liczne okonie, pstrągi. Generalnie tak jak napisał Tomek, tylko pstrągi interesowały się przynętami, szczuble i sandacze w jednym miejscu bez ruchu praktycznie. Na targach najwięcej było stoisk dla karpiarzy.

P.S Spotkanie w piątek było super :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na relację z tragów Rybomania w Poznaniu.

Byłem tam pierwszy raz i trzeba przyznać, że wygląda na to, że wreszcie w Polsce powstały porządne targi wędkarskie. Ponad 10000 m2 zapewniło dużą przestrzeń do ekspozycji, choć w sobotę był i tak spory tłok między stanowiskami. Wystawiło się ponad 150 firm z różnych branż- od producentów i dystrybutorów sprzętu, przez sklepy wędkarskie, firmy usługowe, łowiska, organizatorów wypraw po prasę i inne instytucje. Dobre 40% ekspozycji stanowiły firmy karpiowe, ale każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Oprócz tego atrakcją były pokazy przynęt w wielkim akwarium.

IMG_0106_zps6748a951.jpg

IMG_0100_zpsab57ae04.jpg

Wszystkiego nie sposób opisać, więc przedstawię najciekawsze rzeczy, które rzuciły mi się w oczy.

Ekspozycja odbywała się na dwóch poziomach, z górnego można było zobaczyć, jak wielu ludzi odwiedziło targi. Na zdjęciach godzina 11 w sobotę- potem było coraz ciaśniej.

IMG_0021_zpsc8b951c9.jpg

IMG_0019_zps3e82b01b.jpg

Na targach pokazało się kilka firm oferujących sprzęt pływający. Tokarex proponował ciekawy ponton z zadaszeniem

IMG_0027_zps2606584a.jpg

IMG_0029_zpsec2b86e7.jpg

oraz dobrej klasy akumulatory Koyosonic

IMG_0025_zpsc3fc38df.jpg

Było wiele firm oferujących łodzie i niezbędne wyposażenie

IMG_0028_zpsd42d8bac.jpg

kilka z nich oferowało również łodzie aluminiowe, także pod zamówienie.

IMG_0093_zps0a0f2b84.jpg

IMG_0094_zps2a33b1c6.jpg

IMG_0081_zps2b0d5e17.jpg

IMG_0096_zps6e0a03b9.jpg

Kilka firm oferowało zanęty sypkie- w tym Stil

IMG_0024_zps6e745656.jpg

Było również co zobaczyć w zakresie ubrań wędkarskich, także tych z "górnej półki" :wink:

IMG_0035_zps95922727.jpg

Dość popularne były ekstremalne testy wędzisk

IMG_0031_zps6382baec.jpg

Nie da się nie zauważyć, że wędkarstwo sumowe wyrasta na wicelidera w zakresie metod specjalistycznych

IMG_0037_zps70b121cb.jpg

IMG_0060_zpsf9867a61.jpg

IMG_0061_zps874dbcf5.jpg

IMG_0062_zpsf8e4f0a7.jpg

Ciekawy sygnalizator brań w zestawie sumowym

IMG_0069_zps66111529.jpg

Spinningiści również mieli co oglądać- wielu producentów przynęt, twórcy wędzisk i sprzęt spinningowy wielu producentów

IMG_0075_zps391b3219.jpg

IMG_0077_zpse11b2976.jpg

IMG_0112_zps48333a87.jpg

Raczki jak żywe (będzie filmik)

IMG_0043_zpsc025d2aa.jpg

Savage Gear to również atraktory i przynęty naturalne

IMG_0044_zps40770cef.jpg

Wędkarstwo morskie reprezentowało kilku armatorów (w tym moja ulubiona pomarańczowa flota z Darłowa). Samego sprzętu było sporo- zwłaszcza wędzisk na dorsze i big game poza naszym krajem. W zakresie wędzisk plażowych, bez konkurencji była firma Grauvell.

IMG_0059_zps0e2f08dc.jpg

IMG_0058_zps4a4edb19.jpg

Można też znaleźć przynęty morskie- w tym ciekawe gumowe płastugi.

IMG_0039_zps084985f7.jpg

Nie zabrakło kilku stanowisk z tyczkami

IMG_0049_zps2c484906.jpg

Karpiowych stoisk jak wspomniałem było bardzo wiele, zwłaszcza z różnego rodzaju zanętami i przynętami. Nie będę się rozpisywał na ten temat, będzie okazja pewnie po Karp Festiwalu w Zabrzu. Wspomnę tylko o kilku najciekawszych rzeczach.

Ciekawe stanowisko Korda.

IMG_0048_zps777209d2.jpg

Sygnalizatory zintegrowane ze swingerami

IMG_0045_zps622a23e1.jpg

Fox

IMG_0090_zps2bb75696.jpg

Prawie na każdym stoisku akwarium

IMG_0087_zps04721b8e.jpg

Czyżby rozwiązanie problemu komarów?

IMG_0091_zps6b1d6fb4.jpg

Łódek zanętowych nie było zbyt wiele, ale kilka modeli można było obejrzeć

IMG_0088_zpse24a0fd0.jpg

Zestaw na biwak

IMG_0070_zps52467e3b.jpg

I kompletny dom karpiarza :mrgreen:

IMG_0056_zps129d32a8.jpg

I na koniec bardzo ciekawe rozwiązanie rod pod i tripod w jednym.

IMG_0053_zpsaa1da7af.jpg

Miałem nadzieję na znalezienie łowiska na zlot, ale wybór nie był duży

IMG_0085_zps6ea1ca0b.jpg

Podlodowcy też mieli na co popatrzeć

IMG_0079_zps15e4c4f6.jpg

IMG_0078_zps2db9608f.jpg

Piątkowy wieczór, jak już wspomniałem był bardzo miły- spotkanie z Amatorem, Robalem i Emilem- jego sprawdzonym kompanem, który mam nadzieję zarejestruje się wkrótce na forum- przeciągnęło się do późnych godzin nocnych. :mrgreen:

IMG_0017_zpsce302bb7.jpg

Reasumując- impreza moim zdaniem udana. W dniu branżowym miałem niestety zbyt mało czasu, żeby coś obejrzeć na spokojnie a sobota to już nieprzebrane tłumy. Tak czy inaczej targi w takiej formule uważam za bardzo ciekawą propozycję na początek sezonu. Można w jednym miejscu zobaczyć mnóstwo sprzętu, zorganizować urlop i po prostu miło spędzić czas chłonąć atmosferę wędkarskiego święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targi z roku na rok są coraz lepsze, byłem co roku jednak na tak dużą ilość odwiedzających troszkę mało przestrzeni :wink: Dodatkowo uważam, że po macoszemu traktuje się wędkarstwo spławikowe nie udało mi się obejrzeć wszystkich bolonek i match'ówek, które chciałem ale i tak jest lepiej niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na relację z właśnie zakończonych targów Połowy i Łowy w Zabrzu 2014.

Pierwsza rzecz jaka się rzuca w oczy to zdecydowany regres w stosunku do poprzednich lat. Z pewnością wpływ na to ma Rybomania, która z kolei rozwija się w szybkim tempie i już teraz ma ekspozycję co najmniej 3 razy większą. Cena biletu 30 zł przy 16 zł w Poznaniu....

Nie odstraszyło to zwiedzających. W sobotę o 11 nie było miejsc na dużym przecież parkingu.

Przeważały oczywiście artykuły karpiowe (Karp Festiwal w końcu jest częścią imprezy), ale było też parę stoisk dla spinningistów i dla muszkarzy. Nie było wielu bardzo ciekawych rzeczy. To co zwróciło moją uwagę zamieszczam poniżej.

Muszkarze krok po kroku zdobywają teren i jest to jedyna dziedzina, która nie skurczyła się od ubiegłego roku.

img_0035.jpg

img_0036.jpg

img_0062.jpg

Mi najbardziej podobał się pokaz rzutów muchą szczupakową w wykonaniu mistrza Adama Sikory. Prawie uwierzyłem w jego słowa, że to bajecznie łatwe tak śmigać. :mrgreen:

Spinningiści nie mieli wiele do oglądania, trochę wędek na kilku stanowiskach

img_0070.jpg

Wśród przynęt fabrycznych wyróżniały się piękne przynęty wykonane ręcznie- Woblery Dąbrowskie i Tarnusy (były też w Poznaniu)

img_0019.jpg

img_0025.jpg

Największe wrażenie zrobił na mnie pięknie pracujący wobler o wdzięcznej nazwie "Całuśna Lola"

Ciekawa oferta wędzisk z 10 letnią gwarancją

img_0066.jpg

Wędkarstwo morskie prawie nieobecne

img_0074.jpg

W oczy rzuca się coraz większy wybór specjalizowanych toreb

img_0065.jpg

img_0073.jpg

Sprzęt elektroniczny w niewielkiej ilości. Echosondy Garmin

img_0064.jpg

I ciekawe kamery podwodne

img_0056.jpg

img_0057.jpg

Spory wybór nieźle wyglądających sygnalizatorów. Sam skusiłem się na 3 szt. Monter Fishing MF 213, o których słyszałem dużo dobrego. Stosunek cena/ilość funkcji/jakość wykonania wygląda imponująco. Zobaczymy jak się spiszą w ekstremalnych warunkach.

Była i firma oferująca 4 sygnalizatory i centralkę za 300 zł.

Łódek więcej niż w zeszłym roku najciekawsze poniżej

Wypasione- sonda, kamera podwodna i kamera na dziobie :shock:

img_0068.jpg

typowe

img_0077.jpg

i dla tych co nie mają przyczepy dedykowanej pod łódkę sterowaną :mrgreen:

img_0048.jpg

Sprzętu pływającego bardzo niewiele. Najciekawsze to pływadło

img_0032.jpg

Latarki

img_0055.jpg

No i trzeba co nieco powiedzieć o karpiach. Firm sporo, zainteresowanie kupujących duże. Trudno znaleźć coś nowego.

Moją uwagę zwróciły tylko dwuosobowe łóżka.

img_0047.jpg

img_0059.jpg

Teraz nic nie stoi już na przeszkodzie, żeby zaprosić żonę na zasiadkę (swoją lub cudzą) :lol::wink:

Selektywna przynęta :twisted:

img_0039.jpg

Pelety hurtowo sprzedam...

img_0076.jpg

Tak się miesza ciasto na kulki

img_0069.jpg

Oczywiście na każdym stanowisku lepsza lub gorsza prezentacja przynęt

img_0071.jpg

Pody już powoli urastają do miana mebla

img_0050.jpg

... niektóre rozmiarami i ceną (4000 zł) już im dorównują

img_0053.jpg

I na koniec coś zamiast modnych kiedyś preparowanych trofeów- piękne, rzeźbione ryby

img_0061.jpg

Trzeba również zauważyć coraz większą ofertę związaną z wyprawami wędkarskimi- również zagranicznymi. Ceny są coraz bardziej przystępne.

I to by było na tyle. Nic więcej nie rzuciło mi się w oczy na tyle, żeby zrobić zdjęcie.

Podsumowując. Targi w Zabrzu niestety zrobiły krok w tył. Przy Rybomanii już teraz wyglądają bardzo blado a wszystko na to wskazuje, że przepaść będzie się powiększać. To ostatnia chwila, żeby coś zmieniać, żeby uratować tą imprezę.

Obawiam się jednak, że organizatorzy nie są zbyt zmotywowani do zmian. Ilość zwiedzających jest niezmiennie duża- w końcu nigdzie nie ma takiej koncentracji wędkarzy jak na Śląsku- z drogich biletów wpada sporo kasy, ludzie kupują towary w dużych ilościach, sprzedający mają spory utarg. Wszyscy zadowoleni...

Na pewno? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, dziwne, że się nie spotkaliśmy, bo ja głównie przyjechałem zobaczyć pokazy pana Sikory, na pewno staliśmy blisko siebie. Co do ilości osób zwiedzających to uważam, że była niższa o połowę niż w zeszłym roku. Parkingi z roku na rok są coraz bardziej zatłoczone w cale to nie świadczy o ilości osób zwiedzających, o godzinie 11-tej przy mnie wjechał ostatni samochód na parking przed halą. Inna sprawa to torpedowanie tej imprezy przez niektóre sklepy wędkarskie np; sklep Leszcz w dniach targów obniżył ceny na wszystkie artykuły o 20 procent, po co nie wiem, nie znam się na biznesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcz obniżył ceny żeby ludzie mieli o czym mówić, nie ważne dobrze czy źle. Ktoś iny usłyszy przeczyta i zajrzy, dobry pomysł na reklamę. Z tego co piszesz nie oni jedni na to wpadli

Swoją drogą dziwi mnie że tak duży sklep nie potrafi zainwestować w dobry program do kontroli stanu magazynu. Dla mnie działa odpychająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.