Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zestaw feeder wisła/narew


xxxqqqccc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym roku chcę zacząć swoją przygodę z łowieniem na Wiśle bądź Narwi.

Zakupiłem: Mikado crystal bay 390/140 + shimano catana 4000fb.

Pytanie 1. Jaka grubość żyłki będzie najbardziej uniwersalna? Nastawiam się głównie na większe leszcze, ale wiadomo że nie ma sensu stosowania przesadnych elementów, żeby nie odstraszać reszty. Myślę o przedziale 0.18- 0.22 (?) np. Dragon millenium bream

2. Jaką długość powinna mieć żyłka, czy wystarczy 150m? Czy może 200 i więcej.

3. Co najczęściej zakładacie na hak? słyszałem o skuteczności grochu ( wasze odczucia na ten temat)

4. Jakie stosujecie konfiguracje zestawów (ile osób tyle opinii, wiem o tym) używacie plastikowych rurek antysplątaniowych, czy może gumowych? koszyczek czy spirala? zestaw samo-zacinający- czy to zadziała na rzece?

Nie znalazłem wszystkich odpowiedzi u wujka, więc postanowiłem złożyć 1 większe zapytanie.

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zestaw jak najbardziej sie nada....

1.Zylka 0,25 bedzie uniwersalna tylko jakejs dobrej firmy bo nie wiadomo co wezmie jak to na wisle a poza tym rzeczne leszcze po 3 kilo w gore naprawde maja sile..

2.to zalezy od Ciebe ja bym nawinal 200 z racji tego ze masz miejsce na szpuli ;)

3.na hak zakladasz to czym necisz..jak w przypadku grochu male szanse sa na skuteczne lowienie na groch na wisle bez uwczesnego necenia..jesli bedziesz necil grochem to mozesz rowniez robi kanapki mady plus groch..ja uzywam glownie mad , pinek wczesna wiosna oraz czerwonych ale konecznie nakopanych tuz przy brzegu wisly na te kupne nie mialem efektow....

4.normalnie ja uzywam bez zadnych czarow zwyklej plastikowej rurki oraz koszyka kwadratowego z obciazeniem 60 g ...na przypon hakow gamakatsku nr 8 , kupuje juz wiazane ze wzgledu en rewelacyjne przypony w tych zestawach.

a co do reszty trenuj zmieniaj ii zobaczysz co bedzie najlepsze akurat u Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Leszcze do brania z dna (tak samo bedziesz łowił) żyłka ok ale musisz kupić dobrej jakości. Przypon proponuje z plecionki , dł. około 50-70cm mniej więcej w połowie przyponu jakaś śrucina aby nie fruwało nad dnem za bardzo bo czasami może wykazać branie na kiju (albo jakiś syf lecący w pobliżu dna w to uderzy).

Zamist rurki antysplątaniowej używam rurki kupowenej w sklepie z art. dentystycznymi - trzeba malować bo jest biała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.