Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Zaporowy Słup - PETYCJA


Siarq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie

Chciał bym zaprosic wysztkich szanownych kolegów do podpipsania sie pod petycja , do władz PZW Koła Miasto Legnica o umożliwinie wedkowania ze srodkow plywajacyh na zbiorniku Zaporowym Słup. Treść petycji zamieszczam poniżej a podpisac sie mozna w każdym sklepie wedkarskim w Legnicy (oprocz kakadu - kierwonik sklepu peka przed szefami...) tj:

-przy ul. Działkowej "MADAK"

-Przy ul. Mickiewicza "AMAZONIA"

-Przy ul. Czarnieckiego "Złota Orfa"

-Przy ul. Zamkowej "DAM"

-Przy ul. Izerskiej

Bede wdzieczny za każdy podpis w tej sprawie , z gory dziekuje i do zobaczenia nad woda

pozdrawiam Adam

Szanowny Pan

Kaman Waldemar

Prezes Zarządu

Polskiego Związku Wędkarskiego Koła Legnica Miasto

PETYCJA

Niniejszym uprzejmie prosimy o wprowadzenie zmian w Regulaminie

Amatorskiego Połowu Ryb Polskiego Związku Wędkarskiego, poprzez

udostępnienie wędkowania z środków pływających na Zbiorniku Zaporowym Słup .

Uzasadnienie:

Ustawa z dnia 5 . I . 2011 dz. u. 159 . art. 21 cyt.: " Strefy ochronne ujęć wody ustanowione przed dniem 1 stycznia 2002r. wygasają z dniem 31 grudnia 2012r."

Dyskryminacja wędkarzy - ograniczenie praw do wędkowania z środków pływających niczym nie uzasadniona , przy czym dozwolone jest uprawienie rekreacji na zbiorniku , tzn. pływania łódkami, pontonami itp. (absurd!)

Pozytywna opinia Państwowej Straży Rybackiej pragnącej udostępnić w/w sposób uprawiania wędkarstwa

Informacje uzyskane od RZGW we Wrocławiu , iż żadne strefy ochronne nie powstaną na Zbiorniku Zaporowym Słup

Prosimy o zajęcie stanowiska w tej sprawie i udzielenia pisemnej odpowiedzi.

W imieniu członków Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Legnica

adam Cholewa

  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

WItam wszytskich raz jeszcze. Po pierwszych próbach zmagan z PZW Legnica , kolo wyslalo odp. , ktora zamieszczam ponizej. Jednak zarówno mnie jak i kilku znajomych z którymi podjelismy temat nie satysfakcjonuje taka odpowiedz ze strony pzw. Idac dalej za ciosem poszly pisma do wodociagow o wydanie opinii o planowanych i istniejacych strefach ochronnych , do PSR we wrocławiu o poparcie iniciatywy a takze , do RZGW we Wroclawiu o sprecyzowanie pisemne stanu faktycznego stref na tym zbiorniku. Po otrzymaniu pisemnych odpowiedzi od w/w instytucji przekazemy to do PZW kolo legnica wraz z zadaniem o udostepnienie tego zbiornika do wedkowania z lodzi jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry , tylko czy wapno z PZW się na to zgodzi...?

Czasami jak czytam takie rzeczy to sie nóż w kieszeni otwiera. Podejrzewam, że akurat w tym przypadku "Wapno" jak to nazwałeś ma chęć i parcie, żeby coś zrobić, żeby w zbiorniku było więcej ryb. Ale to też źle- większośći z Was jest zawsze źle, a PZW to wapno i nic nie robi dla wędkarzy, a przecież PZW to również my, i to my- albo ktoś od nas mądrzejszy zadecydował, że nie pływamy i tyle, i nikt z Was widzę nawet się nie zastanawia dlaczego, tylko od razu tupoczecie nóżkami i wieszacie koty na PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mańku

Nalezalo by zaczac od historii tego zbiornik. Napisze to tak pokrotce , a gdybys chcial wiecej info to zapewne na sieci znajdzie sporo informacji.

Budowa "Słupa" zaczela sie od projektu jak dobrze kojarze "WIELKA WODA" i miala za zadanie stworzyc zbiornik wody pitnej dla zaglebia miedziowego , czyli miasta legnicy , lubin i okolic a przy tym byc zbiornikiem retencyjnym. Jak jednak historia zweryfikowala caly niecny plan niedokonca byl zgodny z zalozeniem. Po pierwsze wodociagi z legnicy nie czerpia bezposrednio wody ze slupa a z kaczawy. Po drugie nigdy niebylo az tak duzego zapotrzebowania na wode aby zwiekszac stan kaczawy w celu uzyskiwania wody pitnej. I z calego tego ambarasu Słup ostał sie zwyczajnym zbiornikiem retencyjnym. Plan zalozen byl dobry stad byly zakazy, nakazy , jednak na dzein dzisiejszy jest to poporstu zbiornik retencyjny i nic pozatym. Kolejna Rzecza jest ustawa , ktora znisola wszelkie strefy ochronne na tym zbiorniku, a takze jest brak jakichkolwiek dalszych posuniec prawnych ze strony RZGW ( wlasciciela wody) oraz LPWiK w kierunku ustanowienia nowych stref. Powiem wiecej. Rozmiwalem osobiscie z RZGW i powiedzieli jasno : " zadnych stref ochronnych na tym zbiorniku niema i nie bedzie" . Prezes PZW koła Kotwica oswiadczyl , iz wodociagi wytyczyly nowe strefy ochronne pomijajac ten zbiornik. Reasumujac cala sytuacje , nic nie stoii na przeszkodzie aby udostepnic ten zbiornik do wedkowania z łodzi. Ja osobiscie czuje pewien niesmak jak ze ludzie sobie rekreacyjnie zgodnie z prawem plywaja po "słupie" a ja/my wedkarze nie morzemy wedkowac z srodkow plywajacych.

Jezeli jestes przeciw ow petycji to ok , tylko podaj mi jakies racjonalne powody dlaczego NIE?

Co do tego czy PZW sie zgodzi , to w pismie , ktore otrzymale od PZW koło Legnica napisali ze zajma sie ta sprawa w Pzdzierniku br. na zgromadzeniu delegatów. Wszytskie znaki na niebie i ziemi swiadcza (oraz inf. uzyskane nie oficjalnie) o tym , ze w 2015 bedzie mozna wedkowac z lodzi ale nie wiadomo na jakich warunkach.

pod petycja mozna sie podpisac w kazdym sklepie w legnicy procz kakadu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jestes przeciw ow petycji to ok , tylko podaj mi jakies racjonalne powody dlaczego NIE?

Jestem z przekory przeciw wszystkim petycjom, bo z reguły G..o dają, ale znam kilka zbiorników, i odcinków rzek, gdzie taki zakaz łowienia z łodzi uratował ostatki ryb. Przede wszystkim troling; dobrze zorganizowany (czyt.; wyposażony w super echa, gpsy itd)użo się ostatnio mówi o zakazach trolingu, bo nowoczesna technika w odpowiednich rękach może zrobić rzeź. Zakaz pływania= zakaz trolingu. Kolejną sprawą sa siaty; jaki to problem popłynąć na środek zbiornika i postawić siatę? Jak umiejętnie to zrobisz to i przez super lornetkę nikt Cie nie zobaczy. Tak więc zakaz pływania dyskwalifikuje możliwość kłusownictwa.

To tak tylko po kłódce. Dlatego uważam, że w tym przypadku Zarząd PZW nie koniecznie chce źle dla wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trolling to ciężki kawałek chleba, ryby wcale nie chcą same wskakiwać na hak, ale jeśli faktycznie on taki zły - to udostępnić zbiornik bez trollingu.

Jak ktoś chce siatę postawić może przecież zrobić to obecnie, bo pływać wolno, tylko łowienie jest zakazane. Wręcz teraz sieci mają święty spokój, żaden trollingowiec ani spinningowiec ich nie zaczepi.

Co do wędkarskiego kłusownictwa - równie dobrze można by zakazać łowienia także z brzegu, tam nie siedzą same aniołki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Manku

Szanuje twoje zdanie ,lecz chyba nie dokonca zrozumiales stan prawny na dzien dzisiejszy , mianowicie :

-NIE MA ZAKAZU PLYWANIA ŁODKAMI , PONONAMI ITP , brak stref ochronnych ustalonych w 1983 r przez wojewode legnickiego , tak wiec kłusownicy z sieciami juz maja otwarta droge do stawiania sieci

-Nie istniejacy juz zakaz lowienia z lodzi spowodowany byl strefami ochronnymi , a nie idea ochrony ryb

-mowisz ze petycje g...o daja a w poscie wczesniejszym piszesz ze cyt : "Czasami jak czytam takie rzeczy to sie nóż w kieszeni otwiera. Podejrzewam, że akurat w tym przypadku "Wapno" jak to nazwałeś ma chęć i parcie, żeby coś zrobić, żeby w zbiorniku było więcej ryb. Ale to też źle- większośći z Was jest zawsze źle, a PZW to wapno i nic nie robi dla wędkarzy, a przecież PZW to również my, i to my- albo ktoś od nas mądrzejszy zadecydował, że nie pływamy i tyle, i nikt z Was widzę nawet się nie zastanawia dlaczego, tylko od razu tupoczecie nóżkami i wieszacie koty na PZW."

wiec jesli PZW to tez i my a nie tylko caly zarzad czyli ONI , tak wiec chyba mamy cos do powiedzenia?

-elektronika wedkarska super echa... . mam przez to rozumiec ze skoro jest mnie stac na echo za 5 czy 10 tys zl to odrazu zaczynam robic rzez w calym zbiorniku ? a jesli nie to dla kogo ma byc taki sprzet ?

-troling , jezeli faktycznie stanowi zagrozenie dla rybostanu zbiornika to oczywiscie jestem za niech bedzie zakaz trolowania

-Ludzie z ktorymi rozmawialem i pracuja na etacie w PZW sa jak najbardziej za udostepnieniem wedkowania z lodzi , rozmawialem tylko z kilkoma osobami nie calym personelm PZW kol w legnicy

-Jestem za obostrzeniami typu : wprowadzenie gornych wymiarow ochronnych , zmniejszeniu dziennych limitow dla drapieznikow , wytyczenie tarlisk itp.

- Moim zdaniem nie mozna z gory ze wszytskich wedkarzy robic klusownikow. Poki prawo sie nie zmieni , nie bedzie restrykcyjnie egzekwowane to na zmniejeszenie klusownictwa niema szans

W zdluz zbiornika mozna parkowac , oczywiscie jest strefa ochrony lini brzegowej czy cos takiego , jak sie niemyle to chyba 15m od wody i to powinno byc bezwglednie respektowane

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maniek72 , następnym razem zanim coś Napiszesz , to proponuję dokładnie zapoznać się z tematem a później komentować.

Pozdrawiam.

Ja tam napewno podpiszę tą petycję , na Słup zaczął bym jeździć jak można by było tam łowić z łódki,

metoda wiadomo spin i trolling ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

No i stało się :) po 2 latach pzw kolo miasto legnica zebrało się w sobie i udostępniło słup do wędkowania z lodzi . Jak na większości zaporowek można od 1.VI. DO KOŃCA LISTOPADA. silnik tylko elektryczny ( co mnie bardzo cieszy zero skuterów . Motorowek itp) sandacz wymiar do 55 cm (w końcu ktoś zaczyna myslec) okoń do 18 cm. Będę jeszcze postulował o limity dla okoni ale czy to się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą pilnować to nie wytluka . Tu bardziej chodzi o zdrowy rozsądek wedkarzy niż o klusownikow Poz tym wydaje mi się ze połów z lodzi nie odrazu oznacza wędkarskie eldorado i pogrom ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

ktoś wcześniej napisał, że jak otworzą do pływania ten zbiornik to za 2 lata nie będzie drapieżnika. Z tego co słyszałem to wystarczył rok... szkoda słów na ludzi w tym kraju. I zaznaczam, że nie chodzi o kłusownictwo. Zbiornik wyczyszczony niemal do cna z sandacza w rok przez WĘDKARZY. Czasem mam wrażenie, że w tym kraju nigdy się nic nie zmieni, taka mentalność. Majki Pecyna opisywał ten dramat w WW chyba w zeszłym miesiącu albo 2 numery temu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was którzy się wypowiadają wędkował wogóle na zbiorniku w ostatnich miesiącach? Ryba jest i to ładna sandacz ,szczupak,okoń ,bolek .Zbiornik jest chimeryczny trzeba trafić i trzeba ryby poszukać. Zarówno ja jak i moi znajomi efekty mieli niezłe(wrzesień-pażdziernik). Teraz zbiornik odpoczywa (zakaz połowu ze środków pływających). Bardzo dobrze ,że porobili limity zaostrzone,kontrole też są choć nie tak częste jak w zeszłym roku.Jedynie co powinni zmienić to zezwolić na używanie silników spalinowych ale z ograniczeniem do 5KM(ze względów bezpieczeństwa -wiatr,fala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na slupie jest sporo ryby , jednak jest to trudna woda. tu sie nie przyjezdza jak po swoje do miesnego... w pierszym roku gdy dopuscili srodki plywajace to natlukli sandacza , ale nie wytlukli. Jesli chodzi o zakaz spalin, to jak najbardziej powinien byc utrzymany. przepis typu do 5km jest przepisem martwym. chodz by z tego wzgledu ze nie trzeba miec zadnych dokumentow potwirdzajacych mocy silnika. wystarczy naklejka na motorze badz tabliczka znamionowa..., jak dopuszcza spaliny to sie zaraz cyrk zrobi, skutery , motorowki itp. jest ok cisza i spokoj. Jak komus brakuje mocy to niech sie przesiadzie na 24V badz wiecej.V.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tym przepisem co do limitu 5KM to masz racje nijak nie można by go wyegzekwować .A jak mają mi pływać skutery czy inne wynalazki to wole kopic jakiś aku 100Ah i się popływa. Woda uczy pokory pierwsze 2 wyjazdy pięknie połowiłem ,myślałem ,że będzie "eldorado" .  Następne 3 wyjazdy ostro to zweryfikowały  ,2 na zero i jeden z  50-takiem szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.