Skocz do zawartości
tokarex pontony

Porozmawiajmy o regulaminie


Rekomendowane odpowiedzi

po prostu nie wstawiać zdjęć które według własnego sumienia się do tego nie nadają ? Proste. Prawda?

Genialne! , ale czasem zdarzają się tacy , którzy mają czyste sumienia,...nieużywane.

Skoro sami moderatorzy chcą aby było jak najmniej zdjęć dużych ryb to nie mam pytań...

Co do używania sumienia przy wrzucaniu zdjęc ryb powyżej górnych wymairów ochronnych to ja Wam (w przeciwieństwie do aluzji Unisesa) życzę jak najwięcej takich dylematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ryb powyżej górnych wymairów ochronnych

Co to sa "górne wymiary ochronne" ?? Bo chyba coś przegapiłem, a nie chce mi sie skakać po forum, jakiś link czy coś ? :smile:

Np okoń w PZW Toruń ma wymiar do 18 cm i powyżej 40 cm.

Oznacza to że jak złapiesz okonka 17 cm to musisz wypuścić. Jak złapiesz 41 cm to również musisz wypuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałem, że są w Polsce górne wymiary ochronne. Bynajmniej w moim okręgu nic takiego nie słyszałem. Macie w Toruniu górne wymiary na wszystkie ryby? I czy w innych okręgach też? Czy tylko Toruń jest taki nowatorski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko na pytanie bo temat zbacza totalnie

Tak jak napisałem stronę wcześniej "Górne wymiary są póki co dla okonia, sandacza i szczupaka.". Co do innych okręgów to nie wiem.

Gdyby były jeszcze jakieś pytanie nie dotyczące głównego wątku poproszę o priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko na pytanie bo temat zbacza totalnie

Tak jak napisałem stronę wcześniej "Górne wymiary są póki co dla okonia, sandacza i szczupaka.". Co do innych okręgów to nie wiem.

Gdyby były jeszcze jakieś pytanie nie dotyczące głównego wątku poproszę o priv

Temat dotyczy rozmów o regulaminie, a że zaczął się nieco innym przypadkiem, który jest już zamknięty nie widzę żadnych przeszkód, żeby rozmawiać chociażby o górnych wymiarach ochronnych. Wątpię jednak, żeby weszło to w forumowe życie z paru względów:

- forum służy w dużej mierze chwaleniu się swoimi wędkarskimi sukcesami

- filozoficzno-prawne rozważania na temat zrobienia fotki niewymiarowej rybie były tu już kilkukrotnie wałkowane, przy czym mnie na przykład nie do końca przekonały, bo nie ma wyraźnego wyznacznika czym jest bezzwłoczne uwolnienie ryby

- górny wymiar ochronny to ukłon w stronę dużych ryb, ale również wędkarzy, którzy to te ryby będą mieli później szansę złowić

- idąc dalej tą drogą musielibyśmy przecież definitywnie zabronić wrzucania fotografii z łowisk gdzie jedynym słusznym regulaminem jest wielkie C&R

- czy w toruńskim okręgu, podczas zawodów spinningowych osoba z jednym okoniem 25cm wygrywa z szczęśliwym wędkarzem, który złowił "niestety dwa szczupaki - 115 i 125cm?

- czy w GP haczyk.pl Torunianie będą, po ew. wprowadzeniu zmian, mogli wrzucać jedynie szczupaki i sandacze z przedziału 50-90, a każda większa ryba będzie niekwalifikowana do konkursu?

Zabranianie umieszczania fotografii z górnego wymiaru ochronnego to kłoda pod nogi łowców okazów, ale też osób takich jak ja - bardzo chciałbym relację z połowu takiego okazu przeczytać. Jak to możliwe, że nie chcę oglądać relacji z połowów szczupaków 40cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy w GP haczyk.pl Torunianie będą, po ew. wprowadzeniu zmian, mogli wrzucać jedynie szczupaki i sandacze z przedziału 50-90, a każda większa ryba będzie niekwalifikowana do konkursu?

Zabranianie umieszczania fotografii z górnego wymiaru ochronnego to kłoda pod nogi łowców okazów, ale też osób takich jak ja - bardzo chciałbym relację z połowu takiego okazu przeczytać. Jak to możliwe, że nie chcę oglądać relacji z połowów szczupaków 40cm?

Dyskusja wchodzi w dziwne obszary :wink: Jeszcze raz powtórzę- jak najbardziej można i należy się chwalić rybami powyżej wymiaru górnego. Po złowieniu i sfotografowaniu takiego okazu należy oczywiście rybę wypuścić. Tego typu zdjęcie jest najlepszą reklamą idei wymiaru górnego.

Zgłaszanie ryb powyżej obowiązującego na danej wodzie wymiaru górnego do Grand Prix jest również dopuszczalne pod warunkiem jak wyżej.

I co do tej kwestii nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek dla mnie powinno być jasno zapisane, że wymiary ochronne nie dotyczą górnej granicy. Wymiar ochronny to wymiar ochronny. Jeśli jest gómy tak jak u nas i złapię okonka 41 cm to jest to ryba niewymiarowa. Powinienem ja wypuścić niezależnie co sądzę o C&R. Tak samo na odcinkach C&R który notabene też jest jeden w PZW Toruń :lol: Dziwny mamy okręg wędkarski :wink:

Odpowiadając na Wasze pytania odnośnie zawodów organizator ma prawo zawiesić na czas zawodów część restrykcyjnych przepisów. Dotyczy to np używania silników spalinowych jak i przetrzymywania ryb powyżej górnych wymiarów ochronnych narzuconych przez nasz okręg. Co więcej na jedynych zawodach na które jeżdżę wygrała drużyna która między innymi złapała szczupaka powyżej metra :)

Wiadomym jest że nikt nie chce oglądać szczupaczej młodzieży po 30 czy 40 cm. Jednak według prawa szczupak metrowy jest u nas niewymiarowy :twisted:

Moje sumienie jak pisał Artech niewiele ma do znaczenia jeśli za wrzucenie niewymiarowej ryby mogę na przykład dostać ostrzeżenie. Jakie oburzenie kiedyś było jak ktoś wklejał sandacze w styczniu. A przecież gdzieś w okolicach Szczecina można (pewnie akurat Artech najlepiej wie gdzie można łapać). Chciałem aby regulamin szedł z "czasem z postępem i osiągnięciami". To od Was zależy jak będzie. Póki co usłyszałem kilka niemiłych słów i nie dziwię się później że Tomek ma dylematy co zrobić aby przyciągnąć (albo nie tracić) ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie wstawiać zdjęć które według własnego sumienia się do tego nie nadają ? Proste. Prawda?

Genialne! , ale czasem zdarzają się tacy , którzy mają czyste sumienia,...nieużywane.

Skoro sami moderatorzy chcą aby było jak najmniej zdjęć dużych ryb to nie mam pytań...

Co do używania sumienia przy wrzucaniu zdjęc ryb powyżej górnych wymairów ochronnych to ja Wam (w przeciwieństwie do aluzji Unisesa) życzę jak najwięcej takich dylematów.

To nie aluzja,szyderstwo ani też nawet kpina , a najzwyklejszy brak wiary w ludzi, i w jakąkolwiek szanse na funkcjonowanie przesłania w praktyce.

Jak mogę opierać się na wierze w sumienie czy dobrej woli ludzi, jak nawet dziś rano widziałem kierowcę ścigającego się z pieszym by uzyskać pierwszeństwo na przejściu, ponieważ nie chciał się na kilka sekund zatrzymać. :twisted:

Równie dobre jak "np. Czego nie zabrania prawo , powinien zabraniać wstyd" Super nie? , zgadzasz się z samym przesłaniem? , zresztą tak jak większość :wink: , bo to jest zwykły truizm, i tak własnie działa, :idea: co wcale nie znaczy,że ma zastosowanie w praktyce, bo gdyby tak było nie potrzebowalibyśmy wszelkiego rodzaju kodeksów szczegółowo regulujących każdy aspekt życia, bo w sumie wystarczył by dekalog.

Co do górnych wymiarów ochronnych przerabiałem to w praktyce.

Pewna sekcja wędkarska na swoich wodach miała dodatkowo górny wymiar ochronny dla karpia i amura, oraz stosowny zapis w regulaminie który, mówił o tym by ryby zarówno poniżej jak i powyżej owych wymiarów bezwzględnie i bezzwłocznie wypuścić.

Jak myślisz, jakie były tłumaczenia ,gdy podczas nocnej kontroli ,wyciągaliśmy z siat i worków , ryby powyżej wymiaru ?. "My ryb nie zabieramy , bo my jesteśmy "no kilowcy" , chcieliśmy tylko rano przy dobrym świetle zrobić sobie parę fotek i okaza wypuścić.

Próżność ponad prawo :???: , ewidentne olewanie w zapisie słowa "bezzwłocznie" byle tylko zrobić sobie fajną sesje i pochwalić się kolesiom super fotkami.

W praktyce, o ile na karpiach przeważnie taki przymusowy wielogodzinny jasyr nie robił wrażenia, o tyle duże piękne amury zwłaszcza po gorących letnich nocach wypływały brzuchami do góry. :sad:

A wracając do naszego forum i sprawy fotek , rozumiem P, Twoją szlachetną propozycję, tylko nie za bardzo widzę możliwość zweryfikowania a co za tym idzie wyegzekwowania jej w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek szukasz dziury w całym. Regulamin zdjęć na forum ma na celu oszczędzanie nam wątpliwej przyjemności oglądania takich zdjęć

http://www.wedkuje.pl/galeria,szczupak,241030,284

http://www.wedkuje.pl/galeria,szczupak,197866,284

http://www.wedkuje.pl/galeria,szczupak,118052,284

lub co gorsza takich (pomijam kretyńską publikację :roll: )

http://www.wedkuje.pl/galeria,szczupak,118052,284

Wymiary widełkowe mają chyba inny cel. Druga sprawa to nasze sumienie i ocena czy warto robić zdjęcie, czy zaspokojeniem swojej próżności nie pozbawimy ryby szansy na przeżycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.