Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Porozmawiajmy o regulaminie


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kris 74 a co z osobami łowiącymi tylko na wodach SUM? Przecież nie muszę siedzieć w PZW żeby w Szczecinie i okolicy połowić.Wody morskie powinny być ujęte tak samo jak wody PZW.

Masz rację ja nikogo nie neguje i nie próbuje twierdzić że istnieje tylko Pzw.Napisałem tylko że większość wędkarzy w Polsce jak nie wszyscy wiedzą o istnieniu takiej organizacji jak Pzw a o mniejszych stowarzyszeniach-spółdzielniach jak w/w Sum lub Regalica wiedzą tylko nieliczni.Generalnie chodzi mi o to że regulamin Pzw jest najbardziej znany,dostepny,popularny,respektowany trudno to nazwać... odnoszę wrażenie że większość wędkarzy się do niego odnosi. To naprawdę jest trudny temat i ciężko będzie zadowolić wszystkich forumowiczów.Ja napisałem tylko SWOJE ZDANIE i uzasadnienie na temat umieszczania zdjęć i zachowania moderatora. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, żeby nie mieszać GP z zasadami umieszczania zdjęć, ale...

jeżeli nastąpi zmiana takowego, to trzeba mieć na uwadze, że:

IV Szczegóły zgłaszania ryb do Grand Prix haczyk.pl:

1. Przyjmujemy zgłoszenia ryb łowionych aktualnie - jest wymagane, aby zgłoszenie zostało dodane najpóźniej w ciągu 30 dni od daty połowu ( z wyjątkiem ryb złowionych pod koniec tury, które należy zgłaszać do 10 dnia następnego miesiąca).

2. Przyjmujemy zgłoszenia ryb złowionych wyłącznie na terenie Polski, ze wszystkich łowisk.

3. Nie stosujmy limitu zgłoszeń,

4. Przyjmujemy jedynie kompletne zgłoszenia zawierające:

- Gatunek ryby

- Długość w cm

- Data połowu:(dzień, miesiąc, rok)

- Godzina połowu: (wg. 24 godzin)

- Łowisko (ewentualnie szczegóły typu: dokładne miejsce połowu, rodzaj łowiska, nazwa łowiska, najbliższa miejscowość):

Tutaj widziałbym skrót RAPR żeby nie było pokusy wklejania mamusiek :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie złowiłem,samicy szczupaka w okresie ochronnym na niekomercyjnym łowisku,zdarzało sie za to kilka razy na Pzw już w październiku czy listopadzie,też tak mieliście?.Chyba jednak Pzw nie jest takie dobre w tych okresach ,a wymiary? Wielu z nas postuluje o górne,na szczęście już to gdzie nie gdzie jest. Pzw nie jest idealne,nie znaczy że jest nie potrzebne..

Co do szczupaka ,tej samicy to nigdy bym nawet nie pomyślał żeby ja męczyć do zdjęcia,zrobił bym to zdjęcie w wodzie lub wcale,tak jak nieraz czyni to jaceen z innymi rybkami lub tak samo jak czynią inni wędkarze.

Ilu z was wędkarzy łowi szczupaka w okresie od stycznia do kwietnia? 5 procent,mniej?

Jeśli idzie o szczupaka to ludzie z otoczenia znają mój pogląd,marzy mi sie zasada zakaz zabierania przez 3 najbliższe lata w Polsce. Spróbować chociaż w 1 okręgu-tak na próbę, nie wiem czy kiedykolwiek tak będzie ale pomarzyć można.To tak na marginesie

Mam nadzieję że uda się wypracować wspólny kompromis , bo ja tak samo jak inni chciałbym pokazywać,pisać o rybkach złowionych w czasie teraźniejszym,bez czekania na maj,czerwiec itp. Robiąc to będę spokojny oczywiście ,wiem że nie łamie prawa i tak samo inni czytający,oglądający to , będą o tym wiedzieć.

Nie chodzi o to że musi być dokładnie tak ja chcę,nie jestem putin czy merkel,idzie o to żeby dla nas forumowiczów było lepiej,równe traktowanie dla Jasia ze szczecina,jak też Czesia z Lublina,Wacka z Olsztyna,Henia ze Zgorzelca,Mietka z Elbląga ,Gienka z Warszawy.

Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szczupaka ,tej samicy to nigdy bym nawet nie pomyślał żeby ja męczyć do zdjęcia,zrobił bym to zdjęcie w wodzie lub wcale,tak jak nieraz czyni to jaceen z innymi rybkami lub tak samo jak czynią inni wędkarze.

Ale to nie chodzi człowieku o zdjęcie. Zrobiłbys zdjęcie w wodzie, jak to napisałeś ale ta ryba zanim była by gotowa do zdjęcia przezyje ogromne cierpienia w okresie kiedy to powinna zbierać siły do momentu reprodukcji. Zdaje sobie sprawę, iż to nie czas i miejsce ale samo to C&R jest zgoła barbarzyńskie gdyż z gruntu rzeczy nastawione jest tylko i wyłącznie na zaspokajanie własnych doznań kosztem tychże rybek. Ale odbiegam od tematu.

Ilu z was wędkarzy łowi szczupaka w okresie od stycznia do kwietnia? 5 procent,mniej?

A skąd masz takie info? Uwierz bądź nie ale jak próbujesz okiełznać ludzi tą miarą to zastanów się ile % ludzi łowi na wodach SUM lub wspomnianych przez Ciebie spółdzielniach... .

Sam jestem na etapie wykopania sobie stawu o powierzchni około 1ha. Sam będę sobie na nim panem i władcą. Ale czy to nie wbrew pozorom nie powinno mnie skłonić do przemyśleń nad złożonością ekosystemu i uzależnieniem od z góry destrukcyjnego wpływu człowieka na jego stan? Kuriozalniy wpływ ludzikch poczynań w żaden sposób nie przekłada się na wzbogacenie rybostanu! Ale to już naprawdę robię OT z tego tematu... .

Ale namieszałeś Fix

Czasem człowiek ma dobre chęci a wychodzi jak w życiu... .

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem na etapie wykopania sobie stawu o powierzchni około 1ha. Sam będę sobie na nim panem i władcą.

Mam podobny staw, i będziemy sobie łowić w lutym szczupaki na żywca spod lodu- bo wtedy biorą jak durne- i wklejać fotki do GP- czy tego właśnie chcecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi człowieku o zdjęcie. Zrobiłbys zdjęcie w wodzie, jak to napisałeś ale ta ryba zanim była by gotowa do zdjęcia przezyje ogromne cierpienia w okresie kiedy to powinna zbierać siły do momentu reprodukcji. Zdaje sobie sprawę, iż to nie czas i miejsce ale samo to C&R jest zgoła barbarzyńskie gdyż z gruntu rzeczy nastawione jest tylko i wyłącznie na zaspokajanie własnych doznań kosztem tychże rybek. Ale odbiegam od tematu.

Masz rację,odbiegasz od tematu,piszemy o zmianie regulaminu

A skąd masz takie info? Uwierz bądź nie ale jak próbujesz okiełznać ludzi tą miarą to zastanów się ile % ludzi łowi na wodach SUM lub wspomnianych przez Ciebie spółdzielniach... .

Skąd mam te info? za rok będzie 30 lat jak łapie,rozmawiam z wedkarzami,czytam gazety,fora i oglądam filmy,relacje.

Nie wiesz ile procent łowi na sum i spółdzielniach? Wejdz na wątek zachodnipomorskie,kan ciepły to ich zliczysz. Poza tym sa inne społdzielnie jak pisałem wyzej. Wody Sum sa od Szczecina po mierzeje Wislaną,sporo ludzi łowi w morzu i przyległych zatokach ,ktore czesto są wodami sum.Ci ludzie są niewazni?

To Cie nie przekonuje i innych nie?

Sam jestem na etapie wykopania sobie stawu o powierzchni około 1ha. Sam będę sobie na nim panem i władcą. Ale czy to nie wbrew pozorom nie powinno mnie skłonić do przemyśleń nad złożonością ekosystemu i uzależnieniem od z góry destrukcyjnego wpływu człowieka na jego stan? Kuriozalniy wpływ ludzikch poczynań w żaden sposób nie przekłada się na wzbogacenie rybostanu! Ale to już naprawdę robię OT z tego tematu... .

Gratuluję Ci wykopania stawu,jednak porównanie stawiku do wód sum i społdzielni to gruba przesada-tak myślę. Oni maja swój statut,przepisy,operaty,ichtiologów itp itd.

Ty i inni co maja stawik tez tak mają? jak tak to gratuluję.

Czasem człowiek ma dobre chęci a wychodzi jak w życiu... .

Zadne mieszanie nie było moim zamiarem.Przypominam wiec ,chodzi o to aby móc pokazywać,infomować innych kolegów że można łapać jakies rybki i je pokazywać.

Pokazywać bez łamania prawa przede wszystkim.

Jak ktos wyzej napisałem forum to kalka pzw,ja tego nie chce,i inni niektórzy tez tak myślą

.

pozdrawiam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem na etapie wykopania sobie stawu o powierzchni około 1ha. Sam będę sobie na nim panem i władcą.

Mam podobny staw, i będziemy sobie łowić w lutym szczupaki na żywca spod lodu- bo wtedy biorą jak durne- i wklejać fotki do GP- czy tego właśnie chcecie?

Widzę ze teraz co drugi wędkarz ma swój staw-gratuluje. Zbiegło sie to z czasem jak padła propozycja zmiany regulaminu,cóż tak to bywa.

Nie nie chodzi o to maniek,zaraz ktoś wyjedzie o akwarium a potem o bojowniku z kuli ,bo bojownik ma rekordowy rozmiar,ludzie nie o to mi chodziło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze teraz co drugi wędkarz ma swój staw-gratuluje. Zbiegło sie to z czasem jak padła propozycja zmiany regulaminu,cóż tak to bywa.

Nie nie chodzi o to maniek,zaraz ktoś wyjedzie o akwarium a potem o bojowniku z kuli ,bo bojownik ma rekordowy rozmiar,ludzie nie o to mi chodziło.

Fix ja wiem że nie o to Ci chodziło ale TY chyba nie rozumiesz co wernicjusz z Mańkiem72 próbują Ci uzmysłowić. Chodzi o to,tak ja to odbieram że musimy się kierować ogólno przyjętymi normami,przepisami,zasadami. Bo czym się różnisz Ty,ja i dziesiątki wędkarzy należacych do Sum lub Regalicy itp żeby zmieniać dla nas regulamin forum od ludzi którzy wykopią sobie bajorko ustalą swoje zasady wędkowania i będą łapać np Szczupaka w kwietniu :?: Powiesz ilością członków ale to dalej mnie nie przekonuje bo niby dlaczego mamy dyskryminować mniejszość :?: Sam wiesz jaka jest liczba członków Pzw ok 600tys (wiem że większość wcale nie musi oznaczać że są nieomylni,moje zdanie na temat Pzw znasz...) a innych spółdzielni-stowarzyszeń? chyba mniej... Wiem,wiem zaraz napiszesz mi o piwie i innych używkach ale sam wiesz że o to tu nie chodzi.. Co powiesz o zdjęciach ryb złapanych w łowisku w którym nie wolno a pod zdjęciem będzie podpis z łowiska w którym w tym okresie wolno :?: I teksty w stylu wzajemne zaufanie jakoś mało mnie przekonują... Wiesz że nawet w normalnym okresie co niektórzy kombinują z zdjęciami aby tylko zaistnieć na forum... Piszesz o akwarium,kuli a pomysl o tym jak ''ichtiolog'' Maniek72 wykopie sobie wreszcie te bajorko i wrzuci zdjęcie z kolacji zajadając Szczupaka złapanego w swoim bajorku na przełomie marca i kwietnia? Wszystko ok,miał prawo przecież u niego okres ochronny po długich i żmudnych badaniach został ustalony od 10kwietnia do 30kwietnia Może :?::?: Raczej nie fajne.. (Maniek72 mam nadzieję że się nie obrazisz tym cytatem ale mam troszkę inne spojrzenie na wędkarstwo niż Ty) Ja nadal uważam że powiniśmy respektować regulamin forum i mam nadzieję że nie jest tak jak piszesz że co niektórzy zazdroszczą Ci połowów ryb w tym okresie i dlatego usuwają zdjęcia :shock: Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze teraz co drugi wędkarz ma swój staw-gratuluje. Zbiegło sie to z czasem jak padła propozycja zmiany regulaminu,cóż tak to bywa.

Nie nie chodzi o to maniek,zaraz ktoś wyjedzie o akwarium a potem o bojowniku z kuli ,bo bojownik ma rekordowy rozmiar,ludzie nie o to mi chodziło.

Fix ja wiem że nie o to Ci chodziło ale TY chyba nie rozumiesz co wernicjusz z Mańkiem72 próbują Ci uzmysłowić. Chodzi o to,tak ja to odbieram że musimy się kierować ogólno przyjętymi normami,przepisami,zasadami. Bo czym się różnisz Ty,ja i dziesiątki wędkarzy należacych do Sum lub Regalicy itp żeby zmieniać dla nas regulamin forum od ludzi którzy wykopią sobie bajorko ustalą swoje zasady wędkowania i będą łapać np Szczupaka w kwietniu :?: Powiesz ilością członków ale to dalej mnie nie przekonuje bo niby dlaczego mamy dyskryminować mniejszość :?: Sam wiesz jaka jest liczba członków Pzw ok 600tys (wiem że większość wcale nie musi oznaczać że są nieomylni,moje zdanie na temat Pzw znasz...) a innych spółdzielni-stowarzyszeń? chyba mniej... Wiem,wiem zaraz napiszesz mi o piwie i innych używkach ale sam wiesz że o to tu nie chodzi.. Co powiesz o zdjęciach ryb złapanych w łowisku w którym nie wolno a pod zdjęciem będzie podpis z łowiska w którym w tym okresie wolno :?: I teksty w stylu wzajemne zaufanie jakoś mało mnie przekonują... Wiesz że nawet w normalnym okresie co niektórzy kombinują z zdjęciami aby tylko zaistnieć na forum... Piszesz o akwarium,kuli a pomysl o tym jak ''ichtiolog'' Maniek72 wykopie sobie wreszcie te bajorko i wrzuci zdjęcie z kolacji zajadając Szczupaka złapanego w swoim bajorku na przełomie marca i kwietnia? Wszystko ok,miał prawo przecież u niego okres ochronny po długich i żmudnych badaniach został ustalony od 10kwietnia do 30kwietnia Może :?::?: Raczej nie fajne.. (Maniek72 mam nadzieję że się nie obrazisz tym cytatem ale mam troszkę inne spojrzenie na wędkarstwo niż Ty) Ja nadal uważam że powiniśmy respektować regulamin forum i mam nadzieję że nie jest tak jak piszesz że co niektórzy zazdroszczą Ci połowów ryb w tym okresie i dlatego usuwają zdjęcia :shock: Pozdrawiam :cool:

Cóż wyjaśniam mańkowi,wernicjuszowi i innym oponentom. Co to sa ogólno przyjete normy? to takie ze wiekszosć ma zawsze racje i trzeba jej słuchać? nawet wtedy gdy strzela gafy?

Nie roznie się niczym od tych co nie lowia na sum,regalicy. To po co jest forum ,jaka jest jego idea? Czy forum nie jest dla kazdego?,kazdy moze tyle samo powiedzieć,napisać ,wkleic co inni. ja uwazam ze tak,dlatego sie tu zarejestrowałem. Prosze poczytajcie co to jest forum:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne

Rozumiem, że Pzw jest normalne a spółdzielnie ,Urzędy morskie (wody sum) nie są?

Skoro Pzw jest takie normalne czemu tyle osób narzeka?

Spółdzielnia Regalica sprzedaje (w ciągu roku)od kilku do kilkunastu tysiecy pozwoleń na wędkowanie,Urzędy morskie w płn. Polsce to samo,kto nie wierzy-zadzwonić,sprawdzić. nie sa to jakieś pipidówki w stylu staw u Wacka,łowisko ding-dong....

Rozumiem, że można lekceważyć taka ilość amatorów wędkarstwa?

Nie mogą wkleić zdjęcia sandacza czy bolenia w styczniu... Nie wspomnę o tych co nie mieszkają w płn. Poslce i przyjeżdżają z południa kraju na kanał ciepły,Odre w okolicach Szczecina.A ci co przybywają na Bałtyk polowić? Czyta się tu i owdzie że w niektórych województwach ,bodajże kujawsko-pomorskie(czytałem w WW) ,stan ryb w wodach Pzw jest mizerny,stad dużo wędkarzy łowi w Bałtyku,zjawisko to się nasila z każdym rokiem.

Nie warto dla nich zmieniać regulaminu,zapytajcie wędkarzy,powiedzą wam ilu z nich coraz częściej wędkuje w morzu.

Tak wiec koledzy ,jeśli ktoś porównuje swój staw do wody sum czy jakiejś spółdzielni jest po prostu dziwny ,żeby nie powiedzieć śmieszny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec koledzy ,jeśli ktoś porównuje swój staw do wody sum czy jakiejś spółdzielni jest po prostu dziwny ,żeby nie powiedzieć śmieszny...

Każdy mierzy własną miarą... .

Starałem się, próbowałem naświetlić Ci na co sie porywasz ale to wszystko marność. Nie starasz się ba nawet nie próbujesz wysłuchać argumentacji innych ale wzamian oczekujesz, że inni Ciebie akurat zrozumieją. To się chyba narcyzm nazywa :cool: .

ps. pisanie grubą czcionką tak jak dużymi literami jest oznaką frustracji niestety.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie powyższej dyskusji postanowiłem, że punkt 8 o dotychczasowym brzmieniu:

8. Aby zdjęcia umieszczone na stronach haczyk.pl, nie łamały przepisów prawa, a w szczególności RAPR i Ustawy o Rybactwie śródlądowym zabrania się umieszczania na forum zdjęć i filmów:

- złowionych ryb, które są objęte całoroczną ochroną prawną,

- złowionych ryb niewymiarowych,

- ryb, które zostały złowione w okresie ochronnym (określonym w RAPR),

- zostały złowione powyżej limitu ilościowego lub wagowego.

W w/w zakresie kieruj się przepisami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW (RAPR), bez względu na miejsce dokonania połowu.

Jeżeli w miejscu połowu obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy, stosuj te właśnie przepisy.

Przyjmie formę:

8. Aby zdjęcia umieszczone na stronach haczyk.pl, nie łamały przepisów prawa, a w szczególności RAPR i Ustawy o Rybactwie śródlądowym zabrania się umieszczania na forum zdjęć i filmów:

- złowionych ryb, które są objęte całoroczną ochroną prawną,

- złowionych ryb niewymiarowych,

- ryb, które zostały złowione w okresie ochronnym,

- zostały złowione powyżej limitu ilościowego lub wagowego.

W w/w zakresie kieruj się przepisami obowiązującymi na łowisku.

W przypadku umieszczenia na forum zdjęcia ryby złowionej na łowisku, dla którego określono inne okresy lub wymiary ochronne niż w RAPR, użytkownik jest zobowiązany pod zdjęciem podać nazwę wody, w której dokonano połowu oraz obowiązujący na tym łowisku okres i wymiar ochronny.

Dla łowisk, które nie posiadają regulaminu w formie pisanej, zastosowanie mają wymiary i okresy ochronne określone w RAPR.

Myślę, że wilk syty i owca cała. Można pochwalić się rybą z łowiska o bardziej liberalnym regulaminie- pod warunkiem dodania stosownego opisu jak wyżej.

Z drugiej strony ryby złowione w łowiskach na których nie istnieje regulamin w formie pisemnej (jak na wspomnianych wyżej stawach za domem) nadal mają zastosowanie zasady zawarte w RAPR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,miło się czyta takie słowa,to dobrze ze udało się wprowadzić zmiany.

Takie zachowanie redakcji powoduje,że śmiało można powiedzieć iż tutaj każdy członek forum jest ważny.

Wernicjusz ,Maniek, Kris , nie jest tak, że ja wygrałem a wy przegraliście,w ogóle nie rozpatruje tego co się stało w takich kategoriach.

Życzę wszystkim takiej ryby.

Wernicjusz i tak Cię lubię :wink: ,nie gniewam sie na Ciebie w ogóle,narcyzem chyba nie jestem,cóż każdy ma prawo do swojej oceny.Duzo wnosisz do tego forum, nie przestawaj pisać

Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zmiany w regulaminie forum haczyk.pl zainicjowane przez kolegę Fix-a. Obowiązujący regulamin powinien być bardziej elastyczny, a RAPR i PZW wcale nie musi być żadną wyrocznią czy wzorcem tym bardziej, że wiele można zarzucić w/w , a do tzw. wzorców wiele im brakuje (ale tu nie miejsce na szerszą na ten temat dyskusję) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie prowadził żadnej ''wojny" aby był wygrany czy przegrany.Kazdy wypowiedział tylko swoje zdanie używając subiektywnych argumentów.Fix rzuciłeś tylko propozycję ale nie potrafiłeś rozwiązać problemu ''podwórkowych bajorek" Także nie popadaj w samozachwyt i nie odpalaj cygara zwycięstwa :mrgreen::mrgreen: :mrgreen: Problem tak jak domniemałem rozwiązał moderator.Rozwiązanie dobre.Mam nadzieję że pomogły MU nasze dyskusje... Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jeszcze jedna uwaga co do regulaminu. Mam to szczęście lub nieszczęscie, że mieszkam w Toruniu :twisted: i na wodach PZW Toruń wędkuję najczęsciej. Już w zeszłym roku chciałem pokazać nieudolność regulaminu w jednym z punktów ale mi się nie udało :roll: Otóż w PZW Toruń obowiązują górne wymiary ochronne, czyli np 42 cm okoń to ryba która jest niewymiarowa. Rozumiem, że jak złapię takiego niewymiarka to pomimo, żę fota będzie to publikacja jej na forum nie wchodzi w grę?

Pewnie jak bym wkleił takie zdjęcie dyskusja była by bardziej gorąca ale może lepiej przedyskutowac to na spokojnie :)

PS Górne wymiary są póki co dla okonia, sandacza i szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż w PZW Toruń obowiązują górne wymiary ochronne, czyli np 42 cm okoń to ryba która jest niewymiarowa. Rozumiem, że jak złapię takiego niewymiarka to pomimo, żę fota będzie to publikacja jej na forum nie wchodzi w grę?

Pewnie jak bym wkleił takie zdjęcie dyskusja była by bardziej gorąca ale może lepiej przedyskutowac to na spokojnie

PS Górne wymiary są póki co dla okonia, sandacza i szczupaka.

Oczywiście zapis w naszym regulaminie dotyczy wymiarów dolnych. Tym samym w nadchodzącym sezonie życzę Ci samych ryb niewymiarowych tzn. powyżej górnego wymiaru ochronnego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż w PZW Toruń obowiązują górne wymiary ochronne, czyli np 42 cm okoń to ryba która jest niewymiarowa. Rozumiem, że jak złapię takiego niewymiarka to pomimo, żę fota będzie to publikacja jej na forum nie wchodzi w grę?

Pewnie jak bym wkleił takie zdjęcie dyskusja była by bardziej gorąca ale może lepiej przedyskutowac to na spokojnie

PS Górne wymiary są póki co dla okonia, sandacza i szczupaka.

Oczywiście zapis w naszym regulaminie dotyczy wymiarów dolnych. Tym samym w nadchodzącym sezonie życzę Ci samych ryb niewymiarowych tzn. powyżej górnego wymiaru ochronnego. :wink:

Dla mnie wymiarowa to ta z widełek. Poniżej jak i powyżej wymiaru jest "niewymiarowa". Pomijając kwestie C&R oba typy ryb powinno sie jak najszybciej wypuścić choć pewnie 99% przypadków każdy z nas będzie chciał mieć fotę z rybą powyżej górnej granicy :twisted: Może warto to doprecyzowac mimo wszystko bo jednak mam nadziję, że reguaminy będą szły w stronę "widełkowych" wymiarów ochronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie fotki z odcinków rzek C&R mają zostać zakazane całkowicie?

Myślę, że widełki górne to właśnie forma promocji rozsądnego C&R, przy czym zakazywanie fotografowania w takim przypadku byłoby w mojej ocenie nonsensem.

Zgadzam się z artechem, że każdy użytkownik haczyka ma prawo nie wrzucić niektórych - nawet zgodnych z naszym regulaminem - fotografii bez podania przyczyny i narażenia się na punkty karne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.